Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Serileri Genel Başlığı


Anime Serileri Genel Başlığı Arşiv


Darker than Black

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Serileri Genel Başlığı Forumunda Bulunan Darker than Black Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Serinin devamını merak edenlerden biri de benim... Allak bullak oldum 2. sezonda birisi Yin e ne olduğunu anlatabilir mi spolier ...

Like Tree1Beğenilenler

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 31 Mart 2010, 14:41   #71
var mıyım yok muyum?
 
çok yorgun
 
martikanadi'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Ocak 2010
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose of Versailles, D.Gray Man, Ayashi no Ceres, Naruto Shippuden... Daha çok var
Favori Manga: D. Gray Man
Mesaj: 391
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Darker than Black

Serinin devamını merak edenlerden biri de benim... Allak bullak oldum 2. sezonda birisi Yin e ne olduğunu anlatabilir mi spolier içinde
__________________
Bayanmartikanadi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31 Mart 2010, 14:48   #72
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.289
Standart İlgi: Darker than Black

Dayanamayıp spoiler içinde yer alan tüm kelimeleri,cümleleri içten içe sömürdüm,hiç duraksamadan emdim diyebilirim çünkü her ne kadar başbaşa,kare olarak (fanart dışındaki resimler kastettiğim) bir yere varamayan Hei x Yin yakınlığını izleyemesem de umarım bir gün -sadece ama sadece bir anlık da olsa- görürüm ümidiyle izlediğim bir seriydi.

Eğri oturup doğru konuşalım modundayım şu anda;ne DTB takılıp kaldığım bir seridir ne de Hei ama Yin yok mu Yin ya da Hei x Yin birleşimi yok mu,seriyi izlemeye başladığım andan itibaren beni kendine çivileyen bir olay olmuştur bu seriye karşı.Şimdi bu yazdıklarım okununca anime dünyasına karşı sadece aşk ya da romantizm bağımlısı diye bir yargıya varılacak benim hakkımda eminim ama hani izlenilen bir seride ya da filmde hep içimizin aldığı çiftler vardır ya da bir an bile, birkaç dakika hatta onu geçtim birkaç saniye bile olsa o sıcaklığı birbirlerine sunmalarını,bu sunuşu da büyük bir haz alarak izlemek istediğimiz kişiler vardır,işte Yin x Hei de bunlardan birisi benim için.

Ben DTB'yi ilk ya da ikinci sezon diye ayıramıyorum kesinlikle çünkü ne yalan söyleyeyim her iki sezonda da aynı tatları bulabildim,birçok orjinal şeyi bize sunmalarıyla keyif alarak izlediğim yapımlar oldu,özellikle July karakterinin;

Spoiler:
İkinci sezonda bize sergilediği kendini bilmişlik,bir kukla oluşuna rağmen büyümüş şeklinin -bahsettiğim fiziksel büyümüşlük değil tersine kişisel gelişiminden bahsediyorum- bana sunulması,belki de en keyif aldığım olaydı diyebilirim.

Mao'yu ise,bir kedi yerine sincap modunda izlemekse tümüyle zevk aldığım dakikalardı anti-kedici olan ben için,daha da önemlisi küçüklüğünde sincapların dünyasına tanıklık eden birisi için eminim ki daha da zevk alınması doğaldır diye düşünüyorum.


Ova'ları daha izlemedim belirtmeliyim,izlemek için de acele etmiyorum açıkçası çünkü aylardır beslediğim beklentimi yine alamayacağım korkusu beni geriye itiyor,şu vereceğim gifteki, sahnenin bir anlık değilde tüm Ova boyunca bize sunulacağını bilsem,net bir sonu geçtim,sadece şu an için bile saatlerce videoyu geri alarak izleyebilirim hatta durdurup durdurup Hei'nin o Yin'e verdiği şu bakışın olduğu ana saatlerce odaklanabilirdim;
Spoiler:
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31 Mart 2010, 15:23   #73
Whaaa??!!
 
Melek Gibi
 
bLueeekun'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: One Piece
Mesaj: 3.480
Standart İlgi: Darker than Black

Itır;
Spoiler:
O gifteki sahne ovanın 2.bölümünde de oldu
İşte sana capslar.
Bu iki caps Yin olmasada çoğu kişinin istediği bir şey.
Spoiler:Bu ikisi ise gerçek Yin
Spoiler:

__________________
Twitter
BaybLueeekun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31 Mart 2010, 16:00   #74
Tetsuo'ya çay yok!
 
----
 
Luna'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 07 Ekim 2009
Mesaj: 432
Cool İlgi: Darker than Black

“ Orjinal Gönderi : bLue-Dragon Mesajı Görüntüle

Spoiler:
Az ve öz izlemek en iyisi yada çok izleyip not almak en iyisi. Ben çok izlediğimden ve not almadığımdan çok çabuk unutabiliyorum. O yüzden sana bu bildiklerin için hayran kaldım Ah ah o kız gitmeseydi varya kalan ovalara daha güzel şeyler katabilirdi. Sırf bu kız için 10 kere seyredilir bu bölüm. Evet haklısın İzanami diyelim biz ona ama bende bir bakıma anlamamıştım. Yin gibi davranmıyordu. Vır vır konuşuyordu ama ilk sezondaki olaylardan beri Yin'in gerçekten farklı olduğu ve kuklalıktan çıkabileceğini düşünerekten böyle yapabilir diye düşündüm.
Spoiler:
Evet ben de Yin'in kuklalıktan sıyrılabildiğini düşünüyorum ki ne yüklenicilerin, ne de kuklaların "söylendiği" gibi olmadığını izledik, ne ruhsuz, soğukkanlı bir katil dedikleri yüklenici Hei tam olarak insan tarafını bırakabildi, ne de bir bebekten farksız Yin gibi, Temmuz gibi medium doll'ler hayatlarına bir "kukla" gibi devam ettiler.
Hepsi bir şekilde insan taraflarına ulaşabildiler bence.İşte mesela ova 1'deki Hei'nin "odadan dışarı çıkma" demesine rağmen, dinlemeyip çıkan, hatta gidip yemek ısmarlayan Yin'in bu anlamda kukla tarafını yendiğini, kendi kararlarını vermeye başladığını izledik ve hissiz olmadığını da Hei'ye hissettiklerinden, Amber çakmasını kıskanmasından anladık.

Lakin bu ova 2'deki femme fatale Yin, çok açık ki üstte anlattığım Yin değildi.Yani sanki "ele geçirilmiş"ti, Hei'yi tersliyor, millete meydan okuyor, üstüne üstlük mimik yapıyordu!Normal bir medium doll'un aksine olan o gücünden bahsetmiyorum bile!
Yani bir şekilde ters giden bir şeyler var ve bölümün sonunda gördüğümüz gibi, bu da yer yer Yin'i terkeden, yer yer Onun bedeniyle hareket eden Izanami!:/

@Squaw
Tanrım, işte benimle aynı düşünen birisi!
Hayır hiç de "anime dünyasına karşı sadece aşk ya da romantizm bağımlısı" diye bir yargıya varmadım.
Öncelikle şunu söylemeliyim DTB'nin genel olarak kurgusu karmaşık olsa da barındırdığı şeyleri çok sevmiş biriyim ben, mesela yıldızlara yüklenen anlamlar ki işin içine astronomi girince, ister istemez kıymetlim oluyor.Sonrasında yüklenici olma durumu, şu "bedel" olayı acayip orjinal, cehennem-cennet kapısı olguları, üstüne o neo-noir atmosfer, Hei gibi o neo-noir atmosfere inanılmaz yakışan anti-hero bir karakter, orjinal karakterler, bir de Yoko Kanno ve Ishii Yasushi gibi iki dehanın elinden çıkma inanılmaz güzel müzikler de eklenince en azından benim için eşsiz bir seri olmuştur DTB.
Zaten daima böyle ortalama bölüm sayısına sahip, kendi içinde bir tarzı ve karizması olan, karakter ilişkilerinde "birbirlerine katlanıyormuş gibi davranıp, içten içe birbirlerini önemseyen" tutunamamış karakterlere sahip serileri izleyip, baştacı yapmışımdır.

Tüm bunların yanında DTB'nin gözümde bu kadar değerli olmasının bir tarafı daha vardır, o da Hei ve Yin arasındaki o inanılmaz sevdiğim ve nereye varacağını merak ettiğim ilişkidir.Sırf bu tarafıyla ilgili bir şeyler izleyebilirim ümidiyle 2. sezonu ben bir günde bitirdiğimi bilirim!(tabi elde var sıfırdı)

Yin karakterini gerçek anlamda 6. bölümde şu sahnede farketmiş
Spoiler:
en sevdiğim dtb bölümleri olan 13. ve 14. bölümlerde aşık olmuşumdur.Ondan sonra da Hei'den bile daha çok sevdiğim tek karakter olmuştur DTB içinde.Hatta Yin sebebiyle belki de yükleniciler değil de medium doll'ler çok daha şairane gelir gözüme.

Kendi adıma ayrıntılarını çok sevdiğim DTB'nin siyah, karamsar tarafı ismi gibi Hei ise, Ay'ın olmadığı o dünyayı aydınlatan ay ışığı da Yin'dir ismi gibi.
İkisi gözümde DTB'nin o sevdiğim karizmatik tarafını tamamlamaktadır.Huang, Mao, Kasım dahası MI6, Amber, Misaki de bir diğer sevdiklerimdir zaten ki benim için DTB 1. sezonudur aslen,
Spoiler:
2. sezonda tek sevdiğim şey o sezon Yin'im olmuş Temmuz'dur, başka da hiçbir şeyini gerçek anlamda sevemedim ki adam gibi Yin ortalarda yoktu nasıl seveyim!

Bu sebeple bu OVA'lar böyle gün sayarak beklediğim nadir şeylerden.
Çünkü içinde Yin var, hatta Hei ve Yin var!

Demişsin ya "hani izlenilen bir seride ya da filmde hep içimizin aldığı çiftler vardır ya da bir an bile, birkaç dakika hatta onu geçtim birkaç saniye bile olsa o sıcaklığı birbirlerine sunmalarını,bu sunuşu da büyük bir haz alarak izlemek istediğimiz kişiler vardır,işte Yin x Hei de bunlardan birisi benim için."
Bu kadar mı güzel tanımlanır Hei ve Yin çifti için hissettiklerim benim de!
O gifteki ova sahnesini ben de çok ama çok seviyorum, özellikle o bölümün sonundaki kaçırılmış Yin'i bulduğunda suratında kocaman bir "şükürler olsun!" ifadesiyle Ona sarılan ve "sakın ama sakın beni bırakma" diye Yin'in boynuna sarılan Hei'yi de bir an önce görmelisin.

Ova 2'de de biz "umut fakirin ekmeği" izleyicilere kırıntı mahiyetinde şeyler var ama diyorum işte, şu kalan son 2 ova bölümünde bir öpücüğü ya da somut bir hareketi geçtim, Hei'den bir "seni seviyorum" duymazsam hiç affetmeyeceğim bu Bones'u!
Spoiler:
İkinci sezon özellikle sonuyla harcadıkları Yin en azından bu kadarını hakediyor bence

@martikanadi
Spoiler:
Aslında Yin'e ne olduğunu hiçbirimiz bilmiyoruz işte yavaş yavaş ova'lar sayesinde bir şeyler aydınlığa kavuşuyor.
2. dönem Japonların ünlü Izanami ve Izanagi efsanesinden yola çıkan bir hikaye izledik.Suou'nun kardeşi Shion Izanagi olarak, Yin de Izanami olarak yapay bir dünya yarattılar ve gerçek dünyada dışlanan, yokedilmeye çalışılan tüm yüklenicileri o dünyaya transfer ettiler.
Yani ben böyle anladım, zira 2. sezon Izanami olup, yüklenicileri öldüren Yin, aslında onların ruhlarını toplayıp, bir nevi o yapay cennete yolluyordu hepsini.Tabi 2. sezonu ben genel anlamda hiç sevmediğim için yalnızca 1 kere izledim, bu sebeple kaçırdığım ya da yanlış anladığım noktalar olabilir, bu benim yorumum.

Fakat en sonunda sanırım Yin'in kendi iradesi ile Hei'ye "şu işi bitirelim" demesi, ve ardından finalde sezon boyunca "Yin'i öldürmeliyim!" diye dolaşan Hei kucağında cansız gibi yatan Yin'le uzaklaşması akılları yine karıştırmıştır.

Yin ölmüş, Hei'nin ise kaybettiği güçleri geri dönmüş, Temmuz ve Suou o yapay dünyada huzurlu bir hayata başlamış, Shion ise tüm bunlar için kendini feda etmiş gibi görünüyordu.Serinin yönetmeni Yin'in ölüp ölmediği sorusuna, olabilecek en kaçamak cevabı vermiş "evet BK201'in güçleri geri gelmiş, Yin ise ölmüş gibi görünüyor" demiş fakat bana yine de bir ümit veriyor o "gibi görünüyor" lafı.
Hani Cowboy Bebop'taki gibi sonunu seyirciye bırakan bir tarz bence bu.
Haa 3. sezon gibi bir durum söz konusu değil ama ova'ların bu denli tutması sonucu Bones bir 3. sezon yapar mı bilemem ki yapmaya kalksalar ellerinde oldukça konu ve malzeme de var burdan bakılınca.
Tek söyleyeceğim 3. sezon olur da Yin ölmüş olursa, benim için DTB sayfası da kapanmış olur.Yine de ben umutluyum Yin'in ölmediğinden, ölen ya da yokolan kısmın Yin'in Izanami tarafı olduğuna ve Hei'nin kucağında gerçek Yin'in bir şekilde uyandığına inanmak istiyorum.


Edit piaf: bLue-Dragon caps'ler çok güzel, normal Hei ve Yin'den bir atraksiyon göremiyoruz, sağolsun Izanami azıcık ileri gitti ahahha.
__________________
Luna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31 Mart 2010, 16:11   #75
var mıyım yok muyum?
 
çok yorgun
 
martikanadi'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Ocak 2010
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose of Versailles, D.Gray Man, Ayashi no Ceres, Naruto Shippuden... Daha çok var
Favori Manga: D. Gray Man
Mesaj: 391
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Darker than Black

Çok teşekkür ederim Luna hala karışıklık hat safhada olsa da azcık ışık geldi bu da bir şeydir ...
__________________
Bayanmartikanadi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31 Mart 2010, 16:39   #76
moral destek ünitesi
istiyorum...
 
None
 
özz'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 21 Eylül 2009
Favori Anime: Rose of Versailles , Seirei no Moribito
Favori Manga: Fruits Basket , Kimi ni Todoke , Slam Dunk
Mesaj: 1.976
Standart İlgi: Darker than Black

çok güzel anlatmışsın Luna. özellikle Hei' nin karanlık tarafı, Yin' in ise aydınlık tarafı yansıttığı ile ilgili sözlerine katılıyorum. 1. sezonda daha 1. bölümde kapanış videosunun beni nasıl şaşırttığını hatırlattın. animenin adı ve karanlık atmosferi üzerine öyle dingin, rahatlatıcı bir klip göreceğimi hiç düşünmüyordum ağzım açık izlemiştim ve tabiki şarkısı çok sevdiğim bir şarkıdır.
2. sezonun sonunda
Spoiler:
Yin' in öldüğüne asla inanamam
3. sezon olsun daha fazla Yin ve Hei izleyelim.
Bayanözz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31 Mart 2010, 17:18   #77
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.289
Standart İlgi: Darker than Black

@blue-Dragon
Özkan,o sahnenin Ova'da olduğunu biliyordum ama benim istediğim gelip geçici değil,içerisinde bana o anı odaklayacak bir doygunluk istiyorum,hani ben Hei x Yin görmek istediğim için o sahne bana birçok şeyi anımsatıyor ama Luna'nın deyimiyle,ben Hei'den bir tek ''Seni seviyorum'' deyişi duyabilmek için çıldırıyorum aslında

@Luna
Benim için DTB ise içerisinde orjinal karakterlerinin varlığıyla yer edinen bir seridir,tabi bu noktada konu orjinalliğini yabana atamam asla.Soğuk bir ana karakter,Hei gibi adına yaraşır şekilde davranışlar (alkolik tavırlar hariç ama bu tavırların bile onda güzel durduğunu inkar edemem xD) ve tüm seri boyunca detektif (isim hafızam pek iyi değildir,kusura bakmayın bunun için ) olan karakterle çift olacağı amacı güderek ilk sezonu lakaytsız üzülerek taip ettiğim Hei yaşamı,tüm masumane tavırlarıyla içten içe izleyiciye sunarak aslında en önemli kilit görevinde bulunan Hei'siz düşünemediğim bir Yin,ilk sezondaki orjinal karakterlerin yanına daha da gelişen karakterler eklenmesi, daha önce de belirttiğim gibi july'ın büyüyüşünü izleyebilmek....

Her şey kendi dönemecinde gelişen ama aslıda içerisinde birçok şeyi barındıran etkileyici bir konu,yıldızlara sadece fal gözüyle bakan kesime inat gayet orjinal bir içerikti beni kendine çeken.İlk sezonda içerisinde bir soğukluk hissettiğim ama hep bir Yin x Hei gelişimiyle içimi ısıtan bir yapımdı,tabi bu sıcaklık yerini sonunda yeniden titremeye bıraktı,umarım Yei x Hei gelişmesiyle beni ısıtmayı yeniden başarabilir

Hei'nin,Yin'e bakışlarında hep bir farkındalık sezinlediğimi bilirim,üstelik bu bakışı günbegün daha da geliştirdiklerinden midir bilmem ama nedense artık ne Yin'siz bir Hei kabul edebilirim ne de Hei'siz bir Yin...

Seri karanlıktan ziyade,iki rengin denge çizgisinde beliriyor benim gözümde;
''Kendi adıma ayrıntılarını çok sevdiğim DTB'nin siyah, karamsar tarafı ismi gibi Hei ise, Ay'ın olmadığı o dünyayı aydınlatan ay ışığı da Yin'dir ismi gibi.'' gibi güzel bir cümle dökmüşsün ya ortaya,ne kadar anlam katsam da manasız çünkü sen,içerisinde zaten her şeyi barındırabilecek anlamları eklemişsin bu cümleye.

''O gifteki ova sahnesini ben de çok ama çok seviyorum, özellikle o bölümün sonundaki kaçırılmış Yin'i bulduğunda suratında kocaman bir "şükürler olsun!" ifadesiyle Ona sarılan ve "sakın ama sakın beni bırakma" diye Yin'in boynuna sarılan Hei'yi de bir an önce görmelisin.'' Bu cümleden sonra,kendimi daha ne kadar geri çekebilirim bilemiyorum ama Hei'nin dudaklarından,Yin için sarfedilen her kelime benim hazinemdir bu seriye dair.

İlk sezonun,ilk bölümünden beri her zaman soğukluğunu hissettiğim Hei karakterinin, tek sıcaklığına tanıklığım Yei ile ilgili girdiği düşüncelerde olan ifadesini sevmemdeki nedendir belki de bu güzel çifti sevmem,bilemiyorum daha ne kadar böyle ümitle bekleyeceğim ya da ne kadar böyle dayanabileceğim sonuna kadar,bildiğim tek şey var o da Hei'den bir ''Seni seviyorum'' sözü duymak çünkü eğer duyamazsam gözlerim açık gidecek,buna eminim.
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02 Nisan 2010, 15:11   #78
Tetsuo'ya çay yok!
 
----
 
Luna'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 07 Ekim 2009
Mesaj: 432
Cool İlgi: Darker than Black

@martikanadi

Yardımcı olabildim ise ne mutlu fakat şunu bil ki bu konuda yalnız değilsin zira konu DTB olunca "kafa karışıklığı" kaçınılmaz oluyor.
Sözlükte çok doğru bir tespit okumuştum; sanki 200 bölümlük bir animenin 150. bölümünden başlayıp, 175. bölümüne kadar izlemişiz hissi var bu seride. Hani 1. bölüm asla başlangıcı değil bu hikayenin ve görüyoruz ki son bölüm de sonu değil.
Bir şekilde devam eden, seyircisinden bağımsız bir şeyler var bu hikayede ve bu ister istemez kafa karıştırıyor.

@özz

Nasıl severim o 1. sezon kapanışını ben de!
Açılış gayet gaz ve de tavizsiz insanı karşılarken, sonunda animenin hüznüne ve de duygusal kısmına ithafen Yin'in çiçekler arasında oturuşu ve çalan Tsukiakari serinin formülünü tamamlar sanki...
Yin'in isminin de çok isabetli olduğunu düşünmekteyim ayrıca bu "tamamlama" konusunda.
Yin kelimesi suyu, Ay'ı, edilgenliği, gölgeyi, kuzeyi (ki Yin, July'nin tanımıyla 'gümüş saçlı İskandinav kızı'dır) temsil eder derler.
Serideki Yin portresi bunların hepsiyle ilintili şüphesiz.
Spoiler:
Açıkçası ben de hiç inanmak istemiyorum Yin'in öldüğüne fakat insafsız yönetmen öyle buyurmuş işte!
Halbuse kafamda onun ölmediğine dair çok da güzel teoriler var ama işte.;_;
Eğer Yin ölmüşse zaten 3. sezon olmasın da! Yin'siz bir DTB, DTB değildir benim için ki 2. sezonu bu sebeple hep dışlarım.
@squaw

İlk sezon aslında Hei bir, dişi karakter bin'di sanki.
Evet ilk başlarda Misaki ve Hei arasında "aranan suçlu ve peşindeki polis kız" misali bir ilişki söz konusuydu fakat seri hiçbir zaman "çok fazlasını" vermedi ilişkiler konusunda.
Misaki karakterini tek başına severim ama Hei ile batan bir gemi bile değillerdi benim için. Öte yandan Misaki ve Hei'nin Yin/Hei çiftine göre daha çok shipping sahneleri bulunmasına ve ortada Amber gibi (benim ilk göründüğü bölümler Cowboy Bebop'taki Julia muamelesi yaptığım, sonradan delicesine pişman olduğum, sevdiğim o Amber!) fedakar bir eski sevdicek olmasına rağmen bu gönül Yin dedi durdu Hei için o 6. bölümden beri.
Zaten Misaki ile de November 11'i yakıştırmışımdır ben hep de konumuz o değil şimdi!
Spoiler:
Yin ve Hei ilişkisinde her şey 13 ve 14. bölümlerden sonra ilerledi kanımca, o 6. bölümde elini tutmaya çalışan Yin'in elini geri çeviren Hei, 14. bölümde Yin'i öldürme emri gelmesine rağmen öldürememişti. Yin'in peşinden gittiği o trenin camından bakarken hala Mao'nun sorusu kulaklarındaydı Hei'nin;
"Yin madem senin için basit bir kukla, neden onu öldüremedin?"

Bölümün sonunda Yin'e kalıp-gitme konusunda seçim hakkı tanıması, Onu arkadaşı olarak addetmesi bile ona değer vermeye başladığının kanıtıydı.
Ki o bölüm Yin'in Hei ile kalmayı seçmesi ve en sonki ona gülümseme çabası da efsanevi DTB anlarındandır!

Sonraki en önemli bölümler de kesinlikle 17. ve 18. bölümlerdir bu ilişkide.
Hani şu Hei'nin çalıştığı gece kulübünde tanıştığı, patronunun satmak için ona emanet ettiği kukla bir kızı seven ve onunla mafyayı bile gözü görmeden kaçmaya çalışan Kenji'nin bölümü.
O bölümdeki metaforlar anlatmakla yetmez ki kanımca Ova'ların işaretçisidir o bölümler.
Bu sebeple Hei'nin yanında Yin vardır zaten.
Hei, Kenji'ye kaçmasıyla, o kukla kızı neden sevdiğiyle ilgili sorduğu her soruyu bir nevi kendisine sorar;
"Neden Onun gibi birini seviyorsun, konuşmuyor ve dediklerini anlamıyor gibi, üstelik sürekli kaçarak nasıl yaşabileceksiniz, para sorunu ne olacak, hadi sen çalıştın diyelim, sen çalışırken kıza kim bakıcak? Neden o?!"
Ve sinirlidir bunları sorarken çünkü kendisi de bu sorulara cevap aramaktadır.
Hele istasyonda Kenji'nin kukla kızın, Hei'nin de Yin'in elinden tutup koşması o asansör sahnesine kadar sanki her iki çift de kaçıyormuş hissi verir insana.Ondan sonraki diğer bölümlerde Huang da dahil, Hei herkese "sevdiğiyle kaçmalarını" tembihler durur. Sezonun sonunda kendi de artık korkmaktan vazgeçer ve değer verdiği o kişiyle, Yin'le kaçar Ova'larda gördüğümüz üzre.

Dediğin gibi Hei serideki herkese karşı garip bir soğukluk, pervasızlık içindedir ama özellikle bölümler ilerledikçe Yin'e olan bakışı, konuşması, hisleri daima diğerlerine oranla yumuşak olmuştur.
Tek içimi yaralayan sahne o 6. bölümdeki tutulan eli geri çeviren Hei'dir ama sonraları seri öyle manidar bir atak yapar ki, o bölüm geri çevirdiği o el son bölüm Hei'yi kara boşluğa düşmekten kurtaran el olur.Aslında DTB'nin kavuşan eller konusunda bir metafor içerdiğine dair daha önceden başka bir yerde uzunca bir yazı yazmıştım ama özellikle Hei ve Yin arasındaki o el tutuşma olayı OVA'larda hat safhadadır bence. Mesela şu sahne nasıl da manidardır. ;_;
(ah Hei!)

squaw, her şeye rağmen özellikle 1. OVA'yı izlemeni şiddetle öneriyorum, inan bana çok sıcak bir bölüm, şimdi daha fazla ayrıntılarını anlatıp o hissi bozmak istemiyorum ama Yin ve Hei'ye olan bakış açını, sevgini benimkine benzettiğim için tahminimce Hei'den seveceğin bir kaç atak göreceksin Yin'e karşı.
Ve seninle Ova kritiği de yapmak istedi bu bünye, yalan değil.

Ayrıca o ''Seni seviyorum"u duymazsa kalpten gidecek tek kişi siz olmayacaksınız efenim.^^
__________________

Son Düzenleme Luna tarafından 18 Eylül 2016 07:19 de yapıldı.
Luna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02 Nisan 2010, 15:22   #79
moral destek ünitesi
istiyorum...
 
None
 
özz'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 21 Eylül 2009
Favori Anime: Rose of Versailles , Seirei no Moribito
Favori Manga: Fruits Basket , Kimi ni Todoke , Slam Dunk
Mesaj: 1.976
Standart İlgi: Darker than Black

off!! seriyi oturup baştan izlemek istiyorum, kesinlikle bir günümü buna adayacağım
Bayanözz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02 Nisan 2010, 17:00   #80
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.289
Standart

@Luna
Gif.leri bana sundukça bu beden de Ova'ya doğru sürüklenmektedir emin ol

İçimi ısıtacak bir şeyler sunacak bana madem 1. Ova, en kısa zamanda bu sıcaklığı yaşamış bir şekilde dönebileceğime emin olabilirsin Luna İzleyip de döndüğü an o bünye dileğine kavuşacaktır,emin olabilirsin,en sevdiğim şeydir,hoşuma giden anime daha doğrusu animede yaşananların kriteri ^__^

Yin'le ilgili düşüncelerimi dile getirecek olursam çünkü Yin'i hiç yalnız olarak ele almadım ben,her zaman belirttiğim gibi Hei'siz bir Yin'i görmek istemeyişimin kanıtıdır bu;Yin,ilk DTB izlemeye başladığımda garipsediğim bir karakterdi yalan değil ama bu garipsemenin sonrası var bide,işte en önemli dönem bu aslında.

Her zaman orjinal karakterlere ilgim artmıştır,bunu belirtmem gerek,orjinallikten ziyade dönüm noktasında olan karakterler demeliyim,yaşanmışlıklarında hep derinlik besleyen, özünde dram daha doğrusu bir gizem büyüten.Yin demem bu tanımımın cevabıdır aslında, konuşmayan bir karakter,yan karakter gibi gözükse de aslında en derin noktaları temsil eden bir yüz;O, suya muhtaç,Hei ona muhtaç,Yin Hei'ye muhtaç...

Bu tür denklemleri bana sunan seriler vardır Kara no Kyoukai filmlerinde olduğu gibi,sunduğum her denklem ya bir karaktere çıkar ya da Shiki x Mikiya ikilisine, DTB'de sunduğum her denklem ya Yine'e çıkar ya da Yin x Hei ikilisine,bu nedenledir işte benim Yin sevgim.Neyse KnK değil konumuz,onu tekrar safdışı edelim

Benim DTB için denklemim çok basit aslında ama sonu güzel; Su + Sessizlik + Derinlik + Özlem + Masumluk + Bekleyiş = Yin / Yin + Senin deyiminle,''Kara Boşluğa Düşmekten Kurtaran El'' + Sona Varış + Yaşanılmayacak bile olsa ''Bekleyişin Sonu'' + Beklenilen o ''AN''a odaklanıp saatlerce kalmak = Hei x Yin

Ayrıca bir kez daha belirteyim Luna,o bünye beklesin beni mutlaka

@Özz
Bir kez daha izleme isteği konuştukça bende de beliriyor aslında

Ben de artık her şey bir sona varsın istiyorum ve Luna'nında dediği gibi,umarım bu istenmeyen bir son olmaz.İkinci sezonun finalinde;

Spoiler:
Uzatılmak istenen bir serinin sıkıntısını hiç tereddütsüz hissedebildim ve daha önce nasu nick.li arkadaşımızla kriterimi yaparken DTB ile ilgili Luna'nın sarfetmiş olduğu cümlelerdeki anlama benzer tarzda ben de,''Yin,2. sezonda hiç görünmedi eğer aynısı olacaksa 3. sezon olmasın hiç'' dediğimi hatırlarım hatta 2. sezon için;
''Bir kez de olsa Yin x Hei sarılışını,sarılıştan çok dakikalarca öyle kalmasını istedim bütün seri boyunca... ''diye dile getirdiğim cümlelerimi unutmuyorum
Edit:
Sonunda dayanamayıp bitmemiş olan 4 bölümlük Ova'lardan ilk iki bölümünü izlemiş bulunmaktayım;

Nihayet serilerinden daha fazla tad alabileceğimi düşündüğüm ve bu düşünceme ulaştığım Ova'nın ilk 2 bölümünü ne kadar keyif alarak izlediğimi belirtmeme gerek yok sanırım çünkü;

Spoiler:
Seriyi izlemeye başladığımdan beri dilimden düşürmediğim Hei x Yin denklemimi yanyana görmek bünyeme çok iyi geldi diyebilirim.Tabii bunu Ova'ların hepsini tamamladıktan sonra dile getirmem gerek aslında ama bu kadar çok beklenen bir şeyi bir anlıkta olsa izleyebilmek en büyük umudumdu ki 2 Ova'da da o ''an''lıktan fazlasını alabildim hele Hei'nin Yin'e her sarılışında bir şeyleri görebilmek daha doğrusu hissedebilmek bana ne kadar da iyi geldi anlatamam,''Seni seviyorum'' tadında ''Seni koruyacağım'' diyen Hei bendeki değerini daha da arttırdı.

Her zamanki masumluğuyla ve bir Hei'nin içinde olduğu gibi benim içimde de ''Kukla''dan daha fazlasına sahip olan Yin'in her şeyi dile getirişine bir an için inanamadım aslında,öyle ki şu sahne benim için ''Seni koruyacağım'' diyen Hei'nin sahnesinden daha da özeldi;Kendini kukla sınıfından çıkaran ve Hei'nin bakışlarındaki samimiyetine inandığım,daha doğrusu Hei gözüyle gördüğüm bir Yin'i izlemek bana daha fazla ne verebilirdi ki,çok şey verebilirdi elbet zaten başardı da,içimde görmeyi arzuladığım hep denklemini birleştirdiğim ve asla ayrı tutmak istemediğim Hei x Yin sonucu umarım böylesi bir güzellikte kalır ve öylesine bir hâl almaz.Alsa da başlanan bu noktaya geri döner bir gün...


Daha önce Luna'nın da bahsetmiş olduğu şu el tutuşma olayı ise;

Spoiler:
DTB yapımcıları için sanırım bu eller birbirine sımsıkı kavuştuğu anda her şeyin noktalanacağı inancı var ya da bunu bize bir oyun olarak sunup benim gibi beklerleri daha da kendilerine bağlama amacı güdüyorlar.

İstedikleri amacı gütsünler benim için sorun değil ama eğer bunların hepsinin karşılığında ''Ellerim yine bomboş kaldı'' tarzında çok eskilerden gelen şarkıyı mırıldanıyor olursam, DTB serisi dönüp de tekrar izleyeceğim yapımlar arasından kendini sıyırmış olacaktır, en azından başından beri savunduğum daha doğrusu beklediğim Hei,daha doğrusu Yin gelişimini daha da açığa vurmaları çünkü ne ben ortadan kaybolan bir Yin istiyorum ne de benim gibi izleyiciler evrimini kötü yönde geçirmiş bir Yin istiyordur.


Yeni yüklenici olan kadın da hoş bir ayrıntıydı aslında,hangi erkek öyle bir yüklenici ile dövüşmek istemez ki

Spoiler:
Ödemesi soyunmak olan bir yüklenici gayet komikti.

Aslında ikinci sezondaki ödemesi öpüşme olan karakter bana baya ilginç gelmişti daha doğrusu acınası gelmişti ama şimdi bu soyunma ödemesi olan karakteri görünce farklılıkların daha da ayrı olduğunu anlamış oldum xD


Şimdi de merak ettiğim çok renkli olan yeni yüklenici;

Spoiler:
Ödemesi çiçek yemek olan;asıl amacını net olarak çözebilmiş değilim ama yeşil gömlek ve mor şort (sarı saç-mor ayrımlar) çok renkli bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyebilirim


Artık şu sorularıma cevap istiyorum ;
Spoiler:

-Amber nerelerde,ne karıştırıyor yine?
-Hei,Yin'e bir gün ''Seni seviyorum'' diyecek mi,o elleri sımsıkı tutulmuş şekilde kalacak mı?
-Yin,ikinci sezonda neden çok az -hatta hiç görünmedi denilebilecek şekilde- göründü?
-İkinci sezondaki olayların sonu nereye varacak?
-Dedektif hatunumuz istediği soruların cevabına kavuşabilecek mi?
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
sezon


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 11:54.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler