Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Serileri Genel Başlığı


Anime Serileri Genel Başlığı Arşiv


Darker than Black

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Serileri Genel Başlığı Forumunda Bulunan Darker than Black Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Squaw İzlemeni ve yorumunu merakla bekliyordum biliyorsun, çok sevindim. Spoiler: 1. ova oldukça güllük gülistanlık ve o 2. sezonun bizden ...

Like Tree1Beğenilenler

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 15 Nisan 2010, 17:04   #81
Tetsuo'ya çay yok!
 
----
 
Luna'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 07 Ekim 2009
Mesaj: 432
Cool İlgi: Darker than Black

Squaw

İzlemeni ve yorumunu merakla bekliyordum biliyorsun, çok sevindim.
Spoiler:
1. ova oldukça güllük gülistanlık ve o 2. sezonun bizden aldığı şevki geri getirecek güzelliğe sahipti. Normalde göremeyeceğimiz Hei x Yin sahneleri barındırıyordu.
Bir nevi Hei x Yin fan service idi ve her zamanki gibi azıcık da olsa, istediğimizi verdi bize. Fakat 2. ova daha 'gerçekçi' bu anlamda ve daha karamsar.

Resmini eklediğin o sahneye ben de değinmiştim, kanımca 2. ova'nın Hei x Yin ilişkisi açısından en önemli şeyiydi o Yin'in ağzından çıkan cümle. O cümleyi duyduktan sonra dönüp bakan Hei'yi durduran şey ise maalesef koşa koşa gelen Qin oldu.Keşke o sahneyi bozmasaydı da, devamında Hei'nin cevabı, tepkisi ne olacaktı görseydik.

Yin maalesef bu ilişki de kartlarını açık oynayan tek taraf. Yani artık 'seni koruyacağım'dan fazlasını duymak istiyorum Hei'den. Tamam senin dediğin gibi belki de dile getirilemeyen 'seni seviyorum'ların değerinde o 'seni koruyacağım' sözleri. Yine de 1. ova'daki Hei'nin elini tutmaya çalışan, onun yemek yemeyi sevdiğini bildiği için sevdiği yiyecekleri ısmarlayan, onu mutlu etmek isteyen, hatta onu kıskandığını açık açık belli etmekten çekinmeyen ve 2. ova'daki o lafı söyleyen Yin'i görünce 'e artık kız daha n'apsın, sıra sende Hei!' diyesim geliyor.
Fakat Izanami'nin her geçen bölüm daha da çok ortaya çıkışını görünce, hayallerim hep suya düşüyor.
Yine de 3. ova değil de, son ova'dan umutluyum, bu anlamda Hei'den bir şeyler görebileceğiz gibi hissediyorum.
El tutuşma kısmına gelince
Spoiler:

Evet DTB yapımcılarının kesinlikle bu 'el tutuşma' durumuna belli anlamlar yüklediklerini düşünmekteyim ki sadece Hei x Yin değil, seri içinde şimdi saysam inanamayacağınız kadar çok gönderme var bu ellerin ve hayatların birleşmesi durumuna.

Bu anlamda mesela çok sevdiğim bir sahne vardır 1. ova'da; günün sonunda gidiş biletlerini almasına rağmen, Yin'le o adada biraz daha kalmak isteyen, onu o hurda gemiye bindirmek istemeyen Hei'nin limandaki biletleri buruşturup, cebine koyması ve Yin'in elini sıkıca tutup, otele dönme sahnesi!
Biraz da oraya ilk gelişlerinde kaçmaktan başka bir şey düşünmeyen Hei, ne kadar yorulduğunu ve geçici de olsa o huzuru azıcık daha yaşamak istediğini düşündü galiba.
Ve aklıyla değil kalbiyle düşündü o kaçmasına izin verdiği geminin arkasından, biletleri buruştururken ve Yin'in elini tutmuş otele dönerken.

Şimdi yazarken bile sahne gözlerimin önünden geçti, çok anlamlı bir sahneydi orası.

Ve nedense üzülerek söylüyorum, bence o 'ellerim bomboş' şarkısını mırıldanacağız ova'lardan sonra!:'(
Hei boşuna ayyaş olmamış orası kesin.

Claude, yani senin deyiminle 'çok renkli yüklenici';
Spoiler:
Benim de bir türlü içinden çıkamadığım bir karakter. 2. sezonun sonunda madam Oreille'in kötü biri olmadığını fark etmiştik en son (yanlış mı hatırlıyorum?).
Claude Onun için çalışıyormuş bunu anladık fakat şimdi düşününce 2. sezon Hei de Madam O. (yani CIA) için çalışmıyor muydu?
Buradan yola çıkarak Madam'ın sadece Izanami'nin, yani Yin'in peşinde olduğunu anlayabiliyoruz ki 2. sezonda bir nevi Yin'i bulmak için Hei'yi kullanmış gibi gözüküyor.
Tek sorun 1. ova'da Madam O.in emirleri doğrultusunda Claude'un ciddi ciddi Hei'yi öldüreceği gerçeği.

Ve tek soru 2. ova'nın sonunda Madam ile yollarını ayırdığını gördüğümüz Claude iyi olarak mı, yoksa kötülüğe tek olarak mı devam edecek?
2. sezon göremediğimize göre öleceği kesin.:/

Son olarak da son sorularına bir şeyler söylemek istiyorum;
Spoiler:
- Öncelikle Amber öldü büyük ihtimalle. Malum onun bedeli küçülmek, yani gençleşmekti ve 1. sezon yüklenicileri yok etmek için satürn halkası diye bir sistem geliştiren ve cehennem kapısını yok edip yüklenicileri öldürmeyi planlayan Pandora'ya karşı kendi gücünü yani zamanı durdurma özelliğini son kez kullandı.
Üstelik Onun güçlerinden biri de geleceği görebilmekti.

Yani en son Hei kara boşluğa düşerken, Amber görevini tamamladı ve bedeli gereği yok oldu.
1. ova'daki Amber ise hepimizin bildiği üzere onun kılığına girmiş Claude idi.
Hei'nin aklını bu şekilde karıştırmaya çalışmaları ise çok sinsiceydi.
Çünkü Hei, sezon boyunca hain diye düşündüğü Amber'in sezon sonunda aslında tüm yükleniciler için kendini feda edecek kadar esaslı biri olduğunu anlamıştı.
Pai'yi de alıp Hei'yi terk etmesinin sebepleri olduğunu öğrenince Hei, Amber için iyi düşünmeye başlamıştı ve hatta yüklenicileri onun olduğu tarafı değil de her iki tarafı (yüklenicileri,insanları) seçtiği için belki de içten içe üzülüyordu.

O 1. ova da Amber'e benzeyen kızı görünce ister istemez kafası karıştı ki, biz de Hei'nin bir zamanlar Amber'i gerçekten sevmiş olduğunu hissettik, hatta kıskandık bir nevi Yin gibi.

Ben de seride gördüğüm andan itibaren Amber'e hep Cowboy Bebop'taki Julia muamelesi yapmıştım, o benim için sezonun ortalarından beri hep 'geçmişteki kadın'dı ve geçmişte kalmalıydı!
Fakat finalde beni de düşündüklerim için pişman etti Amber.
O asla Julia olamazdı!
Kendini feda edecek, Hei'yi çok sevmesine rağmen Yin'e dönüp 'ona iyi bak, çünkü biliyorum sen de Hei için benimle aynı şeyleri hissediyorsun' diyebilecek kadar esaslı bir karakterdi ve her ne kadar Hei x Yin ilişkisinde (1. ovada da gördüğümüz üzere) varlığı büyük bir sorun olacak olmasına rağmen, ölmesini asla istemediğim bir karakterdi.
Ve dediğim gibi Amber'i görme olasılığımız artık yok maalesef.

- Hei ve Yin'in ayrılığı çok şatafatlı olacak gibi, son ovada. Yani içimde öyle bir his var. Çok ağlayacağımı şimdiden hissediyorum hatta.
Fakat o 'seni seviyorum' diyecek mi sorusunu hala bu bünye de soruyor, Hei elinden kaçırdığı Yin'e bari bir kerecik olsun o lafı söyleyecek mi?
Yoksa 2. sezon tüm o ayyaş hayata içindeki o 'seni seviyorum' lafını söyleyememesinin pişmanlığı ile mi sarıldı?

- Son olarak Misaki'nin ova'larda görüneceğine inanmıyorum, zira onun hikayesi 2. sezon anlatıldı ve o 2. sezonun sonunda kendi içinde bazı cevapları aldı. En azından 'iyi mi, yoksa kötü mü?' olduğunu düşündüğü BK201'in kötü olmadığını anladı galiba ki 2. sezonun sonunda madam O., Kobayashi ve sincap Mao ile 'yeni sendika' olarak çalışmaya başlamıştı. Yani Misaki artık polis değil ve onun hikayesi 3. sezon olursa izleyebileceğimiz bir hikaye olarak kaldı.

2. dönem zaten, 1. dönemin garip bir kopyası gibiydi.
Spoiler:
2. sezonda kardeşi yüzünden yüklenici olan ve onu arayan, öte yandan içindeki insani tarafla yüklenici taraf arasında gelgitler yaşayan başrole koydukları Suou, 1. dönem Hei aka Li-kun 'dan farksız değildi.

Diğer taraftan Suou sayesinde duygularını göstermeye, hissetmeye ve en önemlisi kendi kararlarını almaya başlayan medium doll Temmuz, bir Hei'ye tutundukça kalbi atmaya başlayan medium doll'umuz Yin değil miydi? Öyleydi.

2. sezon neredeyse nefret etme noktasına geldiğimiz güçlerini kaybetmiş, soğuk, Suou'yu hırpalayıp, çalıştıran, ayyaş Hei de akla bir Huang'ı getirmiyor mu?

Ve ve ve tabii ki de bu 2. sezon boyunca Hei'nin öldürmesi gereken "geçmişindeki kadını" diye lanse edilen, kötü damgası yiyen fakat bölümün sonunda insanlar ve yükleniciler arasındaki (yine, yeniden!) savaşta Shion ile yüklenicilere (yapay da olsa) bir cennet yaratmayı planladığını gördüğümüz, en son ölmüş olabileceğine hiç inanmak istemesem de kendini feda eden Yin, 1. sezondaki aynı kadere sahip Amber değildi de neydi?
Hep söylüyorum DTB her daim kendisinden referanslar veren bir anime oldu, yani bana öyle geliyor ki bazı cevapları yine 1. ve 2. sezona dönersek bulabileceğiz.
__________________

Son Düzenleme Luna tarafından 18 Eylül 2016 07:32 de yapıldı.
Luna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15 Nisan 2010, 19:45   #82
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.289
Standart İlgi: Darker than Black

Ben de işlerimi hafifletip -daha doğrusu evime döner dönmez- izleme hevesi güdüyordum hem de aşırı şekilde,buna da değdi doğrusu,iyiki de beni izlemem için ateşlemişsin Luna

Şu an Qin denilen karakteri;

Spoiler:
Nasıl da elimden geldiğince hırpalamak istiyorum bilemezsin

Tıpkı türk filmlerinde olan bir sahneydi,bense tam tersine daha filmsi bir sahne bekliyordum aslında,tam o anda bulundukları mekana saldırı yapılması gibi ama Qin karakterinin belirivermesi de bir nevi olayı yavaşlatmaktaki amaçtı,bunu hepimiz biliyoruz zaten,en azından kabullenmek zorunda kalıyoruz diyeyim.

Qin sonrası sadece Hei'nin, Yin dolu bakışlarını görebildik sadece ama biliyorum ki bizim gibi düşünenler için bu yeterli değildi,en azından benim için yeterli değil çünkü ben de Hei'nin,Yin gibi bir şeyleri ortaya dökmesini istiyorum artık.

O yemek sahnesi keyifli bir sahneydi aslında,Hei bile kendine böyle bir şey hazırlayan Yin görünce şaşkınlığını ortaya seriverdi ki ben nasıl sermeyeyeim son bölümden ben de çok umutluyum ve tekrar ediyorum ki bu Ova,bende serisinden daha çok yer edindi.


Ova'nın 1. bölümünde;

Spoiler:
Luna bahsettiğin o sahne her şeyiyle huzu doluydu diyebilirim aslında, Yin'in sakinlik aşılayan maviliğe ait şirin ama asıl şirinliği Yin'İn kattığı o elbise (bir ara avatarını süslüyordu sanırım senin),aralarında geçen şapka dilayoluğu,bunun ardından hiç vakit kaybetmeyen Hei'nin,Yin'e bir şapka alıp kafasına yerleştirişi,güzel bir manzara eşliğinde yürümeleri ve o 'el tutuşma' işkencesinin bize sunuluşu...

Aklımda yer edecek bu sahnelere tanıklık eden ben için o 'bilet sahnesi' kesinlikle en büyük tanıklığımdı hele Yin'İn dudaklarından dökülen 'buarı huzurlu bir yer' kelimelerinden sonra 2. Ova'da 'hep Hei ile kalmak isteğini' dile getirişi ile aslında çok da güzel bir bağ var,ordaki asıl huzur Hei'nin,Yin'e verdiği değeri daha da ortaya dökmesiydi benim değerlendirmeme göre.


Orellie ve 'renkli yüklenici';

Spoiler:
Luna o halde Cladue,iyi tarafa geçiyor ve kötü tarafa hizmet etmesini isteyen kişiler onu öldürme vazifesini görüyor yönünde sonuç çıkarabiliriz senin çıkardığın sonuçlardan,umarım çok acı çekmez

Ama Claude'nin gücü hoşuma gitmişti aslında,karşısındaki kişinin görüntüsüne bürünerek onun gücünü deklare etmesi,çok orjinal bir fikir değil bu aslında ama ödediği bedele göre gücü oldukça fazla özellik taşıyordu.O ödemeye karşı daha az güç sahibi olması gerektiğini düşünebilir diğer yükleniciler


Soruların cevapları;

Spoiler:
-Amber öldü madem keşke daha net bir şekilde izleyebilseydik çünkü her an tekrar karşıma çıkacakmış gibi hissediyorum ve senin de bahsettiğin gibi Cladue gören Yin'in çaresizliğine düştüm,sanırım geri gelme korkusu değil de Amber'in Hei'deki yeriydi asıl beni korkutan >__>

-Cowboy Bebop izliyorum daha,hoş hala 6 bölümü bitirmiş durumdayım ama Julia'nın varlığından az çok haberdarım Benimse Amber'e karşı sempatim sadece CC (Code Geass) benzerliğinden kaynaklanıyor,Ova'da bir kez daha görünce bunu net bir şekilde anladım.

-Ayyaşlığının nedenini asla Yin'e bağlamalarını istemiyorum çünkü Hei sever birçok izler bu kez de Yin'i suçlayacak,hiçbir duyguya yer vermeden,her ne kadar anime hayatına girmiş olsak da şu an bizim yaptığımız gibi birçok anime sever var karakterle kendini bütünleştiren,bu nedenle ben istemiyorum Yin'İn sebep olduğu Hei ayyaşlığı, onun için sıkıntıya düşsün evet üzülsün hatta bir şeyleri kaçırmış olmanın acısını tatsın ama asla ayyaşlığının sebebini Yin yapmasın T~~T

-3. sezonda aslında Misaki'nin hikayesini izlemek isterim açıkçası,benim gibi düşünen kaç kişi var bilemiyorum elbet ama en azından Misaki'ye de saygım var,Hei ile aşk yaşamadığı için bu saygım daha da artıyor sanırım ona karşı


Benim 3. sezondan beklentim şu yöndedir aslında;

Spoiler:
Luna senin değindiğin noktaları okudukça ne beklediğime karar verdim diyebilirim;

-Yin tamamen yok olacaksa en azından Hei'den kesinlikle hakettiğini düşündüğüm bir sevgi gösterisi sonunda 'ellerim böyle boş,boş mu kalacaktı?' şarkısını mırıldanacak olsam bile bunu görmeye razıyım,daha doğrusu 'gösteri' değil de Yin dolu gerçek Hei'yi Yin'e sunması,en azından Yin bunu hakediyor,bu sunuşun sonunda bir cümle,çok mu zor bunu söylemek?

-Misaki hikayesinin sonunu istiyorum artık.

-Hei'nin seçeceği yolun sonunda onu nelerin beklediği.

-Suou'nun Hei'den vazgeçip,onun da hikayesini noktalamaları ya da 'Ellerim böyle boş,boş mu kalacaktı' şarkısını ona ithaf etmeyi diliyorum,biliyorum çok acımasızım ama konu Hei x Yin ya da salt 'Yin' olunca çok bencil olabiliyorum >.<
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16 Nisan 2010, 14:51   #83
Tetsuo'ya çay yok!
 
----
 
Luna'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 07 Ekim 2009
Mesaj: 432
Cool İlgi: Darker than Black

Qin'in bozduğu sahne;
Spoiler:
Aslında sen yazınca düşündüm de cidden direk bir saldırı olsaydı o sahnede çok daha etkileyici olurmuş ama o bedeli soyunma olan Yakuza hatunun onların ayağına gitmeyeceği de açıktı.
Ah Qin'de de suç yok, yakuza hatun gelecek başka zaman bulamadı!

Yemek sahnesinde şaşkın şaşkın bakan, o şaşkınlıkla ağzından ancak sessiz bir 'Yin' kelimesi çıkan Hei görmek güzeldi.Zaten o andan itibaren biraz olsun rahatladı, Yin'e daha sıcak davranmaya, bulundukları huzurlu ortamın tadını çıkarmaya başladı Hei.Bu sebeple önemlidir o yemek sahnesi, evet.
1. ova'da;
Spoiler:
Yin'i o mavi elbiseyle ilk gördüğüm anı hatırlıyorum da, yani böyle iki dakka ekrana bakakalmıştım.
Yin en sevdiğim karakter olunca, bana nasıl bir fan service sunduklarını siz düşünün o mavi elbise ile.
Gerçekten çok yakışmıştı ve o atmosferi inanılmaz derecede tamamlıyordu.
Hele o sahil sahnesinde, elindeki deniz kabuğunu dinlerken sanki okyanusunu özleyen bir denizkızı gibiydi Yin.
Şapka kısmı çok sıcak bir ayrıntıydı, gözünden kaçmayacağını biliyordum.

Dediğin gibi Yin'e göre 'Hei ile olduğu her yer huzurlu', artık Hei'nin de bu anlamda duygularını öğrenmek istiyoruz. Gerçi açıkçası 1. ova'da onca olanağa rağmen bir 'beraber sarılıp uyuma' sahnesi görememek beni üzmüştü.
Bilmiyorum artık, bıktım Hei'nin şu korumacı, ağabey tavırlarından, biraz daha 'seven Hei' görmek istiyorum ve sakın en son karşıma 'ben Yin'i kardeş gibi seviyorum' tavırlarıyla gelmesin, kuro no shinigami demem, alırım ayağımın altına!
Claude konusunda;
Spoiler:
çok emin olamıyorum açıkçası ama o çocukta tekinsiz bir hava var, her ne kadar ondaki o tekinsiz kötü adam havasını sevsem de, bizimkilere zarar vermemesi açısından onun iyi tarafa geçmesini isterim.
Yine de beni yanıltıp kötülüğe tek başına devam edecekmiş gibi bir his var içimde.
Ama dediğin gibi umarım acı çekerek ölmez, ben kötü karakterleri seven bünyelerdenim.^^

Ayrıca Claude'ın gücü cidden kafa karıştıran diğer bir durum zira hem illüzyon yeteneği var, hem de yüklenicilerin kendi güçlerini onların üstünde kullanma gücü var son ova'da gördüğümüz üzre.(şişman yakuzalardan birini kılıçla yaraladıktan sonra, adamı kendi gücüyle öldürmüştü hatırlarsan)
Bu da bir nevi Claude'u yenilmez yapıyor bence ama Yin'e yenilmişti.
Ki Yin'in, dahası Izanami'nin gücü de 'yüklenicilerin kendi güçlerini onların üstünde kullanma', gel de çık işin içinden! Bu durum Claude'u basit bir 'piyon kötü' yapmaktan çıkarıyor galiba, sandığımızdan daha önemli bir güç olabilir.

Güçlerine göre bedeli oldukça basit görünüyor evet ama elindeki çiçek belki de nadir bir çiçek türüdür. Bu anlamda bakınca da aslında o çiçekten bulamayınca işi zor Claude'un.
Spoiler:
- Amber daha gelmez, korkma.
Ama yalan değil, 1. ova'da 'Amber'i görünce aklı başından giden, Yin'e ilgisizleşen Hei' görmek, en az 'Julia adını duyunca çılgın atan, Faye'yi unutan Spike' görmek kadar yaraladı beni. Ama biliyorum Hei Spike'dan daha akıllı, o yatak odası sahnesinde biraz olsun gösterdi bunu bana, devamı da gelecek inş!

---------Araya minik bir CB propagandası---------
Bebop şu hayatta yerini dolduramayacağım tek animedir. Tekdir, candır, tüm karakterlerini sevdiğim (seni değil Julia, seni sevmiyorum!), her şeyini konuşmaktan, okumaktan, izlemekten zevk aldığım serilerdendir.
5. bölümdeki Green Bird sahnesinden sonra Bebop'a vurulmayan insan çok azdır ayrıca.
İzleyiniz, izletiniz o zamane kovboylarını.^^
---------reklamlar bitti---------

- Yok, zaten çok açık Hei'nin 'Hobo'luğu, Yin'in yüzünden değil daha çok Hei'nin artık güçsüz düşmesinden.
İzleyiciler Yin karakterini suçlayacak olsalar daha çok hiçbir şey bilmedikleri 2. sezonu izlerken suçlarlardı ama çoğu yorumda daha çok 'Yin nerede? Hala çıkmadı' tarzı özlem mesajları okudum ben.
Özellikle bu ova'lardan sonra Yin'e karşı daha çok 'sevgi ve empati' mesajları okuruz gibime geliyor ki gördüğüm kadarıyla çoktan ova'larla beraber Yin severler arttı. Yani kızın içine istemsizce düştüğü boşluğun farkındalar, sanmıyorum 2. dönemdeki Hei için onu suçlayacaklarını.

- Misaki'yi severim, en son krem rengi pardesüsü ve saldığı saçlarıyla da gayet çekici görünüyordu, 3. sezon olursa ben de onun hikayesini izlemekten memnun olurum. Seri içindeki 'esaslı' kadınlardandı Misaki. Özellikle de yükleniciler hakkında düşündükleri ile gerçekten takdir ettiğim karakterlerdendi. Tek temennim artık marazi boyutlara ulaşan BK201 takıntısından vazgeçmiş olması.
3. sezona dair beklentilerim;
Spoiler:
Bir kere şu düşüncemi artık herkes biliyordur: 2. sezonun sonundaki Yin gerçekten ölmüş ve şu an bir hayal olan 3. sezon Yin'siz geçecekse, varsın hiç olmasın o 3. sezon kendi adıma (çoğumuz da böyle düşünüyor biliyorum).
Ciddi ciddi bir DTB fanı olmama rağmen izlemem.
Çünkü biliyorum izlerken çok acı çekerim, 2. sezonu bile zar zor izlemiştim ben.

Ancak 2. sezonun devamı gelmezse, Yin'in ölmüş olması gerçeğini sineye çekerim.
Ama Yin'den sonra tekrar güçleri yerine gelmiş BK201 ve yeni sendikasıyla yollara düşmüş Misaki, Mao, yeni kötüler, yükleniciler görmek ancak içimi yaralar.
Yin'i öldürüp seriye devam etmelerine katlanamam açıkçası.

Dediğim gibi seri 2 sezon ve 4 ova ile sayfayı kapatır ve Yin'i de son kez o halde Hei'nin kucağında hafızalarımıza kazırsa ben de senin gibi en azından şu ova'larda bir vuslata eriş sahnesi, bir 'seni seviyorum' lafı istiyorum Yin için.

Öte yandan benim 3. sezon için gayet olumlu düşlerim var Yin konusunda. Ki bunlar çok da uçuk hayaller değil, Amagiri'yi bile 'ölmedi' diye karşımıza çıkaran DTB yapımcıları (ki Amber 1. sezonun sonunda 'herkes öldü' demişti güya!) Yin'i de öldürmemeyi başarabilir.
Basit bir şekilde 'ölen ya da yok olan' kısmın Izanami kısmı olduğu söylenir ve en fazla o yaşananlar sonucu Yin'in medium doll özelliği gitmiş olur, ki bu daha da güzel bir senaryonun başlangıcı olur, normal bir insan gibi mimik yapan Yin ve güçleri yerine gelen Hei izlemek müthiş olurdu!
Duy sesimi Bones!
Ben burda harcanıyorum, bak 3. sezonu yazdım bile!
__________________

Son Düzenleme Luna tarafından 18 Eylül 2016 07:41 de yapıldı.
Luna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15 Mayıs 2010, 21:26   #84
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
jingjing'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2010
Yaş: 25
Favori Anime: death note , elfen lied , hellsing , jigoku shoujo ...
Mesaj: 21
Standart İlgi: Darker than Black

açıkçası söylemek gerekirse ben bu seriden hiç birşey anlamadım.. bir anime nasıl böyle anlamsız ve karmaşıkça biter. 2. sezonu izler miyim ? eve izlerim herhalde bari 2. sezonda bir şeyler anlayıp birinci sezonu boşuna izemiş olmiyiim
__________________
Bayanjingjing Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15 Mayıs 2010, 22:10   #85
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
nasu'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 05 Şubat 2010
Mekan: Kocaeli
Yaş: 27
Favori Anime: One Piece, Gintama, Higashi no Eden
Favori Manga: One Piece, FMA, Beelzebub
Mesaj: 205
Standart İlgi: Darker than Black

Aslında tam olarak nereyi anlamadığını söylersen yardımcı olabiliriz
Baynasu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15 Mayıs 2010, 22:15   #86
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
jingjing'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2010
Yaş: 25
Favori Anime: death note , elfen lied , hellsing , jigoku shoujo ...
Mesaj: 21
Standart İlgi: Darker than Black

genel olarak karmaşık bir animeydi . o doll aları anlamadım mesela pek. bir de bunların başı kim kardeşi ne alaka? aslında animeyi geçen yıl izlemiştim pek de hatırlamıyorum şu an
__________________
Bayanjingjing Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25 Mayıs 2010, 18:21   #87
Ne düşünüyorsun?
 
Melek Gibi
 
yuuki cross'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Hall of Heroes
Favori Anime: Gundam 00, D.Gray-Man,Evangelion,Fate/Stay Night,Code Geass,To Aru Majutsu no İndex
Favori Manga: Dogs:Bullets&Carnage
Mesaj: 430
Standart İlgi: Darker than BlackSpoiler:

Yin ölmedi çünkü bir sürü sebebim var Hei herşeyi öğrendi ve Suou'yu durdurdu.
Geçitte dileğin gerçek olur Yin ve Hei ölüp tekrar yaşamayı seçmiş olabilir.Bence Yin, İzanami olma özelliğini durdurduğu.
animenin sonlarına sonnunda Yin'in içinden birşey alması yada onun gibi birşey oldu ve Yin ona güçlerini verdi bundan dolayı BK-201 in güçlerini çaldığını söyleniyordu..
Yin İzanami özelliğini durduğu için İzanami'den kendini ayırdı ama İzanami onun peşini bırakmayacaktır sonuçta geri dirildi.
Misaki'nin herşeyin yeni başladığını söylemesi ve sonlarına doğru fazla bir vakit geçmeden ,olacak şey için aynı yolu seçtik(Hei birdaha Yin'i öldürmekten vazgeçti Misaki bunun farkında),O günden sonra ondan hiçbir haber alamadık dedi.
Suou'ya gideceğin yerde buna ihtiyacın olmayacak dedi o da yolculuğumuza(Biz dedi) devam edeceğiz ve bunun yalan olmadığını söyledi .

İzanami sonuçta ölmedi ve saçları kısaydı bizim Yin'in saçları uzun,Yin ondan ayrıldı çünkü Hei onu götürdü ayrıyetten kendi iradeside vardı nasıl ki Hei beni öldür dedi.

Ruh modunda olduğu için mi bilemem ama gerçek vücuduna götürmüşte olabilir.

Sendika 3'müydü neydi onlar bütün insanları anılarını topluyorlardı kuklalar ile bu yüzden Shion'u kullanarak yeni bir dünya yarattılar Ay'ın olduğu bir dünya, Yin diğer yüklenicilerin ruhlarını aldı ve yeni dünyadaki kuklalara trasfer etti.Yeni geçtitte yeni bir dünya için açıldı.
Yin evrim geçirmiş olsa bile bir kuklaydı o da yeni dünyada yerini alabilir bu yüzden beni öldür çünkü yeni bir yaşama başlayacağız şeklindede olabilir.
Hei bundan dolayı gülümsemiş olabilir.


BONES yapma bize bunu yoksa DTB benim için biter

Ovalar içinse
Spoiler:
Kaç kere izledim bilmeme ama heyecenımdan rüyalarıma girdi daha fazla HeiXYin olsun isterim.
Hei'nin rüyasında çatışmadan sonra Yin elini değil bileğini tutuyordu sonraları elini tuttu.
Arka planda çalan şarkı neredeyse beni ağlatacaktı ya olanları bildiğim için içim el vermedi ikilinin ayrılmasına .
''Beni yanlız bırakma'' ''Ben seni koruyacağım'' öldüm buralarda
Ovanın 3. bölümü yarın çıkyor nasıl geçecek birgün

MAL'da ova olarak değil Bluray -DVD nin yanında special olarak verildiği yazıyordu tahminim doğruysa 2.sezondan kimse memnun kammamış sırf Hei,Mao veYin'in hatırına yani ,
satışlar çok iyi değil galiba oh olsun öyle yaparlarsa böyle olur
__________________
Bayanyuuki cross Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26 Mayıs 2010, 14:28   #88
Aile baskısı devam ediyor
atanana kadar sınava çalış
bakısı atandıktan sonra
evlendirelim baskısı ne yapsam
acaba...
 
Düsünceli
 
CHOBiTS'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Malatya
Yaş: 31
Favori Anime: FSN All - FMP All - Utawarerumono
Favori Manga: FMP Sigma, Fruit Basket, GTO
Mesaj: 4.601
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Darker than Black

Cumaya umarım fansubu çıkarda çevirirm yoksa ne zaman indirebilirim bilemiyorum.
Spoiler:
Bu arada bende claude ın gücünün yine aynı olmasından dolayı şüpheliyim.Bence o gücü yin Claude den aldı.
BayCHOBiTS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26 Mayıs 2010, 22:34   #89
Ne düşünüyorsun?
 
Melek Gibi
 
yuuki cross'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Hall of Heroes
Favori Anime: Gundam 00, D.Gray-Man,Evangelion,Fate/Stay Night,Code Geass,To Aru Majutsu no İndex
Favori Manga: Dogs:Bullets&Carnage
Mesaj: 430
Standart İlgi: Darker than Black

İzlemek isteyenler için 3.bölüm raw

http://www.gogoanime.com/darker-than...iden-episode-3
__________________
Bayanyuuki cross Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27 Mayıs 2010, 14:50   #90
Aile baskısı devam ediyor
atanana kadar sınava çalış
bakısı atandıktan sonra
evlendirelim baskısı ne yapsam
acaba...
 
Düsünceli
 
CHOBiTS'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Malatya
Yaş: 31
Favori Anime: FSN All - FMP All - Utawarerumono
Favori Manga: FMP Sigma, Fruit Basket, GTO
Mesaj: 4.601
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Darker than Black

link için teşekkürler raw izlesem bile oldukça güzeldi.iyi başlayan kötü biten bir bölümdü.
Spoiler:
Bizim buraların ezgilerini taşıyan müziği ile sanki türkçe bir şarkı çıkacak diye bekliyordum.Bizim karakterlerin cenesi düşmüş doğrusu çeviriken baya zaman alcak gibi.Hei yin ikilisi sonunda ayrıldı 4. bölümde geri birleşebilecekler gibi ama sonu yine ayrılık.İkinci bölüm sonunda ikinci sezon karakterlerini görmüştük sonunda azda olsa ama bu bölümde hiçbiri yoktu.Bu bölüm yin arka palndaydı daha çok hei ve hissettiği duyguları öne cıktı bence.
BayCHOBiTS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
sezon


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 11:49.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler