Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Serileri Genel Başlığı


Anime Serileri Genel Başlığı Arşiv


HunterXHunter Tartışma

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Serileri Genel Başlığı Forumunda Bulunan HunterXHunter Tartışma Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> “ Orjinal Gönderi : Kudo Shin'ichi ” Yine ben HxH 120 Spoiler: Diğer bölüme kıyasla daha iyiydi. Pouf'un yeteneği beni ...

Like Tree38Beğenilenler

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 14 Mart 2014, 14:55   #121
Whaaa??!!
 
Melek Gibi
 
bLueeekun'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: One Piece
Mesaj: 3.484
Standart İlgi: HunterXHunter Tartışma

“ Orjinal Gönderi : Kudo Shin'ichi Mesajı Görüntüle

Yine ben

HxH 120


Spoiler:
Diğer bölüme kıyasla daha iyiydi. Pouf'un yeteneği beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim ama biliyorum ki bu kadarla kalmaz, gerçek gücü görürüz ilerde. İsmini unuttum, siyah saçlı gözlüklü adam, morelle gezen, yardım edebilir diye beklenti içindeydim ve sanırım sonunda harekete geçecek.(umarım) Artık Gon'un süper güçlerini, power uplarını görsek.
Spoiler:
E zaten harekete geçmeye başlamış. Shoot'u kurtarmış ve haftaya sahneye çıkıyor. Dövüşüceğini düşünmüyorum ama destek olacaktır diye düşünmekteyim.
__________________
Twitter
BaybLueeekun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16 Mart 2014, 03:22   #122
Bir rahat edebilsem!
 
Düsünceli
 
painscream'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Favori Anime: Code Geass, One piece, Hunter X Hunter
Mesaj: 2.047
Standart İlgi: HunterXHunter Tartışma

120
Spoiler:
Neferpitou fena şekilde çekiniyor Gon' dan. Kral o kızı iyileştirmesini emrettiği için iyileştirmek için her şeyi yapıyor. Pouf' da geldiğinde yaklaşma demesinin 2 sebebi olabilir.
1) Gon' un gözlerindeki boşluk ve gösterdiği göz dağı Neferpitou' yu korkuttu ve Pouf' un karışıp da ölmesini istemiyor.
2) Kızı iyileştirebilmek için Gon saldırmadı Neferpitou' ya. Neferpitou' da rakibine kimse saldırsın istemiyor ve sözünde duruyor. Fakat Neferpitou' nun yüzü çok endişeli. Her Neferpitou' yu gördüğümde bir garip oluyorum, bir korku seziyorum.

Onun dışında Youpi' de iflasa iyice yaklaştı bence. Bir ihtimal Killua bir daha saldırabilir diye düşünüyorum ama belli de olmaz.

Karakter düşünceleri bu seriyi ayrı bir boyuta sürüklüyor. Bazen diyorsun keşke öyle yapmasaydı diye fakat kendini yerine koyunca o gibi durumlarda karar vermek çok zor olmalı, çünkü karakterin canı söz konusu. Pouf, Morel' in gücünü kaldırmasını zamansız bulurken Morel' in gücü Youpi' yi iflasa daha çok yaklaştırdı.

Kozadaki kişi hakkında bazı yerlerde yorumlar okudum, düşününce o olma ihtimali var gibi geldi. Bu arc daha 30 bölüm civarı sürer sanırım en az. Neferpitou vs Gon var, Kral' ın dövüşü var. Ne gibi şeyler göreceğiz daha merakla bekliyorum.
Bay painscream şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16 Mart 2014, 13:30   #123
Whaaa??!!
 
Melek Gibi
 
bLueeekun'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: One Piece
Mesaj: 3.484
Standart İlgi: HunterXHunter Tartışma

@painscream

Spoiler:
Muhafızlar için önemli olan Kral'ın emridir. Pitou azda olsa Gon'dan korkuyordur ama asıl korkusu gungi kızımızı kurtararamamak. Pitou için önemli olan kızı kurtarmak. Pitou Pouf'un boş durmayacağınıda bildiği için "Yaklaşma" dedi. Zaten Poufda "Tüh be, yakalandık, faka bastık" dercesine en sonda animelerde gördüğümüz "çih" hareketini yapıyor. Orada pek bir şey olacağını düşünmüyorum ama benimkinin hepsi teori tabi. Olurda Pouf saldırırsa % 100 ölüme gider.
__________________
Twitter
BaybLueeekun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mart 2014, 02:09   #124
Ne düşünüyorsun?
 
Küs
 
darkeros'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 25 Ekim 2010
Yaş: 34
Mesaj: 186
Standart İlgi: HunterXHunter Tartışma

121 bölüm

Spoiler:
Tam da seriye mola verip bölümler iyice birikince izlemeye karar vermiştim. Neyse ki bu bölüm, yavaş çekim devam eden olaylara yeni gelişmeler ekledi.

Youpi'nin hem fiziksel hemde karakteristik gelişimi üstünde durmadan edemeyeceğim. Her muhafızın on parmağında on marifet var da bu kadarı da biraz saçma oldu. Önce bir sürü gözü olan bir canavar, sonra ahtapot gibi kollar, derken sinirden kabarıp patlaması şimdide bildiğimiz toynaklı bir ata dönüştü adana hipodromunda koşmadığı kaldı. Karakteri, hatta fiziksel yüz ifadesi ise Bleach in Zaraki Kenpaci'sinin ruh ikizi olmaya doğru ciddi ciddi gidiyor ki bakınız ; Fumihiko Tachiki sesler bile aynı. Bu arada Knov 'un Arc ın başında en karizma avcıyken şimdilerde maymuna dönüşmesine yorum bile yapmıyorum. Nereden nereye diyeyim.
Baydarkeros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mart 2014, 14:38   #125
Ne düşünüyorsun?
 
Alayci
 
Madman's Knowledge'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Hunter's Dream
Yaş: 34
Favori Anime: Mobile Suit Gundam 00, Kaiji, LOGH, Seirei no Moribito, Fafner
Favori Manga: Berserk, Biohazard: Marhawa Desire, Claymore, Hetakoi, The Breaker
Mesaj: 2.858
Standart İlgi: HunterXHunter Tartışma

Bölüm 121

Spoiler:
Youpi'nin sürekli değişimi benim için bir kusur değil. Hatta çok yavaş ilerleyen savaşta oldukça hareket katan bir durum. Benim asıl takıldığım nokta olayların bu raddeye gelip sonucunda sizle dövüşmüyorum, sizinle işim bitti olması. Bundan daha troll bir durum olamaz herhalde.
Bu zamana kadar verilen çabaların anlamı neydi o halde? Knuckle şimdi başka bir muhafıza doğru yol alma derdinde. Onların yeri de belli. Orada da Gon var Knuckle'ı kendi işine karıştırmaz. Pouf başka bir plan peşinde minik poufcuklardan birini bedeninden ayırdı, o durumdan kurtulmak adına herhalde.
Knov ne hale gelmiş. Bu kadar mı tırsaktı bu adam. Pouf'un nenini hissettğinde ödü biryerlerine kaçıp ne hale geldi. Diğerleri bütün muhafızlarla karşılaştı herhangi bir şey yok. Knov bu kadar mı iradesizdi.

Asıl karşılaşmayı sonraki bölümle göreceğiz orada nihai bir sonuç olacaktır artık.

Son Düzenleme Madman's Knowledge tarafından 19 Mart 2014 14:41 de yapıldı.
Madman's Knowledge şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mart 2014, 19:50   #126
Mae govannen, mellon nîn.
 
çok yorgun
 
Kudo Shin'ichi'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 03 Ekim 2013
Mekan: Lothlórien
Mesaj: 778
Standart İlgi: HunterXHunter Tartışma

HxH 121

Spoiler:
Bölüm güzeldi diyebilirim. Ama yine olayı yavaşlattılar. Gon'u gördüğümüz dakikalar güzeldi, artık iyice merak içindeyim ne yapacak diye. Bence Pouf ne yaparsa yapsın Gon farkında, gelecek bölümde küçük arı gönderdiği gösteriliyor ama Gon bununla ilgili bir şeyler yapacak gibime geliyor. Öbür taraftan ise ta Pitou ile karşılaştıkları ilk andan itibaren onun yüz ifadesi ve korkmuş görünmesinin tek nedeninin Kral'ın emrini yerine getirememek olduğunu düşünüyorum ama umarım Gon'dan korkmuş olması da bunun bir parçası olmuş olsun. Bu arada Gon'a savaş sırasında hiç kimsenin karışmaması isteğindeyim.

Diğer bir nokta da Pouf, Gon'u aşırı küçümsüyor, Pitou da eğer yukarıda bahsettiğim nedenden bu haldeyse o da küçümsemeye yakın bir tavır içindedir muhtemelen. Killua Gon'u ne kadar çok tanırsa tanısın, o da Gon'u az biraz hafife alıyor gibi.(Bukalemun ile konuştukları sohbeti hatırlarsınız) Ben Gon'dan inanılmaz bir şeyler beklemekteyim. Sonuçta bir shounen seri, olur mu olur. Şimdiye kadar gazı verdiler de verdiler zaten.

Youpi'nin gelişimi ise beni ne rahatsız ediyor ne de ilgimi çekiyor. Kral'ın savaşına karışmasın yeter, yetişebilirse tabi. Sürekli değişim içinde olması muhtemelen doğumunda kullanılan sihirli yaratıklar, önceki bölümlerden birinde bahsi geçiyordu.

Bu arada Knov'un(Shoot bunun öğrencisi diye hatırlıyorum, doğru hatırlıyorsam) hali beni başından beri rahatsız ediyor, yani nasıl olurda Morel ile aynı seviyede biri böyle olabilir ki. Shoot'a korkak dediler, sonra bu oldu. Mangaka kişilikleri karıştırdı herhalde.
__________________


Son Düzenleme Kudo Shin'ichi tarafından 19 Mart 2014 20:01 de yapıldı.
BayKudo Shin'ichi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mart 2014, 21:39   #127
Bir rahat edebilsem!
 
Düsünceli
 
painscream'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Favori Anime: Code Geass, One piece, Hunter X Hunter
Mesaj: 2.047
Standart İlgi: HunterXHunter Tartışma

121

Spoiler:
Şimdi baktım da Knov tek başına saraya sızmaya çalıştı. Tek başınasın ve karşında kral ve 3 muhafızı var. O kadar kolay değildir o adam için. Yakalandığı an dediği gibi ölmek değil de kral ile ilgili bilgileri işkence ederek alma ihtimalleri var. Zaten kendisi de diyor ölmekten korkmuyorum ama bunlar beni öldürmez diye. O anın korkusunu hâlâ yaşıyor. Sanırım sarayda Youpi' nin aurasını hissetmişti, Neferpitou o arada kralı iyileştirmek ile meşguldü.

Pouf çok hafife alıyor Gon' u ama Neferpitou' nun aldığını sanmıyorum. Ne yapacağını kestirebiliyor Gon' un. En azından bana öyle geliyor, umarım almıyordur hafife

Kral istenilen yere götürülmüş, o yer ile ilgili özel bir şey var mı acaba? Kral da normalden daha agresif ve sinirli şu an. O yüzden zorlu olacak.

Gon' dan bir şeyler çıkacağına ben de katılıyorum. Zaten gözü dönmüş halde, şimdiye dek görmedik böyle Gon' u. Bir nen patlaması yapmıştı zaten. Neferpitou ile dövüşünü iyi bir şekilde, kimse karışmadan görmek istiyorum, umarım öyle olur.
cakiphan bunu beğendi.
Bay painscream şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mart 2014, 22:36   #128
Whaaa??!!
 
Melek Gibi
 
bLueeekun'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: One Piece
Mesaj: 3.484
Standart İlgi: HunterXHunter Tartışma

@Kudo @painscream

Spoiler:
Pouf dediğiniz gibi bayağı bir küçümsüyor ama Pitou için bu durum şimdi aklına bile gelmiyor diyebiliriz. Önceden söylediğim gibi onun için en önemli şey kızı kurtarmak. Kızı kurtaramazsa Kral tarafından ne göreceğini kendiside bildiği için hem endişeli hem de korkmuş vaziyette. Muhafız için Kral'ın daha önemli olduğunu bu bölümde de gördük. Youpi için işler değişince dövüşmeye gerek olmadığını düşününce hemen Kral'ın yanına doğru koşmaya başladı. Sanırım asıl dövüşlere daha var. Shounen animelerinde arc sonu dövüşler vardır bildiğiniz gibi. Biz daha ona gelemedik, yavaşça geliyoruz. Daha Palm ne alemde onu bile bilmiyoruz.

Ayrıca Knov hakkında söylenilene katılıyorum. Morel gibi güçlü bir avcı olarak gösterdiler ama hemen bi nen hissedince adam tırstı. Saçları dökülmüş, yaşlanmış bir vaziyette karşımıza çıktı.
__________________
Twitter
BaybLueeekun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26 Mart 2014, 15:42   #129
Mae govannen, mellon nîn.
 
çok yorgun
 
Kudo Shin'ichi'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 03 Ekim 2013
Mekan: Lothlórien
Mesaj: 778
Standart İlgi: HunterXHunter Tartışma

122

Spoiler:
Kral'ın bir değişim geçirdiğini biliyorduk ama böyle iyi yönde değişim geçirdiğini bilmiyorduk. Yine de kötü biri olup olmayacağı belli olamaz ve insanlık için tehdit oluşturabilir. Yani Netero'nun hamlesi doğruydu. Ama netero'nun şu dandirik tekniğine uyuz oldum(taa ilk gördüğümüzden beri), koymuşlar tırt bir buda heykeli çakması şey, dövüşü rezil ediyor. Bu arada Knuckle'ın mantığına da gıcık oldum. Saçma sapan dövüşten kaçıyor. Onun mantığına bakarsak hiç kimseyi dövmemesi, öldürmemesi gerek. Çünkü bu anime de tamamen kötü diye bir olgu yok. Ortada siyah ve beyaz değil griler de var. Neyse hepsi mangakanın tercihi sonuçta. Önümüzdeki hafta güzel olmayacak sanırım.
__________________

BayKudo Shin'ichi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28 Mart 2014, 01:38   #130
Bir rahat edebilsem!
 
Düsünceli
 
painscream'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Favori Anime: Code Geass, One piece, Hunter X Hunter
Mesaj: 2.047
Standart İlgi: HunterXHunter Tartışma

122
Spoiler:
Aslında Kralın düşünceleri biraz kabul edilebilir. Adam diyor ki, bu dünyada eşitlik yok, ben öyle bir eşitlik getireceğim ki eşitlik kavramı unutulacak diyor. Kral insanları yok edeceğim hepsini demiyor şuan. Ama insanlar bunu kabul edemez. Kral o kadar boş biri değil onu bu bölümde iyice anladım. Hem bilgili hem de güce sahip.

Kral kolay kolay yenilmeyecek gibi, Netero' nun 2 saldırısı da boşa çıktı. O zaman kral nasıl yenilebilir? Çok ilginç bir şekilde ve merak ettirici olarak ilerliyor benim açımdan. Bakalım daha neler olacak?
Bay painscream şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
konu, son, tartışma


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 23:19.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler