Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Serileri Genel Başlığı


Anime Serileri Genel Başlığı Arşiv


Aku No Hana

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Serileri Genel Başlığı Forumunda Bulunan Aku No Hana Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Konu: Kasuga Takao kitap okumayı seven sıradan bir orta okul öğrencisidir, özelliklede Baudelaire's Les Fleurs du Mal adlı kitap onun ...

Like Tree41Beğenilenler

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 30 Mart 2013, 22:02   #1
Bir rahat edebilsem!
 
Düsünceli
 
painscream'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Favori Anime: Code Geass, One piece, Hunter X Hunter
Mesaj: 2.049
Standart Aku No Hana
Konu:
Kasuga Takao kitap okumayı seven sıradan bir orta okul öğrencisidir, özelliklede Baudelaire's Les Fleurs du Mal adlı kitap onun için kutsal denilebilecek bir eserdir.Saeki Nanako adlı sınıf arkadaşına aşıktır ve deyim yerindeyse dünyasını aydınlatan bir güneş gibi görmektedir.Ama duygularını ona açmayı başarabilmiş değildir.Bir gün okul çıkışı kitabını sınıfta unuttuğunu fark eder ve sınıfa geri döndüğünde bir kız öğrencinin beden dersi elbiselerini sınıfta unuttuğunu görür.Öyle bakarken tesadüfen Nanako'nun olduğunu görür çantayı açıp elbiseleri incelerken bir ses duyar ve ne yapacağını bilemeden çantayıda kendisiyle birlikte götürür.Eve geldiğinde içinde suçluluk duygusuyla ne yapacağını düşünmektedir.Ertesi gün Nanako sınıf öğretmeniyle birlikte ağlayarak derse gelir.Elbiselerinin çalındığını söyler.Sınıf öğretmeni okulda bir sapık olabileceği söyler ve tüm sınıfta bir uğultu oluşur. Takao'nun suçluluk duygusuna birde sapık damgası eklenmiştir.Artık geri vermenin imkanı kalmamıştır.Oda elbiseleri son bir defa koklar ve bir kutuda sıkıca bağlayarak dolaba koyar.Artık o sevdiği kıza böyle birşey yapmış bir günahkardır.Ama Takao'nun başına gelecekler sadece bununla sınırlı değildir.
Çünkü; sınıfın asosyal ve soğuk kızı Nakamura Sawa'dan beklenmedik bir mesaj alır.Kız elbiseleri kendisinin çaldığını görmüştür. Şikayet edeceğini düşünen Takao ecel terleri dökmektedir.Ama kızın amacı bu değildir. Kız elindeki bu kozla Takao'nun hayatına müdahale etmeye başlamıştır.Çaresiz olarak isteklere boyun eğen Takao okul çıkışı gizliden akşam olana kadar Nakamura ile takılmaktadır.Okuldaki sorunlarına eve geç gelmeleride eklenmeye başladıkça Takao'nun psikolojisi iyice allak bullak olmuştur.Sevdiği kıza yaklaşmak bir yana, sevmediği bir kızın kuklası olmak günlük yaşamında büyük değişimlere yol açacaktır.

Chobits' in manga tanıtım başlığından alınmıştır.
CHOBiTS, Kusogaki ve ShinigamiKhan bunu beğendi.
Baypainscream Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30 Mart 2013, 22:04   #2
Aile baskısı devam ediyor
atanana kadar sınava çalış
bakısı atandıktan sonra
evlendirelim baskısı ne yapsam
acaba...
 
Düsünceli
 
CHOBiTS'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Malatya
Yaş: 31
Favori Anime: FSN All - FMP All - Utawarerumono
Favori Manga: FMP Sigma, Fruit Basket, GTO
Mesaj: 4.603
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Aku No Hana

Bu seride bu sezonda çıkıyor demek
Ne kadar çok güzel seri var. Lakin izleyecek vakit yok.
BayCHOBiTS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05 Nisan 2013, 23:43   #3
Ne düşünüyorsun?
 
Alayci
 
Madman's Knowledge'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Hunter's Dream
Yaş: 34
Favori Anime: Mobile Suit Gundam 00, Kaiji, LOGH, Seirei no Moribito, Fafner
Favori Manga: Berserk, Biohazard: Marhawa Desire, Claymore, Hetakoi, The Breaker
Mesaj: 2.860
Standart İlgi: Aku No Hana

Bu sezon izleyeceğiniz animelerin hepsini bir tarafa koyun, Aku no Hana'yı da öteki tarafa. Çünkü izleyeceğiniz hiçbir animeye benzemiyor kendisi.
Gerek animasyonu gerek karakterler üzerinde kullanılan sade çizimleri, anlatımındaki o gerici hava onu diğerlerinden ayırmaya yeten başlıca sebepler.
Açılış parçası sadece sarmaşık benzeri bir bitkinin büyümesi ile açılan bir anime daha var mı mesela? Bir çok seri açılış parçası ve klibine bu kadar önem verirken bu seri böyle cesur bir atılımda bulunmuş. İlk gözüme çarpan noktalardan biri buydu. Şarkı ne kadar güzel orası kişiden kişiye değişir.
Animasyona tekrar gelmek istiyorum. Değişik animasyonları seven ve günümüz klasik animasyonlarından sıkıldıysanız Aku no Hana size değişik bir deneyim sunuyor. Çizimlerdeki basitlik gözümüze parlak olarak sunulan plastik bebek gibi çizimlere kıyasla hazine gibi duruyor. Benzetmek gerekirse GYO'da kullanılan animasyon ve çizim tarzı bu seridekine oldukça yakın. Karakterlerin uzaktan karelerinde yüz çizmeyi gerek görmeyip sadece boş bırakmışlar plan yaklaştıkça da yüz, göz ve diğer kısımları belirginleşmeye başlıyor. Yine enteresan bir yaklaşım.

Müzikler çok dengeli ve sahnelere uyumlu. Psikolojik havası olan bu seriye hakkını verecek nitelikte kompozisyonlar yapılmış. Bitiş parçası çok ürkütücü. İzleyeni çivi gibi sandalyeye mıhlayan bir ses ve ritme sahip.

Anime başlamadan mangasının ilk bölümü okumuştum. Orada karakterler daha ufak gözüküyordu anime de daha gerçekçi yaklaşılıp lisedeki karakter tiplerine uygun şekilde tasarlanmışlar. Bence çok yerinde bir hareket olmuş. Belki de seriyi bu kadar gerçekmiş gibi hissettirmelerinin başında bu tercih başta gelebilir.

Bu kadar teknik analizden sonra bir de bölümde neler olmuş ona geçelim
Bölüm 01:
Spoiler:
Kasuga kendi halinde sürekli kitap okuyan bir karaketer ve sınıfın en güzel kızı (ya da ona öyle görünüyor bildiğin çirkin, tipsiz bir şey. Gerçi animede güzel kız da yok ya)Saeki'ye fazlasıyla aşık. Sınıf içinde sürekli onu gözlüyor göz göze geldiklerinde ise utancından kafasını hep başka yere çeviriyor. Kasuga okuduğu kitaplarla kendisini arkadaşlarından daha üstün bir yere koymuş durumda ve bunun kızlar açısından ona bir katkı sağladığını düşünmekte. Kaypaklığın da bu kadarı. Kasuga sınavlardan ortalama not alan, sınıfta veya evinde kitap okurken sürekli başka alemlerde kendini bulan tipik bir liseli. Okul içinde şekillenen olaylarda ilk başta karakterleri tanıyoruz. Sınıfta yapılan sınavın notları açıklanırken Kasuga'nın arkasında oturan sessiz ve gözlüklü Sawa'nın adı okunur ve notu öğretmen tarafından herkese ifşa edilir. Öğretmen kendisiyle yine sıfır aldığı için dalga geçmektedir. Sawa kimsenin beklemediği bir tepki ile öğretmenine küfreder. Öğretmeni tepki verip kıza elini kaldırmak istediğinde Sawa'nın onu yiyecek gibi bakan gözleriyle irkilir ve dersten sonra onu başka bir yere gitmekle cezalandırmakla yetinir.
Kasuga içindeki Saeki aşkı yüzünden arada imgeler halinde ekranda görünen şeytanın çiçeği yavaş yavaş büyütmektedir. Böyle bir imge ile anlatılan hikaye daha sonra bir çok süprize gebe gibi duruyor.
CloudT, Kusogaki, sladhaugd ve 1 kişi bunu beğendi.

Son Düzenleme Madman's Knowledge tarafından 06 Nisan 2013 10:52 de yapıldı.
Madman's Knowledge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05 Nisan 2013, 23:49   #4
Geçse de yolumuz bozkırlardan,
denizlere çıkar sokaklar.
 
Depresyonda
 
Akuma_Blade'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Eylül 2009
Mekan: İskenderun / Hatay
Yaş: 34
Favori Anime: Gundam, Votoms, Lain, GITS, Blackjack, FMP, NHK ni Youkoso, Nadesico, Yamato, Fafner, Akira
Favori Manga: Blame, KOR, Mermaid's Forest, KKNJ, NGE, FSS, Aku no Hana, Detective Conan, Jiraishin, Akira, Alive
Mesaj: 2.566
Blog Girişleri: 6
Standart İlgi: Aku No Hana

İlkbahar sezonun en çok beklediğim 3 serisinden birisinin bu kadar kötü bir seri çıkabileceği aklımın ucundan bile geçmezdi. Kameraya yaklaşana dek ağız yada burunlarını görmediğimiz karakterler, 70'ler serilerinin fersah fersah gerisinde kalacak kötü Opening - Ending sekansları, arka planın neredeyse sürekli sessiz olması (bunun ambians yaratma amaçlı özel bir seçim olmadığı çok açık) ve amatör oldukları her hallerinden belli seiyuu'larla Aku no Hana, sarsıcı bir Manga'nın heyecan yaratıcı uyarlamasından çok Naruto Vs Pain savaşının çizimlerini işkence niyetine zap'lamadan izlemeye benziyor. Ev çizimleri ve arka planlar şu yada böyle çizilebilirken hareket eden herşeyi gördüğünüzde mideniz kalkacak ve seriyi bırakmak için her saniye artan bir acı hissedeceksiniz. Beklenti yaratıcı yapımlarda seriler teknik zayıflıklarını kimi zaman hatırlanabilir ekipler/isimlerle, kimi zaman ince detaylarla, gerçekten sıkı esprilerle, parlak fikirlerler/seri sonrası üzerinde konuşulup tartışılabilecek başka olasılıklarla ve oldukça hatırlanabilir karakterler/diyaloglarla (Bkz Gundam külliyatları) örterler, bunlar büyük bütçeli yapımlardan ziyade bilhassa minimalist konulu yapımlarda (Bkz. Welcome to the NHK, Boogiepop Phantom, Serial Experiments Lain, My Youth Romance Comedy Is Wrong As Expected) önem kazanır. Aku no Hana eğer ticari amacı olmayan bir web episode serisi olsaydı kabul edilebilirdi ama bu haliyle üzerinde para harcanmayan projelerin ne denli berbatlaşabileceğinin bir göstergesi. Seride ne en ufak bir reji ne de bir kurgu emaresi yok. 7 bilemedin 8 dakikada anlatılabilecek olaylar bir bölüme doldurulmuş. Bölüm değil, adeta bitmemiş bir fragman izlediğim kanısına kapıldım ve açıkçası bölümü bitmesine saniyeler kala artık sabrımı taşıran bu MB israfını HDD'imden sildim. Açıkçası geçen sezondan beri Gyrozetter'dan daha kötü bir Anime görebilecek miyim diye merak ediyordum, Aku no Hana bana Gyrozetter'ı bile eğlenceli ve kaliteli göstertmeyi başarttı! Uzak durun, sevdiklerinizden uzak tutun.

1 / 10
AkuTan bunu beğendi.
__________________


Son Düzenleme Akuma_Blade tarafından 06 Nisan 2013 00:13 de yapıldı.
BayAkuma_Blade Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Nisan 2013, 02:02   #5
♪ AmanoJaku'rtar bizi
Çôjin'den ♫
 
Sersem
 
bakayalo'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 02 Ekim 2012
Mekan: Ankara
Yaş: 38
Favori Anime: NHK ni Youkoso!
Favori Manga: Love Hina
Mesaj: 1.291
Standart İlgi: Aku No Hana

Peşinen söyleyeyim: Akuma_Blade'in yorumunu iyi ki önden okumamışım. Gerçi zevklerimizin fena hâlde farklı olduğunu zaten bildiğimden, muhtemelen okusaydım da sadece olumlu bir önyargı edinmeme neden olurdu; ama yine de özen/özensizlik gibi nispeten objektif olduğunu düşündüğüm bir konuda bu kadar gömen bir değerlendirme bu animeye hiç başlamamama neden olabilirdi.

Ağır tempo sevmeyen insanlardan mısınız? Bu animeden uzak durun. Şöyle de bir referans noktası vereyim: "2001: A Space Odyssey"nin yönetmenin kurgusu versiyonunu sıkılmadan izleyemiyorsanız buna girmeyin.

Animelerde nadir gördüğüm bir yönetmenlik gayreti var bu dizide. Karakterlerin neredeyse birer silüet olarak bırakılması şu mesajı veriyor: iletmeye çalıştığım tek şey duygu. Açılış şarkısı da dahil olmak üzere 21 dakika boyunca sadece giriş yapıyor. 21:00 noktasından itibaren kapanış şarkısının da dahil olduğu 2 buçuk dakikada feci bir gerilimle son derece yoğun bir şekilde gerçekleştiriyor bu duygu iletimini. Bu demek değil ki 21 dakika atlayıp ordan girin. Atlamayın. Baştan itibaren seyredebiliyorsanız seyredin, seyredemiyorsanız Alt+F4 > Shift+Delete. "Herkese göre değil" hafif kalır, 30 küsür yılda insan ırkının genel dağılımına dair edindiğim izlenime istinaden en azından %95'e göre olmadığını kolaylıkla söyleyebilirim. Hasbelkader geri kalan %5 içinde iseniz, kolay kolay bulamayacağınız kalitede bir anime sizi bekliyor olabilir. İlk bölüm sonunda sadece "olabilir" diyebiliyorum elbette, gerisini seyredip görücez.

Açılış şarkısı epey alakasız olmuş. Aman aman bi güzelliği de olmadığından, niye tercih edildiğini hiç anlamadım. Onun haricinde ise müzikler on numara. Arkaplan müziğinin ilk yarıda neredeyse hiç olmaması, ikinci yarıda ise iki defa kısık sesle başlayıp belirginleşerek ilerlemesi, anlatımla mükemmel bir uyum içinde olduğundan, takdire şayan. Konuşma olan kısımlarda genellikle müzik falan yok, olsaydı rahatsızlık vermekten başka bir şey yapmazdı. Kapanış şarkısının sentetik bir konuşma olarak girip yavaş yavaş müziklenmesi ve müziklendikçe temposunu arttırması enfes olmuş; defalarca dinledim, yine de doyamadım. Aşırı dozda depresif etkisi olacağından endişe ettiğimden, fazla dinlememeye özen göstereceğim.

Özen dedim de... Akuma'nın bazı yorumlarının tersini söylemezsem eksik kalacak bu değerlendirme. Öncelikle, başta da söylediğim üzere, yönetmen (reji) varlığını her an hissettiriyor. Baştan sona üzerinde uzun uzun düşünülmüş, nerden gelip nereye gideceği ve nerelerden nasıl geçeceği özenle planlanmış (kurgu), apatiyle başlayıp dayanılması zor bir tekinsizlik hissiyle biten gayet özenli bir duygu aktarımını (atmosfer) son derece dengeli bir şekilde icra eden bir bölüm seyrettik. Seslendiricilerin alabildiğine nötr, nerdeyse duygusuz sesleri, bu atmosferi çok iyi destekliyordu. Gerilimin bölüm sonunda zirveye çıkıp zirvede bırakılması kolay kolay altından kalkılamayacak bir stratejiydi ve başarıyla uygulanmıştı. Sırf bu bile animenin bu bölümüne 10 üzerinden 10 vermek için yeterli sebeptir. Üstüne o orijinal kapanış şarkısı ve gelecek bölümün fragmanı yerine verilen ekstra gerilimle "up to 11" olmuş resmen. Hitchcock halt etmiş, öyle pis bi şey (biraz abarttım mı acaba ^^;).

"Kötülük Çiçekleri"ni okumamış olmanın bir eksiklik olacağı izlenimi edindim bölüm sonunu seyredinceye kadar. Sonu seyrettikten sonra, yönetmenin bu sorunu da ustalıkla çözeceğini bekliyorum. Yine de muhtemelen mangaya ve animeye adını veren kitabı okumuş olmak daha derin bir seyir deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Şahsen sıraya koydum, bu hafta içinde okuycam. Tercüme şiire inanmam, Fransızcam da yok; ama İngilizcesi yeterince fikir verecektir sanırım. Baudelaire okuyacam diye oturup da en nefret ettiğim dili öğrenecek değilim

Gelelim altyazıya. GG'nin tercümesi yeterince iyi. Yer yer fazla serbest davrandıkları izlenimi edindim ama hikâyenin akışına zarar vermiyor. Font seçimleri ise bu sefer ancak idare eder olmuş. Diyaloglarda kullandıkları font aman aman bir özelliği olmamakla birlikte rahatsız da etmiyor. Kapanış şarkısının fontu mükemmel bir tercih olmuş. Açılış şarkısında ise o kadar sade bir arkaplanda siyah ve konturlu (outline) yazı biraz rahatsız ediyor. Sarı-yeşil ağırlıklı, mat ve sürekli bir arkaplan üzerinde, kırmızı ağırlıklı bir renk seçilseydi o font pekâlâ kontursuz kullanılabilirdi. Ama açılış şarkısı zaten yerini yadırgadığından o kadar önemli değil, nasılsa bi daha seyretmiycem açılışı

İlk bölüm için bu kadar yeter. İlk bölümün notunu verip bırakayım: 11/10.
__________________
Baybakayalo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Nisan 2013, 02:36   #6
Bir rahat edebilsem!
 
Düsünceli
 
painscream'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Favori Anime: Code Geass, One piece, Hunter X Hunter
Mesaj: 2.049
Standart İlgi: Aku No Hana

Seriyi konusunu okumadan izledim. Kitaptaki o çiçek ve o çiçeğin uyanması ile ilgili bir şey olacak sanıyordum. Şimdi okudum da öyle bir şey olmayacak muhtemelen.

Seri çizimleri açısından eleştiri olacak muhtemelen bol bol. Almasına katılıyorum. Çizimleri sevmedim, arka plan sesleri pek yok ve karakterlerin dibimize gelene kadar yüzü, gözü, ağızı yok.

Bu seriyi izleyeceksem mangaya bakmadan izlemem lazım ki mangadaki çizimler ile alakası yok zaten. Çizim için değil sadece konu için izleyeceğim seriyi.

Süper demenin abartı olacağını düşünüyorum. Berbat değil belki ama süper de değil hem daha ilk bölüm yayınlandı. Gelecek bölümü merak ettirdi ama bakalım. Umarım bekleneni verir.( Şu an çoğu kişiye göre bekleneni vermedi gerçi.)
Baypainscream Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Nisan 2013, 05:49   #7
couldn't care less
 
None
 
animedyum'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2011
Mekan: Calla Bryn Sturgis
Mesaj: 213
Blog Girişleri: 363
Standart İlgi: Aku No Hana

Çizimler konusunda interneti resmen ayağa kaldıran, öğle saatlerinden beri söveni/seveni eksik olmayan bir anime oldu çıktı. Gerçi buna çizim demek de zor, bildiğiniz rotoskop yapmışlar. Aklıma direkt Scanner Darkly ve kıymetlim Waking Life geldi ama sonra rotoskop kullanılan bir anime hatırladım: Trapeze (aka Kuuchu Buranko). Biraz araştırma sonucunda her iki serinin ortak noktası olan isme ulaştım: Senarist ve Yapımcı Ishikawa Manabu. (Daha fazla araştırmadım, belki başka organik bağlar da vardır)

Başkarakterin odasına ve hayatına bir Buddha heykeli gibi hükmeden Charles Baudelaire'in isim babalığı yaptığı bir anime için 1915'de icat edilen rotoskopun kullanılması hayli manidar. Evet, uzak planda karakterlerin suratları yok zira kamera da bir insan gibi aktarılmak istenmiş. İnsan gözü nasıl ki uzaktaki birinin suratını seçemez, yalnızca silüetini ayırt ederse serideki kameranın da aynı işlevi görmesi amaçlanmış. Hoş, rotoskop seçildikten sonra o suratın da zaten gösterilmemesi gerekir, o da ayrı konu.

Yorum yapan herkes arka plan müziklerinin noksanlığından bahsetmiş. Bölümü bir kez de kulaklıkla izlemeyi deneyin. Sürekli ses var ve müthiş irite edici bir piyano var.

İşin yönetim tarafında bakayalo'ya katılıyorum. Bence de kurgu hem tek başına hem de atmosferi destekleme açısından son derece başarılı. Hiçbir artısı yoksa, sırf Kasuga'nın evveliyatını çıkarttığı ve mevcut halini azami tanıttığı için bile takdir edilmeli.

Fakat seslendirmeler... dalgalı (en nazik bu kadar çıktı). Ya da en azından Kasuga'nın arkadaşları bir an önce ölürlerse serinin seslendirme faslı da rayına oturur diyebilirim. Ölmek demişken, o OP'yi yapana da "lönk!" diye oraya koyana da uzun ömürler diliyorum... ama paralel bir evrende. Umarım ilk ve son kez bu eziyete maruz kalmışızdır.

Kitabı okuyacak veya okumuş olanlar birkaç mısranın birebir canlandırıldığını görebilirler (öğretmenin kağıdı buruşturması gibi) ama bunun seriye ekstra bir katkısı var mı... bence yok. Öyle görünüyor ki kitabın ana teması (melankoli, kötülük ve cinsellik) üzerinden ilerleyip modern bir uyarlama yapılacak (kitapla ilgili çabucak bir Wiki/Viki araştırması yaparsanız genel fikri kaparsınız). Bu arada, kitabın Fransızcası da efsane devrik cümlelere sahipken Türkçeleri de efsane kelimesine yeni bir perspektif katarlar
Kusogaki, sladhaugd ve bakayalo bunu beğendi.
animedyum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Nisan 2013, 12:37   #8
Ne düşünüyorsun?
 
Döverim
 
dante_07'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Yaş: 26
Favori Anime: D. Gray man
Mesaj: 62
Standart İlgi: Aku No Hana

walla tanıtımdan baktığımızdda ne yalan söliyeyim hoşuma gitti tanıtım için teşekkürler hocam ellerine salık
dante_07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Nisan 2013, 20:45   #9
Ne düşünüyorsun?
 
None
 
tabibitosan'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Nisan 2011
Favori Anime: FMA;B-One Piece-Slam Dunk
Favori Manga: *-*
Mesaj: 599
Standart İlgi: Aku No Hana

Birbirinden çok farklı yorumlar var. Sembolizmin önemli isimlerinden Baudelaire işin içinde kaçınılmaz oluyor bu. Ki sanırım yapımcıların istediği de bu yöndedir.

Animeler ilk duyuruldukları vakit afişlerine bakıp karar veririm. Aku no Hana için olan fikrim vurmalı kırmalı bir shounen türünde olacağıydı ama fena yanılmışım. İyi ki yanılmışım diyorum. Psikolojik yapımlar en sevdiğim yapımların başında gelir.

Animasyon tekniği iyi olmasa da beni rahatsız etmedi. Zaten buna pek fazla önem veren biri de değilimdir. Hikaye anlatımı iyi olmalı benim için. Seri açısından bakarsak bu teknikle diğer animelerden epey bir sıyrılıyorlar. Ama alışkın olunmayan bir şey ve iyi olmadığı için de izleyici kaybettiriyor. Animedyum'un dediği gibi insanlar nefret etsin diye yapılmış.

Bölümün içeriğini gelirsek ana karakter Kasuga'yı 20 dakika boyunca tanıtan bir bölümdü. Kitap okumayı oldukça seven biri ve okuduğu kitaplar da boş beleş şeyler değil. Ama kitapları kız etkilemek için okuyor ve arkadaşlarına olan üstünlüğünü kitapların sağladığını söylüyor. Bu yönü hoşuma gitmedi. Madem bunlar için okuyacaksın niye bu kadar kasıyorsun?

Son olarak açılış ve kapanışla ilgili bir şeyler söyleyeyim. Açılışı pek sevmedim, şarkı alakasız olmuş biraz. Kapanışsa dinlenebilecek en ilginç kapanışlardan birisi. Yavaş yavaş başlıyor ve temposu gittikçe artıyor. Oldukça gerici bir şarkı. Bana Litchi De Hikari Club mangasını anımsattı.

Şimdilik ne kötü bir seri ne de çok iyi bir seri, gelecek bölümleri bekleyelim bakalım.
Kusogaki bunu beğendi.
__________________
Blog
Baytabibitosan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Nisan 2013, 21:54   #10
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
 
Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2012
Yaş: 25
Mesaj: 33
Standart İlgi: Aku No Hana

konusuna bakmaya gerek bile duymadım bu cizimlerle benden alacağı not 1/10 anime kendisini izletmiyorki konusunu anlayalım 3-4 dk anca dayandım izlerken benim tarzım değil bu tarz cizimler beklentimin cok aşağısında geldi anime......
BayBones Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
aku no hana, anime, kitap, mal, manga, mesaj, myanimelist, okul, son, tanıtım


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 06:00.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler