Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Serileri Genel Başlığı


Anime Serileri Genel Başlığı Arşiv


Shingeki no Kyojin

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Serileri Genel Başlığı Forumunda Bulunan Shingeki no Kyojin Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Tanıtım: Yüzyıllar önce insanlık devler tarafından yok olmanın eşiğine geldi. Devler hakkında bilinen şeyler, uzun olduklar, akıllı olmadıkları, insan yedikleri ...

Like Tree33Beğenilenler

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 07 Nisan 2013, 10:42   #1
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
AkuTan'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 19 Eylül 2009
Mesaj: 542
Standart Shingeki no Kyojin


Tanıtım: Yüzyıllar önce insanlık devler tarafından yok olmanın eşiğine geldi. Devler hakkında bilinen şeyler, uzun olduklar, akıllı olmadıkları, insan yedikleri ve en kötüsü de bunu beslenmek için değil zevk için yaptıklarıydı. İnsanlığın küçük bir kısmı kendilerini en uzun devlerin bile ulaşcamacığı çok yüksek surların arkasına hapsederek hayatta kalmayı başardı.

Günlerden birgün, 100 yıldan fazla zamandır her hangi bir dev tarafından saldırıya uğramamış bu şehirde genç Elen ve üvey kızkardeşi Mikasa, dev surların çok büyük bir dev tarafından parçalandığına şahit olurlar. Küçük devler şehire dolmaya başlar ve bu iki küçük çocuğun ailesini gözlerinin önünde canlı canlı yerler. Bundan sonra Elen tek bir tane bile bırakmadan tüm devleri katledeceğine yemin eder.

Not: Kusogaki'nin çeviri konusundan alıntıladım,tam olarak kimin yazdığını bilmiyorum tanıtımı.


İlk bölüm hakkındaki görüşüm: - İlk bölüm üzerine spoiler içerebilir-

Ve nihayet beklediğim anime geldi.Daha önce birkaç konuda ve chatboxda da söylediğim gibi sadece mangadan yola çıkarak dahi ilkbaharın en iyisi ve efsane bir yapım olacağı izlenimini veriyordu zaten,Tek korkum grafik,ost veya hikaye işlenişi tarzı kısımlardı.Her ne kadar başka birkaç yapımda bu korkularım gerçekleşmiş olsada bunda son derece mükemmel bir şekilde altından kalkmışlar,İzlerken son derece memnun kaldım,bittiği andan itibaren devamınıı beklemeye koyuldum.

Biraz daha ayrıntıya inecek olursam,Gözümde en büyük +'sı hikaye işleniş hızı oldu.Kesinlikle zerre acele yok,Aksiyon göstereceğiz diye atlaya atlaya gitmek falan yok herşey olması gerektiği hızda ne çok ağır ne çok hızlı.Bu sebepten 1. bölümde pek aksiyon göremiyoruz,Fakat onun yerine zaten yeterince kaliteli sahneler bulunmakta. Hele Dramı çok çok güzel hissettirmişler,Duvar dışında ölen oğlu için ağlayan annenin "en azından insanlık adına bir işe yaradı değil mi?" şeklinde Feryadı, kaptanın ona verdiği cevap ve bölümün sonundaki hikayemizi direk olarak etkileyecek trajik olay yeter hatta artar derecedeydi, Zaten böyle bir hikayeye de komedi falan gitmezdi.Orada yaşayan insanların psikolojilerinide çok güzel yansıttıklarını düşünüyorum ayrıca, söylemeden geçemedim.

Bu arada şu açıdanda çok hoşuma gitti,animemiz tabiki hikaye gereği kan veya kopuk kol türevi şeyleri göstermekten çekinmiyor,Ancak bunu abartıp bağırsakların çıkması gözün pörtlemesi beynin patlaması falan seviyesinede gelmiyor.Kan-Vahşet açısından da ayarı 10 üzerinden 10 ile tutturduklarını söyleyebilirim yani,Bundan azı hikayede fazla sırıtırdı,Fazlasıda göz boyamaya dönerdi.


Teknik açıdan bakacak olursak, Grafik & seslendirme'den açıkçası korkularım vardı,bu iki kategori açısından yukarıdaki kadar mükemmel diyemesemde kesinlikle hiçbir pürüz yok.Grafikte belki biraz daha iyi yapılabilirdi diyorsunuz başlangıçta ama, Titanların çizimlerini vs gördükten sonra tamam olmuş bu daha kurcalamaya gerek yok şeklinde değişiyor.Seslendirme içinde aynısını söyleyebilirim,Daha iyi olabilirmiş ancak bu şekilde de kesinlikle sırıtmamakta. Son olarak Soundtrack,ilk bölüm üzerinde aşırı bir ost görmemiş olmamıza rağmen gördüklerimi pek beğendim ben,bu açıdanda olmuş yani.


Kısaca özetleyecek olursam "Bundan iyisi şamda kayısı" diyebilirim. Ost & Hikaye ve İşleniş şekli zaten mükemmel, Grafik & Seslendirme açısındanda başarılı.İlk bölüm üzerinde eleştirecek herhangi bir nokta yakalayamadım, tek umudum bundan sonrada bu şekilde devam etmesi.
CHOBiTS, Akuma_Blade, ramo ve 2 kişi bunu beğendi.
__________________

Son Düzenleme AkuTan tarafından 07 Nisan 2013 10:44 de yapıldı.
AkuTan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Nisan 2013, 14:51   #2
In un'altra vita...
 
Kötü Çocuk
 
WoLcRoW'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2010
Mekan: Purgatory
Favori Anime: LOGH
Favori Manga: Berserk
Mesaj: 315
Standart İlgi: Shingeki no Kyojin

Zaten herkesin merakla beklediği bir yapımdı. Eren'in seiyuu'sunu sevmediğim için başlangıçta biraz ön yargılı yaklaşmıştım. Fakat izlerken Eren'in sesine odaklanmadığım sürece seyiri olumsuz yönden etkileyecek herhangi bir öge oluşturmadığını fark ettim. Benim gibi başka sevmeyenlerde mutlaka vardır. Onların da izlemeden önce ya kendilerini önceden psikolojik olarak hazırlamalarını yahut beyinlerindeki ses codeclerinin Eren'in seiyuu'sunun sesini çözümleyecek olan kısımına filtreleme yazılımı falan eklemelerini tavsiye ediyorum.

Hikaye işleniş hızına gelecek olursam gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Bu sezon çıkan diğer animelerin bazılarında hız konusu bayağı bir tartışılmıştı. Bu serinin hızı için tartışmaya gerek olmadığı düşüncesindeyim.

Çizimleri başarılı buldum. Kameranın sahnelere bakış açısı bazı animelerdeki gibi saçma salak yerlerden değil. O an gerçekleşen olayı rahatça analiz edebileceğinizi ve sahnenin bize aktarmak istediği duyguyu rahatça yakalayabileceğinizi düşünüyorum. (Anime için kamera bakış açısı terimini kullanmak ne kadar doğru bilmiyorum fakat idare ediverin işte. )

Buradan sonrası bölüm hakkında spoiler barındırdığından ötürü izlemeyenler için yüksek derece tehlike içermektedir.

Spoiler:

Dış dünyayı araştırmaya çıkan asker birliğiyle oğlunun dönüşünü bekleyen anne arasında geçen konuşma ve o anda çalan fon müziği ile arasındaki uyum çok iyiydi. İnsanın ruhunu sanki karanlığa çekmeye çalışır gibiydi. Oğlunun bir işe yarayıp yaramadığını sorduğu ve askerin ona cevap verdiği kısmı içinde bulundukları durumu anlamamız için gayet güzel bir diyalogtu. Devlerin ilk ortaya çıktığı sahneden önceki boşluk ve ardından gelen müzikle birlikte efektlerin uyumu da hoşuma gitti. Yani müzikler benden geçer not aldı.

Duvarların delinmesiyle birlikte etrafa saçılan parçaların altında kalan insanları her ne kadar göstermese dahi kanlarını azıcıkta olsa görebildik. Devlerin insanları yediği sahnenin gösterilip gösterilmeyeceği merak ettiğim noktalardan birisiydi. Doğrudan gösterilmese dahi insan yedikleri ve yedikleri kişinin sıçrayan kanı gösterilmiş. İzleyici yelpazesinin geniş tutulması açısından düşünecek olursak bu iyi bir nokta olmuş. Fakat o sahneler de gösterilse iyi olurdu yani.

Şunu da söylemek istiyorum. Bir insanda 5-6 lt. kadar kan olduğunu düşünürsek, etrafa saçılan kan miktarı sanki birazcık fazla gibi geldi. Ama bu yorumu yapmamın biraz absürt kaçtığını çünkü bu kadar derine inmemek gerektiğini düşünüyorum. Birazcık trollüğe kaçtığının farkında olsam bile söylemek istedim.


Toparlayacak olursam ilk bölüm gayet güzeldi ve ileriye yönelik iyi bir beklentim var. Bu şekilde giderse çok iyi olur. Kısacası takipteyim.
AkuTan ve ShinigamiKhan bunu beğendi.
BayWoLcRoW Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Nisan 2013, 23:27   #3
Bir rahat edebilsem!
 
Düsünceli
 
painscream'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Favori Anime: Code Geass, One piece, Hunter X Hunter
Mesaj: 2.047
Standart İlgi: Shingeki no Kyojin

Spoiler:
İlk bölümü daha yeni izleyebildim. Mangasını okumadım ama herkes bu kadar beklenti içindeyse vardır bir bildikleri diyerek ben de beklemeye koyuldum. Bu sezon çoğu seriyi izlemeyi planlıyordum ama en büyük beklentim bu seridendi. İyi ki de bu seriye başlamışım.

Duvarın sonsuza kadar halkı koruyacağı ve güvende olduklarını, dış dünyanın tehlikeli olduğunu duyduk herkesten. Dış dünyaya giden, Eren'in katılmak istediği birlikler var bir de Titanlar ile savaşan. Annesi karşı çıksa da babası o kadar karşı çıkmıyor Eren' in.
O, sadece oğlunun kolu gelen kadın sahnesi beni ciddi oranda etkiledi. En azından işe yaradı değil mi? tarzında bir şeyler söyledi. Bir aile için ne kadar zor olsa gerek öyle bir şey.

Daha sonra ise serinin asıl kısmına giriş yaptık sanırım. Yıkılmaz denen duvarlar, 50 metrelik duvarlar Titanın birinin ayak darbesiyle çok kolay yıkıldı. Şehir istila edildi. Eren' in annesi göçük altında kaldı, ne kadar kurtarmak istese de annesinin ayağı çoktan ezilmiş, koşamayacak hale gelmiş. Bir çocuğun annesini kurtaramaması ve de çaresizliği çok iyi yansıtılmış. Anne gözünden ise öleceğini bilmek, çocuklarını bir daha göremeyeceğini bilmek. Ne kadar gitmemelerini istese de çocuklarının kurtulmasını istiyor. Ağzını kapatarak gitme demesi de büyük bir ihtimal yüreğine söz geçirememesinden olmalı. Gerçekten etkileyici yapmışlar bu sahneyi.

Diğer bir sahne ise Eren kurtulurken annesinin Titan tarafından alınıp çerez gibi ağza atılması. Onu görmek bile yüreği parçalarken bir de o halde görmek nasıl hissettirir kestiremiyorum.

Sonuç olarak aşılmaz denilen duvarlar aşıldı, şehir istila edildi ve Titanlar insanları yeme derdinde. Bu Titanlar nasıl meydana çıktı, nereden geldiler gibi soruları açıklayacaktır muhtemelen ilerleyen zamanlarda ama böyle devasa boyuttaki canavarlarla savaşmak hiç de akla mantığa uygun bir şey değil. Cidden insanlığın işi zor.


Gelecek bölümü sabırsızlıkla bekliyorum. Bu sezonun en önde gelen yapımı olacağına emin gibiyim. Beklentileri boşa çıkarmayacağını düşünüyorum.
Baypainscream Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Nisan 2013, 00:49   #4
Ureshiku ne yoo konoyaro!!
 
terbiyesiz
 
Kusogaki'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 02 Ekim 2010
Mekan: Ankara
Yaş: 25
Favori Anime: Black Lagoon, Kill la Kill, Ergo Proxy, Hunter x Hunter,One Piece, Haganai, DMC, SnK, Watamote
Favori Manga: Fujimi Lovers, Wagatsuma, Again, GE, Jitsu wa Watashi, Kangoku Gakuen, Boku Girl,
Mesaj: 1.244
Standart İlgi: Shingeki no Kyojin

Tek bir şey söyliyeceğim. Ağladım!
__________________
BayKusogaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Nisan 2013, 05:43   #5
♪ AmanoJaku'rtar bizi
Çôjin'den ♫
 
Sersem
 
bakayalo'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 02 Ekim 2012
Mekan: Ankara
Yaş: 38
Favori Anime: NHK ni Youkoso!
Favori Manga: Love Hina
Mesaj: 1.280
Standart İlgi: Shingeki no Kyojin

Konusunu okuyup mangasına göz gezdirdiğimde, aksiyon ağırlıklı, dram tarafı zayıf bir şey olacağını düşünmüştüm; ilk bölüme bakılırsa yanılmışım. Tersine, aksiyonu ve vahşeti sadece yeri geldiğinde kullanan, hikâyeyi iyi anlatmaya öncelik veren; karakterlerin psikolojilerine, iç mücadelelerine de değinen; derinlik sahibi, epik bir anime olmasını bekliyorum artık. Görselliğinden müziğine kadar özenle işlenmiş, temposu gayet iyi ayarlanmış bir bölümdü ilk bölüm.

Eren'in seiyuu'su ile ne alıp veremediğiniz var bilmiyorum. Söyledikleriniz üzerine özellikle Eren'in sesine odaklandım ama büyük bir zevkle, hiç yadırgamadan seyrettim ilk bölümü. Cehalet mutluluktur vesselam!
Şimdi baktım, Shinsekai yori'de Satoru'yu seslendirmiş. Gayet de iyiydi valla.

Spoiler:
İlk bölümde bir tek açılış yersiz geldi bana. Bölümün sonlarındaki, hikâyeyi başlatan sahneleri en başta vermelerinin neye hizmet ettiğini çözemedim. Epik hikâyelerde sıkça başvurulan bir yöntemdir ama bunda işlevsiz durmuş gibi. Öte yandan rahatsız edici de değil, seyir zevkini bozmuyor.
Sezonun yıldızı olma potansiyeline sahip bir anime. İkinci bölümü ümitle ve merakla bekliyorum.
Kusogaki bunu beğendi.
__________________
Baybakayalo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Nisan 2013, 20:22   #6
Ne düşünüyorsun?
 
Huzurlu
 
kLowNq'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 07 Nisan 2013
Favori Anime: Bleach,Kaichou Wa Maid-Sama,Code Geass,Death Note,Shaman King,Nazo no Kanojo
Favori Manga: Fairy Tail
Mesaj: 31
Standart İlgi: Shingeki no Kyojin

Bölümü eleştirecek olursak fazla dramatikti denebilir özellikle
Spoiler:
annesinin dev tarafından yenilip kanların fışkırdığı an
ama bu animeden çok şey bekliyorum eee nede olsa yönetmeni Tetsuro Araki

Son Düzenleme Madman's Knowledge tarafından 08 Nisan 2013 20:27 de yapıldı. Sebep: spoiler
BaykLowNq Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Nisan 2013, 21:54   #7
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
AkuTan'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 19 Eylül 2009
Mesaj: 542
Standart İlgi: Shingeki no Kyojin

“ Orjinal Gönderi : kLowNq Mesajı Görüntüle

Bölümü eleştirecek olursak fazla dramatikti denebilir özellikle
Spoiler:
annesinin dev tarafından yenilip kanların fışkırdığı an
ama bu animeden çok şey bekliyorum eee nede olsa yönetmeni Tetsuro Araki
Bunu eleştiri olarak kabul etmek baya zor açıkçası,Hikaye drama çok açık çünkü. Hiç ölüm,trajedi göstermeden işleselerdi asıl o zaman fazla çocukça olurdu,hani bu devler insan yiyordu daha çok combata girmekle meşguller tarzı.
Kusogaki bunu beğendi.
__________________
AkuTan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12 Nisan 2013, 20:48   #8
pazar akşamına kadar köydeyim
 
Bitkin
 
bedifeci'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Yaş: 37
Favori Anime: slam dunk
Favori Manga: slam dunk ,naruto
Mesaj: 3.337
Standart İlgi: Shingeki no Kyojin

İlk bölüm itibariyle devamın seyredeceğim bir anime .Anime de atmosfer iyi oluşturulmuş.Onun içindir ki ilk bölüm itibariyle seyreden sayısı çok olmuştur.Animenin müzikleri de vasatın üzerinde ; bakalım dış dünya da kahramanlarımızı neler bekliyor. Sonuç olarak bilinmeyenlerle birlikte kapalı kutu olarak ilk bölüm bitti.
__________________
Sitemizin Kalitesini Arttıracak Sizlersiniz
Kurallara daha dikkat edelim.
Yetkili üyelerimizle sorunlarınızı büyümeden paylaşalım
Teşekkürün bir ötesi vardır.
Paylaştığımız çalışmaları farklı bir upload sitesine yüklemek.
Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Baybedifeci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12 Nisan 2013, 21:15   #9
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
 
Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2012
Yaş: 25
Mesaj: 33
Standart İlgi: Shingeki no Kyojin

ilk bölüm süperdi. Acılış şarkısını beyendim ama op için aynı şeyi söyleyemem. animede askerlerin kulandığı ekipmanları gösterme tarzını cok sevdim başka animelerde bu kadar ayrıntılı göstermiyorlar.
cok sağlam dram sahneleri vardı biraz gözüm yaşarmadı değil özellikle o annenin oğlu için söyledikleri içimi parcaladı. İlk bölüm icin cok iyi bir başlangıc yaptı anime. ikinci bölümü beklemekteyim
BayBones Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14 Nisan 2013, 13:06   #10
Ne düşünüyorsun?
 
Alayci
 
Madman's Knowledge'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Hunter's Dream
Yaş: 34
Favori Anime: Mobile Suit Gundam 00, Kaiji, LOGH, Seirei no Moribito, Fafner
Favori Manga: Berserk, Biohazard: Marhawa Desire, Claymore, Hetakoi, The Breaker
Mesaj: 2.855
Standart İlgi: Shingeki no Kyojin

Sezonun en iyilerinden belki de en iyisi olma yolunda ilerleyen tek yapım.
İlk bölüm verdiği duygularla hepimizi etkilemiş çok bariz bir şekilde. Bu da iyi bir uyarlamanın ürünü.
İlk bölümde devler, duvarlar, yaşanan habitat ve karakterleri hemen tanıyoruz. Devlerin müthiş iştahları sonucunda da ilk kapımız devriliyor ve onların saldırısına mağruz kalan insanların haykırışlarına tanık oluyoruz.
Halbuki her şey çok yolunda gidiyor gibi gözüküyordu. insanlık duvarların dışını merak etse de dışarıdaki büyük tehlike yüzünden kendi oluşturdukları bu küçük dünyada huzur içinde yaşıyorlardı.
Devlerin duvarları aşması sonucu hikayenin ana karakterleri ve onlaırn etrafında şekillenecek tali,hsiz olaylar dizisini birer birer aralıyoruz.
Eren dik başlı ve kendi dediğini yapan bir çocuk. Ailesindeki kayıplar yüzünden bir tarafa sürüklenmek zorunda kalıyor üvey kardeşi Mikasa ile birlikte. Babası ortada yok.
Bütün bu hengame içerisinde koruyuculardan biri tarafından kurtarılıp güvenli bölgeye götürülüyor kardeşi ile birlikte.
İlk bölümün bu muazzam açılışından sonra gözlerimiz ikinci bölümdeydi.
Bölüm 02
İkinci bölümde yine aynı muhteşemlikle devam etmiş.
Spoiler:
Eren hala annesini kaybetmenin acısıyla etrafındakileri dinlemeyip, ağlayıp sızlıyor ve hayat yaşamak bir nevi umurunda değil. Tek düşündüğü devleri yok edip onlardan intikam almak. Devler taarruzuna devam ederken bir çok kişi hayat kargaşasında ve iç duvara doğru hareket halinde. Gemilerle insanlar tahliye edilmeye çalışırken bazıları arkada bırakılıyor. Onlar bu savşata feda edilmek durumunda kalan kişiler.
İrili ufaklı devler ziayfetlerine devam ederken, aralarında kas lifleri, ligamentleri görünen bir dev kapanmakta olan kapılardan birini 100m koşucularına taş çıkartacak şekilde hızlanıp ivme alarak yıkıyor. Bu büyük yaşam formu karşısında o duvarın hiçbir şansı olamazdı zaten.
10.000 kişilik bir kayıp sonucu iç duvarlara ulaşıyor halk. Bu seferde açlık kapıda. Buna bir son vermek adına gönüllülerden oluşan 250.000 kişilik ekip devlerle mücadeleye giriyor. Tabi hayatta kalan sayısı ancak 100 kişi. Bu fedakarlık biraz olsun açlık sorununa son veriyor.
Eren askeri birliğe katılmaya karar veriyor ve timeskip sonrası kendisini birlik içinde eğitim alırken görrüyoruz. Burada aceleye gelmiş olan ve tek sıkıntı yaratan kısım, 11 yaşında görünen karakterlerin bir yıl sonra 16-17 yaşında görünüyor olmaları. Biraz sırıtmış açıkçası.

Hikaye her ne kadar Eren odaklı gibi görünse de bu hikayenin kahramanı bana göre Mikasa'dır. Hem duruşu, hem olaylara yaklaşımı bir çok karaktere oranla daha üstün. Mikasa olmasa Eren'in hali niceydi.

Ayriyetten o açılış parçası nasıl harika bir şeydir. Sürekli replayde.
painscream bunu beğendi.
Madman's Knowledge şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
aksiyon, anime, çeviri, komedi


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 19:08.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler