Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Serileri Genel Başlığı


Anime Serileri Genel Başlığı Arşiv


Suisei no Gargantia

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Serileri Genel Başlığı Forumunda Bulunan Suisei no Gargantia Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Leziz, nefis, muhteşem Valvrave the Liberator ve Majestic Prince'e haksızlık etmek istemem ama bence bu sezonun en iyi animesi...

Like Tree11Beğenilenler

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 23 Nisan 2013, 12:05   #11
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Unbreakable'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 13 Ekim 2010
Yaş: 40
Favori Anime: Gundam, Votoms, Macross, Akira
Favori Manga: GITS, Akira, Domu, Pluto, Monster, Old Boy, Dragon Ball
Mesaj: 246
Standart İlgi: Suisei no Gargantia

Leziz, nefis, muhteşem

Valvrave the Liberator ve Majestic Prince'e haksızlık etmek istemem ama bence bu sezonun en iyi animesi
__________________
Principality of Zeon

BayUnbreakable Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26 Nisan 2013, 11:41   #12
Geçse de yolumuz bozkırlardan,
denizlere çıkar sokaklar.
 
Depresyonda
 
Akuma_Blade'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Eylül 2009
Mekan: İskenderun / Hatay
Yaş: 34
Favori Anime: Gundam, Votoms, Lain, GITS, Blackjack, FMP, NHK ni Youkoso, Nadesico, Yamato, Fafner, Akira
Favori Manga: Blame, KOR, Mermaid's Forest, KKNJ, NGE, FSS, Aku no Hana, Detective Conan, Jiraishin, Akira, Alive
Mesaj: 2.564
Blog Girişleri: 6
Standart İlgi: Suisei no Gargantia

Seriye dair merakımın zaten çok yüksek olmamasından dolayı 2. bölümü bile yeni izledim ama görünüşe göre seriden beklediğim her neyse bunu almam biraz zor olacak gibi.
Spoiler:

Bölüm 02:

Bölüm daha ziyade Gargantia'daki komutanların Chamber ve Ledo'nun ne olduğunu ve onunla ne yapacaklarını tartışmakla ve Amy'nin kendi dünyalarına ilişkin bildiklerini anlatması ile geçti. Bunun haricinde Gargantia gibi irili ufaklı başkla platformlar da olduğunu öğrendik mesela. Öte yandan Chamber üzerine yapılan tartışmalar komutanların ne derece karşılarındaki şeyden bihaber olduklarını göstermesi açısından tuhaftı. (Havalanıp uçabilen, kendini dışarıya kapatabilen ve sonuçta uzaydan gelmiş bir Mecha'nın yapay zekaya sahip olabilmesi yadırganabilecek bir olay değil kanımca. Hele ki birçok iş için Mecha'ları muhtemelen deniz üstünde yaşamlarının başından beri zaten kullanan bir topluluk oldukları düşünülürse) Ama Gargantia'nın geçmişi ile ilişkin hala çok fazla plothole var ve Mecha'lara ilişkin enerjiyi nereden buldukları da muallakta. (Açıkladılarsa bile ben fark etmedim) Korsan saldırısı ve akabinde Chamber'in korsan filosunu yokettiği sahne sonrası seride stabil bir güç dengesi de olmadığı anlaşılmış oldu. Neyse ki yeni 1-2 karakterle birlikte seri, seiyuu cast'ının ortalamanın üzerinde olduğunu anlamamızı sağladı. Özellikle Ayumi Tsunematsu'yu tanımakta zorlandım, kendisini sert ve otoriter bir karakter süretinde asla hayal edemezdim ki ilginç bir tecrübe oldu.

Bölüm 03:

Korsan saldırısı sırasında Amy'nin ablası bile çok bariz şekilde düşman tacizi ile karşılaştığı halde sonrasında verdiği tepkiler gerçekçi değildi. Pasifist karakterlere karşı bir garezim yok ama onlara karşı bu kadar dengesiz bir sayı üstünlüğüne sahip bir korsan grubuna Chamber ve Ledo olmazsa daha ne kadar bu şekilde davranmayı sürdürecekleri ciddiyeti düşüren bir diğer unsurdu. Amy Gargantia'lılar kadar korsanların da ihtiyaçları olduğunu ve onları öntemlerinden dolayı öldürmenin yanlışlığınbı anlattı durdu ama ablasının teorik olarak o gün tecavüze uğrayıp öldürülebileceğini bile varsaymadı. Korsanlar silahlı ve kural tanımaz insanlar ve alabilecekleri herşeyi aldıktan sonra Gargantia'lıların hayatını zerre umursamayacakları ortadayken Gargantia'lıların kabullenmişlikleri yenilir yutulur birşey değil. Chamber ve Ledo günü kurtaran taraf oldular ve ciddi bir direnişle bile karşılaşmadılar. Korsanların lideri olan kadın kendine fazla güveniyor ve belli ki komutanla eski bir hesabı var. Ama en azından bir lider olduğuna göre Chamber'in neler yapabileceğini gözlemlemeksizin bodoslama bir saldırı başlatması pek de hoş olmadı.


Susei no Gargantia hakkında gerçekten şaşırmak isterdim ama seri şaşırtıcı birşeyler sunmak yada belli bir altokumaya açık ve güç dengesi kaotik bir seri oluşturmaya hiç uğraşılmamış bir yapım izlenimi veriyor. Urobuchi'nin belli ki Mecha türünün referans noktaları hakkında herhangi bir hakimiyeti yok. İleriki bölümler hakkında fikir yürütmek hala güç olsa da serinin bu haliyle 12 bölümde gerçek manada vurucu bir finalle noktalanacağını düşünemiyorum.
__________________


Son Düzenleme Akuma_Blade tarafından 26 Nisan 2013 11:50 de yapıldı.
BayAkuma_Blade Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29 Nisan 2013, 23:38   #13
pazar akşamına kadar köydeyim
 
Bitkin
 
bedifeci'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Yaş: 37
Favori Anime: slam dunk
Favori Manga: slam dunk ,naruto
Mesaj: 3.337
Standart İlgi: Suisei no Gargantia

4.Bölüm çok sade geçti ancak hoş diyaloglar vardı.Ledonun gerçekleriyle eski dünyanın gerçekleri bu bölümde çatıştı. Dr Ordum ,Bevel diyaloları da fena değildi.Devamın sabırsızlıkla bekliyorum.


__________________
Sitemizin Kalitesini Arttıracak Sizlersiniz
Kurallara daha dikkat edelim.
Yetkili üyelerimizle sorunlarınızı büyümeden paylaşalım
Teşekkürün bir ötesi vardır.
Paylaştığımız çalışmaları farklı bir upload sitesine yüklemek.
Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Baybedifeci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29 Nisan 2013, 23:58   #14
Geçse de yolumuz bozkırlardan,
denizlere çıkar sokaklar.
 
Depresyonda
 
Akuma_Blade'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Eylül 2009
Mekan: İskenderun / Hatay
Yaş: 34
Favori Anime: Gundam, Votoms, Lain, GITS, Blackjack, FMP, NHK ni Youkoso, Nadesico, Yamato, Fafner, Akira
Favori Manga: Blame, KOR, Mermaid's Forest, KKNJ, NGE, FSS, Aku no Hana, Detective Conan, Jiraishin, Akira, Alive
Mesaj: 2.564
Blog Girişleri: 6
Standart İlgi: Suisei no Gargantia

Bu serinin ciddi ciddi slowfest anlayışına yeni bir boyut olduğunu düşünüyorum, tek cümle ile özetlemem gerekirse. Hayır, beklediğim şey sürekli aksiyon, düşmeyen bir tempo filan değil ama işleniş hala fazla tahmin edilebilir ve fazla düz. İşin benim için üzücü kısmı, serinin dişe tırnağa dokunur bir işleniş yada tamamen orijinal bir hikaye sunuyor gibi bir ciddiyet ile bunu yapması. Son 4 bölümdür kötü kareografili 2 savaş sahnesi haricinde çoğu şeyi anımsamakta zorlanıyorum ve seri halen Chamber ve Ledo arasındaki artık tekrarlamaya başlayan diyaloglar, limanda yük taşımak yada yağmur suyu biriktirmek türü amelelikler yada Amy'nin Ledo ile iletişim kurmak için adeta zorlama çabalara girdiği sahnelerin bir toplamından oluşuyor gibi bir görüntü veriyor. Ledo'nun anahtar önemde olması gereken sahneleri bile saniyelik flashback'den öteye gitmemiş. Dramatiktir ki, böyle bir serideki birçok karakter veteran seiyuu'larca seslendiriliyor ve hikayeye yaptıkları katkı gerçekten de hiç fazla değil. En son Hideyuki Umezu'nun sesini duyuşum, yukarıda saydıklarımı ciddi ciddi düşünmeme vesile oldu.

Gargantia beni şu an için sıkmıyor ama bunun tek sebebi bu sezon izlemiş olmam çoğu seriye henüz başlayamamış olmam.
__________________

BayAkuma_Blade Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30 Nisan 2013, 00:39   #15
Ne düşünüyorsun?
 
None
 
Day[9]'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2012
Mesaj: 177
Standart İlgi: Suisei no Gargantia

Serinin tuhaf yanı orijinal bir hikâye sunmamasına karşılık kendini seyrettiriyor olması. "Kahraman grubundan ayrılır ve yaşamak veya grubuna katılmak için önündeki seçenekleri/fırsatları değerlendirir." bilmem kaç filmde veya dizide bu gibi paradigmalara rastlamak mümkün. 75 dakikalık ortalama bir anime filmi 3 parçaya ayırmışlar ve sunmuşlar, ilk üç bölüm için bunu diyebilirim. Dördüncü bölümde bazı şeyler şekilleniyor gibi dursa da kalan 8 bölümde serinin altyapısını orijinal bir senaryo üzerine oturtacağından şüpheliyim. Bilindik bir senaryoyu boyayıp, süsleyip püsleyip önümüze sunuyorlar sadece. Fakat seride işlenen o post-apokaliptik dünya beni kendine çekmiyor değil. Bu yüzden seyretmeye devam edeceğim.

Edit: Şunları eklemeden edemeyeceğim. Serinin çizimleri güzel. Moemsi bir hava var ama buna karşın serideki ciddiyet bozulmamış ve bu da serinin başarılı bulduğum yönlerinden biri. Dialoglar iyi işlenmiş ve insanı izlerken sıkmıyor. Bölümler arasındaki geçişler iyi ayarlanmış. Bir bölümün nerede bitirileceği, diğer bölümün nereden başlayacağı, nasıl heyecan uyandıracağı yerinde olmuş.
__________________

Son Düzenleme Day[9] tarafından 30 Nisan 2013 15:49 de yapıldı.
BayDay[9] Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Mayıs 2013, 14:48   #16
Aile baskısı devam ediyor
atanana kadar sınava çalış
bakısı atandıktan sonra
evlendirelim baskısı ne yapsam
acaba...
 
Düsünceli
 
CHOBiTS'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Malatya
Yaş: 31
Favori Anime: FSN All - FMP All - Utawarerumono
Favori Manga: FMP Sigma, Fruit Basket, GTO
Mesaj: 4.601
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Suisei no Gargantia

Son iki bölümdürlü tempo çok düştü mecha ile alakasi yok nerdeyse. Ledo dili epey öğrendi yakında Chamber in tercümanlık görevi biter.
Spoiler:
5. bölümde rüzgâr kesilince tatil yaptıklarını öğrendik ve Ledo ya Gargantiya nın farklı yanlarını gostermis oldular. Seride gördüğümüz tüm bayan karakterleri bikiniyle göstererek fanservis bir hava hakimdi. Son olarak travesti karakterlere bu seride de yer vermeleri aldığım keyfi yerle bir etti.Animelerde bu tarz karakterlere dayanamıyorum çok şükür ki bir daha görünecek tipler değildi.
GeassNote bunu beğendi.
BayCHOBiTS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Mayıs 2013, 22:52   #17
Ne düşünüyorsun?
 
Düsünceli
 
GeassNote'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 21 Nisan 2013
Favori Anime: HxH,Yu Yu Hakusho,Gintama,Steins Gate,Gundam,Monster,Detective Conan,Hajime no Ippo,GTO,NHK...
Favori Manga: Berserk,One Piece,20th Century Boys,Vagabond,Rurouni Kenshin,Vinland Saga,Liar Game,Slam Dunk...
Mesaj: 26
Standart İlgi: Suisei no Gargantia

5.Bölüm
Spoiler:
İlk 4 bölümü ele alırsak serinin diyalogları hoş ve hikayenin derinliği yüksekti.Ayrıca yazarı Urobochi Gen gibi ilginç bir şahıs olduğundan Suisei no Gargantia'dan beklentilerim yüksekti.Fakat 5.bölümü izleyince bildiğin hayal kırıklığına uğradım.Zaten başta 12 bölüm olarak tasarlanması oldukça garipti üstüne bide fanservis eklenince tam oldu.Artık animenin sonunu tahmin etmek çok kolay.Büyük ihtimal Gudubetler kaybedecek.Evrende barış sağlanıcak.Ledo ile Amy arasında aşk olucak ve anime bitecek.

Yalnız bu demek olmuyor ki seriyi izlemeyi bırakacağım.İnşallah bu animenin altında bi bit yeniği vardır.Şaşırmak istiyorum çünkü

Son Düzenleme GeassNote tarafından 07 Mayıs 2013 00:18 de yapıldı.
BayGeassNote Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Mayıs 2013, 08:00   #18
Geçse de yolumuz bozkırlardan,
denizlere çıkar sokaklar.
 
Depresyonda
 
Akuma_Blade'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Eylül 2009
Mekan: İskenderun / Hatay
Yaş: 34
Favori Anime: Gundam, Votoms, Lain, GITS, Blackjack, FMP, NHK ni Youkoso, Nadesico, Yamato, Fafner, Akira
Favori Manga: Blame, KOR, Mermaid's Forest, KKNJ, NGE, FSS, Aku no Hana, Detective Conan, Jiraishin, Akira, Alive
Mesaj: 2.564
Blog Girişleri: 6
Standart İlgi: Suisei no Gargantia

Son bölümle birlikte artık bu seri hakkında yorum yazmak için klavye tuşlarına basmak için bile üşenmeye başladığımı hissettim zira gerçekten konusuz bir yapıma yorum yapmak gibi anlamsız bir iş yaptığımı hissediyorum. Dördüncü bölümde hikayeye ne kattılar, Amy ve arkadaşları güneşlenmek, Ledo da travestilerden kaçmak dışında ne yaptı diye kendime ciddi ciddi sordum. Bölümün yarısının Ledo'nun kendine iş arayarak geçmesi ayrı bir traji komediydi. Yahu, 4 bölümdür Chamber zaten Gargantia'nın amelesi gibi çalıştırılıyor zaten. Onun karşılığını istese zaten kimse yok çekemeyecek. Seriyi artık haybeye izlediğimi ciddi ciddi düşünüyorum zira ne eğlenebiliyorum, ne konu anlatımı/ilerleyişi başarılı, ne dizaynlar harika, ne de orijinal başka birşey var. Sadece seiyuu kadrosu ve ambians müzikleri ortalamadan hallice o kadar.

Susei no Gargantia bana göre şimdiden ilkbahar sezonunun en büyük 2. hayal kırıklığı oldu bile. Güncel serilerden 2-3 tanesine daha başlayabilirsem bu seriyi bırakmak için hiçbir sebebim kalmayabilir.
__________________

BayAkuma_Blade Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Mayıs 2013, 09:24   #19
Ne düşünüyorsun?
 
Alayci
 
Madman's Knowledge'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Hunter's Dream
Yaş: 34
Favori Anime: Mobile Suit Gundam 00, Kaiji, LOGH, Seirei no Moribito, Fafner
Favori Manga: Berserk, Biohazard: Marhawa Desire, Claymore, Hetakoi, The Breaker
Mesaj: 2.844
Standart İlgi: Suisei no Gargantia

Bölüm 05

Son birkaç bölümdür anime nereye doğru gidiyor ben de bilmiyorum. Bu bölümden de çok bir şey beklememek gerekiyordu açıkçası. Çünkü bölümün ismi "The Day of Calm"dı. Bölüm adı bu olunca aksiyon vs. gibi beklentilere girmedim bu bölüm için. Neye hizmet edeceğini ismi ile açıklıyordu zaten. Önemli olan nokta mecha, uzay, sci-fi temalı bir animede bu bölümün ne işi olduğu. İlla her animede plaj muhabbeti geçmek zorunda mı? Benim takıldığım noktalar buydu; bu bölüm için.

Son iki bölümdür de Ledo'nun insanlığı ya da insanlığını yeniden keşfettiğini düşünüyorum. Avalon'da yaşadığı hayatta bir robottan farkı yok gibi. Hatta Chamber bile ondan daha insan gözüküyor. Bu gemide insanlarla olan ilişkileri artıyor ve onlar arasında yaşayıp geçinmenin ne demek olduğunu öğreniyor Ledo. Peki bu onu nereye götürecek? Asıl önemli olan soru bu.
Sadece dünya üzerinde Gargantia'daki hayatı yansıtacaksa bu anime, artık anlatacak bir şeyi de kalmamış demektir. Bir twist bekliyorum açıkçası bu konuda. İşin içinde Urobuchi Gen var ise bu beklentiye girmek doğal diyorum.

Son Düzenleme Madman's Knowledge tarafından 09 Mayıs 2013 13:27 de yapıldı.
Madman's Knowledge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Mayıs 2013, 23:34   #20
Ne düşünüyorsun?
 
Küs
 
darkeros'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 25 Ekim 2010
Yaş: 34
Mesaj: 186
Standart İlgi: Suisei no Gargantia

Ledo ile dünyalılar arasında ki fiziksel farklılıklar akıllıca işlenmiş. Ledo, muhtemelen uzay da bir asker olarak yıllarını geçirdiği için daha ince zayıf yapılı, yüzü Amy ve diğerlerinin aksine güneşi fazla görmediği için daha beyaz ve solgun. Amy, balık etli,yüzü daha kırmızı ve amerikan yerlilerine benzer fiziksel yapısı var. Dünyalıların göz rengi okyanusun mavi rengini almış. Uzun lafın kısası bu kadar güzel ayrıntıyı ve fiziksel karakter dizaynını akıl eden bir ekip niye adam akıllı bir mecha dizayn edemez de pokemondan çıkmış gibi görenen bir mecha ile animeyi geçiştirirler anlamak güç.
Son Düzenleme darkeros tarafından 10 Mayıs 2013 01:21 de yapıldı.
Baydarkeros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
2012, aksiyon, çıkış, devam, japonca, konu, movie, seiyuu, sezon, tarihi


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 03:32.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler