Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Tanıtımları ve İncelemeleri


Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Animeler Hakkında Bilgi Almak İsteyenler İçeriye Bakmalı.


Clannad ~After Story~

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Clannad ~After Story~ Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> DİKKAT: Öncelikle bir uyarı yapmak istiyorum;tanıtıma göz atmak isteyen arkadaşlar eğer ilk sezonu izlemişseniz uğrayın derim,tanıtım ilk sezon olan Clannad ...

Like Tree3Beğenilenler

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Clannad ~After Story~
Yayınlayan Squaw
08 Ocak 2010
Standart Clannad ~After Story~

DİKKAT:Öncelikle bir uyarı yapmak istiyorum;tanıtıma göz atmak isteyen arkadaşlar eğer ilk sezonu izlemişseniz uğrayın derim,tanıtım ilk sezon olan Clannad için spoiler içeriyor olabilir.

KÜNYE:
Kategori: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 24
Firma/Stüdyo: Kyoto Animation, Visual Art's/Key, Rakuonsha
Yönetmen: Tatsuya Ishihara, Hisako Yamada, Touko Takao, Mitsuyoshi Yoneda, Taichi Ishidate, Noriyuki Kitanohara, Kazuya Sakamoto
Senaryo: Fumihiko Shimo
Animasyon: Kazumi Ikeda, Futoshi Nishiya, Hiroyuki Takahashi, Chiyoko Ueno, Yukiko Horiguchi, Saiichi Akitake, Mariko Takahashi
Müzik: Jun Maeda, Magome Togoshi, Shinji Orito
Dizayn: Itaru Hinoue, Kazumi Ikeda, Akiyo Takeda

KONU:
Karakterlerimiz,ilk sezon olan Clannad'ın kaldığı yerden yaşamlarına devam etmektedir. Nagisa kurtulamadığı hastalığını narin vücudunda taşımaktadır,Tomoya ise yaşamda sürdürdüğü sorunlarıyla baş etme çabası vermektedir.Tüm bunların arasında Nagisa'nın da yanında yer almaktadır elbet aynı şekilde Nagisa da bedenen Tomoya'ya güç veremese de varlığıyla daha doğrusu sahip olduğu pozitiflikle Tomoya için büyük bir dayanak olmaktadır.

Nagisa ilk sezonda yakalandığı ve onu yatağa düşüren hastalığıyla savaşımını sürdürür. Bu savaşta yalnız olmadığını bilmektedir çünkü ona ailesi Akio ve Sanae dışında destek olanlar arasına Tomoya da eklenmiştir.

Tomoya,hala Nagisa ve ailesinin yaşadığı evde yaşamına devam etmekte,Nagisa ise rahatsızlığından dolayı okuluna ara vermeyi sürdürmektedir.İlerleyen zamanda,okuldan mezun olan Tomoya,artık yaşamına kendi ayakları üstünde devam etme kararını verir ve bu kararını desteklemek için de kendi başına yaşayabileceği bir eve taşınır ve geçimini sağlayacak bir iş bulur,Nagisa bu duruma çok üzülse de Tomoya için bunun gerekli bir karar olduğunu anlayacak ve her zamanki desteğini esirgemeyecektir.

KİŞİSEL YORUM:
Clannad serisine yaptığım yorumlarımdan çok farklı şeyler söyleyebilecek miyim bilmiyorum çünkü o tanıtımda yaptığım yorumumu birinci ya da ikinci sezon diye ayırmadan yazmıştım ama nedense sonradan Clannad tanıtımını yapınca After Story gibi bir seri için de tanıtım yapılmazsa haksızlık olur diye düşündüm.

Clannad serisinde gördüğümüz yani izlediğimiz çoğu karakteri bu seride pek fazla izleyemiyoruz,onların yaşamlarına biraz uzak durulmuş.Nedenini çözememiş olsam da bu konuda o izlenisi karakterlere haksızlık yapıldığını sonuna kadar savunacağım açıkçası çünkü ilk sezonda benimsemiş olduğumuz tüm karakterlerin de ikinci sezonda yaşamlarına nasıl devam ettiklerini görmek isterdim.

Tamamen Nagisa-Tomoya ve Ushio odaklı olan bu sezon için aslında o kadar çok şey var ki yazılacak,ortaya dökülecek insan ister istemez kendisini serinin hüzünlü havasında buluveriyor,çok şey var aslında içerisinde barınmış,zaman zaman birbirinin bağında boğulmak isteyen bir çifti izlemek ne kadar çok keyif verebilir siz düşünün ya da bir anne babanın sıcaklığına sığınmayı izlemek,yaşamında gerekli olan sıcaklığa ve mutluluğa çok sonra kavuşan küçücük bir çoçuk ya da bir anne babanın fedakarlığına tanık olmak,onların yaşadığı hüzünde daha da boğulmak...

Sanae'nin göz yaşlarını serbestçe akıtacağı ''an''ı bekleyişini ve bu ''an''a ulaşmasını izlerken ister istemez benim de boğazımda düğüm oluştu o an.Sanae-san'ın,Akio'nun omuzlarında ''o an''ı hissederken yaşadıkları sanki yanıbaşımda oluveriyor hissi yaşadım ve o sahneden sonra Sanae-san için olan saygı duygularım daha da arttı.Bir sahne daha var!Aslında,birçok sahne ve diyalog var aklıma kazınan bu seriye ait ama bu sahne her şeyin başlangıcıydı diyebilirim Nagisa ve Tomoya için (Spoiler'ı 19-20.i bölümü de izleyenler açsın lütfen);

Spoiler:
Tomoya'nın,Nagisa'ya evlilik teklifini yaptığı sahnede,Nagisa'nın dudaklarından dökülen kelimeler gerçektende Nagisa'ya yakışır şekildeydi,böyle bir anda yapılan teklife kim hayır diyebilir ki hele de istediğin kişiden geliyorsa yaşamındaki hüzünlerin başlangıcı dahi olsa,kimse reddemezdi diye düşünüyorum.

Diğer sahneyi sanırım herkes tahmin edebilir;Ushio'nun,Tomoya'ya Sanae-san ile ilgili sarfettiği cümleleri kim unutabilir ki; ''Ağlayacaksan eğer sadece babanın omuzlarında / kollarında ya da tuvallette ağlamalısın....''


Müzikleri konusunda 19. bölümü izleyene kadar başarısız bulduğum bir yapımdı fakat 19.bölümde o insanın canını acıtacak cinsten olan sahneler eşliğinde kulaklara yayılıveren melodiyi sanırım hiçbir After Story izleyicisi dahası After Story severin anime dünyasında es geçebileceğini düşünmüyorum.Öyle bir müzik ki o sahnelerin doğasına yapışmış ya da sahneler o melodiye yapışmış,hangisi olmuş bilmiyorum ama o şarkı bence seri için yaratılmış en iyi şarkı.

Clannad izleyip de sıkıldım diyen arkadaşlara çoğu kez rastlıyorum,haklı olabilirler elbet bu göreceli bir kavramdır ama şunu her zaman savunuyorum;eğer dram,romantizm, duygusallık izleyeceğiniz bir animede aradığınız özelliklerse bence After Story kesinlikle ilk sıralarda yerini alacak türden bir seri.Slice of Life (Günlük Yaşam) etiketini ise en iyi taşıyanlardan birisi,üzerine aldığı her etiketi taşımayı başaran nadir yapımlardan biri olup da izleyene istediği sıcaklığı yayabilen bir yapım,benim için barındırdığı etiketlerden ziyade ''sımsıcak'' ve ''samimi'' türdeki bir etiketi daha çok hakediyor.

KARAKTERLER:
Tomoya Okazaki

Hayatından hiçbir şekilde zevk almayan yaşadığı evde asla mutlu olmayan bir lise öğrencisidir.Çevresinde hiçbir arkadaşı bulunmayan Tomoya sadece Sunohara ile vakit geçirmektedir çünkü geçmişteki sahip oldukları yaşamları birbirine benzemektedir.Bu nedenle sadece Sunohara ile anlaşabilmektedir. Fakat tüm yaşamı Nagisa ile tanışınca değişecektir.

Zamanla ortaya çıkan sorunların getirisi olarak,hayatına daha doğrusu okul yaşamına Nagisa'sız devam edecektir,mezun olduktan sonra kendi hayatında tek başına ayakta durabilmek için gerekli değişiklikeri yapacaktır.

Nagisa Furukawa

Yaşadığı şeyler ne kadar kötü olursa olsun karşısına ne kadar çok olumsuzluk çıkarsa çıksın her zaman gülümsemeyi başarabilen her zaman olumlu şeyler düşünebilen samimi bir kişiliğe sahiptir.Yanındaki insanlara da her zaman bu pozitifliği yayabilen birisidir ve karşısındaki insanlara hiçbir karşılık beklemeden yardım etmeyi seven bir insandır.


Ushio (19-20. Bölümden sonrasını izleyenler göz atsın)
Spoiler:


Nagisa ve Tomoya'nın kızıdır.Nagisa'nın ölümünden sonra depresyon geçiren Tomoya,Ushio'nun varlığını kabullenmediği için Ushio belli bir dönemini,Akio ve Sanae yanında geçirecektir.Fakat zamanla bu soğukluk kaybolacak Ushio,Tomoya ile yeni yaşamına adım atacaktır.

Fuuko Ibuki

Tomoya ve Nagisa'nın gittiği okulda,birinci sınıf öğrencisi olan ve ilk sezonda belli bir süre izlediğimiz Fuuko;

Spoiler:
İkinci sezonda yeniden karşımıza çıkıyor ve bu kez Ushio'nun oyun arkadaşı olarak izliyoruz,üstelik birçok bölümde karşımıza çıkarak kendini bize daha fazla sevdiriyor.
Kyou Fujibayashi

Okulun en cesur öğrencilerinden.Tomoya ile aynı dönemde okuyan Kyou her işte oldukça başarılı olan bir öğrencidir.Çevresine karşı oldukça cesurdur bu nedenle de hiçbir zorluk onun gözünü korkutmamaktadır.Ryou isimli ikiz kardeşini çok seven birisi aynı zamanda da onun için her şeyi yapabilecek bir kardeştir.

After Story serisinde pek gözükmemektedir.Bu seride karşımıza sadece birkaç bölümde çıkacaktır ve;

Spoiler:
Ushio'nun öğretmeni olarak karşımıza çıkar.


Ryou Fujibayashi

Aşırı derecede içine kapanık bir yapıda olan Ryou,Tomoya ile aynı sınıfta okumaktadır. Aynı zamanda Tomoya'ya karşı da ilgi duymaktadır.Kyou'nun bazı yaptığı şeyleri onaylamasa da her zaman onun desteğinden mutluluk duymuştur ve Ryou da çevresindeki insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyan bir insandır.

After Story serisinde pek gözükmemektedir.Bu seride karşımıza sadece ilk birkaç bölümde çıkacaktır ve;

Spoiler:
Bir dönem görünür,sadece Nagisa'nın hamileliği ve Tomoya'nın Nagisa'ya sunduğu mezuniyet armağını bölümlerinde karşımızaçıkar.
Tomoyo Sakagami

Okul konseyinde başkan olabilmek için çabalayan Tomoyo ana karakterlerimizden bir alt devrededir.Zamanla Tomoyo da onlara katılacaktır.Sunohara devamlı Tomoyo'nun sınırlarını zorlayarak hep bir çekişme içine sokar Tomoyo'yu ama Tomoyo tüm bu olanlara rağmen oldukça olgun davranır -çok da oldun Sunohara ne ezik kalıyor karşısında - ve arkadaş canlısı bir yapıdadır.

After Story serisinde pek gözükmemektedir.Bu seride karşımıza sadece ilk birkaç bölümde çıkacaktır ve;;

Spoiler:
Serinin ilk bölümlerinde Nagisa,rahatsızlığından dolayı sınıf kaybı yaşadığından bir dönem Tomoyo ile aynı dönemde okula devam eder ve Tomoyo sadece bu bölümlerde karşımıza çıkar.


Kotomi Ichinose

Okulda sadece kitaplar arasında vakit geçiren Kotomi okulda bir deha olarak bilinmektedir.Zamanla Kotomi de Tomoya ve diğerlerinin arasına katılacaktır ve bu katılışla unuttuğu geçmişine yeniden dönecektir bu birazcık acı verse de diğerlerinin desteği ile bunun üstesinden gelecektir.Çok masumane bir yapıda olan Kotomi hep içine dönük bir yaşam geçirmektedir.

After Story serisinde pek gözükmemektedir.Bu seride karşımıza sadece ilk birkaç bölümde çıkacaktır ve;

Spoiler:
Clannad serisinde,zekiliği sayesinde yurt dışından aldığı teklifi kabul etmiş ve yurt dışında eğitim görmek için yaşadığı şehirden ayrılmıştır.


Sunohara Youhi

Ailesinden uzakta yaşayan Sunohara aslında çok ezik bir karakterdir.Kendisine her konuda güvenen ama elinden bazen hiçbir iş gelmemesine rağmen yine de karşısındakine elinden gelen her yardımı yapabilecek bir kalbe sahiptir.Tüm vaktini kızları düşünerek geçiren ama gerçek yaşamında bir şey berecemeyen birisidir.Aslında yeri gelince çok da mantıklı olabilen Sunohara,Tomoya'nın yaşamındaki tek dostudur ve Sunohara bu tarz değerlere gereğinden fazla önem veren birisidir.

After Story serisinde pek gözükmemektedir.Bu seride karşımıza sadece ilk birkaç bölümde çıkacaktır ve;

Spoiler:
Bir dönem görünür,sadece Nagisa'nın hamileliği ve Tomoya'nın Nagisa'ya sunduğu mezuniyet armağını bölümlerinde karşımızaçıkar.


Akio Furukawa

Benim en çok sevdiğim karakter olan Akio-san,kızına çok düşkün olan aynı zamanda da kızının mutluluğu için her şeyi yapan bir babadır.Çok neşeli olan ve karşısındaki insana da hep neşe saçan bir insandır.Sanae-san ile çok güzel bir çift oluşturmaktadır. Tomoya'yı Nagisa konusunda devamlı sıkıştırıp ondan hep bir laf alma çabasındadır ama bu sadece göstermelik bir şeydir çünkü aslında kendisini Tomoya'nın babası gibi görüp Tomoya'ya da gereken özeni gösterir.En büyük hobisi beyzbol oynamaktır.

Sanae Furukawa

Nagisa'nın annesidir.Aynı zamanda da Akio ile küçük bir fırın işletmektedirler.Tıpkı Akio-san gibi Sanae-san da kızına çok düşkündür.En büyük hobisi değişik ekmek tadları denemektir.Kızına karşı her zaman çok nazik davranan Sanae-san aynı nazikliği Tomoya ve Nagisa'nın diğer arkadaşlarına da göstermektedir.Gerektiğinde çok mantıklı davranabilen Sanae-san anime dünyasının en iyi anne modellerinden birisidir bence.
yelizcolak bunu beğendi.


Clannad ~After Story~

Genel Bilgi
Anime Türü
Drama,Okul,Romantizm

Favori

Üye degerlendirmesi
Müzik
74.4%74.4%74.4%
7,44
Video
76.7%76.7%76.7%
7,67
Hikaye Anlatımı
76.7%76.7%76.7%
7,67
Karakter
76.7%76.7%76.7%
7,67
Tasarım
76.7%76.7%76.7%
7,67
İzlenebilirlilik
76.7%76.7%76.7%
7,67
Genel
77.8%77.8%77.8%
7,78
9 kullanıcı oyladı 77% averajla

Tanıtım Araçları

Eski 09 Ocak 2010, 10:21   #1
Aile baskısı devam ediyor
atanana kadar sınava çalış
bakısı atandıktan sonra
evlendirelim baskısı ne yapsam
acaba...
 
Düsünceli
 
CHOBiTS'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Malatya
Yaş: 31
Favori Anime: FSN All - FMP All - Utawarerumono
Favori Manga: FMP Sigma, Fruit Basket, GTO
Mesaj: 4.603
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Clannad ~After Story~

Çok güzel bir tanıtım olmuş.Çok sevdiğim bir seridir.Ağlamamak için kendimi zor tutmuştum.
BayCHOBiTS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Ocak 2010, 17:11   #2
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
isobel'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 04 Kasım 2009
Mekan: Otaku Planet
Yaş: 27
Favori Anime: NANA, Junjou Romantica, Azumanga Daioh
Favori Manga: Vampire Knight
Mesaj: 34
Standart İlgi: Clannad ~After Story~

fazla duygusal gelmişti bana evet gerçekten dokunaklı evet beni de aglattı ama ne biliyim bazı sahneleri de hadi hep beraber aglayalım die koymuşlar sanki ^^
__________________


Bayanisobel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Ocak 2010, 19:30   #3
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.294
Standart İlgi: Clannad ~After Story~

“ Orjinal Gönderi : isobel Mesajı Görüntüle

ne biliyim bazı sahneleri de hadi hep beraber aglayalım die koymuşlar sanki ^^
Bu ''Drama'' kelimesi geçen her animede rastlayacağımız klişe bir şeydir,yani sadece bu seriyle eşleştirilecek bir olay değildir bence ^_^
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Ocak 2010, 19:37   #4
slowly closer
 
Artis
 
ishak'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Mekan: yolsuz bir gezgin
Yaş: 29
Favori Anime: gto/Hatsukoi Limited/Fate/stay Night
Favori Manga: sekire/Hatsukoi Limited
Mesaj: 1.263
Standart İlgi: Clannad ~After Story~

saol kraliçe sQuaw süper tanim olmuş
drama denilince akla gelen animelerden bir izlenmesi şart
ne zaman izlersem garip hayalere dalmadan edemiyorum
__________________
[/COLOR][/SIZE][/RIGHT]
Her şeyin bir rüya olması ne kadar güzel olurdu.

¶▅c●▄███████||▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅||█ 155T
▄██ ▲ █ █ ██▅▄▃▂
███▲ ▲ █ █ ███████
████...███████████████████►
◥☼▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙☼◤

Bayishak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Ocak 2010, 21:18   #5
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
isobel'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 04 Kasım 2009
Mekan: Otaku Planet
Yaş: 27
Favori Anime: NANA, Junjou Romantica, Azumanga Daioh
Favori Manga: Vampire Knight
Mesaj: 34
Standart İlgi: Clannad ~After Story~

“ Orjinal Gönderi : Squaw Mesajı Görüntüle

Bu ''Drama'' kelimesi geçen her animede rastlayacağımız klişe bir şeydir,yani sadece bu seriyle eşleştirilecek bir olay değildir bence ^_^
ben pek dram sevmedigim için normalde bu bana ilginç geldi işte
__________________


Bayanisobel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Ocak 2010, 21:28   #6
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Astragedy'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 07 Kasım 2009
Mekan: Bursa
Yaş: 26
Favori Anime: Eureka 7
Favori Manga: Berserk,Lock On,Fairy Tail
Mesaj: 376
Standart İlgi: Clannad ~After Story~

İlk sezonu izledim ikinci sezona başlama fırsatı bir türlü bulamadım.. Herkes çok övüyo animeyi ama bu gazla izlicem heralde..
__________________
BayAstragedy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11 Ocak 2010, 02:19   #7
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
AkuTan'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 19 Eylül 2009
Mesaj: 543
Standart İlgi: Clannad ~After Story~

Konu Clannad After Story fakat karakter tanıtımları clannad serisini anlatıyor gibi.Bana kalırsa 2. sezon için özel bir konuya gerek yoktu ama,olsa dahi karakter tanıtımları bayağı gereksiz olmuş,ilk sezonun tanıtımında olması gereken şeyler onlar,2. sezonda değil.

Seriye gelince,Visual Noveli bayağı harika,Tabi Key yapımı,Daha azı beklenemezdi zaten.Animeside kötü değildi,iyiydi fakat oyunu animeye oranla çok daha iyi.Her route bittikten sonra tam oyun bitti nihayet 8 uzun route atlattık-tam olarak hatırlamıyorum fakat 8di toplam sanırsam xD- derken clannad after story'i oynamanın tadı bir başka.Genel olarak oyununu öneririm,fakat visual novel ilgimi çekmez, bakmam diyenler için animeside iyidir.
__________________
AkuTan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11 Ocak 2010, 03:36   #8
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Nel Tu'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Ocak 2010
Mekan: istanbul
Favori Anime: fma,FLCL,bleach,basilisk,vampire knight..
Mesaj: 5
Standart İlgi: Clannad ~After Story~

duygusal tatmini yaşatan animelerdendi benim için diyebilirim ilk sezonu izlemiş biri olarak. after story beni bekler bu tanıtımın ardından .)
Nel Tu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11 Ocak 2010, 16:21   #9
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.294
Standart İlgi: Clannad ~After Story~

“ Orjinal Gönderi : AkumA Mesajı Görüntüle

Konu Clannad After Story fakat karakter tanıtımları clannad serisini anlatıyor gibi.Bana kalırsa 2. sezon için özel bir konuya gerek yoktu ama,olsa dahi karakter tanıtımları bayağı gereksiz olmuş,ilk sezonun tanıtımında olması gereken şeyler onlar,2. sezonda değil.

Seriye gelince,Visual Noveli bayağı harika,Tabi Key yapımı,Daha azı beklenemezdi zaten.Animeside kötü değildi,iyiydi fakat oyunu animeye oranla çok daha iyi.Her route bittikten sonra tam oyun bitti nihayet 8 uzun route atlattık-tam olarak hatırlamıyorum fakat 8di toplam sanırsam xD- derken clannad after story'i oynamanın tadı bir başka.Genel olarak oyununu öneririm,fakat visual novel ilgimi çekmez, bakmam diyenler için animeside iyidir.
Karakterler kişilik olarak değişiklik göstermediği için ilk tanıtımımdaki karakter özelliklerini aynen ekledim -hoş açıklama gereği neden duyuyorsam- sadece ikinci sezonda Ushio karakterine yoğunlaşıldığı için onu ekleme gereği gördüm.

2 sezon için konu açma meselesine gelirsek;''Görüşleriniz ve Öneriler'' kısmındaki alt başlıkta,tanıtım bölümünü tartışırken Bedifeci,aynı başlıkta tanıtım konusu dile getirildiği zaman ikinci sezon da olsa Ova da olsa yeni bir tanıtımın olması görüşünü savunmuştu ben de bu nedenle açma gereği gördüm;bknz, ''Öneriler ve Görüşleriniz'' başlığı ve şu da vardır ki birinci sezon ve ikinci sezon arasında çok farklılıklar görülmektedir, sen gereksiz görebilirsin ama ben gerekli gördüğüm için başlık açmayı uygun görüyorum ve genel tanıtım olan tüm sitelerde Türk olsun yabancı olsun Ova'sı 1-2 bölüm dahi olsa da ayrı başlık açılması uygun görülmüş hatta açılmıştır bu nedenle ''Gereksiz'' olarak nitelendirebileceğin bir olay değildir...
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
anime, devam, dram, günlük yaşam, izlemek, konu, korku, kyoto, müzik, oyun, roman, romantizm, slice of life, yeni, şarkı


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 10:03.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler