Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Tanıtımları ve İncelemeleri


Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Animeler Hakkında Bilgi Almak İsteyenler İçeriye Bakmalı.


Michiko to Hatchin

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Michiko to Hatchin Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> KÜNYE: Diğer Adları: Michiko and Hatchin, Michiko e Hatchin Kategori: Tv Serisi Bölüm Sayısı: 22 Firma/Stüdyo: Manglobe Inc., Caliente latino ...

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Michiko to Hatchin
Yayınlayan Squaw
28 Ocak 2010
Standart Michiko to Hatchin

KÜNYE:
Diğer Adları: Michiko and Hatchin, Michiko e Hatchin
Kategori: Tv Serisi
Bölüm Sayısı: 22
Firma/Stüdyo: Manglobe Inc., Caliente latino
Yönetmen: Sayo Yamamato
Senaryo: Takashi Ujita
Müzik: Shinichiro Watanabe
Dizayn: Hiroshi Shimizu, Shigeto Koyama, Mariko Yamagami, Bike, Shogo Yamazaki

KONU:
Bir tutuklu olan aynı zamanda güzel ve seksi bir Latin olan Michiko,oldukça sıkı güvenliği olan bir hapishaneden kaçmayı başarır.Seriye başladığımız dakikalarda ne için hapiste bulunduğunu anlayamadığımız Michiko,zamanla anılarına dönüş yaşadığı bölümlerde,hapishane öncesi hayatından bize kesitler sunacak ve bunun doğrultusunda da bu nedeni rahatlıkla çözebileceğimiz bir maceraya atılacaktır.

Para düşkünü olan ve sanıldığı kadar iyi bir kişilğe sahip olmayan kasabanın Peder'i ve ailesi tarafından evlatlık alınmış olan Hatchi ise hayatını tamamen bir ''Külkedisi'' şeklinde geçirmektedir yani üvey ailesi tarafından hor görülmekte,evdeki en zor işler ona yaptırılmaktadır.Bunların yanında bir de üvey kardeşlerinin zulmüne maruz kalmaktadır. En büyük hayali ise bir kurtarıcısının var olduğu ve bu kurtarıcısının ilerleyen zamanda bir gün gelip onu kurtaracağıdır.

Michiko işte tam bu noktada devreye girer ve Hatchi'yi,hapishaneden kaçar kaçmaz bu berbat hayatından çekip alır ama elbette bunu yapmasının ardında bir amaç gizlidir çünkü ne Hatchi Michiko'yu daha önce görmüştür ne de Michiko Hatchi'yi daha önce tanımıştır.Olanlara ilk anda bir anlam veremeyen Hatchi'ye, Michiko bir seçenek sunar;ya kalıp Peder'in ailesinden gördüğü zulümleri yaşamaya devam edecektir ya da Michiko'nun,motorunun arkasına atlayıp hayatındaki uzun süredir istediği özgürlüğe sahip olacaktır fakat bu özgürlüğü yakalamak sandığı kadar kolay olmayacaktır.

Gittikleri tüm şehirde karşılarına onların iyiliğini istemeyen türlü insanlar çıkacak fakat aynı anlamda onların iyiliğini isteyen dost canlısı birçok insanla da tanışacaklardır ve bu kovalamacada sadece detektif olan Atsuko peşlerine düşmeyecek daha önceki hayatında Michiko'nun,bağlantısı olduğu mafya üyeleri de bu ikilinin peşine düşecektir.

KİŞİSEL YORUM:
Zamanla izlediğim Josei ve Seinen türü yapımlar arttıkça bu türde olan yapımlaru daha çok sevmeye başlıyorum,hayatın içerisinde var olan yaşamlardan kesitlere büyük oranda yer veren (bahsettiğim Hatchin'in yaşadıkları) yapımlar bu iki türe ait diye düşünüyorum artık.Elbette bu seri bir Seinen değil ama benim görüşüme göre,Josei türünün en iyilerinden birisi.

İçerisinde yer vermiş olduğu konusu belki de çok tanıdık gelebiliyor hatta ben de ilk izlemeye başladığımda film sever olan çoğumuzun mutlaka izlemiş olduğu Leon (Sevginin Gücü) filmine yakınlığını farketmiştim ,zaten bu türler içerisinde genelde hep bir koruyucu büyük ve hep korunan bir küçük vardır ki burdaki küçüğümüz Hatchin tam anlamıyla koruyucu görevinde çünkü genelde Hatchin,Michiko'ya daha çok göz kulak oluyor gibi...

Karakter tasarımı oldukça başarılı özellikle de bu seriyi izledikten sonra,Michiko'nun Seiuyu (Seslendirme sanatçısı) çok başarılı bulduğum bir Seiuyu oldu hatta o kadar başarılıki kendisinin de bir Latin olduğuna inanırsınız ve MyAnime List sitesinde incelediğimde gözlerime inanamadım sanatçının tek seslendirdiği karakter Michiko,bunu da gördükten sonra çok başarılı bulduğum bir sanatçı olduğu kanısındayım.Karakter tasarımlarından ziyade kıyafet tasarımlarıyla bana keyif yaşatan bir yapım oldu çünkü şu tek kıyafetle koca seriyi bitiren ana karakter klişilerine karşı duran ve bunu da oldukça başarıyla gerçekleştiren bir seri.Müzikleri ise serinin o macera kokan havasına çok uyumlu,kesinlikle abartılı olduğunu düşünmüyorsunuz hatta bazen seride araçlarıyla hareket eden Michiko ve Hatchin'e ritm bile tutuyorsunuz.

Teknik özelliklerinden ziyade serideki duygusallığa da değinmek istiyorum; böyle bir seride hiçbir duygusallık hissine tanık olmayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz derim,bol aksiyon sahneleri olacağını düşünüyorsanız eğer şunu belirtmeliyim ki ilerleyen bölümlerde Hatchin ve Michiko dostluğu sizi sarıverecek ve kaçıncı bölüm olduğunu şimdi hatırlayamıyorum ama Hatchin'in,Lenin ile yaşayacağı bu duygusallık sizi gerçekten de içine çekecek hatta, ''Keşke bu ikiliyi sadece bir bölüm değil de daha fazla izleyebilseydik'' diye içinizden geçireceksiniz.

Her bölümde karşınıza çıkacak karakter çeşitliliği sizi karmaşa konusunda yanıltmasın kesinlikle çünkü o karakterlerin içerisinde bulunduğu durumlar mutlaka sonuçlanacak öyle tasarlanmış ki birden çok olayın yaşandığı ama aynı zamanda tek bir konu üzerinde yoğunlaşılan fakat bu olayı ellerine yüzlerine bulaştırmadan başarlı bir şekilde noktalandıran bir yapımcı var karşımızda öyleki sonunu bitirip de seriyi noktaladığınızda içinizde büyük bir doyumlulukla ayrılıyorsunuz ekran karşısından.Hep büyük karakterlerin dostluklarını izlemeye alıştığımız yapımların aksine büyük bir insanın ve küçük bir çoçuğun arasındaki o zamanla güçlenen bağı izlemek kesinlikle keyif vericiydi.

NOT: Karakterlerden sadece göz önünde olacakları tanıtıma açıyorum çünkü seride farklı olaylar da işlendiği için birçok karakter karşımıza çıkıyor ve bu karakterleri bir başka bölümde göremiyoruz.

KARAKTERLER:
Michiko Malandro:


Cesur,zeki,çekici aynı zamanda da geçmişiyle yüzleşmek isteyen bir karakter. Zaman zaman uçarı ve umursamaz bir kişiliği olsa da aslında içerisinde hep bir sevecenlik barındırıyor.Hapishaneden kaçan Michiko,yanına aldığı Hatchin ile ilk zamanlarında çok çatışsa da aslında ona karşı içinde hep bir sevgi besler ve onu koruma iç güdüsü bu acıma hissinden çok bu sevgi duygusundan kaynaklanıyordur.

Michiko aynı zamanda Hatchin'in yaşadıklarında kendi geçmişini görür ve bunu gördüğü için de zaman geçtikçe Hatchi'ye daha fazla bağlanır.

Hana Morenos (Hatchin) :


Yaşına göre fazlasıyla olgun bir kişiliğe sahip olan Hatchin yaşadığı berbat hayatında bile hep sakin kalabilmeyi başarmış,gerçek babasıyla asla tanışmamıştır.İlk zamanlarında Michiko'nun, sergilediği hiçbir davranışı onaylamasa da zamanla ona alışacak hatta Michiko olmadan hayatının anlamsız olduğunu düşünecektir ve Hatchin'de de,Michiko'yu koruma duygusu gelişecektir çünkü bazen hatta çoğu kez Michiko,Hatchin'den daha çoçuksudur.

Atsuko Jackson:


Michiko'yu yakalayıp onu hapise gönderen detektiftir.Görevinde oldukça başarılı olan Atsuko,Michiko kaçtıktan sonra da Michiko'yu yeniden hapishaneye atma görevini üstlenecektir.

Spoiler:
Atsuko, Michiko'nun çoçukluk arkadaşıdır,ikisi aynı yetimhanede büyümüştür.


Hiroshi Morenos:


Michiko'nun geçmişinde yer alan karakterlerden birisidir.

Spoiler:
Michiko'nun eski sevgilisidir aynı zamanda da Hatchin'in daha önce hiç karşılaşmadığı babasıdır ve Michiko,Hiroshi'ye ulaşmak için hapishaneden kaçar,ona ulaşmak için de Hatchin'i kullanmayı düşünür fakat bu Hatchin'i kullanma düşüncesi zamanla değişecektir.


Lenine :


Lenine karakteri de bir bölümlük yer alacak kişilerden ama onu tanıtmamaya yüreğim elvermedi.

Bir kitap satış mağazasında çalışan Lenine,Hatchin ile tanıştıktan sonra hayatında sahip olacağı güzel bir arkadaşlığa adım atacaktır,tabiki bu aynı durum Hatchin için de geçerlidir.


Spoiler:

Hatchin'in kısa bir süreliğine arkadaşlık kuracağı fakat hayatında ilk kez güzel duygular besleyeceği bir kişi olacaktır öyleki aralarındaki iletişim çok farklı bir türde olsa da iki tarafın bir çoçukta olması gereken masumluğa sahip oluşunu izleyebiliyoruz.Lenine aslında hafızasını kaybetmiş,kim olduğuna dair bir bilgisi olmayan çok sevimli bir karakter.


Michiko to Hatchin

Genel Bilgi
Anime Türü
Aksiyon,Drama,Macera

Favori

Üye degerlendirmesi
Müzik
70%70%70%
7
Video
80%80%80%
8
Hikaye Anlatımı
80%80%80%
8
Karakter
70%70%70%
7
Tasarım
80%80%80%
8
İzlenebilirlilik
70%70%70%
7
Genel
70%70%70%
7
1 üye oyladı 74% averaj

Tanıtım Araçları

Eski 28 Ocak 2010, 19:44   #1
Ne düşünüyorsun?
 
Düsünceli
 
sakura hime'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: clow ülkesi
Yaş: 27
Favori Anime: tsubasa reservoir chronicle
Favori Manga: fruits basket
Mesaj: 933
Standart İlgi: Michiko to Hatchin

çok güzel bir tanıtım olmuş çok sevdiğim bir seridir hiç bir bölümü sıkıcı değil büyük bir zevkle izlemiştim
__________________

Bayansakura hime Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28 Ocak 2010, 21:03   #2
Ne düşünüyorsun?
 
Meşgul
 
Hunter'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 26 Ekim 2009
Yaş: 27
Mesaj: 164
Standart İlgi: Michiko to Hatchin

Benimd e izlemeyi düşündüğüm bir animeydi, tanıtım üstüne tuz biber oldu Artık kesin indiririm bu animeyi
Bu güzel tanıtım için teşekkürler
__________________
BayHunter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28 Ocak 2010, 21:23   #3
moral destek ünitesi
istiyorum...
 
None
 
özz'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 21 Eylül 2009
Favori Anime: Rose of Versailles , Seirei no Moribito
Favori Manga: Fruits Basket , Kimi ni Todoke , Slam Dunk
Mesaj: 1.976
Standart İlgi: Michiko to Hatchin

bu tanıtımın üstüne izlemem lazım bir ara dikkatimi çekmişti ama indirme listeme almamıştım şimdi alıyorum.
tanıtım için teşekkürler.
Bayanözz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29 Ocak 2010, 23:59   #4
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
 
Giriş Tarihi: 11 Ekim 2009
Yaş: 32
Favori Anime: slam dunk
Mesaj: 12
Standart İlgi: Michiko to Hatchin

seriyi izlemeyenler varsa kesinlikle tavsiye ederim, indirdikten cok uzun bir süre sonra izlemeye başladım. ozaman görüntülerini merak etmiştim biraz baktım hoşuma gitmemişti sonra ilk bölümü izleyip silmeye karar vermiştim ki aksiyonu heycanı ve duygusallı bir anda sardı bir baktım ki bir solukta bitirmişim hepsini hemen devamı varmı diye aradım ki yokmuş üzüldüm, neyse arkdaşlar izleyin diyorum başka bişey demiyorum:spit:
BayRaito Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30 Ocak 2010, 20:24   #5
mitolojik varlık
 
uykucu
 
LuluNatu'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Mekan: İstanbul-Aniasé arasında
Yaş: 22
Favori Anime: No naku koro ni
Favori Manga: Fairy Tail
Mesaj: 417
Standart İlgi: Michiko to Hatchin

bu kadar övüldüğüne göre izlenmeli galiba teşekkürler tanıtım için ^_^
__________________

myanimelist | deviantart | lycorisfansub
BayanLuluNatu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30 Ocak 2010, 21:08   #6
heyheyleri tepesinde
 
çok yorgun
 
lafolya'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Yaş: 37
Favori Anime: darker than black,loveless
Mesaj: 532
Standart İlgi: Michiko to Hatchin

bana göre izlenmeli kaçırılmaması gereken serilerden biri.. izlerken büyük keyif aldığım ve eğlenerek izlediğim bir seri.. diğer animelrden abna göre zaman mekan ve karakter olarak farklılık gösteren ve bitmesini istemeyceğiniz bir anime...
Bayanlafolya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01 Şubat 2010, 01:41   #7
Ne düşünüyorsun?
 
Bitkin
 
Ryoko Yoichi'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 27 Kasım 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 22
Favori Anime: Black Lagoon, Paradise Kiss, Ef- A Tale Of Memories, BECK, Ristorante Paradiso, Eyeshield21
Favori Manga: BECK, Bartender, D. Gray Man, Wolf Guy, Kurohime, Deadman Wonderland, Kami no Shizuku
Mesaj: 255
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: Michiko to Hatchin

Kesinlikle çok güzel bi tanıtım. Spoileri okumakla iyi mi ettim bilmiyorum ama kesin başlıcam
BayRyoko Yoichi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
aksiyon, devam, film, izlemek, josei, kitap, konu, müzik, satış, seinen


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 06:11.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler