Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Tanıtımları ve İncelemeleri


Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Animeler Hakkında Bilgi Almak İsteyenler İçeriye Bakmalı.


Nodame Cantabile

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Nodame Cantabile Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> KÜNYE: Kategori: TV Serisi Bölüm Sayısı: 23 Firma/Stüdyo: J.C. Staff, Fuji TV, Dentsu, Kodansha, GENCO Yönetmen: Kenichi Kasai Senaryo: Tomoko ...

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Nodame Cantabile
Yayınlayan Squaw
21 Şubat 2010
Standart Nodame Cantabile

KÜNYE:
Kategori: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 23
Firma/Stüdyo: J.C. Staff, Fuji TV, Dentsu, Kodansha, GENCO
Yönetmen: Kenichi Kasai
Senaryo: Tomoko Konparu
Animasyon: Yuji Matsukura
Müzik: Suguru Matsutani
Dizayn: Shuichi Shimamura
Orjinal Eser: Tomoko Ninomiya

NOT:
1.Nodame Cantabile Special Lesson 15 dakikalık bir bölümü vardır.İlk sezonda 8. bölümden sonra izleyebilirsiniz.

2.Nodame Cantabile Paris isimli 11 bölümlük 2. sezonu mevcuttur.

3.Bir tane de OVA'sı mevcuttur,21 dakikalık olan bu yapımda da geneliyle konu Matsuda Yukihisa (Chiaki'yi en büyük rakibi olarak gören diğer bir orkestra şefi olan) ile ilgilidir.

4.Nodame Cantabile Final,adından da anlaşılacağı gibi serinin sonunu bizlere sunan bir 3. sezonu mevcuttur.Hala devam eden bir yapımdır.

KONU:
Konservutarın en başarılı öğrencilerinden olan Chiaki,bir gün okulda yürürken, tekniğinden tamamen uzak fakat tınılarıyla insanı büyüleyen bir piyano melodisine kendisini kaptırır,bu ezgilerin sahibini tanımamaktadır.Chikai,ünlü bir piyanistin oğludur fakat anne ve babası ayrıldığı için babasıyla ile ilgili hiçbir şeye sahip olmayan Chikai babasından uzak durmaktadır.Çok iyi derecede keman ve piayno çalan Chiaki'nin tek bir hayali vardır;ünlü bir orkestra şefi olabilmek....

Noda,müzik yapmayla eğlenceyi harmanlamayı başaran bir piyanisttir bu harmanlama olayına o kadar önem verirki bazen hatta çoğu kez çalmış olduğu en ünlü parçaların istediği kısımlarında bile oynama yaparak kendinden geçer.Bu aslında olmaması gerekn bir şey olsa da Noda'nın kendine has bu çalışı bugüne kadar onu dinleyen herkesi derinden etkilemeyi başarabilmiştir.Noda'nın adı Noda Megumi olmasına rağmen insanların ona taktığı isim olan Nodame ile anılmakta ve tanınmaktadır.Noda hayatı boyunca notaları doğru dürüst okuyamamış bir müzisyendir.

Chikai,okulda duyduğu bu melodileri evine geldiği bir vakitte bir kez daha duyar,bu duruma oldukça şaşırır ve melodilerin izini sürerek kaldığı evin yan daiersinde kendini buluverir fakat bu muhteşem melodiler eşliğinde gördüğü manzara tamamen hayal kırıklığıdır çünkü geldiği oda resmen bir çöp evdir. Dinlerken etkisinde kaldığı bu melodiyi çalan kişi ise Nodame Megumi'dir.

İkisi de çok farklı karakterlere sahip olsa da zamanla birbirlerinden ayrı kalmak istemeyecekler tabii Nodame bu duruma çok çabuk adapte olacaktır,her şeyi birbirlerinden örnek alarak gelecek hayallerini gerçekleşrtirme yolunda emin adımlarla ilerleyeceklerdir çünkü Nodame,Chiaki'ye hayatında kapıldığı ümitsizlikten kurtulmasını öğütleyecek ve kendisi için müziği zevk gören Nodame,bu duyguyu zamanla Chiaki'ye de aşılayacaktır.

KİŞİSEL YORUM:
Her şeyiyle karşıma bu kadar iyi bir serinin çıkacağını düşünmüyordum açıkçası,müzikleri konusunda az da olsa bilgiliydim,bu nedenle içerisinde büyük haz barındıran müziklerini ilk duyduğum an kesinlikle dedim kesinlikle bugüne kadar dinlediğim birkaç anime serisi gibi en iyi müzikelere sahip bir yapım.Bu müziklerin geçmişte iz bırakmış ve günümüzde dünyaca ünlü klasik müzik dalında en iyilerin yer verildiği melodiler olduğunu belirtmem gerek,bu nedenle klasik müzik aşığı olup aynı zamanda da anime aşığı izleyicilerinin bu iki duyguyu birleştirirek büyük bir keyif yaşatan bu seriyi mutlaka izleme listesinde ilk sıraya almalarını tavsiye derim.

Seri içerisinde yer alan o sahneleri izledikçe zamanında bir ara çok sık gittiğim senfoni orkestrasılarının -elbette çok ünlü müzisyenler değillerdi ama- konserlerdeki yer alan müzisyenlerin duygularını şimdi daha net anladım,özellkle de orkestra şefinin yer yer sergilemiş olduğu coşkunun içerisinde yer alan mutluluk hissini ne şekilde bizlere yansıtmış olduğunu anlayabilmek adına bu seriyi ayrı bir yerde değerlendirmem gerek diye düşündüm.Zamanında değişiklik amacıyla gittiğimiz bu gösterilere şimdi bir kez daha gitsem eminim ki bu sefer çok farklı gözlerle daha doğrusu çok farklı değerlendirmelerle bakacağım.

Konusuna değinirsem,romantik komedi severlerin izlediği için asla pişamanlık yaşamayacağı nadir animelerden birisi,Chiaki ve Nodame karakterleri asla birlikte olmayacak derecede kişiliklere sahip gibi görünse de aslında özlerinde birbirlerine çok yakın karaktere sahipler,ikisi de geçmişinden bir şeyleri atamamış,iki karakter de kendileri için büyük hayallere sahip ikisi de hayatlarında müziksiz yaşayamayacak derecede müziğe aşık...

Karakterlerin sevimliliği beni,birkaç anime dışında hiçbir animede bu kadar çok çekmemiştir,bahsettiğim hani bir film ya da bir anime izlersiniz ve karakterleri evinizin içerisinde olan bireylerden biriymiş gibi hissedersiniz ya,işte Nodame olsun Chiaki olsun Mine olsun ya da ünlü biri olsa bile Milch (isminin anlamına çok gülmüştüm xD) karakteri olsun,herbiri kendini bana aşırı derecede sevdirdi,öyle bir sevgi ki hiç ayrılasım gelmiyor onlardan,birbirlerine karşı sergiledikleri tutumlarda bazen sinir duyguları belirivericek gibi olsa da bir sonraki sahnede bu duyguyu yok etmeyi çok güzel bir şekilde başaran karakterlerdi.

Şu an,seride özellikle de ikinci sezon olan Paris Chapter'da yer alan Bolero'yu devamlı başa alarak dinliyorum,bu müzik bende her zaman güzel hisler bıraksa da eminim ki bu seriden sonra daha da güzellikler yaşatacak hisler bırakacaktır,nasıl bir müziği dinlediğimizde aklımıza sevecen bir anımız gelir ya sonra yüzümüzde sakin ama huzurlu bir gülümseme belirir işte bu melodilere sahip müziği dinlerken aklıma Nodame'nin tutkusu gelecek ya da yüzüme Chiaki sevecenliği yerleşecek ya da Milch'in çoçuksuluğunun altında gizlediği olgunluk gelip beni bulacak....Birçok şeyi karşıma çıkaracak belki ama hiçbir şekilde hüzün vermeyecek buna eminim,bu da elbette Nodame Cantabile'in başarısı olacak.

KARAKTERLER:
Chiaki Shinichi

22 yaşında olan Chiaki,okulun en başarılı öğrencisi olduğu için müzik konusunda kendisine oldukça güvenir.Çok iyi keman ve piyano çalan Chiaki'nin tek hedefi orkestra şefi olabilmektir tabiki dünyaca ünlü bir şef olmayı hedeflemektedir fakat ne uçağa binebilen ne de gemiye binebilen Chaiki,bunu başarabilecek gibi görünmüyordur.

Sert bir kişiliği var gibi gözükse de aslında daha derinlerinde karşısındaki insana değer veren ve sevecen olan bir kişiliğe sahiptir.

Noda Megumi

21 yaşında olan Nodame'nin piyano çalmak en büyük hobilerinden birisidir fakat bunu yaparken notalara asla sadık kalmayan bir müzisyendir,sadece eğlence amaçlı çalmayı zevkli olarak gören Noda,hiçbir şeyi ciddiye almadan hayatını yaşamaktadır.Hayatı sadece eğlence olarak gördüğü için kendisine gereken özeni de asla göstermemektedir. En büyük hobisi yemek yemektir.

Lakapları ise Nodame ve Bebe-chan'dır.

Masumi Okuyama

Çok iyi derecede çalabilmesinden dolayı lakabı ''Perküsyon Kraliçesi'' olarak geçmektedir.Bu konuda okulun en başarılı öğrencisidir.

Büyük bir Chiaki hayranı olan Masumi için Nodame arkadaştan çok en büyük rakiptir çünkü Chiaki'yi elde edebilmesi için Nodame'yi tek engel olarak görmektedir fakat bunun dışında Chikai-Nodame-Mine üçlüsün en yakın arkadaşıdır.

Mine Ryutarou

Keman bölümün öğrencilerinden olan Mine,kullandığı ilginç yöntemler nedeniyle bölümünde başarılı olamamıştır ama zamanla bunu aşacaktır.

Boş zamanlarında restoran işleten babasına da yardımcı olan Mine,ilerleyen zamanda Nodame ile çok yakın arkadaş olacaktır,geçmişte yaşadıkları bir olay yüzünden nefret ettiği Chiaki de bu arkadaşlığa eklenecektir tabii Masumi'siz olmaz.

Franz von Stresemann

Dünyaca ünlü bir orkestra şefidir.Nodame ve Chiaki'nin bulunduğu okula öğretmen göreviyle gelecektir.İlk zamanlarda bunun nedenini çözemeyenler gelecekte ve birlikte vakit geçirmeye başladıkça Stresemann'ın bu öğretmenliği seçmesinin nedenini anlayacaklardır.

Nodame'nin deyişiyle diğer adlarından birisi ''Milch'' dır.

Elise

Stresemann'ın menajeridir.

Çok otoriter olan ve işi için her şeyi göze alabilecek yapıda olan bir karakterdir.Elise için,işkolik ve hırslı terimleri yeterli olacaktır.


Nodame Cantabile

Genel Bilgi
Anime Türü
Drama,Komedi,Müzik,Romantizm

Favori

Üye degerlendirmesi
Müzik
81.2%81.2%81.2%
8,12
Video
76.2%76.2%76.2%
7,62
Hikaye Anlatımı
76.2%76.2%76.2%
7,62
Karakter
78.8%78.8%78.8%
7,88
Tasarım
73.8%73.8%73.8%
7,38
İzlenebilirlilik
78.8%78.8%78.8%
7,88
Genel
76.2%76.2%76.2%
7,62
8 kullanıcı oyladı 77% averajla

Tanıtım Araçları

Eski 21 Şubat 2010, 19:32   #1
fmf nedir yahu... biri bana
anlatsın
 
Bitkin
 
wizardsky'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: istanbul
Yaş: 28
Favori Anime: prince of tennis, one piece, kyou kara maou, ouran
Favori Manga: w juliet, one piece, rosario vampire, fruits basket
Mesaj: 665
Blog Girişleri: 4
Standart İlgi: Nodame Cantabile

Çok güzel bir tanıtım olmuş..Ellerine sağlık..
__________________
Bayanwizardsky Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21 Şubat 2010, 20:18   #2
Ne düşünüyorsun?
 
Düsünceli
 
Beyazm'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mesaj: 855
Standart İlgi: Nodame Cantabile

Çok hoş bir seridir, izlerken bölümlerin nasıl geçtiğini anlamamıştım, hoşuma gitmeyen tek şey, nodame'nin Chiaki karşısında fazla ezik olmasıydı. 2. sezonunu izleyemedim ama umarım durum değişmiştir, gerçi final de çıkıyor şimdi, tanıtım hoş olmuş, sağol.
BayBeyazm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22 Şubat 2010, 19:09   #3
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
 
Giriş Tarihi: 13 Ekim 2009
Yaş: 31
Mesaj: 4
Standart İlgi: Nodame Cantabile

Son sezon bomba gibi. Nodame hakimiyeti ele geçirdi diyebilirim Yayınlanan son bölüm ise mükemmeldi. 2. sezona yavaş yavaş başla derim. Son sezon da 11 bölüm sürecek diyorlar. Sonuna yetişirsin işte
SuperSerial Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22 Şubat 2010, 21:37   #4
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Psykhe'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 18 Eylül 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles,Lovely Complex,Nodame Cantabile ve Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen
Mesaj: 66
Standart İlgi: Nodame Cantabile

Romantik - komedi animelerini çok severim ama bu seride klasik müzik olması benim için daha da güzeldi.Animeyi izlerken bir taraftan da dinlediğimiz o güzel müziklerin hatırına bile bu animeyi izlerdim doğrusu.

Komedisi de hiç sıkmayan güzel animelerden birisi.Karakterlerin arasındaki komedi öğeleriyle süslenmiş ilişkileri izlerken çok eğlenmiştim.Nodame ve Chaiki ise çok tatlı bir çift benim gözümde.Umarım 3. sezon sonunda çok net bir ilişki yaşadıklarını gösterirler bize.
__________________
MyAnime List ||| MyDrama List
BayanPsykhe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24 Şubat 2010, 16:10   #5
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Cemis'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Eylül 2009
Mekan: Samsun
Yaş: 23
Favori Anime: Nodame Cantabile
Favori Manga: Naruto
Mesaj: 58
Standart İlgi: Nodame Cantabile

Bu seri, izlemeye başladığım andan beri andan beri favorimdir. Müziklerine büyülenirsiniz, güldürü unsurları devreye girdiğinde karnınıza da ağrılar girer, romantizm de bir o kadar hoştur. Seride pek çok unsur işlenmiş ve o kadar eğlendirici bir şey çıkmış ki ortaya, izlemeye bir başladığınızda kendinizi durduramıyorsunuz. Nodame birden en sevdiğiniz karakter oluyor, etrafta "mukya, gyabo" diye gezinmeye başlıyorsunuz. Hele ki klasik müziği -ve özellikle de piyanoyu- seviyorsanız, seri favorilerinizden biri oluyor! Hiç tereddüt etmeden izlenebilecek bir seridir; eğer izlesem mi diye düşünenler varsa hiç beklemesinler.
BayCemis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24 Şubat 2010, 17:04   #6
moral destek ünitesi
istiyorum...
 
None
 
özz'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 21 Eylül 2009
Favori Anime: Rose of Versailles , Seirei no Moribito
Favori Manga: Fruits Basket , Kimi ni Todoke , Slam Dunk
Mesaj: 1.976
Standart İlgi: Nodame Cantabile

sadece müzikleri için bile izlenir bence. 1. sezonda görsel olarak en beğendiğim şey, konser sahnelerinde enstrümanlara yakın çekim yapılan kısımlardı, dalıp dalıp gidiyordum o sahnelerde
hiç komedi olarak bakmadım bu seriye 1. sezonda çok da gülmedim açıkçası ama bu animeyi kötü bulduğum anlamında anlaşılmasın, müzik, bunun yanında chiaki ve nodame arasındaki ilişkiyi izlemek benim için yeterliydi. başlarda chiaki' ye gıcık olsam da, nodame' yi çok çocuksu bulsam da sonradan çok alıştım bu karakterlere.
2. sezon müzik açısından fakir ama komedi açısından tatmin ediciydi
tanıtım için teşekkürler
Bayanözz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25 Şubat 2010, 16:29   #7
Cheza
Guest
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
 
Mesaj: n/a
Standart İlgi: Nodame Cantabile

Gerçekten güzel bir seri, Beyazm'ında dediği gibi Nodame'nin Chiaki karşısında fazla ezik olması biraz kötü oluyor, ama yine de izlerken hiç sıkılmadım oldukça sürükleyici. Henüz 2. sezonu izleyemedim. Tanıtım da gayet iyi olmuş, eline sağlık Squaw.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30 Haziran 2010, 13:50   #8
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Gray'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Haziran 2010
Yaş: 25
Mesaj: 22
Standart İlgi: Nodame Cantabile

Çok harika bir seri Nodame Cantabile, gerek müzikleri gerek işlenişi... Aynı zamanda dizisi de yapıldı o da çok güzeldi. Japon dizilerini seviyorsanız ve Nodameyi bir de o şekilde görmek istiyorsanız tavsiye ederim. Bir anda bitiyor zaten. =))
Gray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24 Ocak 2011, 04:45   #9
Ne düşünüyorsun?
 
Kötü Çocuk
 
crows005'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 29 Kasım 2010
Yaş: 26
Favori Anime: one piece
Favori Manga: veritas
Mesaj: 1.577
Standart İlgi: Nodame Cantabile

Final olarak bence daha iyisi olabilirdi.Acaba 4 sezon çıkıcak mı ki?
Baycrows005 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
anime, arkadaş, devam, film, izleme, komedi, konu, müzik, ova, roman, tavsiye


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 20:23.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler