Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Tanıtımları ve İncelemeleri


Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Animeler Hakkında Bilgi Almak İsteyenler İçeriye Bakmalı.


Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Yamato Nadeshiko Shichi Henge Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> KÜNYE: Anime'nin Adı: Yamato Nadeshiko Shichi Henge Diğer Adları: Perfect Girl Evolution,The Wallflower Kategori: TV Serisi Bölüm Sayısı: 25 Firma/Stüdyo: ...

Like Tree2Beğenilenler

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Yamato Nadeshiko Shichi Henge
Yayınlayan Squaw
08 Eylül 2009
Standart Yamato Nadeshiko Shichi Henge

KÜNYE:
Anime'nin Adı: Yamato Nadeshiko Shichi Henge
Diğer Adları: Perfect Girl Evolution,The Wallflower
Kategori: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 25
Firma/Stüdyo: Nippon Animation, TV Tokyo
Yönetmen: Shinichi WATANABE
Animasyon: Yasuko SAKUMA
Müzik: Hiromi MIZUTANI, Yasuharu TAKANASHI
Dizayn: Yasuko SAKUMA, Tetsuro AOKI
Orjinal Eser: Tomoko HAYAKAWA

NOT:Mangasının ismi ''The Wallflower'' dur.

KONU:
Aynı okulda okuyan dört yakışıklı-Ranmaru,Takenaga,Kyohei ve Toyama-gencimiz aynı zamanda yaşamlarını da aynı evde sürdürmektedir.Gittikleri lisede yakışıklılıklarıyla efsane haline gelmiş olan bu gençler ev sahibi ile bir anlaşma yaparlar.Ev sahibinin istediğini yaparlarsa muhteşem diye nitelendirilebilecek kocaman evde bedava oturabi- leceklerdir eğer gerçekleştiremezlerse yüklü miktarda-ücret normal kiranın üç katın çıkacaktır- para ödeyeceklerdir.

Ev sahibi olan Oba-chan oldukça neşeli,kendiyle barışık,bakımlı,kendine güvenen ve sık sık seyahat eden bir bayandır.Kiracısı olan dört yakışıklıyla yapmış olduğu anlaşmanın konusu ise onlarla aynı evde yaşamaya başlayacak olan çok sevdiği yeğeni Sunako'yu bir lady/hanımefendi'ye dönüştürmeleridir.Sunako'yu görene kadar bunun çok basit kanısında olduğunu düşünen kiracı gençler Sunako eve adımını attığı an'dan itibaren bunun hiçte sandıkları gibi kolay olmadığını farkedeceklerdir.Zamanla bunun üstesinden gelecekleri inancıyla bir an önce dönüştürme işlemine başlamak için heveslenirler.

Sunako geçmişte çok hoşlandığı kişiye hislerini açtığı zaman;''Çirkin kızlardan nefret ederim....'' cümlesiyle reddedildiğinde büyük bir depresyona girer ve bu depresyon hali hala sürmektedir.Hayatını hep karanlıklar içinde geçirmeye başlamış hayatında dost olarak sadece üç kişiye yer vermiş-Hiroshi,Josephine ve diğer 3.arkadaşı adını unuttum şu an- tüm dertlerini ve zamanlarını onlarla geçirmiştir.Elbette bu üç dost garip varlıklardır nefes bile alamayan gerçek hayatta var olamayacak maketlerden ibaret olan bu varlıklar Sunako için çok şey anlam ifade etmektedir ve hatta onun için en değerli varlıklardır hayatında.Odası devamlı karanlıklar içinde olan Sunako'nun en büyük zevki korku filmi izlemek,kan temalı şeylerle haşır neşir olmak yani akla gelebilecek tüm korku temalarıyla ilgili her şeyle vakit geçirmektir.

Oba-chan'ın kiracısı olan gençler ise tüm yaşamlarını kendilerine güven içerisinde geçirmiş devamlı kendilerine aşık kızlardan yaşamlarını kaçarak geçirmişlerdir Runmaru hariç tam anlamıyla aşk adamı tavırlarında olan çevresindeki tüm kızlara mavi boncuk dağıtan bir karakterdir.Elbet onun da bu hareketlerine kendinin de ''Dur!'' diyeceği zaman gelecektir bunu sağlayacak olan elbette hoş bir ''Bayan'' olacaktır.Onun dışındaki diğer 3 yakışıklı ise zaman zaman onlara olan ilgiden bunaldıkları için hep kaçış yoluna gitmiştir.Ama bu sefer kaçamayacakları bu anlaşma ile yaşamlarında bazı şeyleri fark
edecekler hayatlarındaki fark edemedikleri şeyleri de hissedecekler ve giderek yaşamda yerlerini alacaklardır.

KİŞİSEL YORUM:
Öncelikle çizimleri biraz göz yoruyor diyebilirim fakat izlemeye başladığınız an'dan itibaren ve de zaman geçtikeç eğlendiren dahası oldukça güldüren sahneleri izledikçe bu iticiliği göz ardı edebiliyorsunuz.Yakışıklı diye tabir ettiğimiz dört gencimizi biraz daha erkeksi çizmelerini umut ederdim çünkü o tarzda bir çizim olsaydı daha başarılı animeler arasında yerini alabilirdi diye düşünüyorum.Diğer bir eksiklik de -benim için en büyük noksan tarafı bu zaten- finalinde yaşadığım tatminsizliktir bilmiyorum izleyenler bu konuda ne düşünüyor ama en azından;

Spoiler:
Sunako ile ilgili gelişmeleri daha fazla hissetmek daha doğrusu Sunako'nun değişimi konusunda tatamıyla sevindirici şeyler izlemek isterdim tam anlamıyla değişim yaşamış halini sadace finalde birkaç saniyelik değilde birkaç bölümde uzun uzun izlemek isterdim


Diğer bir eksiklik hissettiğim konu da -daha doğrusu fazlalık hissettiğim - Sunako'nun devamlı chibi halinde dolaşması 25 bölüm boyunca neredeyse 3-4 kez normal modunda görebiliyoruz Sunako karakterini ve bu da,''Artık yeter...'' diyebileceğimiz sıklıkta karşımıza çıkıyor Sunako.Ayrıca olduk olmadık her an burn kanaması durumu da ayrı bir fazlalık animede,bu iki öğeye o kadar çok sık yer verilmiş ki insana ister istemez bıkkınlık veriyor.

Benim favori karakterim Noichi isimli kızımız oldu,o kadar içten o kadar samimi o kadar güzel ki izlerken insan Noichi bir şey anlattığı zaman ister istemez tüm dikkatini ona verebiliyor.Kişileri dış görünüşüyle değerlendirmeyen insan canlısı bir kişilikte Noichi.Onun olduğu sahneleri büyük bir zevkle izlediğimi belirtmem gerek.Hele ki aşık olduğu kişiye olan davranışlarını izlerken çok keyif aldım.

Bazı eksikliklerine rağmen oldukça güzel vakit geçirebildiğim bir yapımdı.Komedi öğeleri bazen abartıldığı halde-animelerde her komedi türünde sıkça karşımıza çıkan bir durum bu- izlerken hiçbir şekilde rahatsızlık vermedi aksine çok keyif aldım artı gerçekten de komedi unsurlarını beğendim diyebilirim bence komedi severler için oldukça güzel bir konuya sahip.Komedi severler için o eksiklikler de göz ardı edilebilir diye düşünüyorum.

KARAKTERLER:
SUNAKO NAKAHARA

İçinde karanlığa ait ufacık bir şey bile bulunsa karşısındaki cansız bir varlık bile olsa ona büyük bir hayranlık besleyecek kadar karanlık bir karakter özelliklerine sahiptir.Yıllar önce hoşlandığı çoçuğa açıldı zaman,''Çirkin kızlardan nefret ederim...'' tarzında aldığı cevap karşısında büyük bir travma geçirmiş yıllarca kendini karanlıklara kapatmıştır ve hiçbir şekilde kendine bakım yapmamış her zaman aynalardan uzak yaşamıştır.

RANMARU MORII

Grubun en çapkını olmakla birlikte kadın ruhundan en çok anlayan grup elemanıdır.Her zaman uysal olan Ranmaru yeri geldiğinde çok romantik olabilen bir yapıdadır...

Ailesi onu hiç tanımadığı zengin bir aleye sahip olan Tamao ile evlendirmeyi istiyordur ama Ranmaru hiç görmediği Tamao'nun kendinden vaz geçmesi için elinden geleni yapacaktır.

TAKANO KYOHEI

Grubun en yaygaracısı en oburudur.Devamlı yemek düşünen duygusallığı asla sevmeyen bir kişiliğe sahiptir.Sunako'ya zaman zaman sevecen davransa da hep bir kargaşa içerisinde yaklaşır.

Kızlar arasında gruptaki en gözde kişidir ama duygulara önem verdiği için hiçbir kızı önemsemez.Çünkü özünde duygusal birisi olsa da dışarıya bunu asla yansıtamayan birisidir.

TOYAMA YUKINOJO

Grubun maskotu konumundadır.Resimde de görüldüğü gibi çoçuksu bir yüze sahip olan ama aynı zamanda çoçuksu bir ruhu da olan grubun en masum kişisidir.

Sunako ile en iyi anlaşan kişidir,devamlı olarak Sunako'nun duyguları hakkında düşünür ve hep Sunako için endişe duymaktadır.

TAKENAGA ODA

Grubun en mantıklı kişisidir.Az ama öz cümleleriyle hep akıl verici konumdadır.İlişkilerinde duygulara önem verenlerden birisi de Takenaga'dır.

Zaman zaman Takenaga'da Sunako için endişelenir hatta berbaer yaşamlarında gün geçtikçe Sunako'yu aileden biri gibi görür ve hiçbir zaman kendilerinden ayrı tutmaz.Noichi ile birbirlerinden hoşlanmaktadırlar her şey de mantıklı ve girişken davranan Takenaga söz konusu Noichi olunca baya tutuk bir kişiliğe bürünür.

NOI KASAHARA

Okulun en popüler kız öğrencisidir,birçok erkek hayrana sahiptir.
Havalı görünüşünün aksine çok samimi çok sevecen bir kişiliği vardır.Hayatındaki değer verdiği tek erkek Takenaga'dır ve bu duyguları elbette karşılıksız değildir.

Sunako'yu çok seven her zaman onunla ilgilenen bir dosttur ve her zaman Sunako'ya her konuda destek olmuştur.Oldukça etkileyici bir güzelliği olan Noicchi asla kibirli ve şımarık birisi değildir tam tersine insanları kırmaktan çekinen ve insanlara görünüşleriyle değil de kişilikleri için değer veren birisidir.

HIROSHI

Sunako'nun değer verdiği 3 dostundan en önemlisidir.Bu yönüyle beni acayip güldürmüştür seri boyunca.

Aslında sadece maket olan bir karakterdir.Ama yine de Sunako için duyguları duygulara sahip birisidir.Her bölüm açılışında bizi karşılayan bir karakterdir Hirohi-kun.Sunako'nun hayatında önemli bir yere sahiptir bu nedenle Sunako Hiroshi'yi her şeyin üstünde tutmaktadır.
fishéyé ve Kura bunu beğendi.


Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Genel Bilgi
Anime Türü
Komedi,Okul

Favori

Üye degerlendirmesi
Müzik
85%85%85%
8,5
Video
65%65%65%
6,5
Hikaye Anlatımı
85%85%85%
8,5
Karakter
90%90%90%
9,0
Tasarım
80%80%80%
8,0
İzlenebilirlilik
90%90%90%
9,0
Genel
85%85%85%
8,5
2 kullanıcı oyladı 83% averajla

Tanıtım Araçları

Eski 12 Eylül 2009, 21:44   #1
"SANJİ-KÜÜÜN" XD
AHAHAHA XD
 
Dans
 
Savage'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 05 Eylül 2009
Favori Anime: Paradise Kiss - NANA - Hadashi no Gen
Favori Manga: Prenses Ai
Mesaj: 242
Standart İlgi: Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Bence çok komik bir seri :3 Gülmediğim, eğlenmediğim bir bölümü bile yok! Hiroshi'nin sesi tavrı ve bitiş şarkısındaki dansı çok komik. Gülmek için birebir. İzlemenizi tavsiye ederim. :ozgurluk:
__________________
BaySavage Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12 Eylül 2009, 21:45   #2
Chocomeru~!
 
Melek Gibi
 
SteamHive'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Gezginim.İstanbul,İzmir,Ankara cosplay ve Con'larda beni bulabilirsiniz.Ancak Balıkesir'de yaşıyorum
Favori Anime: PSWG,ParaKiss.
Favori Manga: ZONE-00.
Mesaj: 254
Standart İlgi: Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Hiroshi Desu diye açılıyodu xD hele Nakaharo'nun burun kanama sahnesine hep kopuyodum xD çok komikti xDkesinlikle izlenmesi gerekir.
__________________

BayanSteamHive Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Eylül 2009, 01:03   #3
Ne düşünüyorsun?
 
None
 
zhenya'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 35
Favori Anime: Legend of the Galactic Heroes,Ghost in The Shell,Macross...
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Akira...
Mesaj: 655
Standart İlgi: Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Sunako özellikle chibi olarak çizilmiş ki mangasındada full chibidir kendileri. Ne diyebilirimki normalde chibi leri sevmem(daha doğrusu karizmatik karakterlerin chibi versiyonlarına fena halde uyuz olurum)ama Sunako gerçekten chibi tarzına yakışan bi karakter gerek ruh hali gerek davranışlarıyla...Tanıtım güzel olmuş bu arada
__________________
Spoiler:


zhenya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Eylül 2009, 01:37   #4
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.287
Standart İlgi: Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Zhenya yaa ama nedense benim hiç sevmediğim bir özelliğiydi bu Sunako'nun devamlı chibi modu ve de her an burnunun kanaması ve de finali tahmin edersin ki ;

Spoiler:
Büyük umutlarla bekledim Sunako değeşecek diye ama 3-4 dakikalık bir gösterimle bizi avuttular

O nednele sonuna uyuzum bu serinin


Ama onun dışından gerçekten de beni güldürdüğü sahne çok olmuştur özellikle Kyohuei ve de Noichi'nin Takenaga ile aşk sahnelerini izlerken çok eğlenmiştim.Hemen aklıma bir sahne geldi onu ekleyeyim güldüğümüz sahneler konusuna
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Bayan Squaw şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16 Eylül 2009, 19:48   #5
Ne düşünüyorsun?
 
None
 
zhenya'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 35
Favori Anime: Legend of the Galactic Heroes,Ghost in The Shell,Macross...
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Akira...
Mesaj: 655
Standart İlgi: Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Serinin final bölümü yoktu ki zaten mangasında da hala sunako chibi olarak çizilmeye devam etmekte ara sıra görünüyor o büyümüş hali 95. chapterde ama hala bi ilerleme yok...gerçi kyohei - sunako yakınlaşması sözkonusu oldu kimi bölümlerde ama ...
__________________
Spoiler:


zhenya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16 Eylül 2009, 21:48   #6
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.287
Standart İlgi: Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Anlaşıldı,okuduğumuz mangalar bitince buna da mı el atacağız şimdi

Bu gidişle ben de sıkı bir manga okuyucusu olacağım...
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Bayan Squaw şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Kasım 2010, 10:30   #7
meçhul.
 
Asabi
 
 
Giriş Tarihi: 28 Aralık 2009
Yaş: 28
Mesaj: 66
Standart İlgi: Yamato Nadeshiko Shichi Henge

altyazısı yok mudur?
mavi_61 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Kasım 2010, 22:02   #8
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.287
Standart İlgi: Yamato Nadeshiko Shichi Henge

“ Orjinal Gönderi : mavi_61 Mesajı Görüntüle

altyazısı yok mudur?
Çevirisi mevcut değil şu anda,sanırım sadece lk bölüm çevirlmiş gerisi gelmemiş diye hatırlıyorum,devam eden var mı şu an gerçi bilgim yok bu konuda ama kısa bir süre önce divxplanet sitesini son kontrol ettiğimde hala devamı yoktu maalesef.
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Bayan Squaw şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05 Haziran 2011, 01:04   #9
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Akatsuki'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 05 Mart 2011
Yaş: 23
Favori Anime: Naruto Shippuuden
Mesaj: 5
Standart İlgi: Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Güzel bi Anime
BayAkatsuki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
anime, basit, izlemek, kara, komedi, konu, korku, müzik, roman


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 14:14.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler