Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Tanıtımları ve İncelemeleri


Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Animeler Hakkında Bilgi Almak İsteyenler İçeriye Bakmalı.


Blazing Teacher Madonna

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Blazing Teacher Madonna Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> İngilizce İsmi: Madonna, Madonna - Honoo no Teacher, Blazing Teacher Madonna Japonca İsmi: マドンナ ( Madonna ) Yayın Türü: Ova ...

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Blazing Teacher Madonna
Yayınlayan Kisiliksiz
10 Haziran 2010
Standart Blazing Teacher Madonna

İngilizce İsmi: Madonna, Madonna - Honoo no Teacher, Blazing Teacher Madonna
Japonca İsmi: マドンナ ( Madonna )
Yayın Türü: Ova
Yayın Yılı: 1988–03, 1989–09
Bölüm Sayısı: 2
Bölüm Süresi: 50’şer dk
Türü: Seinen
Alt Türler: Spor, Okul, Komedi, Sıradan Hayat
Yönetmen: Akinori Nagaoka
Senaryo: Kaori Okamura
Orijinal Eser: Ikuko Kujirai ( Manga: Madonna, Our New High-School Queen )
Yabancı Kaynaklar: ANIDB, ANN


Konu:

Öğretmen okulundan yeni mezun olmuş, hevesli öğretmen Mako’nun ilk görev yeri Gyunabe Erkek Lisesi’dir. Belalı sınıf 2-D’ye atanan genç ve tecrübesiz Mako, klasik tanışma mevzusu çerçevesinde adını tahtaya yazıp döndüğü an sınıfın beyefendilerini de, kendilerini özel olarak takdim etmeye koyulmuş vaziyette bularak ilk şokunu geçirir. İlerleyen günler, Mako için can sıkıcı olmaya başlar ve sınıfıyla adı konulmamış bir çekişmeye girip onlardan nefret etmeye başlar. Zamanla, 2-D sınıfındakilerden sadece kendinin değil yaşadıkları çevreninde pek hoşlanmadığına şahit olur. Sonuçta ipe sapa gelmez serseriler için bu durum pekte şaşırtıcı değildir. Gene de onlara yardım elini uzatabilecek en yakın kişi Mako'dur...

Yorumum:

Efendim en başta ismiyle bir şansızlık yaşadığı aşikâr bir yapım, bunu en başından yorumumda belirteyim. “Meryemana” anlamına gelip aslen bizim serserileri “rugby” ile adam edip cesaretlendirmeye çalışan; ilahi meleğimiz, idealist hocamız Mako’ya ithaf edilen bu hoş iltifat, ait olduğu manganın ismi kısaltılıp tek başına kalınca ister istemez olmadık beklentilere – şarkıcı bir hanım kız beklenmesine – sebebiyet veriyor. Ama hikâye özüyle idealist öğretmen-yola getirmeye çalıştığı serseri öğrencileri. Bu ana konunun yürütücü kısmını ise “rugby” oluşturuyor. Amerikan Futbolunun daha serti diye özet geçeceğim bu oyun, tam bizim haytalara göre; sert olmaya çalışıp bunu başaramayan, gayet başıboş serseriler olan bu keratalar için “rugby” tam da özgüvenlerini kazanıp, adam olmalarını ( bir parça işte ) sağlayacak güçlü bir araç.

Gelin görün ki başlarda Mako-Sınıf sürtüşmelerini ( Ya da Mako’yu iki de bir taciz etmeleri mi demeli ) ve Mako’nun özel hayatı ile başlayan uzun bir tanıtım mevzusuna sahip ilk bölüm biraz kopukmuş hissiyatı veriyor. “Olay hep böyle mi ilerleyecek?” Derken bu gidişat, küçük bir hadisenin meydana gelmesi ile Mako’nun serseri olarak gördüğü sınıfıyla tekrardan iletişime geçip bunu takiben “rugby takımı” olayına girişmelerine odaklanabiliyor sonunda. Biz de izleyici olarak takip edebileceğimiz ana öykümüze kavuşuyoruz.

İlk bölümde kendilerine olan güvenlerini kazanan haylazların ikinci bölümde, daha profesyonel ellerde törpülendiğini izliyoruz. Kendine inanmak başarının yarısıdır kabul ama diğer yarısı da sıkı ve disiplinli çalışma olduğuna göre bu ikisinin birbirine olan bağlılığı iki farklı zaman diliminde verilmesi biraz tuhafa kaçıyor.

İkinci bölüm de, tıpkı ilk bölüm gibi biraz hedefsizmiş gibi başlıyor. Lakin ilk bölümde, “Bu itler ne yapacak?””Mako nasıl baş edecek?””Takım kurdular da üstesinden gelecekler mi?” Gibisinden, hikâyede beklentiler oluşturmamızı sağlayıp, onları da sonu ile cevaplandırıp biz seyirciyi doyuruyor. Hatta ikinci bir bölüme ne gerek var diyecek kadar yeterli bir sonla bunu yapıyor. İkinci bölüm, takımın daha disiplinli bir hale sokup kupayı alma olayına dönüyor ki ilk bölümdeki gerekçeye oranla ( “kaybeden olmadıklarını gösterme çabası” olarak özet geçilebilir ) daha az heyecan uyandıran bir bölüm. Bu sefer yeni koç ile olan sürtüşmeler, sonra gerisini siz zaten tahmin ediyorsunuz. Tabii ilk hikâye olan katkısı, kendilerine olan güvenleri gelen eşsiz elemanlarımızın, takım olmayı öğrenmesi. Bunu da son maçlarından açıkça görüyoruz.

Uzun açıklamamı daha kısa tutarsam genel olarak ilk bölüm: Yeni öğretmenin, belalı sınıfını, rugby vasıtası ile kendilerine inanmalarını sağlaması. İkinci bölüm: Kupa almak için disiplin edilmeye çalışan rugby takımı ile onların sert koçları üzerine.Blazing Teacher Madonna

Genel Bilgi
Anime Türü
Komedi,Okul,Spor

Favori

Üye degerlendirmesi
MüzikYok
VideoYok
Hikaye AnlatımıYok
KarakterYok
TasarımYok
İzlenebilirlilikYok
GenelYok
0 kullanıcı oyladı Yok% averajla

Tanıtım Araçları

Yorum

Etiketler
amerika, komedi, konu, manga, okul, oyun, spor, tanıtım, tanışma, yeni


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 20:10.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler