Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Tanıtımları ve İncelemeleri


Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Animeler Hakkında Bilgi Almak İsteyenler İçeriye Bakmalı.


Major S1

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Major S1 Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> ...

Like Tree5Beğenilenler

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Major S1
Yayınlayan Squaw
06 Ağustos 2011
Standart Major S1KÜNYE:
Diğer Adları: Major 1st Season
Kategori: TV Serisi
Tür: Spor
Bölüm Sayısı: 26
Yayım Tarihi: 2004-2005
Firma/Stüdyo: NHK, Shogakukan, Studio Hibari
Yönetmen: Kenichi Kasai
Senaryo: Rikei Tsuchiya, Isao Shizuya, Reiko Yoshida, Takao Yoshioka
Animasyon: Seiji Mitsunobu
Müzik: Noriyuki Asakura
Dizayn: Katsu Ôshiro
Orjinal Eser: Takuya Mitsuda

NOT:
*6 sezondan oluşan bir yapımdır.Her sezonu ortalama 25-26 bölümdür.
*Major: Yuujoo no Winning Shot adında bir filmi bulunmaktadır.
*Major: Message adında bir tane 24 dakikalık bir Ova'sı mevcuttur.

KONU:
İlk bölümle başlayan dram sonrası izleyecek olduğumuz yapımların konularını tanıtıma açmak hep zorlamıştır beni.Major da bu yönüyle zorlayan bu tip yapımlardan birisi oldu lakin ona olan sevgim sayesinde eminim ki spoiler vermeden bu yapımı da anlatabilme konusunda bir şeylerin üstesinden gelebileceğim

Goro-kun'un hayatını ele alan bir yapım gibi gözükse de aslında daha fazlasına sahiptir Major.İlk 4 sezonu noktalamış biri olarak sadece serinin beyzbol üzerine olduğunu söylemem bu yapıma yapacağım en büyük haksızlık olacaktır çünkü Major sadece ne Goro-kun hikayesidir ne de beyzbolu tek öğe olarak ele alan bir yapımdır,daha fazlasına sahip olan bir yapımdır Major.Beyzbol oyuncusu olan Shigeharu'nun en büyük fanı da kendisi gibi bir beyzbol oyuncusu olma hayaliyle büyüyen oğlu Goro'dur.Goro,kendini beyzbola adayacak kadar beyzbol sporuna önem vermektedir,aslında onun verdiği önem bu spordan daha çok babasına verdiği önem,hatta babasının beyzbol aşkına verdiği önemdir.

Annesi hayatta olmayan Goro'nun tek dünyası babası gibi gözükebilir ama ilk bölümde yaşanan dram sonucu Goro'nun,kendi dünyasının sınırlarına ulaştığı ve bu sınırları da aşarak kendini beyzbol ve arkadaşlık dünyası içersinde bulacağı bir yolculuğu sunar bize Major.Beyzbol oyuncularına ait dünyanın sadece beyzbol teması üzerine kurulu olmadığını,aksine aile-dostluk-arkadaşlık ve yaşam üzerine kurulu parça parça hayatların birleşiminden oluştuğunu gösterir.Goro da bu eksende hayatını sürdürmek için önce kendine yeni bir yol çizer ve yeni çizdiği yolda bizim minicikken tanıdığımız Goro giderek büyür.Onunla birlikte atıldığı Major yolculuğunda biz de birçok hayata tanıklık ederiz çünkü Goro'nun en büyük amacı,ilk bölümde gelen dram sonucu kendine edindiği bu amacın doruk zirvesi olan Major Ligi'nde kendini gösterebilmektir.

KİŞİSEL YORUM:
Sadece ilk 4 sezonu izlemiş biri olarak diyebileceğim en önemli şey eğer spor ve beyzbol animeleri benim dünyamda ayrı bir yerde diyorsanız Major doğru adres olacaktır.Burda araya farklı bir yorum ekleyerek bir noktaya da açıklama getirmek isterim.Major kesinlikle ama kesinlikle sadece 'beyzbol' serisi olarak değerlendirilmemeli.İçeriğinde tanıtımımda da belirttiğim gibi 'beyzbol'un ana tema olarak ele alındığı bir yapım olsa da yanında birçok güzel temayı da izleyenlerine yaşatır.Beyzbol teması üzerinden dönerek değindiği arkadaş-dostluk-aile ve gençlik ateşine ait bir sürü dünyanın kapısını da aralayan bir yapımdır.Hepsinden öte sporun sadece spor olarak görülmemesi gerektiğini ama hayatımızda ayrı bir yere koyuyorsak da bunun hakkını en iyi şekilde vermemiz gerektiği gerçeğini gözler önüne serer.

Konusunun ve karakter çeşitliliğin artı güzelliğinin yanında müzikleri de ayrı bir şölen havasını içerir.Özellikle de Wonderland isimli 2. kapanış şarkısı hala favorilerimin arasında yerini korumaktadır. Bir de maçlar sırasındaki -genelde atıcıların kendini gösterdiği anda- ortaya çıkan melodisine hayranım.Spor serilerinin olmazsa olmazlarından olup da hafif klasik müziklerin ezgilerini taşıyan melodilerinden bir esinti gibidir bu bahsettiğim müzik.Nedendir bilmem ama özellikle de benim hatırladığım sahneler Mayumura-san'a ait olanlarıydı

Finali için henüz bir yorum ekleyemiyorum çünkü birkaç teknik aksaklık yüzünden hala izleyememiş olmanın çöküntüsünü taşıyorum En kısa zamanda izlemek istediğim finallerden birisi çünkü 4. sezon öyle bir yerde kalıyor ki;ilk sezonda 5-6 yaşlarında izlediğim Goro-kun artık bir üniversite öğrencisi çağındadır çünkü....Büyümüş bir Goro-kun'u kim izlemek istemez ki?! Serinin en sevdiğim özellkilerinden birisi de buydu,ilk sezonda gördüğümüz ne kadar karakter varsa hepsini büyümüş halleriyle izlemek en güzeli olsa gerek.Bunları göz önüne alırken yeni karakterleri de eklemeyi es geçmemiş yapımcıları.Elbet ekleyecekler ama bu yeni gelenleri görüp de eskileri geride bırakmamak en büyük jestleri bence.Genelde uzun Shounen serilerde gördüğümüz bu özelliği bir spor serisinde izlemek daha başka bir keyif veriyordu sanki

Major serisinde beni ilk çeken öğenin 'beyzbol' unsuru olduğunu itiraf etmem gerek, hatta beyzboldan daha fazla 'spor' öğesiydi beni çeken.Sonra ne oldu, beni neden kendine bu kadar çekti bilemiyorum ama şimdilerde en sevdiğim spor serileri listemi süsleyenlerden birisi oldu.Beni çeken şey Goro-kun'un azmi miydi yoksa Mayumura san'ın çekiciliği miydi bilemiyorum ama benim için karakterleriyle ve her karakterin yaşadıklarıyla kendine bağlayan nadir yapımlardan birisinin de Major olduğu.Beni bu kadar keyiflendiren Kaoru'nun Goro'ya olan bağıydı belki,hatta spor serileride olan sevdiğim dostluk bilincinin verdiği keyfi izlemekti.Dram ve komedi öğesinin bu kadar yakıştırılmış olmasıydı belki de...Hangisiydi bilemiyorum ama benim en sevdiğim yolculuklardan birisi de Major yolculuğu oldu.Umarım yeni yolculuklarım da bu kadar keyif verir.


KARAKTERLER:
Goro Honda:

Azmiyle sizi korkutabilecek nadir karakterlerden birisidir Goro-kun.Azmi kadar çevresine olan sevgisi ama hepsinden önemlisi de sevdiklerine karşı olan bağlılığı sizi korkutabilir ya da ben gibi kendini size benimsetebilen biri olur çıkar.

Yeri geldiğinde neşeli olabilen yeri geldiğinde hüzünlenebilen,her duyguyu yerinde yaşamayı seven bir karakteri vardır.Çevresine olan sevecenliği ve gösterdiği güven sayesinde arkadaş canlısı biri olur.

Shigeharu Honda:

Goro'nun babasıdır.Japonya'nın en ünlü beyzbol oyuncularından birisidir.

30 yaşında olan Honda,çok şefkatli ve iyimser bir yapıya sahiptir.Aynı şekilde oğluna karşı çok ilgili olan bir babadır.

Kaoru Shimizu:

Goro'nun en yakın çocukluk arkadaşıdır.Shimizu çevresindekileri anlama konusunda en hisli olan karakterlerden birisidir:Hatta bu yönüyle Goro'yu bile,Goro'nun kendisinden daha iyi anlayabilmektedir.

Goro gibi Shimizu da beyzbol tutkusuyla doludur ama bu tutkusunu o da sonraları keşfedecektir.

Joe Gibson:

Major Ligi'nde oynayan en ünlü beyzbol oyuncularından biridir.Goro'nun beyzbol dünyasındaki tek hedefi olan kişi diyebiliriz.

Daisuke Komori:

Goro'nun çocukluk arkadaşlarından birisidir ve giderek samimileştikleri için Goro'nun hayatında sadece okul arkadaşı olarak kalmaz.

Beyzbol tutkusuyla dolu olan başka bir karakter de Komori'dir ama çekingenliği sayesinde kendindeki bu tutkuyu pek farkedememiştir.

Toshiya Sato:

Goro'nun çocukluk arakadışıdır ama zamanla bu kalıptan çıkan bir karakter olur.

Goro ile aynı derecede sahip olduğu azmi sayesinde hayatına vereceği yön konusunda hiçbir zayıflık göstermez.Aksine giriştiği her şeyde elinden gelen azmi gösteriri,bu da Sato'yu cesur birisi yapar.

Momoko Shigeno:

Goro'nun ana okul öğretmeni olan Momoko,Goro için daha fazlasına sahiptir.Hatta bir anne kadar değerlidir.

Momoko,çevresine karşı aşırı şefkat gösterebilecek kadar nazik bir kişiliğe sahiptir.

Hideki Shigeno:

Goro'nun babasıyla liseden beri arkadaşlardır ve bu arkadaşlıkları hala devam etmektedir.Goro için ikinci baba gibidir.

Ryouta Sawamura:

Goro'nun okul arkadaşlarından birisidir.Sahip oldukları bu arkadaşlık başlangıçta daha farklı boyutlardadır.

Taiga Shimizu:

Kaoru'nun erkek kardeşidir.Oldukç ayaramaz bir kişiliği olsa da zamanla büyüdükçe kişiliği de olgunlaşacaktır.

Ryoko Kawase:

Yokohama minikler takımının en iyi atcısıdır.
bedifeci, sakura hime, cyber_xx ve 1 kişi bunu beğendi.


Major S1

Genel Bilgi
Anime Türü
Drama,Komedi,Shounen,Spor

Favori

Üye degerlendirmesi
Müzik
42.5%42.5%42.5%
4,25
Video
42.5%42.5%42.5%
4,25
Hikaye Anlatımı
50%50%50%
5,00
Karakter
47.5%47.5%47.5%
4,75
Tasarım
45%45%45%
4,50
İzlenebilirlilik
47.5%47.5%47.5%
4,75
Genel
47.5%47.5%47.5%
4,75
4 kullanıcı oyladı 46% averajla

Tanıtım Araçları

Eski 06 Ağustos 2011, 22:56   #1
pazar akşamına kadar köydeyim
 
Bitkin
 
bedifeci'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Yaş: 37
Favori Anime: slam dunk
Favori Manga: slam dunk ,naruto
Mesaj: 3.338
Standart İlgi: Major

Güzel tanıtım olmuş.Elimde raw var.Zamanında bütün bölümleri raw indirdim meymenetsizin altyazıları da yok şöyle yavaşta olsa başlamak isterdim.Ama şölye bir karıştırdığımda çok iyi bir anime olduğunu farkediyoruz.Biraz Ganbere genkiye benziyor ,dram ve yetenek gelişimi iyi harmanlanmış. ,sezonlardaki gelişim ise süper.Nerden biliyorum spoiler yedik zamanın da.Müziklerinin bazıları da baya hoşuma gitti
__________________
Sitemizin Kalitesini Arttıracak Sizlersiniz
Kurallara daha dikkat edelim.
Yetkili üyelerimizle sorunlarınızı büyümeden paylaşalım
Teşekkürün bir ötesi vardır.
Paylaştığımız çalışmaları farklı bir upload sitesine yüklemek.
Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Baybedifeci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Ağustos 2011, 23:03   #2
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.300
Standart İlgi: Major

Aslında çeviri dünyasına kazandırılmasını en çok istediğim yapımlardan birisi de Major'dur bedifeci. Hazır beyzbol serilerine ısınmışken 2-3 arkadaş bana eşlik ederse zaman içersinde el atmak isterim ama sezonun bolluğundan dolayı tek başına altından kalkabileceğim bir yapım değil ama bana eşlik edecek babayiğitler olursa özelden bana ulaşırsa belki bir şeyler düşünebiliriz,hem senin elindeki Raw'lara da yazık olmamış olur
özz bunu beğendi.
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Bayan Squaw şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Ağustos 2011, 23:12   #3
pazar akşamına kadar köydeyim
 
Bitkin
 
bedifeci'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Yaş: 37
Favori Anime: slam dunk
Favori Manga: slam dunk ,naruto
Mesaj: 3.338
Standart İlgi: Major

Altyazı işi çok zor olur ,o kadar sezon var.İngilizce yada diğer dillerde altyazı ve zamanlama çok kısıtlı.Ömrümüz yeter mi sence. Keşke imkanlar olsada birleri çevirse de seyretsek.En iyisimi girmiyelim Tabi ileri ki zaman ne gösterir bilemem.
__________________
Sitemizin Kalitesini Arttıracak Sizlersiniz
Kurallara daha dikkat edelim.
Yetkili üyelerimizle sorunlarınızı büyümeden paylaşalım
Teşekkürün bir ötesi vardır.
Paylaştığımız çalışmaları farklı bir upload sitesine yüklemek.
Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Baybedifeci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Ağustos 2011, 23:25   #4
Ne düşünüyorsun?
 
Düsünceli
 
sakura hime'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: clow ülkesi
Yaş: 27
Favori Anime: tsubasa reservoir chronicle
Favori Manga: fruits basket
Mesaj: 933
Standart İlgi: Major

İşte benim serim Squaw başlamışken tüm sezonları tanıtsaydın senin tanıtımlarına bayılıyorum senden anime tanıtım dersi almam lazım

Bu seriye bayılıyorum tüm sezonlarını bir hafta içinde izlemiştim en son ovası hariç hepsini çok seviyorum. Bu tür spor serileri sayesinde anime izleme aşkım artıyor Şaka bir yana gerek kurgu gerekse karakterler olsun her şeyiyle harika bir seri. Karakterlerine vurulmamak elde değil. Kısaca herkese izlemesini öneririm spor serilerini seviyorsanız kaçırmayın
__________________

Bayansakura hime Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Ağustos 2011, 23:32   #5
Aile baskısı devam ediyor
atanana kadar sınava çalış
bakısı atandıktan sonra
evlendirelim baskısı ne yapsam
acaba...
 
Düsünceli
 
CHOBiTS'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Malatya
Yaş: 31
Favori Anime: FSN All - FMP All - Utawarerumono
Favori Manga: FMP Sigma, Fruit Basket, GTO
Mesaj: 4.603
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Major

Eline sağlık güzel bir tanıtım olmuş.Karakterleride okudum ama zerre spoiler vermemişsin romantizm var mı diye.
BayCHOBiTS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Ağustos 2011, 00:18   #6
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.300
Standart İlgi: Major

“ Orjinal Gönderi : CHOBiTS Mesajı Görüntüle

Eline sağlık güzel bir tanıtım olmuş.Karakterleride okudum ama zerre spoiler vermemişsin romantizm var mı diye.
Romantizm de sürprizi olsun istedim aslında CHOBİTS ama madem kendin kaşındın tek bir şey söyleyeceğim;

Goro-kun'un Shimizu onu uğurlamaya geldiği anda;
''Kaldır başını da bana gitmeden son bir kez daha o gülümseni ver!'' dediği sahneyi tüm seriye değişmem,hatta favorim Mayamura gelse bile o sahneyi benden alamaz,inan!

Edit:
@Sakura hime;
Teşekkür ederim canım benim,bence ders almana gerek yok,sen de bu işte baya ustasın.Senin tanıtımlarını da okumak bana ayrı bir keyif veriyor canım Phantom tanıtımının tadı hala damağımdadır.

Aslında Mayumura hatrına olsun şu makyaj tazeleyen oyuncumuz uğruna olsun, hepsinin hatrına devam sezonları da ele alınabilir,hatta sen de bana eşlik etsene.6 sezon ne de olsa

@bedifeci;
Anlıyorum demek istediğini,haklısın Oofuri'de baya zorlandım çünkü Rusça alt yazıları kullanmak hele baya zordu ama iyi yönü de var,biraz daha gitseydi öyle Rusça'yı sökecektim ben Neyse,dediğin gibi ömrümüz yeterse ileride değerlendiririz,sen de Raw izle Japoncan gelişsin hem
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler

Son Düzenleme Squaw tarafından 07 Ağustos 2011 00:54 de yapıldı. Sebep: Edit
Bayan Squaw şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Ağustos 2011, 00:36   #7
Ne düşünüyorsun?
 
Düsünceli
 
sakura hime'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: clow ülkesi
Yaş: 27
Favori Anime: tsubasa reservoir chronicle
Favori Manga: fruits basket
Mesaj: 933
Standart İlgi: Major

Seve seve yardım ederim canım sen iste Bu seriyi ne kadar sevdiğimi biliyorsun bence 5. ve 6. sezon tanıtımları ayrı ayrı yapılmalı bu iki sezon tüm seri içinde çok farklı yere sahip
__________________

Bayansakura hime Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Ağustos 2011, 00:45   #8
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.300
Standart İlgi: Major

“ Orjinal Gönderi : sakura hime Mesajı Görüntüle

Seve seve yardım ederim canım sen iste Bu seriyi ne kadar sevdiğimi biliyorsun bence 5. ve 6. sezon tanıtımları ayrı ayrı yapılmalı bu iki sezon tüm seri içinde çok farklı yere sahip
Aslında her sezonda yeni gelen karakterleri izleyeceğimiz için bence her sezon ayrı ele alınmalı,bu yüzden de ben diyorum ki şimdi () ben son 2 sezonu daha izlemedim madem ilk 3 sezonu ben ele alayım inceleyeyim,son 3 sezon da senin olsun,ne dersin?
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Bayan Squaw şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Ağustos 2011, 00:49   #9
Ne düşünüyorsun?
 
Düsünceli
 
sakura hime'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: clow ülkesi
Yaş: 27
Favori Anime: tsubasa reservoir chronicle
Favori Manga: fruits basket
Mesaj: 933
Standart İlgi: Major

“ Orjinal Gönderi : Squaw Mesajı Görüntüle

Aslında her sezonda yeni gelen karakterleri izleyeceğimiz için bence her sezon ayrı ele alınmalı,bu yüzden de ben diyorum ki şimdi () ben son 2 sezonu daha izlemedim madem ilk 3 sezonu ben ele alayım inceleyeyim,son 3 sezon da senin olsun,ne dersin?
Valla süper fikir bu hafta hazırlayıp koyalım o zaman
__________________

Bayansakura hime Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
devam, dram, izlemek, japonya, komedi, konu, korku, müzik, okul, ova, shounen, spor, tarihi, yaşam, yeni, önemli


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 22:08.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler