Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Tanıtımları ve İncelemeleri


Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Animeler Hakkında Bilgi Almak İsteyenler İçeriye Bakmalı.


Major S2

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Major S2 Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> ...

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Major S2
Yayınlayan Squaw
09 Ağustos 2011
Standart Major S2


KÜNYE:
Diğer Adları: 2nd Season
Kategori: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yayım Tarihi: 2005-2006
Firma/Stüdyo: NHK, Shogakukan, Studio Hibari
Yönetmen: Kenichi Kasai
Senaryo: Rikei Tsuchiya, Isao Shizuya, Reiko Yoshida, Takao Yoshioka
Animasyon: Seiji Mitsunobu
Müzik: Noriyuki Asakura
Dizayn: Katsu Ôshiro
Orjinal Eser: Takuya Mitsuda

KONU:
İlk sezonda başlayan sessizliğimiz halen devam etmektedir çünkü Goro ailesi ile başka bir şehre taşınmıştır.Onun gibi birisi olmadan da yaşanılan şehir ya da semt elbette itici bir sessizliğie bürünecektir fakat şehirden ziyade sessizliğie bürünenler Goro'nun çevresinde bulunup da onun havasıyla hayat bulan en yakın arkadaşlarıdır.Minikken tanıştığımız tüm karakterler artık birer liselidir.Goro'nun o vedasız gidişinin ardından birkaç yıl geçmiştir.

Hiç kimse Goro'nun bu sessiz yok oluşuna anlam verememiş,bunu kabullenemedikleri için de kimse ondan bahsetmeye yeltenmemiştir.Devam eden bu sessizliğin bozulacağı an gelmiştir ve bunu bozabilecek tek kişi elbetteki Goro'nun kendisidir.Uzun süren bu yok oluşun nedeni bellidir aslında,Goro kimseyi yüzüstü bırakmak istemese de ailesi ile başka bir şehre taşınmıştır. Major amacını hala koruyan Goro, geçmişinden kopamayıp yine geçmişine ait yere döndüğünde görür ki herkes hayatına olduğu gibi devam etmektedir. Shimizu,artık Softbal takımında kaptandır.Sawamura ise beyzboldan kopup futbol takımında kendini gösterme yolunu seçmiştir.Komori ise Goro'nun ona aşıladığı beyzbol tutkusundan vazgeçmek istememiş,okulun beyzbol takımında lise hayatına devam etmektedir ama bu seferki beyzbol hayatı başka türlüdür çünkü takım hiç de düşündüğü gibi beyzbol tukusu taşımamaktadır.Bunu düzeltebilecek tek kişinin Goro olduğunu düşünür ve bu noktada Goro kendini göstererek onu sevindirse de Komori kısa bir zaman içersinde bu düşüncesinin boşa çıkacağını görür.Goro belli bir nedenden dolayı istemeyerek de olsa beyzbolu bırakmak zorunda kalmıştır ve o da Sawamura'ya eşlik ederek futbol takımında yerini alır.

Goro,futbol kulübünde yerini alsa da herkesten daha fazla kendisinin de bildiği üzere beyzbol tutkusundan asla vazgeçemeyecektir.İçindeki beyzbol sevgisiyle eskileri bu konuda yeniden alevlendirirken çevresindeki yeni arkadaşlarını da beyzbol tutkusu içine çeker.

KİŞİSEL YORUM:
İlk sezonun ardından hemen başlama isteğiyle başvurduğunuz bir adres olacaktır Major S2.Asla da geldiğinize pişmanlık yaşamayacağınız,aksine ilk sezondaki tempoyu yakalayabileceğiniz bir sezondur.Hatta zaman zaman sizi gaza getirip beyzbol oynamaya itebilecek kadar keyifli bir yapımdır.Öyle ki her ne kadar beyzbolu rafa kaldırma isteğiyle sizi karşılayacak olan bir Goro'yu izleyecek olsanız da....

Öncelikle değinmek istediğim şey kesinlikle çizimleri olmalı!Sezonun değişiminden ziyade karakterlerin büyüdüğünü ama her şeyden öte zamanın geçtiğini gösteren güzel mi güzel çizimler sizi karşılayan en güzel öğe oluyor.Karakterlerin yaşadığı hisleri izleyicisine yansıtmaktaki başarısı ise gözardı edilemeyecek şekilde bir kaliteye sahip.Karakterlerin yaşadığı nefret ya da heyecan duygusunu yansıtabilecek kadar iyi işlenmiş dizaynı ise serinin en keyifli tarafı.Konusu ise bildiğimiz Goro-arkadaşları ve beyzbol ekseninde diye düşünenlere en güzel cevapları sunar çünkü ilk sezonda da değindiğim yorumum aynı şekilde geçerliliğini korumaktadır.Her yeni gelen sezon ile yaşanılan hayatların çekiciliği sizi daha da kaplayabilir.''O kadar yıl içersinde neler olup bitmiş,Goro neden beyzbolu bırakmış?!'' gibi soruları kendi kendinize sorarken bulabileceğiniz gerçeğini saklamamam gerek,hatta bu sorgulamaları yaparken kaçıncı bölüme geldiğinizin bile farkına varmazsınız.İkinci sezonu da seyircisine en az ilk sezonu kadar keyif verir,en azından benim için öyle

Her sezona geçerken aynı konuya devam edeceğinizi düşünüyorsanız eğer Major konusunda yapacağınız en büyük hata budur işte!Evet,her sezon bir önceki sezona göre devam niteliğindedir ama tüm sezonlara değineceğim zaman bana sorulsa vereceğim cevap basittir aslında;her sezon,bambaşka bir yapımmış gibi sürükleyici,aynı zamanda birbirine bağlıymışcasına da konuya sadıktır.Major söz konusu ise bu cevabı unutmamanız en büyük isteğimdir.

Müzikleri ise ilk sezonun verdiği ezgileri size yeniden sunar.Aynılıktan kastım ise melodilerin güzelliğidir,aynı şarkıların kulağınıza çalındığı değildir.Yine seriye uyan güzel müzikler yine serinin güzelliğine güzellik katan karakter yoğunluğudur bu sezon ama hepsinden öte konuya yeni konu ekleyerek ilk sezonun izlerini de kaybetmeden bambaşka bir keyfi yaşatan şeydir Major.İlk sezonu izleyip beğendiyseniz eğer ikinci sezonu da fazla bekletmemeniz yapacağım en önemli tavsiyem olacaktır.Konuyu soğutmadan yeni gelen konulara da ısınmanız hiç de zorlamayacaktır çünkü...

(Goro ile Shimuzu arasında bir şeyler olmasını -ben gibi- dört gözle bekleyenlere tavsiyem bu sezonda da çok fazla ümitlenmesinler,daha yolumuz uzun )

KARAKTERLER:
Goro Honda:

Azmiyle sizi korkutabilecek nadir karakterlerden birisidir Goro-kun.Azmi kadar çevresine olan sevgisi ama hepsinden önemlisi de sevdiklerine karşı olan bağlılığı sizi korkutabilir ya da ben gibi kendini size benimsetebilen biri olur çıkar.

Yeri geldiğinde neşeli olabilen yeri geldiğinde hüzünlenebilen,her duyguyu yerinde yaşamayı seven bir karakteri vardır.Çevresine olan sevecenliği ve gösterdiği güven sayesinde arkadaş canlısı biri olur.

Kaoru Shimizu:

Goro'nun en yakın çocukluk arkadaşıdır.Shimizu çevresindekileri anlama konusunda en hisli olan karakterlerden birisidir:Hatta bu yönüyle Goro'yu bile,Goro'nun kendisinden daha iyi anlayabilmektedir.

Goro gibi Shimizu da beyzbol tutkusuyla doludur ama bu tutkusunu o da sonraları keşfedecektir.Shimizu artık Softbal kulübünün kaptanıdır.

Daisuke Komori:

Goro'nun çocukluk arkadaşlarından birisidir ve giderek samimileştikleri için Goro'nun hayatında sadece okul arkadaşı olarak kalmaz.

Beyzbol tutkusuyla dolu olan başka bir karakter de Komori'dir ama çekingenliği sayesinde kendindeki bu tutkuyu pek farkedememiştir.Komori de lise hayatında bu tutkusunu devam ettirmektedir ve lisedeki beyzbol takımında istediği beyzbolu oynayabilmek en büyük arzusudur.

Toshiya Sato:

Goro'nun çocukluk arakadışıdır ama zamanla bu kalıptan çıkan bir karakter olur.

Goro ile aynı derecede sahip olduğu azmi sayesinde hayatına vereceği yön konusunda hiçbir zayıflık göstermez.Aksine giriştiği her şeyde elinden gelen azmi gösteriri,bu da Sato'yu cesur birisi yapar.

Inui:

Kaido takımının antrenarödür.

Muta:

East Mifune takımının üyelerinden birisidir.Komori'ne lise hayatında zorluk yaşatanlardan birisidir.

Ken Mayumura:

İşte benim oyuncum sahalarda

Beyzbol hayatında yaşıtları arasında en başarılı olanlardan birisidir Mayumura ve bu başarısının farkında olup da çevresine karşı biraz soğuk davranan bir yapısı vardır.Tüm bu özelliklerine rağmen karşısındakinin azmini ve yeteneğini takdir etmeyi bilen birisidir.(Biraz iyi gösterip torpil yapayım )

Özellikle de kendine olan bu güveni sayesinde pek de sevilmeyecek biri gibi gözükür ama zamanla o da asıl kişiliğini göstermeye başlar.

Masataka Oobayashi:

Goro'nun takım arkadaşlarından olan Oobayashi de East Mifune Beyzbol Takımı'nda Komori ile birlikte yer almıştır.

Komori gibi Oobayashi de çekingen bir karaktere sahiptir.

Shizuka Saotome:

Minikler Kaido Takımı'nın menajeridir.

Ayane Suzuki:

Sato'ya olan ilgisi nedeniyle beyzbol takımının menajeri olmak ister.

Çekingen bir kişiliği olan Suzuki çevresine karşı her zaman ılımlı yaklaşan birisidir. Etrafındaki arkadaşlarına yardımcı olmayı sever.

Momoko Shigeno:

Goro'nun ana okul öğretmeni olan Momoko,Goro için daha fazlasına sahiptir.Hatta bir anne kadar değerlidir.

Momoko,çevresine karşı aşırı şefkat gösterebilecek kadar nazik bir kişiliğe sahiptir.

Hideki Shigeno:

Goro'nun babasıyla liseden beri arkadaşlardır ve bu arkadaşlıkları hala devam etmektedir.Goro için ikinci baba gibidir.

Shingo Shigeno:


Spoiler:

Goro'nun erkek kardeşidir.En az Goro kadar beyzbol tutkusuyla yanıp tutuşur.


Taiga Shimizu:

Kaoru'nun erkek kardeşidir.Oldukç ayaramaz bir kişiliği olsa da zamanla büyüdükçe kişiliği de olgunlaşacaktır.

Ryoko Kawase:

Yokohama minikler takımının en iyi atcısıdır.

Yamane Yoshitaka:

Mifune Minikler Beyzbol Takımı'nda olanlardan birisi de Yoshitaka'dır ama belli sebeplerden ötürü çok sevdiği beyzbolu bırakmak zorunda kalmıştır.

Agresif bir kişiliği varmış gibi gözükse de aslında Yamane de etrafına karşı duyarlı bir kişidir.

Egashira Tetsufumi:

Kaido Beyzbol Takımı'nın menajeridir,hatta biz bu karakter için menajerlerin yüz karası diyelim


Major S2

Genel Bilgi
Anime Türü
Drama,Komedi,Shounen,Spor

Favori

Üye degerlendirmesi
Müzik
100%100%100%
10,0
Video
90%90%90%
9,0
Hikaye Anlatımı
95%95%95%
9,5
Karakter
100%100%100%
10,0
Tasarım
100%100%100%
10,0
İzlenebilirlilik
100%100%100%
10,0
Genel
100%100%100%
10,0
2 kullanıcı oyladı 98% averajla

Tanıtım Araçları

Eski 02 Mayıs 2013, 18:26   #1
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
 
Giriş Tarihi: 30 Nisan 2012
Yaş: 31
Favori Anime: High School DxD
Favori Manga: Slum Dunk
Mesaj: 9
Thumbs up İlgi: Major S2

Seri süper. bütün sezonları izledim. sade ovasını izlemedim gönlüm el vermedi.
linuxis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03 Mayıs 2013, 18:12   #2
Düş Peşindeyim....
 
----
 
Leonthas'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 29 Mart 2013
Yaş: 23
Favori Anime: Mawaru Penguindrum
Mesaj: 7
Standart İlgi: Major S2

Bu serinin niye hiç rağbet görmediğini anlam veremiyorum.Gerçekten çok iyi bir dram-spor animesi.Hele efsane s1 ile gönlümde taht kurmuştur.Major u s1-2-3... diye değilde bütün olarak değenlendirmek gerekiyor.Keza hemen hemen her sezondaki olaylar diğer sezonda karşımıza bir neden olarak çıkabiliyor. Ayrıca Seri boyunca karakterlerin büyüyüp gelişmesini görmek gerçekten çok güzel yansıtmışlar bunu.
Leonthas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Mayıs 2013, 02:08   #3
Yaşamaya Çalışıyor :/
 
Asabi
 
berker51'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 19 Nisan 2012
Mekan: Bursa
Yaş: 29
Favori Anime: Dragon Ball , Chrome Shelled Regios
Favori Manga: Fairy Tail , Naruto , One Piece
Mesaj: 44
Standart İlgi: Major S2

Seri Keşke Çevrilseydi 6 sezon az deqil
Bayberker51 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17 Mayıs 2013, 21:55   #4
İtami
 
tehlikeli
 
Pein'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 19 Nisan 2012
Mekan: Amegakure
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: Sun Ken Roc
Mesaj: 139
Standart İlgi: Major S2

Buna el atacak bir babayiğit aranıyor
Devam edilse ne iyi olurdu .s
BayPein Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
basit, devam, futbol, konu, korku, müzik, tarihi, önemli


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 19:45.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler