Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Tanıtımları ve İncelemeleri


Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Animeler Hakkında Bilgi Almak İsteyenler İçeriye Bakmalı.


True Tears

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan True Tears Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> KÜNYE: Anime'nin Adı: True Tears Kategori: Tv Serisi Bölüm Sayısı: 13 Firma/Stüdyo: Bandai Visual, Lantis, P.A. Works Yönetmen: Junji NISHIMURA ...

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
True Tears
Yayınlayan Squaw
31 Ağustos 2009
Standart True Tears

KÜNYE:
Anime'nin Adı: True Tears
Kategori: Tv Serisi
Bölüm Sayısı: 13
Firma/Stüdyo: Bandai Visual, Lantis, P.A. Works
Yönetmen: Junji NISHIMURA Senaryo: Mari OKADA
Animasyon: Kanami SEKIGUCHI
Müzik: Hajime KIKUCHI Dizayn: Kanami SEKIGUCHI, Yumehito UEDA


KONU:
Ailesinin ölümü üzerine Hiromi yakın bir aile dostu olan Shinichirou'nun ailesiyle yaşadığı eve yerleşip yaşamına onlarla devam etmeye başlar fakat bu durum Shinchironu'nun annesinin asla kabullenemediği bir durumdur. Okulda basketbol takımı oyuncusu olan Hiromi çok popüler bir öğrencidir ama hep yaşadığı bir hüzün vardır. Küçüklüğünden beri Shinichirou'dan hoşlanmaktadır ama Shinichirou, Hiromi'nin Isurugi Noe'nin abisinden hoşlandığına inanmaktadır ve onları birleştirmek için araya girer.

Isurugi Noe ise okulunda özel güçleri olduğu yönünde söylentisi olan biridir. Çevredeki söylentilere göre özel güçleri olan kişilerle iletişim kurabilmektedir ve bu yüzden de herkeste soyutlanmış bir öğrencidir. Shinichirou ise Hiromi'nin devamlı sahip olduğunu düşündüğü gözyaşlarını yok etmek istemektedir,tek amacı bu iken bir gün Isurugi Noe ile tanışır ve Isurugi Noe de gözyaşlarını kaybettiğinden bahsederek hiçbir zaman ağlayamadığından, hatta gözyaşlarını aradığından bahseder. Bundan sonra Shinichirou'nun sadece iki amacı olur; birincisi Hiromi'yi tanıdığından beri ilk amacı olan onun gözyaşlarını yok etmektir. İkinci amacı ise Isurugi Noe'nin kaybettiği göz yaşlarını kazanması için ona yardım etmektir ve zaman ilerledikçe ikisi arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.


KİŞİSEL YORUM:
True Tears serinin en çok hoşuma giden yönlerden birisi çizimleri olmuştur,beni en çok etkileyen ayrıntıydı neden denilecek olursa izlerken gerçek yaşam izliyormuşum gibi geldi,animelerde abartılı çizimleri sevmiyorum açıkçası çok yapay geliyor bana,diğer açıdan daha önceden de bahsettiğim gibi bir aşk üçgeni olarak bakılırsa seriye çok fazla şey alamazsanız bu seriden...

Seride bir göz yaşı teması ele alınıyor bu kadar ki o göz yaşı olayının içinde aslında neler saklı bunu yorumlamak biraz da izleyiciye bırakılmış;Shinichi'nin edinmiş olduğu amaçlardan biri oln göz yaşını durdurabilmek değil Hiromi'nin yaşadığı,küçücük yaşta aile kaybını yaşamış olmanın yıllardır üstünden atamadığı yalnızlığı bitirememenin acısının simgesi o göz yaşı;Shinichi de göz yaşlarını bitirmek derken aslında bu acıları dindirebilmek amacı güdüyor Hiromi'ye karşı....

Noe'nin göz yaşlarını geri getirebilmekten kastı ise bilinç altımıza atıp da ilerleyen zamanda karşımıza çıkarak bize daha çok acı verecek hüzünlü anılarımızı hatırlayıp da daha büyük bir olgunlukla karşısında durabilmek amacı güdüyor...Bunları düşünerek karakterlerin olayına aşk üçgeni olarak değil de geçmiş yaşamlarındaki var olan hüzünleri anlamaya çabalarsa izleyici,eminim True Tears serisini izlerken ne demek istediğimi anlayacaktır kesinlikle....

Bir karakteri tavuk ile özdeşleştirirek değişik bir ayrıntıya yer vermiş olan bu seriyi bulunduğu tür içerisinde ayrı kılıyor ve benim görüşüme göre,Noe'nin yaşadığı bir dramı seyirciye bu şekilde yansıtması güzel bir akıcılık örneğiydi.

Çizimleri ve de müziğine değinmek istiyorum ayrıca;müzik olarak seri içerisinde kullanılan müzikleri pek akılda kalıcı değil ama onun haricinde açılış müziğini çok beğendiğimi belirtmek istiyorum,bence seriye göre o kadar uyumlu bir müzikki dinledikten sonra seriyi izlerken müziği dinlediğim andaki tüm beklentilerim karşıma çıktı diyebilirim.Çizimleri ise oldukça kaliteliydi kocaman kocaman göz çizimlerinin aksine oldukça gerçekliğe yatkın çizimleri olduğunu belirtmeliyim izlerken hiçbir rahatsızlık yaşamadım ve hiçbir şekilde göz tırmalamayan çizimlere sahip olması da diğer bir artı puada olmasını sağlıyordu benim için.Sadece saç tasarılarında birazcık noksanlık olduğunu söyleyebilirim ama göz ve de yüz çizimlerindeki başarısı bu eksikliği pozitife dönüştürüyordu


KARAKTERLER:
Nakagami Shinichirou:

Çevresine karşı her zaman sevecen olan birisidir ama daima hayller dünyasında yaşayan bir kişiliği vardır.Resim alanında oldukça yetenekli bir yapıdadır.Hiçbir zaman kimseyi kırmayacak bir yapıdadır.En büyük hayali bir gün yazar olabilmektedir.Ve küçüklüğünden beri Hiromi'ya olan büyük bir aşk beslemektedir.

Hiromi Yuasa:

Sevecen ve arkadaş canlısı bir yapıdadır.Ailesinin ölümünden sonra hiçbir zaman yüzündeki hüznü yok edememiştir,devamlı sahip olduğu bir göz yaşı vardır.Okulunun kızlar basketbol takımının en başarılı oyuncularından birisidir ve oldukça yetenekli aynı zamanda başarılı bir öğrencidir.Shinichirou'nun annesiyle devamlı sorun yaşamaktadır çünkü annesi onu evde istememektedir.

Isurugi Noe:

Çevresinde hiç arkadaşı olmamasından dolayı en yakın dostu olarak abisini görmektedir. Tek hobisi okuldaki tavuk ve horozlarla vakit geçirmektir.Zaman geçtikçe Shinichirou' dan hoşlanmaya başlayacaktır. Shinichirou'nun da bir gün uçup gideceğine düşünmektedir ve onu en sevdiği tavuk olan Raigaromu'nun yerine koymaktadır.

Jun Isurugi - ''Number 4''

Noe'nin abisidir.Okulun basket bol takımında ''4 numaralı'' formayı giymektedir bu nedenle poüpler birisi olduğu için okulda adı devamlı ''Number 4'' olarak geçmektedir.Çok fazla kız hayranı vardır.Ama o başka birisini sevmektedir.

Bir gün Noe'nin Shinichirou'yu sevdiğini öğrenir bunun üzerine de yanlış bir anlama sonucu Hiromi'yi de kendinden hoşlanıyor sanar ve Noe için Shinichirou ile bir anlaşma yapar Shinichirou kardeşi Noe ile sevgili olmaya başlarsa o da hoşlanmamış olsa dahi Hiromi'ye bir şans verecektir.

Aiko Andou

Nobuse ve Shinichirou'nun devamlı vakit geçirdikleri kafede çalışmaktadır.Nobue Aiko'dan hoşlanmaktadır.Hiçbir zaman da Aiko'ya bu konuda kolay kolay açılabileceğini düşünmüyordur.

Miyokichi Nobuse

Shinichiro'nun en yakın arkadaşıdır hiçbir zaman birbirlerinden ayrılmazlar ama tam bir sapık ruhuna sahiptir.Shinichirou'nun kafasına Hiromi ile ilgili devamlı sapıkça düşünceler yerleştirme çabası içerisindedir.

Aiko'dan hoşlanmaktadır hem de aşırı şekilde ama Aiko'nun başka birinden hoşlandığı düşüncesi ile bir türlü Aiko'ya yaklaşamamaktadır.


Bölüm Listesi:
01.I... Because I Gave My Tears Away
02.I... What Do I Want to Do?
03.That Conversation You Had, How Did It Turn Out?
04.Okay, Splashy Splashy
05.Busybody Guys are but Fools
06.That...What Kind of Joke Is It?
07.Say It Properly, Write It Here
08.Snow Falling In the City
09.Flying Is Not Done Easily
10.Do Everything Properly
11.The One You Like Isn`t Me
12 .Because My Eyes Can`t See Anything
13.Final


True Tears

Genel Bilgi
Anime Türü
Drama,Okul,Romantizm

Favori

Üye degerlendirmesi
Müzik
47.5%47.5%47.5%
4,75
Video
50%50%50%
5,00
Hikaye Anlatımı
37.5%37.5%37.5%
3,75
Karakter
47.5%47.5%47.5%
4,75
Tasarım
47.5%47.5%47.5%
4,75
İzlenebilirlilik
52.5%52.5%52.5%
5,25
Genel
47.5%47.5%47.5%
4,75
4 kullanıcı oyladı 47% averajla

Tanıtım Araçları


Eklenmiş Resim
Dosya Tipi: jpg dy412u.jpg (67,3 KB, 496 görüntülendi)
Dosya Tipi: jpg 5668789.jpg (42,6 KB, 3 görüntülendi)
Dosya Tipi: jpg 90765.jpg (48,9 KB, 1 görüntülendi)
Dosya Tipi: jpg true20tears2020022020lanu7.jpg (25,2 KB, 0 görüntülendi)

Eski 01 Eylül 2009, 00:26   #1
Ne düşünüyorsun?
 
Alayci
 
Madman's Knowledge'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Hunter's Dream
Yaş: 34
Favori Anime: Mobile Suit Gundam 00, Kaiji, LOGH, Seirei no Moribito, Fafner
Favori Manga: Berserk, Biohazard: Marhawa Desire, Claymore, Hetakoi, The Breaker
Mesaj: 2.844
Standart İlgi: True Tears

Çizimleri çok kaliteli olan bir animeydi. Eğer hikayede bir o kadar kaliteli anlatılabilseydi tadından yenilmeyecek güzellikte bir anime olabilirdi True Tears. İnsan ilişkilerine şiirsel bir anlatımla yaklaşması serinin sevdiğim artılarından biriydi.
Hayatımız boyunca döktüğümüz gözyaşının haddi hesabı yoktur belki. Peki ne kadarı yürekten gelerek veya hissedilerek dökülen gözyaşıdır veya gerçekten de değeri olan gözyaşlarıdır.
Metaforlarla dolu bir hikaye izlemek isteyeni True Tears'e davet edebiliriz.
Madman's Knowledge şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01 Eylül 2009, 00:58   #2
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: True Tears

Güzel tanitim icin tesekkurler Itir,suanda aglamak istemiyorum,ama bos bulundugum bir anda izleyecegim.
__________________

Spoiler:

人の精神の本質はその意識と潜在意識の戦いで定められる事であり。
BaySusano'o Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31 Ekim 2009, 20:29   #3
slowly closer
 
Artis
 
ishak'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Mekan: yolsuz bir gezgin
Yaş: 29
Favori Anime: gto/Hatsukoi Limited/Fate/stay Night
Favori Manga: sekire/Hatsukoi Limited
Mesaj: 1.263
Standart İlgi: True Tears

sonu havada kalan
pekde beni sarmayan bir anime
10/6
__________________
[/COLOR][/SIZE][/RIGHT]
Her şeyin bir rüya olması ne kadar güzel olurdu.

¶▅c●▄███████||▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅||█ 155T
▄██ ▲ █ █ ██▅▄▃▂
███▲ ▲ █ █ ███████
████...███████████████████►
◥☼▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙☼◤

Bayishak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01 Kasım 2009, 00:06   #4
Ne düşünüyorsun?
 
KopkopKop
 
kordiseps'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 27 Ekim 2009
Mekan: Sakarya-Ankara-Bolu
Yaş: 29
Favori Anime: Cardcaptor Sakura,Higurashi,Toradora,School Rumble:)
Favori Manga: Claymore, Ichigo 100%
Mesaj: 111
Standart İlgi: True Tears

Benim çok hoşuma gitmişti... AMa o kızlardan biri boşta kalıodu. YAzık valla. Çok üzülmüştüm halinee
Baykordiseps Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Kasım 2009, 16:41   #5
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.286
Standart İlgi: True Tears

“ Orjinal Gönderi : ishak Mesajı Görüntüle

sonu havada kalan
pekde beni sarmayan bir anime
10/6
Sonu havada kalan bir seri mi?

Sanırım finali izlerken dikkatsiz kalmışsın İshak çünkü bu seriyi izleyen herkes bilir ki sonu net biten anime yapımlarından birisidir True Tears,zaten bu yönüyle bende de artı puan kazanan yapımlardan birisidir...
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Kasım 2009, 19:14   #6
slowly closer
 
Artis
 
ishak'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Mekan: yolsuz bir gezgin
Yaş: 29
Favori Anime: gto/Hatsukoi Limited/Fate/stay Night
Favori Manga: sekire/Hatsukoi Limited
Mesaj: 1.263
Unhappy İlgi: True Tears

“ Orjinal Gönderi : Squaw Mesajı Görüntüle

Sonu havada kalan bir seri mi?

Sanırım finali izlerken dikkatsiz kalmışsın İshak çünkü bu seriyi izleyen herkes bilir ki sonu net biten anime yapımlarından birisidir True Tears,zaten bu yönüyle bende de artı puan kazanan yapımlardan birisidir...
dostum evirdim çevirdim 6 kere izledim daha üstüne bir 10 bölüm daha gider miş
ve duygu oranıda benzer animelere göre düşük
Kanon (2006) bakarsak
bu anime - konu ve hikaye düşük
+ video izlenebilirlik güzel
bence durum bu
__________________
[/COLOR][/SIZE][/RIGHT]
Her şeyin bir rüya olması ne kadar güzel olurdu.

¶▅c●▄███████||▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅||█ 155T
▄██ ▲ █ █ ██▅▄▃▂
███▲ ▲ █ █ ███████
████...███████████████████►
◥☼▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙☼◤

Bayishak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Kasım 2009, 21:02   #7
Aile baskısı devam ediyor
atanana kadar sınava çalış
bakısı atandıktan sonra
evlendirelim baskısı ne yapsam
acaba...
 
Düsünceli
 
CHOBiTS'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Malatya
Yaş: 31
Favori Anime: FSN All - FMP All - Utawarerumono
Favori Manga: FMP Sigma, Fruit Basket, GTO
Mesaj: 4.601
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: True Tears

Açılış şarkısı ve çizimleri baya güzeldi.Konu biraz yavan kalmış yan karakterlere fazla yer verilmeden üç kişi arasında yaşanan olaylar sıkıyor biraz.Başından sonunu tahmin etmek zor olmuyor.Ama yine güzel sonları sevdiğim için seriyi begendim bir nebzede olsa.
BayCHOBiTS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05 Mart 2010, 22:10   #8
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
mastenc'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 03 Mart 2010
Favori Anime: Death Note,Kuroshitsuji,Clannad,Toradora!,Tears to Tiara,Elfin Lied
Mesaj: 12
Standart İlgi: True Tears

Bugün bu animeyi izlemeye kararverdim ve sonuç olarak izledim... Bundan sonrası Spoiler...
Spoiler:
Noe hariç tamamına uyuz oldum, hele baş karekterler Shinichirō ve Hiromi bildiğin kalas, ha şimdi Noe'yi sevdiğini söyleyecek olmadı bir dahaki bölümde söyler, tamam son bölüm oldu şimdi söyleyecek dedim dedim sonra avucumu yaladığım ve kendimi heba ettiğimle kaldım... Tamam Noe öyle aşık olunacak bir karekter değil daha kardeşimsi bir karekter fakat insan Shinichirō'nin onu sevmesini istiyor, üstelik Hiromi bildiğin sinsi ve uyuz bir kız onun neyini sevdi anlamdım, gerçi Shinichirō de söylediğim gibi kalas ama ne yaparsın ki aşkın gözü kör olduğundan Noe onu sevmiş bir kere... Sonuç olarak sonu istediğim gibi bitmediği ve baş karekterlerin uyuzluğu dolayısıyla keşke izlemeseydim dedim...
__________________
Baymastenc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Mart 2010, 08:20   #9
Hürgeneral
 
----
 
Hitokiri'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Antalya
Favori Anime: Rurouni Kenshin & Kimagure Orange Road & Ah! My Goddess & Fullmetal Alchemist & Full Metal Panic
Favori Manga: Rurouni Kenshin & Kimagure Orange Road & Ah! My Goddess & Fullmetal Alchemist & Full Metal Panic
Mesaj: 616
Standart İlgi: True Tears

Seriyi özetliyorum, izleyenlerden veya izlememeyi düşünenlerdenseniz spoilera bakabilirsiniz.

Spoiler:
İki konuşmaktan aciz ana karaktere sahip serimiz ot gibi ilerliyor ot gibi bitiyor. İnsan en azından bir sonuç yapardı, konuyu bir sonuca bağlardı. Son dakikada ki o müzikli giriş ve ondan önce kızın "hayır, onun kız arkadaşı benim" demesi ile zannettim ki harika bir final yapacaklar ve seri bitecek, ama ne oldu mal gibi ikiside birbirine baktı ve davem etti gitti... Bu mudur yani ?
BayHitokiri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
anime, devam, hajime, konu, müzik


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 22:35.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler