Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Tanıtımları ve İncelemeleri


Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Animeler Hakkında Bilgi Almak İsteyenler İçeriye Bakmalı.


Nana

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Nana Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> KÜNYE: Anime'nin Adı: NANA Kategori: Tv Serisi Bölüm Sayısı: 47 Firma/Stüdyo: Madhouse Studios, NTV, Shueisha, VAP, Dr. Movie Yönetmen: Morio ...

Like Tree18Beğenilenler

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Nana
Yayınlayan Squaw
31 Ağustos 2009
Standart Nana

KÜNYE:
Anime'nin Adı: NANA
Kategori: Tv Serisi
Bölüm Sayısı: 47
Firma/Stüdyo: Madhouse Studios, NTV, Shueisha, VAP, Dr. Movie
Yönetmen: Morio Asaka, Ryosuke Nakamura, Tsuyoshi Matsumoto
Senaryo: Tomoko Konparu, Morio Asaka, Jun'ichi Sakata
Animasyon: Kunihiko Hamada, Kinomi Sakurai, Minoru Yamazawa
Müzik: Tomoki Hasegawa
Dizayn: Kunihiko Hamada
Orjinal Eser: Ai Yazawa


KONU:
''Hey Nana....'' diye sımsıcak bir sesle başlayan "Görünüşe göre yarından başlayarak birbirimizle ilgilenelim, Nana-chan." diyerek derin bir dostluğa adım atan Hachiko (Komatsu Nana) ve Oosaki Nana'nın sımsıcak hikayesini sunan bir isimdir Nana.

İki Nana'nın başlangıçta birbirine oldukça zıt görünen ama aslında ikisinin de yaşamının benzerliklerle dolu olduğu farkedilen bir hikayeye ev sahipliği yapıyor. İlk karşılaşmaları Tokyo'ya giden bir trende başlayan ama sonuna kadar devam edecek olan bir dostlukta aslında ikisinin de gidiş amacı aynı nedenledir.Nana'nın müzisyen olan ve eskiden aynı müzik gurubunda oldukları erkek arkadaşı Ren,dünyaca ün yapma yolunda olan Trapnest adlı gruba katılmak için Tokyo'ya gider ama Nana gururu yüzünden onunla gidemez. Hachiko'nun erkek arkadaşı Shojui de üniversiteye sanat okumak için Tokyo'ya gider ve Hachiko kabul edilemeyince 1 yıl sonra gidebilmek için yollara düşmüştür artık.

Zamanla Shojui va Hachi'nin ilişkisinde çatlaklar oluşacaktır.Nana da tam tersine, grup elemanları ve Hachiko sayesinde Ren ile yüzleşecek ve bu yüzleşme sonucunda ikisi de hayatlarında ummadıkları zorluklarla karşılacak,birçok sorunun da üstesinden gelecektir.


KİŞİSEL YORUM:
İçinize işleyen bir şeyler ararsınız ya hani,Nana buna en güzel cevabı verecek şeydir işte.Verdiği bu sıcaklığın yanında bir sürü de getirisi olan bir yapımdır.Dostluklar yanında verdiği yaşamlar ise izlenilesi en güzel olan öğelerdenddir.Bu yapıma dair ne varsa düşüneceğiniz,hepsini size gerisin geri sunan isimdir Nana.

Karakterlerin verdiği olgunluğun yanında çocuksuluklarından da bir şeyler kaybetmemesi bu yapımı özel kılan şeylerden birisi olsa gerek.Çizimlerinin iticiliği birçok kişiyi bu seriye karşı tedirgin etse de yaşayıp yapabileceğiniz en büyük hata bu olacaktır.Bazıları pembe bir dünyanın açılan kapısı olarak görebilir bu dünyayı ama özünde hiç de öyle bir kapı aralığı değildir Nana.Şov dünyasının olmazsa olmazlarını ayaklarınız altına getiren ama bunu yaparken de sizden bir şeyleri almak yerine size birçok şey sunan yapımlardan birisidir.Karakter dünyasının güzelliği yanında yaşanmışlıkların keyfi de size sunulan bir hediye gibidir.

Müziklerinin ise konuyu süsleyen en güzel öğe olduğunu iddia edebilirim.Öyle bir işler ki bu tarzı sevmeyeceğini düşünen birine bile o ezgileri aşılıyabilir.Hatta izlersiniz ve izlemeyi tamamladıktan sonra bir bakmışsınız ki müzik dinleyebileceğiniz her ortamda o melodileri açmışsınızdır.Bir taraftan dinlersiniz bir taraftan da izlediğiniz her sahneyi teker teker gözlerinizin önüne getirirsiniz.Sonra Reira'sıyla bir şeyleri düşünmeye başlarsınız, Nana'sı ile de daha çok içinize işlersiniz,seriyi izlemeyenlerin bile bu ezgileri bildiğini düşünüyorum.Hatta biliyorum,o nedenle müzik denildiğinde ismi ilk sıralara yazılacak yapımlardandır.

Şarkılarından sonra bir de sesler sizi etkiler,Paku Romi'yi en çok Nana ile kazırsınız beyninize.Onun argoluğuna en çok yakışan kişi olur çıkar.Bu ses Nana'nın kişiliğini en güzel lanse edendir çünkü.Bir tek o mu?Hayır,daha birçok Seiyu (ses sanatçısı) kulaklarınıza çalınır ve çalındıkça sizi etkilemeye devam eder.Sonra geriye dönüp baktığınızda o sesleri bir kez daha duymak istersiniz,duydukça da bir kez daha Nana izlemek.İzlemek yetmemişse mangasına geçersiniz sonra ama orda durmak zorundasınızdır çünkü bir yılı aşkındır gelmeyen devamı ile manga da sizi öksüz bırakır.Bu öksüzlüğünüz ise sizi yeniden Nana izlemeye ya da en azından Nana müzikleri dinlemeye iter.Bunu yapması size bir ceza mıdır ödül müdür bilmem ama benim için ortada bir şeydir.Dinlemekten asla bıkmadığım için o güzelim müzikleri bir ödülken,her izlediğimde yaşattığı şeyler için de bir cezadır diyebilirim.Bir nevi hayatıma sokulan dilemmalardan biridir.Yine de siz bu son sözlerime kulak asmayın çünkü Nana herkesin kendi gözleriyle tartılıp biçilmeyi hak edenlerden.

KARAKTERLER:
~BLACK STONES~
Oosaki NANA

Hiçbir şeye aldırmayan,çok asabi ve de hiçbir şeyi takmayan bir yapısı varmış bigi görünmesine karşın tam tersine bir o kadar düşünceli ve de sevgi dolu olan birisidir.

Tek bir hayali vardır o da grup üyeleriyle birlikte çok büyük bir üne kavuşmaktır,bunun için Tokyo'ya gidip orda yaşamaya karar verir.Eski üyeleri Ren'le birlikte geçmiş bir birliktelik yaşamışlardır ama Ren Tokyo'ya giderek Trapnest'e katılıp çok büyük bir üne kavuşmuştur.


Nobuo "Nobu" Terashima

Nana'yı Black Stones'a kazandıran,aynı zamanda okuldan da en yakın arkadaşıdır. Ailesi'nin zenginliğine rağmen onun da hayali bir gün yaptıkları müzikle çok büyük bir üne kavuşmaktır.

Shinichi "Shin" Okazaki

Black Stones'a Hachiko sayesinde katılır ve grubun gitaristi olur.Trapnest'ten Reira'ya hayrandır.Ailevi sorunları nedeniyle başına buyruk yaşamaktadır.

Yasushi "Yasu" Takagi

Asıl mesleği avukatlık olan Yasu Blackstones'un lideridir aynı zamanda Nana'ya karşı ilgisi vardır ama Ren en iyi arkadaşıdır,içtiği sigara nedeniyle ''Black-stone'' (Japonya'da gerçek yaşamda da var olan bir sigaradır) gruba isim konusunda ilham kaynağı olmuştur.


~TRAPNEST ~
Reira Serizawa


Yarı amerikalı yarı japon olan Reira Trapnest'in vokalistidir,yıllardır Takumi'ye aşık olmasına rağmen Takumi'yle asla yaşayamadığı için hayatında hep bir hüzün vardır, şarkılarını sadece Takumi için söylüyordur ve;

Spoiler:
İlerleyen zamanda Shin'le bir ilişki yaşamaktadır.Takumi İchinose

Trapnest'in lideri olan Takumi ünlü bir çapkındır,hayatında asla aşka yer vermez.Reira'nın ona olan aşkını bilmesine rağmen asla onunla birlikte olmaz ve;

Spoiler:
İlerleyen zamanda Hachiko ile bir ilişki yaşar.


Ren Honjo

Oosaki Nana'yla büyük bir aşk yaşamasına rağmen bir gün Blackstones'u bırakarak Tokyo'ya Trapnest'e katılmak için gider.

Trapnest'in gitaristi olarak onlara katılır ve istediği üne kavuşur.

Naoki Fujieda


Blackstones'taki Nobu'yla eşleştirilmektedir,Trapnest'in davulcusudur. Yasu'nun eski arkadaşlarından birisidir.Çok sevecen ve sıcak kanlı bir yapısı vardır.


~Diğer Karakterler~
Nana "Hachi" Komatsu


Oosaki Nana'yla Tokyo'ya yolculuğu sırasında tanışır ve tesadüf eseri ev arkadaşı olurlar, çok zıt kişilikte olsalarda hiç bitmeyecek bir dostluğa adım atarlar.

Junko Saotome


Hachiko'nun en iyi arkadaşıdır,her kötü anında onun yanındadır ve ona destek olmaktadır,tam anlamıyla Hachi'nin annesi gibidir.

Kyosuke Takakura

Güzel Sanatlar Akademisi'nde okurken Junko'yla tanışıp aşk yaşamaya başlarlar ve de ilişkilerini çok uzun süre devam ettirirler.Junko'yla beraber,Komatsu'nun babası gibi onun her an yardımına koşarlar.

Shoji Endo

Komatsu Nana'nın-Hachiko'nun- erkek arkadaşıdır ama Hachiko'yu geride bırakarak Tokyo'ya üniversite için gider.

Misato Uehara


Çok zengin bir aileye sahiptir ve Blackstones'un en büyük hayranıdır özellikle de Oosaki Nana'nın.Nana'nın kıyafetlerini ve takılarını devamlı hediye olarak O'na getirir,ayrıca devamlı nerde olursa olsun Blackstones'un her etkinliğine katılmaya çalışır.


özz, caesar ve dark bunu beğendi.


Nana

Genel Bilgi
Anime Türü
Drama,Komedi,Müzik,Romantizm

Favori

Üye degerlendirmesi
Müzik
73%73%73%
7,30
Video
66%66%66%
6,60
Hikaye Anlatımı
70%70%70%
7,00
Karakter
69.5%69.5%69.5%
6,95
Tasarım
68%68%68%
6,80
İzlenebilirlilik
70.5%70.5%70.5%
7,05
Genel
72.5%72.5%72.5%
7,25
20 kullanıcı oyladı 70% averajla

Tanıtım Araçları

Eski 01 Eylül 2009, 00:05   #1
Whaaa??!!
 
Melek Gibi
 
bLueeekun'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: One Piece
Mesaj: 3.480
Standart İlgi: Nana

NANAyı görmek içimde birşeyleri hareketlendiriyor. Büyük bir iz bıraktı seri bende. Nobu-channn.
BaybLueeekun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01 Eylül 2009, 00:17   #2
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.286
Standart İlgi: Nana

Kesinlikle sana katılıyorum Özkan,o kadar çok sevdiğim bir yapım ki Mangası'na başladım açıkçası en sevdiğim Shoujo'lar arasındadır hatta en çok sevdiğimde ilk sırada yerini koruyor ve de 2003 yılında almış olduğu ''En iyi Shoujo'' ödülünü kesinlikle hak eden bir yapım bence...
GizellaSaura bunu beğendi.
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01 Eylül 2009, 00:22   #3
Ne düşünüyorsun?
 
Alayci
 
Madman's Knowledge'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Hunter's Dream
Yaş: 34
Favori Anime: Mobile Suit Gundam 00, Kaiji, LOGH, Seirei no Moribito, Fafner
Favori Manga: Berserk, Biohazard: Marhawa Desire, Claymore, Hetakoi, The Breaker
Mesaj: 2.844
Standart İlgi: Nana

Gün gelecek ben de izleyeceğim bu animeyi. Itır'ın ricaları emirdir çünkü hani bana da rica etti izlemem için
Tanıtım güzel olmuş; izlemek için birkez daha iştahım kabardı.
Madman's Knowledge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01 Eylül 2009, 00:38   #4
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.286
Standart İlgi: Nana

@gundamaster
Evet Bahadır uzun zamandır sen ve Bestami'ye rica ediyorum Özkan'a da ben rica etmiştim hatta izle mutlaka diye ve de kelimelerimle seriye çekme yolunda gitmiştim

Şakası bir yana ama tavsiye edip de izlemesini sağladığım hiçbir arkadaşım pişmanlık yaşamamıştır bu son derece izleyenin içine işleyen seri için öyle ki tanıtımda da bahsettiğim gibi kesinlikle yaşamımızdan kesitler sunacağımız kendimizden de bir şeyler bulacağımız o sımcısak ilişkileri izlerken insanın etkilenmemesi ne mümkün ve de eminim ki izledikten sonra senin de içinde bir burukluk oluşacak bu NANA ismini her andığında ben ki bu seriyi o dönem elimde olan anime serilerimde hep en sona atarak izlemeyi hep ertelemiştim şimdi bunun için ne kadar büyük bir pişmanlık yaşadığımı tahmin edebilirsiniz sanıyorum benim bu seriye karşı olan sevgimi bilen yakın arkadaşlarımın...
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01 Eylül 2009, 00:52   #5
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: Nana

Güzel bir anime,ben henüz ilk 4bölümü izledim,ama müzikleri cok hosuma gitti,bakalim tatilde biraz NANA fansubimiza egilecegim.izlemeyen varsa da yine bizden izler.Kazasker'e altyazilari kullanmamiza izin verdigi icin de buradan tesekkürler.
__________________

Spoiler:

人の精神の本質はその意識と潜在意識の戦いで定められる事であり。
BaySusano'o Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01 Eylül 2009, 01:57   #6
Whaaa??!!
 
Melek Gibi
 
bLueeekun'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: One Piece
Mesaj: 3.480
Standart İlgi: Nana

İzle abi bende o kadar uzattım izleyeceğim diye ama keşke uzatmasaymışım çok güzeldi.
BaybLueeekun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01 Eylül 2009, 03:57   #7
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: Nana

bir yandan bölümleri fansub icin düzenledikce izliyorum iste.ben bunun live-action filmini izlemistim bir ara galiba, ama o zamanlar animesi oldugunu bilmiyordum
__________________

Spoiler:

人の精神の本質はその意識と潜在意識の戦いで定められる事であり。
BaySusano'o Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Eylül 2009, 10:50   #8
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
leydipolgara'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Yaş: 32
Favori Anime: Nana , Itazuraa Na Kiss
Mesaj: 76
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Nana

Hey Nana... You know Nana....veeee kırık çilekli bardaklar

Anlatacak okadar şey varki Nana hakkında hangisini nasıl ifade etsem ve hangi sırayla ifade etsem bilemedim şimdi. Bir yandan kahkahalarla güldürürken bir yandan da hüngür sümük ağlatabiliyor beni. Hachiko'ya ve haylaz Nana'ya hep üzüldüm ve izlerken 'keşke benimde böyle bir arkadaşım olsaydı' die kıskandım onları. Sanki bir süre beraber yaşadık. Nanalar ağladı ben ağladım,onlar güldü ben güldüm.
Takumi ile ilk karşılaşmaları varya... offff offff.... Gökten öyle bi adam düşse kafama taştan olsun genede ahhh caaannnıımmm die sarılırım ona. :harika: Genelde Takumi kötü olarak bilinir ama ben seviyorum o adamı. Nobu'nun yapmadığını yaptı. Uyuz oluyorum Nobu'ya...

Çatlak Nana ise çok farklı biri. Normal hayatımda öyle arkadaşım olsun milyon tane düşmanım olsun. Değer verdiği insanlar için herşeyi yapabilir. Ne giyse,ne yapsa yakışıyor. Argo bir bayana bukadar yakışır ancak.

Animesi bittikten sonra mangasına da başladım. ilk ve son okuduğum manga.

Müzikleriyse kesinlikle çok güzel. Telefonumda zil sesim bile A little Pain

Kesinlikle 2. sezonu gelmeli. ama 2. sezonu manga bittikten sonra yapıcaklarını söylüyorlar. Mangaya da Ai Yazawa'nın hastalığı yüzünden ara verildi. Umarım en yakın zamanda iyileşirde devamını getirir manganın.
__________________
Bu dünyaya kendi isteğimle gelmedim ben,
Şaşkınlıktan başka bir şeyim artmadıda yaşarken.
Kendi isteğimle de gidiyor değilim şimdi,
Niye geldik kaldık,niye gidiyoruz bilmeden.

Ömer Hayyam
leydipolgara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26 Eylül 2009, 21:37   #9
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Cemis'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Eylül 2009
Mekan: Samsun
Yaş: 23
Favori Anime: Nodame Cantabile
Favori Manga: Naruto
Mesaj: 58
Standart İlgi: Nana

NANA izlediğim en güzel animelerden biriydi. Gerek samimiyeti, gerek konusu, gerek karakterleri, gerekse müzikleri... Her açıdan başarılıydı ve ikinci sezonunun gelmesini çok isterim -gerçi mangasını bir yere kadar okuyup tatmin oldum ama anime bir başka oluyor.
BayCemis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
anime, devam, izlemek, japonya, konu, movie, müzik, sao, ödül


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 03:35.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler