Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları > Anime Tanıtımları ve İncelemeleri


Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Animeler Hakkında Bilgi Almak İsteyenler İçeriye Bakmalı.


Darker than Black

Anime Tartışmaları Kategorisinde ve Anime Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Darker than Black Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> İsim: Darker than Black: -Kuro no Keiyakusha- Türü:Aksiyon,Süper Güç, Dram Bölüm Sayısı:25 Yıl: 06.04.2007 – 28.09.2007 Firma: BONES, Aniplex Yönetmen ...

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Darker than Black
Yayınlayan bedifeci
02 Eylül 2009
Standart Darker than Black

İsim: Darker than Black: -Kuro no Keiyakusha-
Türü:Aksiyon,Süper Güç, Dram
Bölüm Sayısı:25
Yıl: 06.04.2007 – 28.09.2007
Firma: BONES, Aniplex
Yönetmen : Tensai Okamura
Orijinal Yaratıcı: Bones, Tensai Okamura
Müzikler: Yoko Kanno
Karakter Tasarımı: Yuuji Iwahara


Hikâye:
10 yıl önce, Tokyo’da “Cehennem Kapısı” adında esrarengiz bir bölge ortaya çıkmıştır. Kapı’nın ortaya çıkışıyla beraber gökyüzü değişmiş, ay ortadan kaybolmuş ve gerçek yıldızların yerini sahteleri almıştır. Hemen sonrasında ise “yüklenici” (contractor) denilen doğa üstü güçlere sahip bazı insanlar, kendilerine ait benlikleri bulunmayan kuklalar ve pasif medyumların varlığı keşfedilmiştir.

Bir yüklenici olan Hei ile ortakları Yin, Huang ve Mao, gizli bir örgüt adına çalışmaktadır ve Cehennem Kapısı’nın sırrını çözmek adına bir çok gizli göreve katılmaktadırlar. Kei’nin “düzensiz kodu” BK-201 olarak tanımlanmış olup polis her yerde bu yükleniciyi aramaktadır. BK-201’in peşindeki polis şefi Misaki Kirihara, her seferinde elinden kaçırdığı bu yükleniciyi ararken başka gerçeklerle karşılaşacak,
Kapı’nın gizemini çözmek için kurulmuş Pandora araştırma enstitüsünün ardında yatan gerçekler açığa çıkacak, Evening Primrose adındaki gizli örgütün ve hükümetlerin de işin içine girmesiyle, cevapların yine bilmecelere döndüğü bazen durgun, bazen heyecanlı bir macera yaşanacaktır.

Animeye ait tanımlar:

Yüklenici (contractor): Yükleniciler Cehennem Kapısı’nın ortaya çıkışıyla beraber doğaüstü bazı güçler kazanmış insanlardır. Yüklenicilerin varlığı sıradan halktan özenle gizlenmekte ve kaza eseri bir yüklenici ile karşılaşmış insanların hafızası hükümet tarafından silinmektedir. Büyük bir çoğunluğa ve yüklenicilerin kendilerine göre, onlar merhamet,sevinç,vicdan gibi insani özelliklerini kaybetmiş soğuk kanlı katillerdir. Mantıklı olanı seçme kabiliyeti en önemli kişisel özellikleridir. Yüklenicilerin güçlerini kullandıktan sonra kontratlarının karşılığını ödemeleri gerekmektedir. Bu ödeme bazen çok ağır, bazen de hafif olabilir ama kullanılan gücün az ya da fazla oluşu ödemenin bedelini değiştirmez. Yüklenicilerin her birine ait bir yıldız ve bu yıldızı belirten bir “düzensiz kod” (messier code) vardır. Kimlikleri bu kodlarla belirlenmektedir. Bazıları yasadışı örgütler adına, bazıları da hükümetler adına çalışır.

Kukla: Kuklalar, programlanabilir, duygulardan yoksun medyumlardır.Görevlerine göre çeşitli formlarda olabilirler. Büyük çoğunluğu kendi “gardiyan/gözetleyici ruhlarını” kullanarak bilgi ağında büyük rol oynarlar. Aynı zamanda başka insanların görünüş ve hatıralarının yüklendiği birer gizli ajan olarak da kullanılabilirler. Animede büyük bir çoğunluk kuklaları bir “araç” olarak görse de, onların insanı özelliklerini tamamen kaybetmediklerine dair ipuçları vardır.

Cehennem Kapısı (Hell’s Gate): On yıl önce Tokyo’da ortaya çıkmış gizemli bölgeye verilen isimdir. Onun ortaya çıkışı, yüklenicilerin ve kuklaların ortaya çıkışı gibi bazı bilinmeyen etkilere neden olmuştur. Cehennem Kapısı’na girişi engellemek için onu şehirden ayıran büyük bir duvar inşa edilmiştir.

Cennet Kapısı (Heaven’s Gate): Beş yıl önce Güney Amerika’da yok olmuş ve yok oluşuyla 1.500 km büyüklüğünde bir alan haritalardan silinmiştir. Bu bölgeye hiç kimsenin girişi mümkün değildir. Neden yok olduğuna dair kimsenin bir fikri olmasa da animenin sonlarına doğru bazı gizemler açığa kavuşmaktadır.

E.P.R. (Evening Primrose): Yüklenicilerden oluşan bir illegal gruptur. Yüklenicilerin herkes tarafından tanınması ve kendilerine diğer insanlarla aynı sosyal hakların verilmesi için savaşırlar. EPR grubunun lideri, 5 yıl önceki savaşta Hei’nin takım arkadaşı olan ve aynı zamanda MI-6 adı verilen örgütte “Şubat” kod adı ile ajanlık yapan Amber’dir. EPR’ın Kapı hakkındaki gizemlerin çözülmesinde kilit bir önemi vardır.

PANDORA (Phisicalqantity Alternation Natural Deconstruction Organized Research Agency): Cehennem Kapı’sının gizemlerini araştırmak üzere, Kapı’nın yanına inşa edilmiş bir araştırma enstitüsüdür. Pandora tarafsız bir örgüt konumunda olup bütün ülkeler ve örgütler ile ilişkilidir.

Moratoryum: Kontratlarının bedelini henüz ödememiş, yarı yüklenici yarı kukla arası insanlardır. Moratoryumlar yüklenici gücüne sahiplerdir ama kendi güçlerini kontrol edemezler. Bir moratryumdan yükleniciye dönüş olasılığı sıfır kabul edilmektedir. Güçleri üzerinde kontrolleri bulunmadığı için çok tehlikelidirler.

Kontrat Ödemesi (Remuneration / Contract Payment): Yüklenicilere “yüklenici” adı verilmesinin nedeni, güçlerini kullandıktan sonra bunun bedelini belli bir şekilde ödemelerinden kaynaklanır. Her yüklenici gücünü kullandıktan sonra, belli bir bedel öder. Bu kimi zaman çocuk kanı içmek veya kendi parmaklarını kırmak gibi ağır bir bedelle, kimi zaman da taşları düzgün bir sırayla yere dizmek ya da sigara içmek gibi bir bedelle gerçekleştirilir. Neden ödeme yaptıkları ya da bu ödemeyi neden bu şekilde yaptıkları hakkında yüklenicilerin de bir fikirleri yoktur.Ödenilen bedelin gücün büyüklüğü yada küçüklüğüyle de bir ilgisi bulunmamaktadır.

İnceleme: Miyachou
Anime Türkiye Dergisi


Darker than Black

Genel Bilgi
Anime Türü
Aksiyon,Drama,Süper Güç

Favori

Üye degerlendirmesi
Müzik
84.3%84.3%84.3%
8,43
Video
81.4%81.4%81.4%
8,14
Hikaye Anlatımı
82.9%82.9%82.9%
8,29
Karakter
91.4%91.4%91.4%
9,14
Tasarım
85.7%85.7%85.7%
8,57
İzlenebilirlilik
88.6%88.6%88.6%
8,86
Genel
87.1%87.1%87.1%
8,71
14 kullanıcı oyladı 86% averajla

Tanıtım Araçları

Eski 10 Eylül 2009, 11:32   #1
heyheyleri tepesinde
 
çok yorgun
 
lafolya'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Yaş: 37
Favori Anime: darker than black,loveless
Mesaj: 532
Standart İlgi: Darker than Black

ilk bölümden itibaren kendisine çeken bir anime serisidir... pek insan için hei soğuk bir karakter olarak gelsede anime konusuna göre gayet insancıldır.. seri ilerledikçe çeşitli kavramlar ve terimler öğrenerek animeyi daha iyi anlmaya başlıyoruz.. ben özellikle ilk açılış müziğini beğenmiştim..Bir yüklenici olan Hei ilerleyen blümlerde nasıl bir yüklenici olduğunu ve neden bir kontratı olmadığını ve kendine ait bir yıldızının olmadığını öğreniyoruz..
Bayanlafolya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10 Eylül 2009, 12:50   #2
(*´_ゝ`)
 
None
 
UnderminE'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Wired
Yaş: 23
Favori Anime: Ping Pong
Favori Manga: Jojo, Sidooh
Mesaj: 3.003
Standart İlgi: Darker than Black

Darker Than Black-2 gelmeden bir kez daha izlesem mi diye düşündüm şimdi, harika bir seri, defalarca izlenir.
BayanUnderminE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11 Eylül 2009, 10:51   #3
Tenjin
 
Düsünceli
 
Tenjin'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Manisa
Favori Anime: Gintama
Mesaj: 45
Standart İlgi: Darker than Black

Gerçekten çok güzel bir yapım gidişiatı, olaylar, kurgusu... Bence karakter tasarımlarıda çok iyi. İlk başlarda biraz sıkıcı ve olaylar anlamsız gibi gelsede insan ikinci kez baştan izlemek istiyor. Merakla 2.sezonu bekliyorum.
__________________
BayTenjin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12 Eylül 2009, 16:51   #4
Ne düşünüyorsun?
 
Düsünceli
 
sakura hime'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: clow ülkesi
Yaş: 27
Favori Anime: tsubasa reservoir chronicle
Favori Manga: fruits basket
Mesaj: 933
Standart İlgi: Darker than Black

gerek konu gerekse karakter işlenimi açısında çok güzel bir seri seri boyunca olayların karakterler üzerinde ki etkileri ve karakterlerin değişim süreci çok güzel anlatılmış final olarak seriyi değerlendirdiğimde ilk sezon için finali çok güzel ve anlamlıydı ikinci sezonunu merakla beklemekteyim
__________________

Bayansakura hime Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16 Eylül 2009, 20:29   #5
Aile baskısı devam ediyor
atanana kadar sınava çalış
bakısı atandıktan sonra
evlendirelim baskısı ne yapsam
acaba...
 
Düsünceli
 
CHOBiTS'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Malatya
Yaş: 31
Favori Anime: FSN All - FMP All - Utawarerumono
Favori Manga: FMP Sigma, Fruit Basket, GTO
Mesaj: 4.603
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Darker than Black

Bedifeci nin bana verdiği DVD' ler arasından bulup izlemeye başladığım sıradan bir anime gibiydi ki ilk iki bölümden itibaren kendine çeken gizemli ve sarmal ilerleyen bir akımı vardı ki buda çok sevdiğim animeler arasına girmesini sağladı.
BayCHOBiTS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16 Eylül 2009, 20:47   #6
Nishiji
 
Dans
 
Biohazard'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Izmir
Mesaj: 89
Standart İlgi: Darker than Black

DTB, tamamiyle ilk bölümüyle "ya bu diğer animelere çok benziyo hacı" dedirtse de, sonradan alışıp sizi sürüklüyor. Bıraktıysanız devam edin, izliyorsanız bitirin. Hei gibi bir karaktere bazen kızabiliyorsunuz, bazen de "işte budur" diyorsunuz. Kaçırılmaması gereken bir seridir. Ayrıca ikinci sezonu da geliyor. Merakla bekliyoruz :3
BayanBiohazard Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Ekim 2009, 21:45   #7
ciel :)
 
----
 
hayalett'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Eylül 2009
Yaş: 26
Favori Anime: busou renkin
Mesaj: 29
Standart İlgi: Darker than Black

süper bir animedir...özellikle hei diğer animlerdeki baş karakterlerden çok farklı..insanda bir çok merak duygusu uyandıran biir seri..kesinlikle izlenmeli..2. sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz..
Bayanhayalett Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Ekim 2009, 14:55   #8
bir gün 36 saat olsa az daha
uyusam
 
Keyifli
 
eczmeltem'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Trabzon
Yaş: 32
Favori Anime: Itazura Na Kiss
Favori Manga: Bitter Virgin
Mesaj: 632
Blog Girişleri: 6
Standart İlgi: Darker than Black

Sırf havalı ismi için başladığım bir seriydi. İlk 2 bölümde normal bir seri zannettsem de öyle bir hikaye çizmişlerdi ki izlediğim sonun sadece sezon finali olduğuna inandım hep. Vakit ilerledikçe karakterler geçmişe döndükçe uzun soluklu bir şekilde izlemek istedim. 2. sezon daha başlamadı ama kalbim bu serinin daha da uzun sürmesinden yana.
Ne insancıldır ne değildir tanımı da kafanızı çok karıştıracak.
Henüz izlemeyen arkadaşlar hemen seriyi temin edip bu zevkten memnun kalmasınlar.
Bayaneczmeltem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mart 2010, 20:32   #9
var mıyım yok muyum?
 
çok yorgun
 
martikanadi'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Ocak 2010
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose of Versailles, D.Gray Man, Ayashi no Ceres, Naruto Shippuden... Daha çok var
Favori Manga: D. Gray Man
Mesaj: 391
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Darker than Black

Çok beğendiğim seriler arasına girdi... Ama lütfen birisi bana 2. sezonu anlatabilir mi ? Sonunu anlayamadım ....
__________________
Bayanmartikanadi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
500, aksiyon, amerika, dram, macera, süper güç, önemli, Şubat


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 01:04.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler