Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Anime Tartışmaları


Anime Tartışmaları Sevdiğimiz , Seyrettiğimiz Animeleri Hep Birlikte Tartışalım.


Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları

Anime/Manga/Visual Novel Sohbet Kategorisinde ve Anime Tartışmaları Forumunda Bulunan Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Şu ana dek izlediğim tüm villain'leri toplayıp tek birini öne çıkartmam gerekseydi, sanırım seçeceğim kişi kesinlikle Dessler olurdu. İnanılmaz zeki, ...

Like Tree29Beğenilenler

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 05 Ocak 2014, 02:06   #21
Geçse de yolumuz bozkırlardan,
denizlere çıkar sokaklar.
 
Depresyonda
 
Akuma_Blade'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Eylül 2009
Mekan: İskenderun / Hatay
Yaş: 34
Favori Anime: Gundam, Votoms, Lain, GITS, Blackjack, FMP, NHK ni Youkoso, Nadesico, Yamato, Fafner, Akira
Favori Manga: Blame, KOR, Mermaid's Forest, KKNJ, NGE, FSS, Aku no Hana, Detective Conan, Jiraishin, Akira, Alive
Mesaj: 2.564
Blog Girişleri: 6
Standart İlgi: Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter TasarımlarıŞu ana dek izlediğim tüm villain'leri toplayıp tek birini öne çıkartmam gerekseydi, sanırım seçeceğim kişi kesinlikle Dessler olurdu. İnanılmaz zeki, kendine güveni tam, gururu dışında hiçbir zaafı ve zayıf noktası olmayan, herşeyden ziyade idealleri için yaşayan bir adam. Bu yönleriyle aslında herhangi bir güç takıntılı insandan çok da farklı gözükmüyor. Başta Yamato'yu kendi ego'su için bir oyuncak olarak gören Dessler, sonradan bunu bir onur meselesi haline getiriyor ve ardından tetiklenen olaylarla savaşın başkentine dek taşındığını, kurmaya çalıştığı galaktik imparatorluğun yıkıldığını görüyoruz. Ama bildiğimiz anlamda ölüm bile bu kadar kült bir karakteri gözümüzde küçültemiyor aksine daha da ön plana çıkartıyor. Olaylar 2. sezona ve sonrasına taşındığında Dessler en az Kodai kadar önemli bir başrol karakteri haline geliyor ve hikaye odağındaki yeri bir villain'den çok daha farklı bir yere taşınıyor. Hal böyleyken alternatif evrenler de dahil tutulursa her seferinde ölümden geri geliyor hatta Yamato'yla kişisel hesabını kapatabilmek için hayatı pahasına Yamato'yu kurtarmak için savaşlara girmekten çekinmiyor. Aslında herşey bir inattan ziyade bir adamın ideallerine ne kadar takıntılı şekilde bağlandığıyla ilgili ve sanırım bu yadırganabilecek bir olay değil zira Dessler karton bir villain'den farksız başladığı hikayede olayların gelişimi ile Final itibariyle öyle bir değer kazanıyor ki artık açıkça Yamato mürettebatından rol çalabiliyor.

2. sezonda Sabera'ya ayar verdiği sahnede Dessler'in aslında nasıl biri olduğunun işaretleri oldukça net alınabilir.

Koichi Yamadera'nın 2199'daki Yamato yorumu ne kadar başarılıysa da bu karekteri Masato Ibu'nun orijinal yorumundan görmedikçe çok şey kaçırmışsınız demektir.

Biraz da gülmek adına:


Madman's Knowledge bunu beğendi.
__________________


Son Düzenleme Akuma_Blade tarafından 05 Ocak 2014 02:22 de yapıldı.
BayAkuma_Blade Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05 Ocak 2014, 11:24   #22
?
 
None
 
Stzake'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 16 Aralık 2013
Mekan: Prontera
Yaş: 24
Favori Anime: NGE
Favori Manga: Berserk, Bleach, Tokyo Ghoul, TG:Re
Mesaj: 262
Standart İlgi: Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları


Aizen Sousuke
Şimdi kendisini bir çok yönden ele alalım. Elimden geldiğince spoiler vermemeye çalışacağım o yüzden herkes okuyabilir diyebilirim.

Liderlik: Aizen gerçek bir lider. Sahip olduğu kitlesel gücü(karakterler vb) ona ne bir aileden kalıyor ne de başkaları tarafından veriliyor. Ne de bu kütlesel gücü kendisi yaratıyor. Kesinlikle ortak bir amaç uğrunda da toplanmıyor bu güç (vatanı milleti kurtalaralım vb.) Karakterlere gidip, "hey,yanımda savaşacak dostlar arıyorum" veya "hey dostum, şuan sahip oldukların senin için yeterli mi? hiç dünyayı değiştirmek ister miydin?" diyerek kendi etrafında topluyor (starrk ve barragan'ın flashbacklerinde gördüğümüz üzere. Çevresindeki herkesin bu adamın etrafında olmasının kendince özel sebepleri var. Hiç kimseye zorla bir şey yaptırmıyor. O sadece bir şey yapıyor ve çevresindekiler onu izliyorlar. Gerçek bir lider olmanın gerektirdiği en büyük nokta bu. Shinji'nin Urahara'a sarfettiği sözleri hatırlatmak istiyorum size hemen bu konuda (yanlış hatırlamıyorsam şu tarz bir şeydi): "Çevrendekilere emir vereceğin bir konuma getirildiğinde, işleri kendi tarzında yapmalısın. Eğer böyle yapıyor ve altındakiler tarafından takip edilmiyorsan liderlik için yaratılmamışsın demektir" Gerektiğinde altındakileri dize getirmek için aşırıya kaçmadan gayet estetik bir şekilde güç kullanmayı da ihmal etmeyen biri kendisi.

Zeka: Aizen'in sahip olduğu en büyük lütüflardan biri. Diğer serilerdeki bir çok kötü karakterde bu özelliği görüyoruz ama Aizen'i diğerlerinden ayıran en büyük özelliği her şeyi kontrolü altında tutması. Serinin mangasını takip edenler ne derece bir noktada seride gelişen olaylarda kontrolü olduğunu çok iyi bilirler. O her şeyi hesaplar ve onun için "beklenmedik" hiç bir şey yoktur. Her şeye hazırlıklıdır. Her ne kadar büyük bir kontrol gücüne sahip olsa da, etrafında beklenmedik olaylar gerçekleştiğinde hemen bunlardan yararlanmasını da çok iyi bilen bir karakter Aizen. Kurnazlığı da hat safhada yani. Konuşarak manipüle etme yeteneği de (yani herhangi bir özel güç kullanmadan insanları kendi çıkarı doğrultusunda kullanma) diğer kötü karakterlere göre çok üst düzeyde. Yalnız kendi altında çalışan kimse üzerinde bunu kullanmadığını da belirtmek isterim. Aneliz yeteneği de diğer özellikleri gibi oldukça üst düzey. Aizen kendisinin ve çevresindekilerin neler yapabileceğini çok iyi bilir. Aizen'in yukarda saydığım zekasının getirdiği özellikleri bir araya getirerek ortaya koydukları elde mısırla izlenecek cinsten gerçekten.

Gücü: Aizen en büyük lütüflardan diğeri de kesinlikle sahip olduğu zanpaktousu. Ama bu zanpaktou'u da en üst düzeyde verim alabilmek için bir Aizen olmak lazım kesinlikle. Yani zeka kısmında saydığım özelliklere sahip olması gerekiyor sahip olan kişinin. Zanpaktousunun yani kılıcının ne gibi bir güce sahip olduğunu spoiler vermemek amacıyla söylemek niyetinde değilim. Özetle Aizen sahip olduğu zanpaktou ile tamamen uyum içinde olan ve bu uyumu sınırlarına kadar kullanan bir karakter. Bunun yanında, içinde bulunduğu serideki diğer güçler konusunda da tam bir uzman. Databooktada, seride de bir çok kez şahit olduğumuz bir konu bu. Güç kısmını Gin'in Aizen hakkında sözleri ile bitirmek isterdim ama çok üşengecim şuan çevirme konusunda : ) Aizen büyük ihtimal, içerisinde bulunduğu evrende ana karakter'den sonraki en güçlü karakter.

Motivasyon: Aizen'in amaçlarını belirtmek buarda açık açık spoiler vermek olur, o yüzden daha farklı bir şekilde dile getirmeye çalışacağım. Aizen basitçe güç elde etmek isteyen veya intikam arayışında olan diğer karakterlerden tamamen sıyrılıyor. Aizen bir şeylerin değişmesi gerektiğine inanan bir karakter. "hayat böyle be birader nabacaksın?" değil de "böyle olmamalı, bu konuda bir şeyler yapılmalı" diyen biri. Açıkçası şuan başka bir şeyden daha bahsetmek istiyorum ama sanırım ağır bir şekide spoiler vermek olucak bu, zaten az çok verdim diyebiliriz spoiler az önceki cümlelerimde Neyse spoiler vermiş olucam, isteyen okusun istemeyen atlasın bu cümlemi: Aizen her ne kadar büyük bir güce sahip olsa ve bunu kendi amaçları uğruna kullansa dahi, eğer bu amacına ulaşamayacaksa bu güçlerinden kurtulmayı isteyen, özetle sahip olduğu üst düzey güçlerinden nefret eden bir karakter. Aslında Aizen'i motive eden şeyler hakkındaki bilgimiz hala kısıtlı. Umarım gelecekte daha geniş bilgiye sahip oluruz.

Dış görünüş: Adamın her yerinden karizma akıyor arkadaş. İçerisinde bulunduğu serideki en yakışıklı karakter denebilir kendisine. Duruşu ve davranışları yanındakilere güven, düşmana koru veren cinsten : )

Eksileri: Aizen her ne kadar büyük bir güce sahip olsa da hiç bir rakibini küçümsemeyen biri. Ama çok daha fazla güç elde ettikten sonra bu özelliği ortadan kalkıyor. Yani, kendine özgüveni o kadar artıyor ki bu onun sonu oluyor diyebiliriz. Kendisi kadar güçlü bir karakterin büyük bir ego'a sahip olması oldukça normal bir durum olduğu söylenebilir gerçi. Ama zaten onu motive eden şey de bu egosu değil mi : )

Bir diğer eksisi de, karakter olarak eksisi. Yani Aizen karakteri serideki boşlukları doldurmada mükemmel bir görev gören ve Mangaka'nın bazı şeylerde kolaya kaçtığını gösteren bir karakter denebilir. Sevilmemesinin en büyük nedeni de bu sanırım. Bu tarz karakterlere bir isim veriliyordu ama şuan nedense çıkartamıyorum. Bu tarz bir başka karaktere örnekte Durara'daki Izaya olabilir sanırım.

Spoiler vermemek için çabalamasam sanırım bunun iki katı bir yazı yazabilirdim. Üşengeç olmasa çok çok daha fazla. Ama yapacak bir şey yok. Aizen reis'e her şey değer
Akuma_Blade, Yasha, alixo94 ve 1 kişi bunu beğendi.
__________________
'
"Kendi sorunlarını çözemeyen bir kişinin, kusurlarının acısını başkalarına çektirmeye hakkı yoktur."

Son Düzenleme Stzake tarafından 05 Ocak 2014 11:30 de yapıldı.
BayStzake Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02 Şubat 2014, 00:52   #23
AntiHero
 
None
 
meyday'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 01 Eylül 2009
Favori Anime: Kara no Kyoukai
Mesaj: 1.086
Standart İlgi: Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları

Mahou Shoujo Madoka★Magica
Hakkında hiçbir bilgiye vakıf olmayanlar bakmasın, izledikleri zaman alacakları keyfin miktarı az da olsa azalabilir.

Spoiler:
Kyuubey
(Mahou Shoujo Madoka★Magica )


Sevimli, vakar, akılcı...
İfadesiz anlatırken gerçekleri, karşısındakinin tutuşur etekleri.
Aslında yok mantıksız yeri, herkes gibi geçimdir derdi.
__________________
.
Baymeyday Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Mart 2014, 11:56   #24
Geçse de yolumuz bozkırlardan,
denizlere çıkar sokaklar.
 
Depresyonda
 
Akuma_Blade'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Eylül 2009
Mekan: İskenderun / Hatay
Yaş: 34
Favori Anime: Gundam, Votoms, Lain, GITS, Blackjack, FMP, NHK ni Youkoso, Nadesico, Yamato, Fafner, Akira
Favori Manga: Blame, KOR, Mermaid's Forest, KKNJ, NGE, FSS, Aku no Hana, Detective Conan, Jiraishin, Akira, Alive
Mesaj: 2.564
Blog Girişleri: 6
Standart İlgi: Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları

Spoiler:


Gundam villain'lerini yönelimlerine göre sınıflandırdığım bir şema hazırladım. beğeneneceğinizi umuyorum.
meyday, UnderminE, brisingr ve 1 kişi bunu beğendi.
__________________

BayAkuma_Blade Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Mart 2014, 16:34   #25
Memento mori
 
None
 
suke'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 17 Ekim 2009
Favori Anime: Keijo!, Ninja Slayer, Danganronpa
Favori Manga: I Am a Hero, Chikan Otoko, Houkago Play
Mesaj: 732
Standart İlgi: Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları

Gundam karakterlerini atlıyorum, Akuma_Blade yazmış zaten ama Char başlı başına yeter.
Berserk'ten Griffith, adı üstünde zaten.
Jojo'dan Dio, en başarılı chaotic evil karakterdir kendisi bence.
Final Fantasy 7'den Sephiroth, en başarılı yazılmış karakterlerin tepesindedir bence. Kadaj'ı da çok severim.
Monster'dan Johann, kötü olmak isteyen karakter adayları onu örnek almalı bence.
Inazuma Eleven'dan Reiji Kageyama, futboldan nefret eden bir karakter ama müthiş bir zeka ve serinin sonlarında açıklanan gerçekler onun bu listeye girmesine yetti.
Fate serisinden Gilgamesh, biliyorsunuz zaten karakteri, bu listede olmasının en büyük nedeni, Rider'ın master'ıyla olan muhabbetinden ötürü.
Pokemon'dan Gary Oak, kötü bir karakterden çok rakip bir karakter, fakat tvde Pokemon izlerken havalı tavrının arkasında boş bir karakter olmadığını her fırsatta gösterdiğinden küçükken onun gibi olmak istememişmiydik?
Valkryia Chronicles'tan Selvaria Bles, savaşı yöneten evil mastermind değil elbette, en ön safta yer alan sadık bir şövalye, o yüzden kötü demek de içime sinmiyor ama en harbi düşman tiplerinden biri.
Legend of Galactic Heroes'ten Paul von Oberstein, yine kötülüğü tartışıbilir bir karakter, fakat animede yandaşlarının bile ondan hazetmemesi sevilmeyen bir tip olduğunu gösteriyor, lakin zeka olarak serideki herkesten bir adım önde, ve aldığı kararlar bazen onursuzca gibi görünse de askerlerinin tamamını ailelerine sağsalim kavuşturabilecek bir adam.

Shingeki no Kyojin'den...
Spoiler:
...Annie Leonhart, serideki favori karakterimin kötü karakter çıkması benim için biraz süpriz olsa da hakkını yemeyelim Annie'nin, sonuna kadar bu listede olmayı hakediyor kendisi.
Akuma_Blade ve Aequitas bunu beğendi.
__________________

Danganronpa LN Çevirileri >>> Forum / Blog
MyAnimeList
Steam
Twitter
suke Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10 Eylül 2014, 01:03   #26
Ne düşünüyorsun?
 
Küs
 
darkeros'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 25 Ekim 2010
Yaş: 34
Mesaj: 186
Standart İlgi: Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları

Naruto, Naruto Shippuuden, Bleach

Spoiler:
Naruto animesini ilk izlemeye başladığımda ve Orochimaru'yu ilk gördüğüm de herif sürekli cinsiyet değiştiriyor, pis pis gülüyor, devamlı yılana dönüşüyor, saçlar vıcık vıcık, bir de zırt pırt dilini dışarı çıkarıp löp löp falan yapıyordu. Terbiyesiz herif ! Aizen'i mumla arar olmuştuk. Aizen en azından her gün duş alıyor, sinek kaydı traşını oluyor , temiz kıyafetler giyip, saçına jöle sürüp öyle kötülük yapıyordu. Hatta bir kaç kez düğüne gidip damatla karıştırıldığı durumlar bile olmuştu. Herif öyle bakımlı yani. Son yıllarda Naruto Shippuuden de Madara'yı görünce kabul etmem gerekir ki Aizen bile amatör kaldı. Hayır yani kötü bir karakter bu kadar karizmatik olmamalı.

asisitasit ve Kudo Shin'ichi bunu beğendi.
Baydarkeros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10 Eylül 2014, 01:35   #27
Ne düşünüyorsun?
 
ölü gibi
 
esaklan987'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2014
Favori Anime: Ashita no Joe, Akage no Anne, Rose of Versailles, Ginga Eiyuu Densetsu, Ginga Tetsudou 999
Favori Manga: Ashita no Joe, Rose of Versailles, Maison Ikkoku, Kubikiri Asa, Hokuto no Ken
Mesaj: 442
Standart İlgi: Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları

Of... kötü karakter tasarımları? Yani... benim hiçbir şekilde hayranlık duyduğum bir kişi bile olmadı. Genelde yaptıkları hareketlere gülüyorum, sırf favori olunsun diye inanılmaz bir şekilde zeki yapıyorlar. Johan (Monster) karakterinin hareketlerinin, tavırlarının o kadar tahmin edilebilir olduğu gerçeği de ayrı bir nokta. Beni heyecanlandırmak, hayran bırakmak yerine uykumu getiriyordu Death Note ve Code Geass gibi serilerde de aynı durum var. Kötü karakter kendinden iğrendirmeli, baktığım zaman iğrençliği hissetmeliyim Bana bunu hissettiren en iyi kişi Gendou Ikari oldu. Bakın burada kendisi:

esaklan987 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10 Eylül 2014, 11:58   #28
?
 
None
 
Stzake'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 16 Aralık 2013
Mekan: Prontera
Yaş: 24
Favori Anime: NGE
Favori Manga: Berserk, Bleach, Tokyo Ghoul, TG:Re
Mesaj: 262
Standart İlgi: Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları

“ Orjinal Gönderi : esaklan987 Mesajı Görüntüle

Kötü karakter kendinden iğrendirmeli, baktığım zaman iğrençliği hissetmeliyim Bana bunu hissettiren en iyi kişi Gendou Ikari oldu. Bakın burada kendisi:

Nedense Gendo bana Shinji'nin büyümüş hali gibi geliyor hep. Büyümüş ama Shinji'nin seride yaşadağı iyileşmeyi yaşayamamış hali gibi. Daha zeki ve belli bir amaca odaklanmış. Hiç kötü karakter olarak görmedim kendisini yani. Hatta seri içerisinde en çok acıdığım karakterlerden.
__________________
'
"Kendi sorunlarını çözemeyen bir kişinin, kusurlarının acısını başkalarına çektirmeye hakkı yoktur."
BayStzake Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10 Eylül 2014, 12:17   #29
Ne düşünüyorsun?
 
ölü gibi
 
esaklan987'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2014
Favori Anime: Ashita no Joe, Akage no Anne, Rose of Versailles, Ginga Eiyuu Densetsu, Ginga Tetsudou 999
Favori Manga: Ashita no Joe, Rose of Versailles, Maison Ikkoku, Kubikiri Asa, Hokuto no Ken
Mesaj: 442
Standart İlgi: Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları

Sizin de bildiğiniz gibi Shinji yalnız kalmış bir çocuk ancak Gendou ile bir bağlantısını ben pek hissedemiyorum.
Bunu biraz açıklayalım:

1-) Gendou Shinji için iğrençliğin tanımı, onun gibi olmaktan sürekli kaçınıyor, ondan hem nefret ediyor, hem de onun şefkatini istiyor.
2-) Gendou iğrençliğin tanımı, içinde hiçbir şekilde iyi niyet yok. Çünkü yalnızlığın acısını çok iyi biliyor, yalnızlığı da bir nevi seviyor. Gerçek Şeytan, gerçek iğrençlik, ona acıyamam çünkü bunu kendisi istiyor, herkesi istediği gibi kullanıyor. Fazla zeki değil ama iğrençlik denildiği zaman bu adamın üstüne tanımam. Johan falan gitsin top oynasın
3-) Gendou tamamen yalnızlığı tadarken (bunu kendisi de istiyor), Shinji için yardımcı olabilecek insanlar var (shinji yalnızlıktan nefret ediyor). Mesela Katsuragi gibi...

O yüzden pek bir bağları olduğunu zannetmiyorum... Çocuklar nefret ettikleri kişilere çeker, ailelerine çeker gibi bir durum olacağını da sanmıyorum... Gendou için iğrençlik en güzel kelime

Son Düzenleme esaklan987 tarafından 10 Eylül 2014 12:44 de yapıldı.
esaklan987 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10 Eylül 2014, 15:33   #30
Banned
...
 
----
 
 
Giriş Tarihi: 30 Haziran 2013
Yaş: 29
Favori Anime: Yok
Favori Manga: Yok
Mesaj: 53
Standart İlgi: Başarılı Bulduğunuz Kötü Karakter Tasarımları

One Piece Teach,Bleach Aizen,Berserk Griffith,Casshern Sins Luna,Fullmetal Alchemist Father,Death Note Kira,Basilisk Tenzen,Naruto Orochimaru,Saint Seiya Hades,Kurozuka Kuromitsu,Hellsing Alucard,Death Billiards Bartender
BayHellworld Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
anime, deli bekir, kara no kyoukai, kyoukai, ova, shin


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 22:35.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler