Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Forum Genel > Arşiv Odası


Arşiv Odası Eski konuların toplandığı bölüm cevap yazılamaz


İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos

Forum Genel Kategorisinde ve Arşiv Odası Forumunda Bulunan İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> “ Orjinal Gönderi : Beyazm ” ailelerin bu konuda çok cahil olduğu bir dönemden geçiyor ülkemiz, internet kullanana iyi bir ...

Like Tree121Beğenilenler

 
 
LinkBack Konu araçları
Eski 04 Mayıs 2011, 18:02   #51
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos

“ Orjinal Gönderi : Beyazm Mesajı Görüntüle

ailelerin bu konuda çok cahil olduğu bir dönemden geçiyor ülkemiz, internet kullanana iyi bir veri kaynağı olurken aynı zamanda tehlikeleri tuzakları olan uçsuz bucaksız bir boşluk, sen ben engelleriz ailemizi tuzaklardan küçüklerimizi belki, ama bunu yapamayan büyük yığınlar var
Bu kısım çok doğru. Yine de yasaklamak en doğru çözüm değil. Bıçak yarasına yara bandı yapıştırmak gibi bir şey. İnsanları eğitmek en doğru çözüm yolu. Yarayı dikip, iyileşmeye bırakmak gibi. Belki uzun zaman alacak, ama kalıcı olacak.
bedifeci bunu beğendi.
__________________

Spoiler:

人の精神の本質はその意識と潜在意識の戦いで定められる事であり。
BaySusano'o Çevrimdışı  
Eski 04 Mayıs 2011, 18:06   #52
Çok Kişisel
Dikkat ısırır!.. Şaka
yapmıyorum...
 
Asabi
 
Aurora Borealis'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 27 Kasım 2009
Mekan: İst.
Yaş: 37
Favori Anime: G.İ.T.Shell, Skip Beat!, Attack on titan.
Favori Manga: Skip Beat!, Attack on titan.
Mesaj: 2.620
Blog Girişleri: 54
Standart İlgi: İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos

ancak şu sunulan paketlerden biri kısıtsız olmalı bilinçli kullanıcı için, sonuçta paket türünün seçimi ailelere bırakılıyor satın alana kalıyor ne de olsa, sansüre özgürlüğü engelleyecek her şeye karşıyım

katılıyorum. ama cahil bir ebeveyn senin verdiğin örnekte ne kadar doğru bir seçim yapabilir ki sonuçta hakikatten bazı çocuklar şeytana pabucunu ters giydirebilecek kadar ikna yeteneğine sahip

ama çocuklar için her konuda özgürlük diye diretmeye de gerek görmüyorum.

elbette ancak şöylede bir gerçek var yasakladıkça bir şeyleri malesef onlar, kendilerinin iyiliğini düşündüğümüzü düşünemediklerinden daha uçlara kendilerini çekebiliyorlar. eh her şeyin başı eğitim maalesef yasaklansın, kısıtlansın, özgür bırakılsın.. olacakların yolu değişecek sadece.. sonuç bence aynı..:birsey gelmez: hayırlısı..
__________________
The past will often attack the present with the pain of your memories..
Yanıma keyfimin kahyasını, paşa gönlümü ve tepemin tasını alarak burnumun dikine gitmeye bayılıyorum...
BayanAurora Borealis Çevrimdışı  
Eski 04 Mayıs 2011, 18:07   #53
Ne düşünüyorsun?
 
None
 
antioksidan'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Κωνσταντινούπολι`
Yaş: 25
Favori Anime: Hellsing Ultimate
Favori Manga: manga is for puffs
Mesaj: 459
Standart İlgi: İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos

Beyaz abi, sübyanları sevelim, koruyalım, yaşatalım. Buna kimsenin bir itirazı olmaz zaten. Ama buradaki olay çocukları korumaktan daha öte. Aileler kişisel bilgisayara filtre koymayı bilmiyorsa neden devlet destek çıkmıyor? Anne babayı bilinçlendirmiyorlar ama sansürlemeyi biliyorlar. Ayrıca böyle bir hizmeti var TTnet'in. Aile koruma şifresi diye bir zımbırtı. Böyle porno, kumar vs. sitelerini engelliyor. Bunu kullansınlar. Çok da zor bir şey değil bunu yapmak.

Devlet ailelere nasıl korunacaklarını öğretsin. Halkı biliçlendirmek değil mi?
Ayrıca bunu aşmak isteyen yine aşar. İster devlet ister aile sansürü olsun yine aşılır. Hiçbir zaman tam sansür mümkün değil.

Devlet beni 4 tane paketten birini kullanmaya zorluyor. Bu paketin sadece adını biliyoruz. Nasıl bir filtreleme var, neye göre değerlendiriliyor, kim değerlendiriyor, ne sıklıkla bunu güncelleyecekler vs. bu konular hakkında bir bilgimiz olmayacak. İçeriğini dahi bilmediğimiz bir paket kullanmaya zorlanacağız.

Gerçekten bunu mu istiyoruz?
spartiate, Kisiliksiz, Luna ve 1 kişi bunu beğendi.
__________________
Okan
antioksidan Çevrimdışı  
Eski 04 Mayıs 2011, 18:50   #54
Ne düşünüyorsun?
 
Düsünceli
 
Beyazm'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mesaj: 855
Standart İlgi: İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos

Ailelerin bilinçlendirilmesini ben de düşündüm ama bunun kolay olmayacağını ve baya zaman alacağı da aşikar olduğu için sistemin olabilirliği belki bir geçiş döneminde göz yumulabilir diye aklıma geliyor sadece, aileleri eğitmenin yanında net paketleri satın alınırken danışma servisleri kurularak aileler o anda bilinçlendirile de bilir gibi düşünüyorum, ya tabi bunların hepsi fikir, yorum, burada beyin fırtınası yapıyoruz bir nevi, elbette birimiz fikirlerimizi, tabi konuya odaklı, ortaya atıyoruz diğerlerimiz de bunun olumlu olabilecek ya da olumsuz uygunsuz yanlarını görebildiği sürece eleştirebiliyor, tartışma da böyle olur zaten, bir yerlere de bu yolla varilabilir, hepimiz yetişkin insanlarız, sitemiz yaş ortalaması çok da küçük olmayan bir site.
Çocuklara yasaklama olayında onların zıtlaşıp uzaklaşma ihtimalleri elbette mümkün, aslında burada da bilinçli yaklaşım gerekiyor, yasağı koymak değil mesele değil mi, ona bunu anlatmak oturup onunla bunu tartışmak onun fikirlerine saygı duyup onun da bir kişiliği evde söz sahibi olduğunu ona hissettirmek, bir nevi bunun gerekliliğini onun gönlünü ederek açıklamak, ah ah bizim toplum ne yazık ki bu konuda da çok cahil, ne yazıkki büyüklere bile hala toplumca çocuk güzüyle bakıp benim doğrum çocuğumun da doğrusudur diyerek yasaklar getiren bir yapıya sahibiz, bu noktada sitemiz üyelerinin cidden toplumun önünde gittiğini görmek mutlu ediyor. Belki gelecek bu yönden şu ankinden daha umut verici olabilir. Okanın dediği gibi tabi ki büyük yığınları ilgilendiren bir konuda halka da danışılmalıydı, en azından bu kurallar paketler oluşturulurken bizim de haberimiz olmalıydı, belki nette yapılacak anketlerle bilmiyorum bir şekilde yapılabilirdi, şu an konu biraz kapalı kutu malesef ki.
bedifeci bunu beğendi.
BayBeyazm Çevrimdışı  
Eski 04 Mayıs 2011, 18:56   #55
Kendini birşey zannetmek?
 
çok yorgun
 
Anifly'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 25 Aralık 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 31
Mesaj: 328
Standart İlgi: İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos

Ben çocukları düşündüklerini sanmıyorum bir önceki yorumumdaki olay da ilerde yaşanırsa hatırlatırım ben böyle demiştim diye. Amacım konuyu başka yöne çekmek değil ama yapılan uygulamalar düzenlemelr beni bu şekilde düşündürüyor malesef.
Spoiler içindeki habere bakın lütfen...
Spoiler:
Belirtmek isterim ben içki kullanmam ama bu haber bu ne yahu dedirtti yine
http://www.ntvmsnbc.com/id/25093834/
__________________
BayanAnifly Çevrimdışı  
Eski 04 Mayıs 2011, 19:20   #56
おたく/|
58;タク
 
Eğlenceli
 
rçatalkaya'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Mekan: Trabzon
Favori Anime: Death note
Mesaj: 190
Standart İlgi: İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos

Son bilgilendirmelerden biri ,okumanızı umarım

BTK'dan yapılan yazılı açıklamada, Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliğinin İnternetin Güvenli Kullanımı başlıklı 10. maddesinin, işletmecilere internetin güvenli kullanımına yönelik ücretsiz alternatif hizmet sunma yükümlülüğü getirdiği anımsatıldı. Bu çerçevede 22 Şubat 2011 tarihli Kurul kararıyla ''İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar''ın belirlendiği ifade edilen açıklamada, bu usul ve esasların karar tarihinden itibaren 6 ay sonra yürürlüğe gireceği belirtildi.

Açıklamada, bu usul ve esaslar kapsamında tüketicilerin internetin zararlı ve yasa dışı içeriğinden korunmalarına yönelik verilecek alternatif Güvenli İnternet Hizmetinin, işletmeciler tarafından ek ücret olmaksızın sunulacağı ifade edildi.

İşletmeciler tarafından kullanıcıları için farklı erişim yetkilerine sahip Standart Profil, Çocuk Profili, Aile Profili ve Yurtiçi İnternet Profili adıyla dört farklı kullanıcı profilinin tanımlanacağı ve internet erişiminin bu profillere göre düzenleneceğinin belirtildiği açıklamada, şunlar vurgulandı:

''Bireysel aboneler Güvenli İnternet Hizmetini tercih edip etmeme konusunda tamamen özgür hareket edebilecekler. Güvenli İnternet Hizmeti, kişisel tercihler doğrultusunda sunulacak ve bu hizmeti almak istemeyen kullanıcılar için mevcut internet erişimlerinde herhangi bir değişiklik getirilmeyecek. Kullanıcılar güvenli internet hizmetini alma, almama, profiller arası geçiş yapma veya çıkma konusunda tamamen serbest şekilde seçim yapabilecekler. Bu düzenlemeyle internet kullanımına sınırlama getirilmesi söz konusu olmayıp isteyen kullanıcılar için hizmeti seçenekli olarak alabilme hakkı getirilmektedir.

Güvenli İnternet Hizmeti tamamen özgür irade ile kişisel tercihler doğrultusunda talep edilecek bir hizmettir. Hem ülkemizde hem de dünyada internet servis sağlayıcıları kullanıcılarına benzer hizmetler sunmaktadırlar.''
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bunun neresi size ters tam olarak anlamadım.Eksikler olabilir buda kamouyu oluşturularak düzeltilebilir. Tartışmayı bu metin üzerinde yürütmemiz faydalı olur.
ramo bunu beğendi.
__________________
私の世界は、アニメです

Son Düzenleme rçatalkaya tarafından 04 Mayıs 2011 19:26 de yapıldı.
Bayrçatalkaya Çevrimdışı  
Eski 04 Mayıs 2011, 19:40   #57
moral destek ünitesi
istiyorum...
 
None
 
özz'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 21 Eylül 2009
Favori Anime: Rose of Versailles , Seirei no Moribito
Favori Manga: Fruits Basket , Kimi ni Todoke , Slam Dunk
Mesaj: 1.976
Standart İlgi: İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos

@Anifly, ister öyle düşünürsün, ister böyle (belki de düşüncelerinde haklısındır) ama lütfen konuyu daha fazla dağıtacak mesajlar atmayalım. Konumuz internet üzerinde olası kısıtlamalar, iyi yanları, kötü yanları, şöyle olsaydı daha iyi olurdu vb. yapıcı mesajlar gelirse iyi olur.

@rçatalkaya, teşekkürler.
bedifeci bunu beğendi.
Bayanözz Çevrimdışı  
Eski 04 Mayıs 2011, 19:53   #58
Y U NO STUDY
ლ(ಠ益ಠ
 
None
 
multimate_pnd'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 16 Nisan 2011
Yaş: 24
Favori Anime: One Piece, FullMetal Alchemist Brotherhood, Bleach, Naruto...
Favori Manga: Gantz, One Piece, Fairy Tail, Monster Soul...
Mesaj: 146
Standart İlgi: İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos

“ Alıntı ”

Bireysel aboneler Güvenli İnternet Hizmetini tercih edip etmeme konusunda tamamen özgür hareket edebilecekler. Güvenli İnternet Hizmeti, kişisel tercihler doğrultusunda sunulacak ve bu hizmeti almak istemeyen kullanıcılar için mevcut internet erişimlerinde herhangi bir değişiklik getirilmeyecek. Kullanıcılar güvenli internet hizmetini alma, almama, profiller arası geçiş yapma veya çıkma konusunda tamamen serbest şekilde seçim yapabilecekler. Bu düzenlemeyle internet kullanımına sınırlama getirilmesi söz konusu olmayıp isteyen kullanıcılar için hizmeti seçenekli olarak alabilme hakkı getirilmektedir.
Yani bu paketleri seçmek zorunlu değil mi? Sorgusuz sualsiz, kayıt altına almadan site erişimi kapatan devlet, bunu da zorunlu yapar bence.
Herkesin internetini kısıtlamaktansa, çocuklu ailelerin internet bağlantılarında bu koruma sistemleri zorunlu hale getirilsin, masrafın bir kısmını veya tamamını devlet karşılasın, herkes mutlu olsun.
Ve zaten tüm ülkenin interneti söz konsuysa bu uygulamayı s*kseler kabul ettiremezler. Çok büyük ayaklanma olur, ergenekonu geçer bu olay.
Baymultimate_pnd Çevrimdışı  
Eski 04 Mayıs 2011, 19:58   #59
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Sodakazam'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 18 Eylül 2009
Favori Anime: Slam Dunk, FullMetal Alchemist Brotherhood, Hajime No Ippo, Gurren Lagann, One Outs, One Piece
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece, Liar Game, Area No Kishi
Mesaj: 20
Standart İlgi: İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos

“ Orjinal Gönderi : hione Mesajı Görüntüle

aslında şu an yazacaklarımın bi benzerini dün akşam yazmayı düşünüyordum ama herkesin bu konuda gereğinden fazla ateşli olmasından ve gereksiz yere tartışma çıkarmaktan korktuğum için vazgeçmiştim.
öncelike ilk postaki kanun maddelerini ve haberi kaç kişi okudu bilmiyorum ama , kanunun çıkış tarihi 22.02.2011 yane neredeyse 2,5 ay önce ama konu neden hararetli bir biçimde şu an konuşulmaya ve tartışılmaya başlandı bunu zerre kadar anlamış değilim (anlıyorum aslında da anlamamazlığa vuruyorum) , bir ikinciside kanununun 4. maddesinin k bendinde açıkça yazılmış ki ; Kullanıcının erişebileceği internet site ve uygulamalarına ait bir sınırlamanın olmadığı, mevcut mevzuat kapsamında internete erişimin sağlandığı profili, şu an neyse o zmnda o olacak , bugün gerekli merciilerden de ztn aynı yönde açıklama gelmiş (kaynak : http://ekonomi.haberturk.com/teknolo...sure-jet-yanit) , o yüzden neredeyse küfüre varacak olan tepkilerinize bi anlam verebilmiş değilim , bu sebeple bi konu veya bi olay hakkında yorum yada eleştiri yapmadan önce iyice bi oturup araştırma yapmak , enine boyuna düşünmek gerektiği taraftarıyım, inanın akşamki ,gerek forumlar olsun gerek facebook olsun bu konudaki yazıların bir çoğunu okurken gülüyordum sadece böle birşeyin olacağına kendileri inanıyormudur acaba diye , gerçi çok çabuk dolduruşa ve gaza gelen bir millet olduğumuz için bunları fazla yadırgamamak lazım o yüzden yazıların bir çoğunu normal karşılamıştım.
haa bide bir forum kullanıcımız megaupload konusunda şikayetçi olmuş , aynı sitenin free olarak yayın yapan porno sitesinden haberi yok sanırım kendisinin , onuda ayrıca belirteyim dedim...


önemli dipnot : 29 yaşındayım şu anakadar ki yaşımın bana oy kullanmaya izin verdiği dönemden beri herhangi bir partiye oy vermiş değilim bundan sonrada vermeyi düşünmüyorum , çünkü siyaset denen şey benim lugatımda 'yalancılık, dolandırıcılık ve ikiyüzlülükle' (bu kelimeleri çoğaltabilirim ama gerek yok) aynı anlamlara geldiği için , siyasetle zerre kadar alakam ve ilgim yoktur...
Öncelikle şunu söyleyeyim, seni hiç sevmedim haywan... Şunu söylemem gerekir ki seçimlerde oy vermeyip ülkenin yönetimine gram kadar katkısı olmayan bir bireyin ne hükümetin getirdiklerini eleştirmeye hakkı var, ne de hükümeti iyi veya kötü olarak eleştirenleri eleştirmeye hakkı var. Ortaya göstermelik tavır koymaya çalışıp esasında yanlış yapan adamları oldum olası sevmedim.

Geleyim ikinci kısma... Evet dediğin gibi bu dediğin şey 2.5 ay önce resmi gazeteden duyrulmuş. Ama bizim takip ettiğimiz basın organlarına düşmeyince nasıl haberimiz olsun? Ben günce 3 farklı gazete okuyan bir insan olmama rağmen bu zamana kadar öğrenmememiz bizim suçumuz olmamalı bence...

Üçüncü kısım... Şu önemli dipnotunda siyasetçilerin ne kadar sahtekarlık ve çirkeflikten olduğundan bahsetmişsin. Evet haklısın... Ama muhteşem derecede kendinle çeliştiğin bir nokta var. O verdiğin linkteki açıklamayı yapan kim? "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu" başkanı... Onun bağlı olduğu yer neresi? Ulaştırma Bakanlığı... Yani dolayısıyla bu açıklamayı yapan kişiler senin o ikiyüzlü dediğin ve öyle olan kişilerin atadıkları... Bu yaptığın açıklamaya tek bir lafım var... "Bu ne perhiz, bu ne lahane turşusu?"

Son kısım... ben senin aksine olayı biraz daha araştırdım. Ve özellikle bir nokta dikkatimi çekti...
"Çünkü yönetmelik, tüm kullanıcıların sadece belirlenen kullanıcı adı ve şifreyle internete girebilmelerine izin verecek. Böylece herkesin ziyaret ettiği siteler, yaptıkları işlemler kayıt altında olacak. "
Buradan ne anlıyorsun? Telefonlarımızın dinlenmesi ve bunun arasında herhangi bir fark var mı söyle bana? Facebook a yazdıklarımız da kaydedilir, msn de konuştuklarımız da gözetim altında olur. Mesela ben, cemaat ve akepeye karşıt olan yerlere facebook da üyeyim. Beni rahatlıkla bulacaklar ve 8. sınıf vatandaş muamelesi göreceğim. Hatta belki de fişleneceğim ergenekondan falan...

Bu yazdığımı kavga çıkarmak veya milleti galeyana getirmek için yazdığımı düşünenler olabilir. Olsun varsın... Ama bu durum herhangi bir sansürden veya faşizmden çok daha öte bir olay bana kalsa. Ve ülkemizdeki bu derece önemli dağ kadar sorunlarından sadece bir tanesi... Bu yüzden açıkcası antioksidan nickli arkadaşın dışında yazılan tüm yorumları gerçekten samimiyetsiz buldum. Yeterince ciddiye alınmıyor ülke meseleleri, izlediğiniz bir animeden veya burada kakara kikiri yaptığınız bir yorumdan feragat edin ve hayatı sadece facebook dan ibaret insanlara durumun ciddiyetini anlatın bizi hergün daha da kısıtlayan bu sisteme biraz daha ciddiyetle yaklaşın çok rica ediyorum sizden.
__________________
Sodakazam Çevrimdışı  
Eski 04 Mayıs 2011, 20:13   #60
Kendini birşey zannetmek?
 
çok yorgun
 
Anifly'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 25 Aralık 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 31
Mesaj: 328
Standart İlgi: İnternetin Ölüm Tarihi 22 Ağustos

“ Orjinal Gönderi : özz Mesajı Görüntüle

@Anifly, ister öyle düşünürsün, ister böyle (belki de düşüncelerinde haklısındır) ama lütfen konuyu daha fazla dağıtacak mesajlar atmayalım. Konumuz internet üzerinde olası kısıtlamalar, iyi yanları, kötü yanları, şöyle olsaydı daha iyi olurdu vb. yapıcı mesajlar gelirse iyi olur.

@rçatalkaya, teşekkürler.
Bu sekılde mesaj yazdıgın ıcın attıgım mesajı tekrar ınceledım özz ancak gorundugu gıbı ben konu dısında farkı bır yorum yapmamısım. Sanırım yorumlarımı begenmemıs olmanızın nedeni sizden farklı olarak olayı yorumlamamdır. Neden bu sekılde bana karsı bır tepkı var onuda anlamadım ama neyse bu mesajla konuyu dagittgm ıcın ozur dılerım.
__________________
BayanAnifly Çevrimdışı  
 

Etiketler
bilim, tarihi


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 10:04.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler