Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Forum Genel > Arşiv Odası


Arşiv Odası Eski konuların toplandığı bölüm cevap yazılamaz


En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

Forum Genel Kategorisinde ve Arşiv Odası Forumunda Bulunan En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz? Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Ookami Kakushi Üst üste kurt konulu yapım izlemek güzel oldu Sıradan bir yapım izlerken sıkılmadım zaman geçirmek için güzel....

Like Tree124Beğenilenler

 
 
LinkBack Konu araçları
Eski 11 Temmuz 2011, 23:04   #931
Ne düşünüyorsun?
 
None
 
Hedon'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2011
Mekan: İzmir
Favori Anime: Wolf's Rain
Favori Manga: Aku no Hana
Mesaj: 177
Standart İlgi: En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

Ookami Kakushi

Üst üste kurt konulu yapım izlemek güzel oldu

Sıradan bir yapım izlerken sıkılmadım zaman geçirmek için güzel.

Son Düzenleme Hedon tarafından 11 Nisan 2012 16:11 de yapıldı.
BayHedon Çevrimdışı  
Eski 15 Temmuz 2011, 01:46   #932
ヽ༼ຈل&
#860;ຈ༽ノ
Raise Ur
Dongersヽ༼ຈ&
#1604;͜ຈ༽A
417;
 
Alayci
 
Aequitas'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 27 Aralık 2009
Yaş: 24
Favori Anime: Dragon Ball Z, Hajime no İppo, One Piece
Favori Manga: RuroKen, Recca, GANTZ, Slam Dunk
Mesaj: 1.304
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

Rose of Versailles 10/10

Önceleri aklımdaki fikir sadece Türkiye'de yayınlanmış animelerden biri olduğuydu. Sonra birkaç kişinin görüşlerinden sonra ilgi duymaya başladım ve indirdim. Beklemedeydi, en sonunda üç gün önce gazı aldım ve başladım. İlk görüşte aşktı. İlk bölümü izlediğimde tutulacağımı anlamıştım. Uzun süredir doğru düzgün anime izlemeyen, izlemek de istemeyen biri için kilo aldırmayan sınırsız çikolata gibiydi.

Eski bir yapım olmasına rağmen o dönemin diğer yapımlarını kıskandıracak derecede güzel göz çizimleri vardı. Karakterlerin duyguları çok iyi yansıtılıyordu. Seride çocukluğunu gördüğümüz karakterler serinin sonunda 30'lu yaşlara geliyordu. Zaman atlamaları o kadar yerinde ve iyi yapılıyordu ki; o aralığı yaşamış gibi hissediyordum. Hikâyeyi anlatan bayanın emeğini de es geçmemek lazım, bölümün çeşitli yerlerinde verdiği bilgilerle kimi zaman akıldaki soru işaretlerini çok iyi cevaplandırıyor, kimin zaman ise diğer bölümleri iple çekmenizi istetecek şeyler söylüyordu.

Karakter gelişimleri o kadar iyiydi ki, bir an nefret ettiğim karaktere daha sonra sempati duyabiliyordum, ama bunu shounendeki gibi klişelerle yapmıyordu. Sağlam temeller üzerine yapıyordu.

Adım adım beklenen sona doğru giderken, bir olay bittiğinde diğeri başlıyor, hiç sıkmıyordu.

Kendimi ilk gün beş, ikinci gün 15, son gündeyse 20 bölüm izlerken buldum. Öyle ki, uzun zamandır böyle bir şey yapmamıştım.

Spoilerlı izlediğim bir anime olmasına rağmen, yüreğimin daha fazla dağlanamazdı herhalde.

Bundan sonrası karakterlerle ilgilimi düşüncelerimi içerir, yani Spoiler.

Oscar :

Spoiler:
Animeye başlamadan önce de kendisinden büyük beklentilerim vardı, ki beklentilerimi fazlasıyla da karşıladı. Sonlara doğru ne zaman adını duysam ağlamaklı oldum, son bölümün ilk yarısı ise benim için tam bir ok yağmuruydu. Böyle bir insan nasıl varolabilir? Temiz kalpli, adalet duygusu sağlam, sadık, güzel, cesur. Anime boyunca kendisine aşık olan erkek ve kadınları anlamamak elde değil. Bir erkek gibi yetiştirilmesine rağmen, yaşı ilerledikçe kadınlığının farkına varması, kalbinin sesini dinlemesi. Fersen'e aşık olduktan sonra kaç bölüm boyunca aşk adını ağzına almadı. Biz izleyiciler o aşkı hep gözünde gördük. Maria Antoniette'ye duyduğu saygı, sevgi ve sadakatten dolayı aşkını kalbine gömdü. İyi ki de gömmüş, iyi ki de karşılıksızmış diyorum. Çok kısa bir süre de olsa Andre ile yaşadıkları karşılıklı aşkta, fırsat olsaydı ne kadar iyi bir eş olurdu kanıtladı. 40.bölümün sonundaki konuşmalardan sonra, birazcık da olsa şanslı olduğunu anladım. Hastalığı ve gelişen olaylar yüzünden manevi ve maddi olarak çok büyük acı çekerdi. Kesinlikle anime tarihinin görüp görebileceği en iyi karakterlerden biri.


Andre:

Spoiler:
Ben ne olduğunu anlamadan animedeki en sevdiğim karakter ve en üzüldüğüm karakter oldu. Küçüklüğünden beri Oscar'ın yanındaydı, böyle olaylarda birbirlerine aşık olmaları çok klişe olurdu ama Fersen olayı beni şok etti ve anime sıradan bir anime olmadığını bir kere daha kanıtladı. Tek gözünün kör oluşu ve diğer gözünün de yavaş yavaş gitmesi resmen çökmekte olan Fransa Krallığı'nın farklı bir versiyonuydu. Bernard kendisini kör etmesine rağmen, ona karşı en ufak bir nefret bile duymadı, vatanı ve insanları için onu affetti. Daha sonraları ise iyi birer dost oldular diyebiliriz. Ki Bernard'ın Andre'ye olan bu dostluğu kendisine de sempati duymamı sağlamıştır. Rosalie konusu da var tabii. Oscar'ın kadınlığını kurtaran adam kendisi. Affedilmeyecek bir şey yapacakmış gibi gözükse de o gece birçok şeyi kanıtladı. Kör oluşu ve ölümü animedeki en büyük iki üzüntümden biridir. Ama en büyük mutluluğu da onun sayesinde yaşadım. 38.bölüm diyeyim.


Maria Antoniette :

Spoiler:
Başlarda halkın da zannettiği gibi sempatik, tatlı bir kız gibi gözükse de zamanla Fransa'yı kaosa sürükleyen kişi oldu. Elinde olan ve olmayan birçok neden yüzünden tabii. Fersen'le yaşadığı yasak ilişki ve yaptıklarının en büyük cezası da evladının ölümü oldu zaten. Giyotinle canı alınırken birazcık üzüldüysem o da Oscar'a verdiği gül yüzünden. Annesi gibi güçlü ve iyi bir kraliçe olsabilseydi keşke.


Fersen
:

Spoiler:
Aslında çok iyi biri fakat bahtsız biri. Kraliçeye duyduğu aşk da onun sonu oldu. Bunu atlamadı ve sonu da hayatının aşkı gibi oldu. Oscar'a aşık olmaması ve onu bir dost olarak görmesi çok isabetliydi.


XVI Louis
Spoiler:

Çok pasif bir kraldı. Daha tam anlamıyla olgunlaşmadan kendisini tahtta otururken buldu. Çevresindeki nsanlar tarafından manipüle oldu. Ama çok iyi ve temiz kalpli biri. Gençliğinde geleceğin kralı olması için iyi yetiştirilseydi, ve cesur biri olsaydı, çok iyi bir Kral ve Koca olabilirdi. Böylece ne Antoinette ne de Fransa kaosa sürüklenirdi.


Polignac

Spoiler:
Tam bir cadı. Kraliçeyi olduğu gibi kaç kere beni de kandırdı. Sahte ağlayışlarına 10 üzerinden 10 verebilirim. Kızının ölümüne ve Antoniette'nin kaosa sürüklenişine neden oldu. Sempati duyması zor olan karakterlerden biri.


Rosalie:

Spoiler:
Mutluluğu hak eden, iyi kalpli, çok iyi bir kız. Serinin sonuna kadar bu özelliklerinden hiç ödün vermedi, ve ilk karşılaşmalarında ''keşke bu adamla evlense'' dediğim Bernard ile bir yuva kurdu, umarım nur topu gibi çocukları ve mutlu bir evlilikleri olmuştur. Her şeye rağmen annesine ve ablasına olan sevgisini kaybetmeyen, takdir edilesi biri. Oscar'ın onu kanatları altına almasını sonuna kadar hak etti. Ayrıca Annesinin katilinin Annesi olması da ayrı bir trajediydi.


Jeanne

Spoiler:
Serinin sevdiğim kötü kadınlarından diyebilirim. Tüm insanlığını kaybetmiş gibi de olsa, zaman gösterdiği güzel gülümseme ve iyilik kırıntıları ile kendine hayran bırakmıştır. Sonunda ayyaşın teki oldu ama mutluluğun sırf para olmadığının canlı kanıtıydı. Ve de açgözlülüğün hiçbir zaman dinmeyeceğinin.


Nicolas

Spoiler:
Seri boyunca yaptığı tek güzel şey, kaçıyor olmasına rağmen Jeanne'ye son sözlerinde lanet yerine, ona son anlarında mutluluğu veren sözleri. Tek bir olayıyla ölümüne üzülmemi sağlamıştır.


Alain

Spoiler:
Belli bir kısımdan sonra seriye dahil olan ve kesinlikle çok önemli bir yere sahip olan kişi. Başta Oscar'dan haz etmemiş olsa da, daha sonra ona en sadık olan askerdir. Ve mutululuğu da en çok hak eden karakterlerden biridir. Onun da ailesiyle mesut oluşunu görebilseydik keşke. Andre ve Oscar'dan sonra en sevdiğim karakterdir.Buradan seriyi izlememe vesile olan özz ve squaw'a da teşekkürlerimi iletiyorum.
__________________
BayAequitas Çevrimdışı  
Eski 16 Temmuz 2011, 23:09   #933
Ne düşünüyorsun?
 
None
 
ademania'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Bursa - İstanbul
Yaş: 25
Favori Anime: Death Note
Mesaj: 1.030
Standart İlgi: En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

Mobile Suit Gundam 00 9/10

ORE WA GUUUNDAAAMMMM !!!

Direk 2. açılış şarkısından başlayayım, ben o şarkıyı daha önce çok dinlemiştim, meğerse kullanıldığı yer burasıymış, harika bir seçim.

Daha önce ana konusu mechalar üzerine olan bir seri izlememiştim. Çizimlerine ve konusuna bakınca da başlamak adına en ideal olan serinin bu olduğuna kanaat getirdim ki çok doğru bir tercih yapmışım, başlamak isteyenlere tavsiyemdir. Serinin en hoşuma giden yanı, dünyanın varabileceği bir noktayı net bir şekilde gösteriyor olması. Fosil yakıtların azalması ile yeni güç kaynakları arayışına girişmek, dünyanın saflara ayrılması ve savaşın hala ve daha da vahşi bir biçimde devam ediyor oluşu. Tüm bunlarla gelecekte karşılaşma olasılığı kendi hayatımızda da çok yüksek. Arada bir japon liselerindeki öğrenci konseyinin olağan sorunlarını bırakıp bu tip konulara yönelmek iyi geliyor.

Çizim ve animasyonlar çok iyi, keza müzikler de atmosferi destekler nitelikte, seride aksiyon belirli bir seviyenin altına hiç düşmüyor, mecha türleri oldukça çeşitli, dövüşlerde heyecan tavan yapıyor. Üstüne farklı karakterler ve sahip oldukları acı dolu geçmişler, bilim kurgu ögeleri iyi harmanlanmış. Kısacası seri oldukça hoşuma gitti, sondaki karakter temizliğini de hiç beklemiyordum, gerçekçiliği arttırmış.

Tek takıldığım nokta, Setsuna. Şöyle ki, diğer tüm karakterlerin geçmişleri üzücü gelirken, Setsuna'nın geçmişine üzülemedim. Neden derseniz, bu "ben gundam oldum, yok olamam ben gundam, en iyi gundam benim" havaları yüzünden, geçmişi yüzünden bugünü bozulan bir karakter verilmeye çalışılmışsa da, ben liseli bir ergenin sorunlarıyla debelenişini izlediğimi hissettim. Sivilce patlatır gibi ikide bir gundam felsefesi yapmasaydı çok daha güzel olurmuş

Mecha izlemek isteyip nereden tutacağını bilemeyenler, bu seri doğru adresiniz olacaktır.
bedifeci, Squaw, yuuki cross ve 1 kişi bunu beğendi.
__________________
Bayademania Çevrimdışı  
Eski 17 Temmuz 2011, 00:50   #934
Whaaa??!!
 
Melek Gibi
 
bLueeekun'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: One Piece
Mesaj: 3.480
Standart İlgi: En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

Zamanım olsa o yazından sonra tekrar Vessailles izlerdim ama zaman yok ki re-watching yapmış gibi oldum sayende. Neyse;

Gosick 8/10

Öncelikle Sherlock Holmes çakması bir kurgu başrol oyuncumuz kız ve farklı olan bir kaç bir şey. Seri hikayeler ve efsaneler üzerinden gitmesi iyi olmuş ki sırf bu sayede benim gibi izleyiciyi çekmeyi başarmış. Seslendirme kadrosu oldukça güçlü kişilerden oluşuyordu. Zaman zaman ciddileştiğinde seri güzel şeyler ortaya koydu. -genelde başrol oyuncuları ilgilendiren konular- He ayrıca bu Coco Rose olayı bana Rose of Vesailles'i anımsattı. Benzettiklerini düşünüyorum ya neyse. Mutlu sonla bitti burası iyi ama daha güzel ve sırlarla dolu son beklerdim.
__________________
Twitter
BaybLueeekun Çevrimdışı  
Eski 17 Temmuz 2011, 01:01   #935
Ne düşünüyorsun?
 
uykucu
 
Hell Butterfly'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 14 Haziran 2010
Yaş: 23
Favori Anime: FMAB
Favori Manga: Naruto
Mesaj: 35
Standart İlgi: En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

[c] 8/10
Ekonomiden pek anlamam,ilgi alanıma da girmez ama parayı ilginç bir şekilde kullanmışlar.Para üstünden dövüşler falan ilginçti. Animenin tek eksiği ilk bölüm nasılsa aynı tempoda gitmesi. Fazlaca bir şey olmadı finalinde. Daha başından tahmin edilebilecek şey oldu ._. Bir de son bölümlerde konuyu unutup romantiğe bağlayacaklar sandım adasd neyseki fazla inmediler romantik havasına Kısaca çerezlik bir seri.
__________________
BayanHell Butterfly Çevrimdışı  
Eski 17 Temmuz 2011, 20:48   #936
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.286
Standart İlgi: En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

Mononoke;
Sırf ana karakter Kusuriuri hatrına yapıldığını düşündüğüm bir seri oldu.''Neden?'' denilecek olursa olay çok basit aslında,Japonların bu 'ruh' temalı yapımları da aynı tipte hikayeleri barındırıyor.Biraz mistik biraz ruhvarimsi temalar ekleyip aynı türünün örneklerini piyasaya sürüyorlar,ben buna karar verdim Tabii arada o ''ruhvarimsi ya da ruh'' türündeki temaların adını çeşitli versiyonlara sokup önümüze sürüyorlar. Severleri çok olabilir,onlara saygım sonsuz ama kimse alınmasın da bu seride de hiçbir orjinallik göremedim.

Sanırım,bugüne kadar izlediğim en iyi 'Ruh' temalı yapım Hanada Shounen-Shi oldu çünkü bu tip serileri illa bir buhran havasına sokmak yerine oldukça eğlenceli bir yapım çıkarmışlar.Eğlencenin yanında çok güzel şekilde de seyircinin yüreğine dokunmasını bilmişler ama gel gör ki Mononoke de bu temayı işleyip de kural olmuşçasına aşırı bir buhran havası tasarlanmış ve oldukça renkli (!) bir kişiliğe büründürülmüş olan Kusuriuri karakteri bile bu buhranlı havayı dağıtmaya yetmiyord.Hangi akla hizmetle böyle bir karakter yaratılmışsa,tasarısı bile şimdiye kadar gördüğüm en itici tarzlardan birine sahipti.

Minami-ke;
Sanırım Ichigo sonrası bu tiplere bir türlü ısınamıyorum.Seriyi izlerken birçok olayda ya da birçok sahnesinde sıkıldım ama eğlendiği sahneleri de oldu,Hosaka-Sempai'ın (umarım adını doğru yazmışımdır,isim konusunda sorunluyumdur azıcık ) fantezileri üzerine inşaa ettiği hayal dizileri oldukça keyifliydi
Luna ve vademou bunu beğendi.
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı  
Eski 17 Temmuz 2011, 23:01   #937
her şey bi' anda zor gelmeye
başlarsa...
 
Düsünceli
 
 
Giriş Tarihi: 06 Eylül 2010
Yaş: 24
Mesaj: 98
Standart İlgi: En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

Gosick 9/10
İlk bölümlerinde biraz sıkılmıştım ama ortalarından sonra temposu gayet güzel bi hale geldi Gri kurtların ne olduğunu falan son bölümlere doğru anlayabildim , biraz karışıktı sanki.Sonu da idare ederdi, biraz daha görkemli bir son beklerdim ama yine de çok sevdiğimi söyleyebilirim genel olarak
Spoiler:
Gümüş saç olayı çok hoşuma gitti bu arada ^^
Bayanmaddes Çevrimdışı  
Eski 19 Temmuz 2011, 21:48   #938
Ne düşünüyorsun?
 
uykucu
 
Hell Butterfly'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 14 Haziran 2010
Yaş: 23
Favori Anime: FMAB
Favori Manga: Naruto
Mesaj: 35
Standart İlgi: En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

Honey And Clover 10/10
İlk 7 bölüm sıkılarak izlesemde dün devam ettim ve bu akşam bitti. Günlük yaşamın gerçekçiliğini,hiçbir şeyin filmlerde göründüğü gibi mutlu sonla bitmediğini,bir insanın aşk hayatında olabilecek şeyleri bu kadar güzel aktaran seri daha görmedim.Kısacası mükkemmeldi. 2. sezon ve ovalarını en kısa zamanda izleyeceğim *-*
vademou bunu beğendi.
__________________
BayanHell Butterfly Çevrimdışı  
Eski 23 Temmuz 2011, 02:00   #939
Ne düşünüyorsun?
 
None
 
 
Giriş Tarihi: 15 Eylül 2009
Mesaj: 1.010
Standart İlgi: En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

2/10
zevk ve renvkler ayrıdır;

yeter artık kusmak istiyorum,kusarken etrafa da saçmak istiyorum,böyle hayalet mi
geldi tek çözüm var hocam çağırıyorsun ahanda bunları

ha yok navlun taşıma parası çok diyorsanız,japon versiyonu var abi,çok eski bir
animedir tabi kimse gene bimez...arkadaşınızın hayaleti gelirse,bunları arayın,nasıl gıcık bir kızdır burdaki,
yeter be kızmasam yazmazdım,oh be dünya varmış kustum rahatladım

Edit:
Şahsa ait gönderme yapılacak şekilde yorumlar yapmayalım.Şahsa ait şekilde yorum içerdiği için mesaj düzenlenmiştir.

Son Düzenleme Squaw tarafından 23 Temmuz 2011 13:53 de yapıldı. Sebep: Edit.
ozman Çevrimdışı  
Eski 23 Temmuz 2011, 13:48   #940
Seni
 
Suspus
 
hione'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 01 Eylül 2009
Mekan: İstanbul/Ataşehir
Yaş: 34
Mesaj: 377
Standart İlgi: En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

özelden istediğini kadar küfredebilirsin bana 'o kız' hakkında tabi , madem bu kadar yer etmiş dök içindekileri rahatla , içinde kalmasın yan etkileri olabilir ilerleyen zamanlarda ...
__________________

Bayhione Çevrimdışı  
 

Etiketler
aksiyon, anime, son, tavsiye


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 03:35.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler