Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Moyashimon Returns - İnceleme

11 Eylül 2012 saat 17:23 gönderen animedyum


2007 yılında yayınlanan ilk sezonun bıraktığı yerden devam eden Moyashimon Returns, bu devamlılığı yalnızca karakterlerini bir sene daha yaşlandırmaktan öteye götürmüyor. Ziraat fakültesindeki 5-6 öğrencinin arasındaki ilişkide yaşanan komik anları mikropları görebilen bir gencin gözünden aktarmaya çalışan seri aslında ilk sezonundaki tek albeniyi bu devam projesinde hiçe sayarak bir anlamda kendi ayağına sıkıyor.

İlk sezonda neredeyse kendini hiç ciddiye almayan ve lakayıt bir tavırla "öylesine takılan" Moyashimon, bu kez fuzuli bir ağırbaşlılık göstererek arka planına bir konu yerleştiriyor. Babasının zoruyla Fransa'ya giden ve burada baş göz edilmek üzere olan Hasegawa'nın peşine düşen Sawaki ile Misato ve Kawahama kafadarlar sayesinde bu kez kendimizi manasız bir kovalamacanın içinde buluyoruz. Açıkçası, başı-ortası-sonu belli olan bu koşuşturmacanın tek bir saniyesi bile ilgi çekici olmaktan çok uzak.
İlk sezonundaki sake yapımının yerine bu kez şarap kültürüne değinen seri, yine ilk sezondaki festival bölümlerini farklı bir tema kullanarak tekrar etmek dışında tamamen yanlışlar üzerine kurulmuş, içi geçmiş, kof bir ihtiyardan farksız. Seriye yandan kaynak yaparak ve bu kaynağı da felaket bir Japon&Fransız aksanıyla seslendirerek aniden bitiveren bir karakterin haricinde eski kadroyu koruyan lakin bu kadronun anormalliklerini de iyice törpüleyen Moyashimon Returns maalesef ilk sezonun yarattığı neşeli havayı da kaçırıyor; methettiği şaraba bir nevi tuz katarak yüz buruşturan, sirkemsi bir tat veriyor.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 240 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 22:09.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler