Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Natsuyuki Rendezvous - İnceleme

14 Eylül 2012 saat 12:35 gönderen animedyum
Güncellendi 14 Eylül 2012 - 14:22 by animedyum


Gövdesi kırılmış, dalları kurumuş, toprağı çatlamış bir bitki yeniden çiçek açabilir mi? Toprağın altında yatan kökler, yitip gitmiş bu bitkinin bir kez daha serpilmesini sağlayacak kadar istekli olabilirler mi? Yoksa aynı kökler, üzerine konup beslenecek arıları kıskandıkları için çiçeği de toprağın altına çekmeye çalışabilirler mi?Natsuyuki Rendezvous tipik bir noitaminA serisi. Yine 11 bölümlük, kısa ama öz; yine yetişkin karakterleriyle, yetişkin izleyicilere yönelik bir seri. Hepi topu üç karakteri ve bunların arasında serpilen bir aşk üçgenini anlatan bir konusu var: Genç Hazuki, çiçek dükkanının sahibesi Rokka ve Rokka'nın merhum kocası Atsushi.

Aslında seri boyunca asıl serpilen, aşk üçgeni değil Rokka'nın kendisi. Merhum kocasını unutmamış ama onun ölümünün üstesinden gelememiş olan Rokka, işlettiği çiçek dükkanına sürekli gidip gelen ve bir süre sonra da dükkanda çalışmaya başlayan Hazuki'nin kendisine karşı gösterdiği ilgi sayesinde yeniden kalbini açmaya başlıyor. Oysa hayalet olarak etrafta dolaşan merhum kocanın, yani Atsushi'nin bu yakınlaşmaya izin vermeye niyeti yok; Rokka'yı köklerine çekmek için elinden geleni yapıyor.Serinin tamamı, bu sözünü ettiğim toprak-üstü&altı mücadelesini aktarmaya çalışıyor. Atsushi en ufak fırsatı bile değerlendirmek için kılı kırk yararak genç rakibinin önüne taşlar koyuyor. Aynı şekilde, Rokka ile değerlendirmek istediği her romantik fırsatın peşinde koşan Hazuki de bir yandan Atsushi'den kurtulmaya, bir yandan da kadının kalbini çalmaya uğraşıyor.

Fakat seri, bu mücadele boyunca yavaş yavaş tarafsızlaşmaya ve izleyiciyi de muazzam bir empati duygusuyla yalnız bırakmaya başlıyor. Bölümler ilerledikçe köklerin ne kadar derinlere uzadıklarını, çiçeğin serpilmesi için çok ciddi bir azim gerektiğini, bal hazırlığına girişmiş arının da işinin o kadar kolay olmadığını görüyoruz. Empatiyi desteklemek ve elbette kuvvetlendirmek adına, bir fantezinin içine insanı ve gerçek dünyanın içine de hayaleti taşıyan seri, ilk bölümlerinde kurmuş gibi göründüğü yapıyı (toprağı) elinden geldiği kadar ters düz ediyor. Yerini yadırgayan ve merakına yenik düşerek bu yeni ve tuhaf toprağı araştıran çiçek ise tersine dönmüş bu dünyada ne yapacağına karar vermek için kendi duygularını keşfe çıkıyor.

Nihayetinde, Natsuyuki Rendezvous toprağı eşeledikçe köklerinden çok daha fazlasını bulabileceğiniz bir çiçeğin empati yüklü masalını vadediyor. Ne kadarını kazacağınız size kalmış...


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 244 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 04:05.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler