Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Tonari no Kaibutsu-kun - 01

02 Ekim 2012 saat 20:00 gönderen animedyumDerslerinden ve geleceğe dair planlarından başka hiçbir şey düşünmeyen Mizutani Shizuku'den, derslerin ilk gününde gelmiş ama sonrasında okula bir daha hiç uğramamış Haru'ya ders notlarını götürmesi istenir. Hiç istemediği halde bu ricayı kırmayan Shizuku'nun hayatı Haru ile tanışınca tamamen değişir.

Brain's Base oldukça iyi bir stüdyo. Her şeyden önce kendileriyle özdeşleşmiş ve çok kolay tanınabilen bir animasyon kalitesine sahipler. Daha önceki işlerinden herhangi birini izlemişseniz Tonari no Kaibutsu-kun'u görür görmez bu animenin de bir şekilde Brain's Base ile ilişkisi bulunduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Ha keza yine daha önceki animelerden hatırlayabileceğiniz üzere, müzik kullanımı ve seslendirme gibi teknik konulara da son derece önem veren bir firma olduklarını biliyorsunuz. Dolayısıyla Tonari'nin de bu departmanlarda herhangi bir sıkıntı yaşamadığını görmek son derece olağan.

Serinin iki başkarakteri var ve her ikisi de ayrı ayrı zekice yaratılmış, birlikte iyi düşünülüp aralarında inanılası bir bağ kurulmuş tipler. Bana kalırsa her ikisi de Asperger Sendromu'ndan muzdarip bu iki karakter hemen hemen birbirlerinin ruh ikizi olacak kadar benzer mizaçlara sahipler. Shizuku etrafındaki herkesi iten, kimseyi yanına yaklaştırmayan, tam anlamıyla asosyal ve çok başarılı bir öğrenci iken Haru ise çok çabuk sinirlenen, insan ilişkileri konusunda tamamen cahil olan, neredeyse ormanda yetişmiş bir hayvan kadar yabani bir delikanlı fakat Haru hiç çalışmadan okulun en başarılı öğrencisi olabilecek kadar da zeki bir tip. Shizuku'nun kendi isteğiyle hiç arkadaşı yok, Haru'nun ise arkadaş diye gördüğü tiplerin aslında arkadaşlıkla alakaları yok. Bu iki karakter arasında başlayan arkadaşlık ve romantizm beklendik bir gelişme zira her ikisinin de sosyalleşmeye ihtiyaçları var.

Serinin yönetmeni ise Kimi ni Todoke projesiyle tanıdığımız Kaburaki Hiro. Fakat zaman zaman afakanlar bastıran Kimi ni Todoke'nin aksine Tonari hayli hızlı giriş yapan ve henüz ilk bölümüyle iki başkarakterini öpüştürecek kadar eli çabuk davranan bir seri. Ayrıca Todoke'deki gibi ütopik bir fantezinin ürünü erkek karakter ve çekingenliğiyle sevimlilik abidesine dönüşen kız karakterin yerlerine ikisi de hem çok zeki hem de anormal olan iki başkarakter sayesinde Tonari daha yenilir yutulur bir seriye dönüşüyor. Hiçbir karakterin doğruluk timsali, örnek vatandaş gibi gösterilmediği bir romantik komedi eminim ki Brain's Base'e yine hedeflediği geri dönüşü sağlayacaktır.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 252 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 01:33.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler