Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Juuichinin Iru!

13 Kasım 2012 saat 02:47 gönderen animedyumWarp navigasyonunun keşfiyle Dünya'da yaşayan Terralılar birkaç yüzyıl içerisinde uzaya yayılmıştır. Sonuç olarak, birçok farklı gezegen ulusu oluşmuştur, insanoğlu ise bu süreç boyunca Sava, Seguru gibi başka sistemlerin sakinleriyle karşılaşmıştır. Geleceğin önderlerini yetiştiren Kozmo Akademisi'nin üç yılda bir düzenlediği sınava farklı gezegenlerden binlerce aday başvurmaktadır. Giriş sınavında bir araya gelen bu ulusların fertleri belli başlı testlerden geçerek final sınavına kalmaya çalışırlar. Final sınavında 10 kişilik gruplara ayrılarak kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye çalışan gruplardan birinde sınavın başlamasıyla birlikte 11 kişi bulunmaktadır. Fazlalık olan kimdir ve daha da önemlisi grubun yerine getirmesi gereken görev nedir?Arka plan olarak bilim-kurguyu baz alan hikaye, ön yüzündeyse sürekli polisiye tadındaki gizemlerle meşgul oluyor. 11. kişinin kim olduğunu biz de grubun üyeleri gibi çözmeye çalışırken bir yandan da Kozmo Akademisi'nin verdiği görevin ne olduğuna, grubun geldiği uzay mekiğini ne gibi tehlikelerin beklediğine ve başkarakter Tada'nın yavaş yavaş aydınlanan geçmişine dahil olmaya çalışıyoruz.

Filmin temposu gayet iyi tasarlanmış. Hem başkarakterin hem de -kısmen de olsa- yan karakterlerin amaçlarını, bu sınava neden katıldıklarını, beklentilerini ve kişiliklerini tanımak için yeterli zamanı buluyoruz. Fakat son dakikaya kadar asıl gizem olarak saklanmış 11. kişinin kimliği, filmin merkezine o kadar ağır bir şekilde oturuyor ki onu yerinden kımıldatmak imkansız. Ne bilim-kurgu öğeleri ne de farklı gezegenlerin insanları arasındaki etkileşim filmin süsleri olmaktan öteye gidemiyor. Hal böyle olunca da They Were Eleven! "uzayda geçen alelade bir polisiye" yaftasından kendini sıyıramıyor.


Yine de iyi bir seyirlik olarak nitelendirilebilecek Juuichinin Iru! 80'lerdeki bilim-kurgu çılgınlığı göz önüne alındığında, o dönemde polisiyeyi denemeye cüret etmiş ve bunu da pekala başarmış bir film olarak ilgiyi hak ediyor.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 337 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 22:43.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler