Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Houkago Midnighters

16 Aralık 2012 saat 17:24 gönderen animedyum


Bir okulu ziyaret eden üç küçük çocuk yaramazlıklarıyla etrafa zarar verip bilim odasını talan etmektelerdir. Bu odada yer alan bir anatomi modelinin (Kunstrijk) ve bir insan iskeletinin (Goth) aslında canlı olduklarını ve bu okulun gece çöktüğünde tuhaf olaylara sahne olan bir yer olduğunu bilmiyorlardır. Okulu terk etmelerinin ardından, Kunstrijk ortalığı dağıtmalarının cezasını ödetmek için bu çocukları gerisingeri okula çağırır. Ertesi gün kapatılacak bilim odasını kurtarmak için bu çocukları kullanıp onlardan intikam almak isteyen Kunstrijk, onları üç tehlikeli sınava sokacak ve başarıyla geçtikleri takdirde kazanacakları madalyaları kullanarak bilim odasını kurtaracaktır.Indiana Jones'u andıran bir yazı fontuyla adını ekrana yansıtarak başlayan After School Midnighters, şüpheye yer bırakmayacak kadar zararsız ve eğlenceli bir çocuk filmi. Tamamında CGI kullanılarak hazırlanmış, yer yer harika bir çıtaya ulaşan animasyonuyla Pixar yapımlarını andıran bir albeniye sahip olan film büyük çoğunluğunda da aynı yapımların temelini oluşturan aksiyondan beslenerek hikayesini anlatmaya uğraşıyor.

Başkarakter olan anatomi modelinin ve onun ayakçısı iskeletin komedi yükünü sırtladıkları filmde, üç küçük bacaksızın hayli bilindik karakterler olmaları (meraklı ve safdil, kibirli ve cahil, bilgili ve tuhaf) odak noktasının aksiyondan uzaklaşmamasına ve gayet yerinde düşünülmüş espriler haricinde başka hiçbir unsurun dikkat çekmemesine yol açıyor. Hal böyle olunca da Houkago Midnighters izlerken hiç sıkmayan, eğlenceli ve komik bir maceraya rahatlıkla dönüşme fırsatı buluyor.Godfather tavşanlar, dijital hayaletler, balık kostümü giymiş balık adam, manken fabrikasına düşen anatomi modeli gibi esprilerin yanında Kunstrijk ve Goth arasındaki diyaloglar aracılığıyla iyi bir mizahi ton yakalayan film arka planda ara ara işlediği zaman yolculuğu temasını sonda tekrar kullanarak oldukça ilginç bir derinlik kazanıyor. Zaman zaman aşırı kaçmış gibi görülmesi muhtemel esprilerin haricinde animasyonu ve dinamizmiyle çocukların bayılacağı, yetişkinlerin eğleneceği kaliteli bir seyirlik olan Houkago Midnighters; Batı'dan alışık olduğumuz hikaye esinlenmelerini, Doğu'dan gelen animasyon benzerliğiyle cevaplaması açısından da gayet ilginç bir deneyim sunuyor.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 380 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 09:41.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler