Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > Virgül, Nokta..................
Bu Girişi Oylayın

dıttırı... dıttırı... dürtü..

13 Ekim 2010 saat 12:49 gönderen Aurora Borealis

Adalet.. Eşitlik... İnsan haklarına saygı... İnsanlara saygı... Sevgi..

Yo bu siyası bir yazı değil.. Politika ile işim olmaz. İki yüzlü olabilirim ama henüz ihtisas yapacak kadar da değil...

Genelde kafam karışıkken, saçma sapan aklımdan ilk geçen kelimelerin uçlarını çekiyorum..

Bencillik.. Kendini beğenmişlik.. Ve varlık ile yokluk..

Hiç birinin bir diğeri ile alakası olmayan içi boşaltımış kelimeler çöplüğü beynim...

Kızgın mıyım? bilmiyorum.. Kırgın mıyım? neden? olmalı mıyım?..

Geçmiş son bir ayımı düşünüyorum.. 31 yaşına girmeme rağmen halen hata yapmaya pişmanlıklar duymaya devam ediyorum. Bunun elbette ölünceye dek sonu yok.. olmaması da doğrusu elbette ama genede insan bilinçlice düşünebildiği halde bazen, kendine ket vurmadan, engel olamadan kötü hissedebiliyor da.. Yazdığım her şey bizzat edinilmiş tecrübelerim değildir. bazılarını kurguluyorum, uyarlıyorum elbette ancak tecrübe edinmek için yaşamam gerekmiyor bazılarının aksine

Neden buraya yazıyorum. Ben zaten kusurlarımın farkındayım. Evde oturup günlük tutmak veya kendi kendime konuşmak benim gibi ileri bir seviyeye pek fayda sağlamıyor.. Yok edilebilecek şeyler, hasır altı edilebilecek şeyler bunlar. Ama izi olan şeylerden kaçılmıyor..

Dostalarınla, Güvendiğin insanlarla veya ailenle paylaş...
Bunun doğruluğuna inanmıyorum. Aslında inanmıyorum demek doğruda değil. kısmen katılmıyorum mu demeliyim bilmiyorum..

Ailelerle herşey paylaşılamıyor. bunu detaylarına girmek zaman kaybı 2+2=4 bu dostluk kavramına haizler içinde geçerli bazen insanlar size yaklaştıkça ve siz onlara yaklaştıkça daha az paylaşılmaya başlanıyor bazı şeyler.. Ama adı dostluk işte.. Sevgi arttıkça doğru orantıda korku ve de yalan da artıyor galiba.. tabi beraberinde kırıklıklar ve de acılar..

Adalete inanıyorum.. Yaptığınız ve size yapılan hiç bir şey karışılıksız değil aynı kıstasda olmuyor edilgenliği ama muhakkak bir bedeli oluyor. Ve bazen bu bedel çok daha ağır olabiliyor.. Full metal Alchemit geldi aklıma simyada ki takas mantığı böyle bir yerde konuyu animeye ilişkilendirmek..! Ama orda ödenen bedel örneklemde ki hayat sanalda olsa bir şekilde vücut bulmuştu. Belkide bundan bu kadar etkilemişti beni.. ehh buda iyi..

Yapılanların bedelini bazen yapanlar değil, takibindekiler öder. sevdikleriniz sizin cezanızı çekmesin..Bu hayatın yapılanı ödetme bedelidir. Sadece siz oynamıyorsunuz oynunuzu.. Sizin ve geleceğinizdekiler için yazılan senaryoyu da değiştirtiyorsunuz..

Düşüncesizce, İnsanların ne hissettiği onları neyin yaraladığı, onları nasıl etkileyeceğini ölçüp biçmeden, sadece kendi arsız ve tatminsiz, mutsuz eksenleri içinde kafasının içinde beyin namına bir şey bulunmayan ama varmış gibi davranan gerizekalı insan müsvettelerine bir hatırlatma; yaptıklarınız söyledikleriniz kinaye ve imalarınız birilerinin hayatına mal olabilir. Saman yığınına soktuğunuz beynizi azcık yıkayıp kelimelerinizi sarf edin bu gün "saçmalama kim takar" dediğiniz, senin gibi beyinsiz, benim gibi kopuk inasanların umursamayacağı şeyleri, umursayabilecek birleri var. Hoş insanlıktan nasibini almamış birilerine bunu söylemeninde bir anlamı yok.

Hata benim pardon....

Beni sevmeyen biri ile beni aldatan biri ile gözümün içine baka baka yalan söyleyen biri ile nasıl bir arada durabilirim ve bana yalan söylediğini bilerek halen ondan nasıl sevgi dilenebilirim birde bunu anlamıyorum.Bunu yaşayan varsa anlatsın allah aşkına ya bu nasıl bir çaresizliktir, zayıflıktır ya da adı ne ise işte anlayamıyorum. Anlayamadığımdan da yardım edemiyorum.

Sevmek her hali ile kabullenmektir. Öyle mi? Bu şimdi sevgi mi yani? "Gel benim ağzıma sıç ben seni her halükarda seveceğim.." yok yaa..

Yok vaz geçtim. Ben bunu anlamak dahi istemiyorum. Eğer bunun adı sevgi ise ve ben sevginin ne demek olduğunu şayet bilmiyor isem cahilliğim ile mutluyum.Cahilliğimi, Sevgi ile mutsuz olmaya tercih ediyorum.. Benim için Kalple mantık arası iyidir.. Bir taraftan bir taraf olmayı veya seçmeyi hiç bir zaman sevmedim..

Özgüven ve güvensizlik ikiside bana göre boktanlar. Kızgınım galiba.. Özgüven eksikliğinin çok zararını gördüm. şimdi ise fazlamı yüklüyüm ne.. Teraziyi dengede tutmak gerek. Bir taraftan biri ağır olmamalı. Fazlası da eksiğide zararlı. Her iki şekilde de yalnızlanmaya mahkumsunuzdur...

NHK' nın komplo teorilerine takıldım. Hayatta komplolar vardır... Hımm... Hayat gibi kelimeleri suçlamak çok saçma. Kötü olan bizleriz. İyi olanda bizleriz. İnsanız ve bize ait her etkileşimde, Vukku bulan, icra edilen, etken ve edilgen, Vücut bulan herşeyimizde bir şüphe olduğu muhakkak. Kompolar içimizde,seçimlerimizde, Yaptıkalarımızda, Yapmak isteyip yapmadıklarımızda.. Laf ebeliğini bırakalım. Mazertlere, bahanelere saklanmak elbette tercih hakkınız ancak tercihleriniz bedellerini ödemeye hazır değilseniz, köşelerinizde sessiz kalma hakkınız da mevcut. İlla atıl kelime tütketimine katkı sağlama dürtünsüne ne gerek var. Kime bu havalar halen anlayabilimiş değilim. Kimsin ki sen? kimsiniz ki siz?

"Boktan hayatım" uyuz oluyorum bu kelimeye yaa.. onu kim boktan yapıyor. Sen!

Kimse size istemediğinzi bir hayatı yaşayın demiyor. Hayatınızı istediğiniz gibi yaşamak sizin elinizde..

Bana sakin bu hayatı yaşamak istemiyorum. "Neden yaşıyorum. Ölmeliyim. Yaşamamın bir anlamı yok" gibi zayıflıkları sunmayın ölme hakkını siz kendinizde görüyormuş gibi davranabilirsiniz varlığınız için Tanrıyı, ailenizi suçlayabilirsiniz.

Ben Dış kapının mandalı bu hakkı sizde görmüyorum.

Bu kadar aciz olduğunuza inanmıyorum. Karşınıza hep negatif olaylar çıkmış olabilir, kimsenin sizi anlamadığını düşünüyor olabilirsiniz, kimsenin sizi sevmeyeceğinede, belki de çok kötü biri olduğunuzada inanıyorsunuzdur. Hepsi olabilir ama yaşadığınız senaryonun daha kötüsünün yaşayan ve pes etmeyenlerden ne farkınız var. Onlar sizden daha mı güçlüler sanıyorsunuz, yada zeki ve ya şanslı. Onları mı görmek istiyorsunuz?

Aynaya bakın! Bir farkı yok, birine bakma ile aynada kendinize bakmak arasında.. Aranızdaki tek fark gerçekleri farketme anınız hepsi bu..

Bana sorulan bir iki soru var ancak onların cevaplanma zamanı değil.

Fasülyenin faydası.. Çok sevmem yemesini artık bana bir faydası yok.. Amam gelişim çağındakilere elbette var..imadan kasıttım şu; hani imayı görmeyene direkde söyleyeyim. yazarken sadece kendimi tatmin etmek kendi kendimi rehabilite etmek değil. Okuyan her hangi birine yazdıklarımın değil yaşadıklarımın faydası olabilir belki de.(tabi bu ikincil sebep.. İnsanız hamurumuzun özünde bencillik var..) Kimin ne düşündüğü beni, zerre ilgilendirmiyecek kadar bencil biri olabilirim. Bir insana iylik yapmak için sebebe de ihtiyacım yok. Kendi eksenim ve değerlerim çerçevesinde hareket ederim.

Yazdıklarımı kişiselleştirebileceklere bir tavsiye; benim eksenim içinde olanlardan yola çıkılmış olaylardan kendinize pay çıkartabilirsiniz. Sizin üzerinize alınmanız beni alakadar etmiyor. Ben bir hedefi nışan alarak kelimelerimi yönlendirmiyorum. Ben sadece İnsanı insan olmaktan çıkaran kötü niyetleri(mi) yargılayıp kötü niyetleri(mi) ifşa edip arınıyorum. O zaman "bize ne" diyorsan burayı ne diye okuyorsun! Okumama hakkını kullan.. sizinle alakam yok... bye bye..

ohh... Teşekkürler..sse54
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 934 Yorumlar 6 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 6

Yorumlar

 1. Eski Yorum
  Beyazm'ın Avatarı
  Herkesin kendi hayatı var kendi tecrübeleri ve kendi sıkıntıları, kimine göre büyük kimine göre küçük ama hayat mı veriyor bu sıkıntıları, hayır biz mi, hayır, kader mi hayır, hayır, hepsinin etkisi var bunda, hayat da o kadar masum değil, suçlu olmasa da, bizler yaşamaya çalışıyoruz, bir kısmımız yaşadığımızı bilmiyoruz, bazılarımıza yaşamak ağır geliyor, kimimize de çok ağır geliyor,hayatı suçlamak aslında bir deşarj olma şeklinden başka bir şey değil, ama bizim suçumuz olduğu kadar çevrenin ve hayatın bence her şeyin suçu var çekilenlerde, pişmanlık duymayı hem severim hem sevmem, severim demem olanları geç de olsa farketmiş olmamdandır ki farkdemeyen bir sürü senin deyiminle insan müsvettesi var, ama pişmalıkğı sevmememse kaybettiklerim içindir, neyse yapılacak bir şey yok değil mi sonuçta, yaşıyoruz, devam ettikçe...
  permalink
  16 Ekim 2010 saat 13:48 gönderen Beyazm Beyazm Çevrimdışı
 2. Eski Yorum
  Aurora Borealis'ın Avatarı
  hayat dediğin nedir? bir şeyleri suçlamak deşarj mı evet bunda sana katılıyorum. sonuçta bazen öyle şeyler yaşıyoruz ki suçlayabileceğimiz canlı varlıkları suçlayamayıp mantıksız olduğunu bildiğimiz hayat gibi bizim cisimleştirdiğimiz olguları suçlayabiliriz bunu anlayabiliyorum ancak anlayamadığım abartı kısmı. evet herkesin kaldırabileceği şeyler farklıdır bunua kabul ediyorum. kabul demediğim. halen o seçimlerde ki ısrarcılık.
  çocukluğumdan beri artık bir şeyleri ve birilerini suçlamıyorum sadece kendimi suçluyorum. doğrumu aslında bir yerde değil ancak eeh benimde kusurum bu
  pişmanlıkları ve hatalarımı bende severim. bunu söylemiş olman bile sana saygı duymam için yeterli. ben bunu insanca buluyorum. kötüyüm diyen birine iyim diyenden daha çok saygı duyar ve severim. bu bir erdem ve büyük bir olgunluktur.
  kaybetmek ve kazanmak sadece kişinin kendi elinden eğer doğru köprüler kurulursa kolay yıkılmaz kimseyi hiç bir şeye alıştırmazsak onları hayal kırıklığına uğratmayız. o zaman maddi ve mannen kayıplarda az oluyor..(herkesten herşeyi bekle herkesde senden herşeyi beklesin mantığı kimse sana ne iyi bir der nede kötü herkesi insan olarka kabul ettiren bir mantık kusurları olan bir varlık yani)
  hayat bana bir armağan ne olursa olsun bunu tadını çıkaracağım orası muhakkak her bedele değebilecek bir mucize bu..

  benimkisi sadece kendi içimdekileri kusmanın bir yolu tanımadığınız birileri ile bunları paylaşmak inan bunları yaşatanla veya yakınlarınzla konuşmaktan daha etkili bir yolmuş..
  permalink
  16 Ekim 2010 saat 17:49 gönderen Aurora Borealis Aurora Borealis Çevrimdışı
 3. Eski Yorum
  Beyazm'ın Avatarı
  Bazen insanları anlayamıyorum, bazen de anlamak istemiyorum, işin aslı bazı insanları anlamak gerçekten zor, ama anladığımı sanmaktran nefret ediyorum, özellikle duygular söz konusu oılunca, bak ne diyeceğim, dünya üzerinde yaşayan herkes birbirinden farklıdır, karakterleri, yapıları, bağlantıları, önem ve değer verme kıstasları, en çok da yaşananlar ve anılar, bunlar anlaşılamaz başkaları tarafından ve olaya yüzelsel bakıldığında kızarız, mantıksız deriz anlamak istemeyiz belki ama örtünün altındaki muziceler onları anlamamamıza neden oluyordur ve o örtünün altını asla görebileceğimiz bir göze sahip olamayız, ben artık birilerine akıl vermekten ziyade sadece problemleri onun istediği doğrultuda çözmeye çalışıyorum ama eğer ortada bariz bir fedalık söz konusu değilse, bizler özgür olduğumuzu sanan fakat özgürlükle ilgisi olmayan sadece kafesin geniş olmasını içinde biraz uçabilmeyi göklerde uçuyor ve özgürüz olarak yorumlayan varlıklarız, sonuçta insanların beyinlerinde nelerin döndüğünü de anlamak kendi beynimizde onları döndürerek mümkün olmuyor, sadece arkadaşlık ve yalnız olmadığını göstermek bile bazen insana huzur verir, bir şeyi yargılamak ve karar vermek için olaydaki herkesi tanımak bilmek adaletten gelir zaten, ama adalet ne ki, adalat falan yok insanlarda sadece bencillik ve inanmak istediği şeye inanma zayıflığı aptalığı var, yazık ki birlikte yaşadığımız toplum içinde yaşamak zorunda olmamız ve nefes almakta güçlük çekmemizi hayat olarak yorumluyabilirim, o zaman hayat biraz suçlu oluyor değil mi?
  permalink
  16 Ekim 2010 saat 19:36 gönderen Beyazm Beyazm Çevrimdışı
 4. Eski Yorum
  Aurora Borealis'ın Avatarı
  bizden olmayan bize ait olmayan herşey de kusuru vb.. şeyleri daha çabuk görebiliyoruz.
  örtünün altını asla göremeyiz. ben saf doğruluğa, dürüstlüğe inanmıyorum. hayatımda ki her kavram benim için sadece bir olasılığa tekabuldür. özgürlük denilen şeyin varlığına da inanmıyorum. hepimizin ayakların da elbette prangalar var. kaç tanesinden kurtulduysak o kadar adım atabiliyoruz hepsi bu sadece...

  "sadece kafesin geniş olmasını içinde biraz uçabilmeyi göklerde uçuyor ve özgürüz olarak yorumlayan varlıklarız, sonuçta insanların beyinlerinde nelerin döndüğünü de anlamak kendi beynimizde onları döndürerek mümkün olmuyor, sadece arkadaşlık ve yalnız olmadığını göstermek bile bazen insana huzur verir, bir şeyi yargılamak ve karar vermek için olaydaki herkesi tanımak bilmek adaletten gelir zaten, ama adalet ne ki, adalat falan yok insanlarda sadece bencillik ve inanmak istediği şeye inanma zayıflığı aptalığı var, yazık ki birlikte yaşadığımız toplum içinde yaşamak zorunda olmamız ve nefes almakta güçlük çekmemizi hayat olarak yorumluyabilirim, o zaman hayat biraz suçlu oluyor değil mi?"

  peki suç ne? insanları anlayamayız. bunda sana katılıyorum. senin beni anlayamayacağın gibi bende seni anlamayabilirim. evet olayları iyi değerledirirmek için olayda ki tarafları tanımak gerekir bunda da sana katılıyorum. ancak her durumda mümkün olmayan bir şey bu. ama zaten insanın hamuru bencillik üzerine kurulu ama şuna katılmıyorum; "insanların sadece inanmak istedikleri şeye inanma zayıflığı" bunu zayıflık olarak görmek yalnış değil mi? senin inandığın gerçekler zayıflıkların mı? sen inandığın şeyleri savunurken ben bunları okurken "hım buna inanıyorsa bu beyazm' ın zayıflığımı diye düşünmeliyim" gibi...

  yazdıklarından görebilidiğim biri veya birileri tarafından ciddi bir şekilde kırılmış veya hayal kırıklığına uğratılmışsın (olasılık kuruyorum hatam olabilir örneklemi kendince yorumlarsan demek istediğimi daha net anlatmış olabilirim) ne yaşadığını ve hissettiğini elbette bilemem anlayabilirim bile diyemem ancak kendi yaşadıklarımdan sadace şunu söyleyebilirim biri veya birileri beni üzdü veya kırdı veya hayal kırıklığına uğrattı diye vaz geçmek bilmiyorum 1 milyar insanın hepsinin şerefsiz olduğunu kabul etmek gibi bir şey benim için. ben o 1 milyar içinde değilsem başkalarıda değildir.. sadece aramaktan vazgeçmiyorum. vazgeçenler hayatı suçlar.. hayat senden ne aldı ki ne alabilir ki.. senden insanlar bir şeyleri alırlar ya da sen insanlardan uzak durursun..hayatına soktuğun, tuttuğun insanları senin merkezine yaklaştırmanla alaklı yani. izin vermezsen hayatında duramazlar ..

  sorumu tekrar sormamda umarım mahsur yoktur.

  hayat suçlu ise sana göre, hayatın işlediği şuç ne?
  permalink
  16 Ekim 2010 saat 20:06 gönderen Aurora Borealis Aurora Borealis Çevrimdışı
 5. Eski Yorum
  Beyazm'ın Avatarı
  Birşeyler yazmıştım ama yollamaktan vazgeçtim, zaten konuşarak da bir şeylerin çözüleceğine inanmıyorum artık
  permalink
  16 Ekim 2010 saat 23:23 gönderen Beyazm Beyazm Çevrimdışı
 6. Eski Yorum
  Aurora Borealis'ın Avatarı
  peki.. o zaman
  konuşmak çözüme ulaştırmıyorsa seni, dilerim o zaman hayatta ki eylemlerin ulaştırır aradıklarına..
  sohbet için teşekkürler..


  not: ne olursa olsun vazgeçme;)
  permalink
  16 Ekim 2010 saat 23:32 gönderen Aurora Borealis Aurora Borealis Çevrimdışı
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 01:34.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler