Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > wizardskyBu Girişi Oylayın

Metamorfoz

23 Nisan 2012 saat 00:00 gönderen wizardskyYorgunum...
Yaprak az tırtıl çok. Üstelik Çirkinim, bütün tırtıllar gibi. Çok çirkinim.
İçimde taaa yüreğimde bir ses "Rengarenk, dünyalar güzeli bir kelebeği öldürme! Dayan biraz, az kaldı." demese, ah o beni her duyuşumda titreten yumuşacık sesi duymasam tırtıl olmaya daha ne kadar dayanabilirim?
Saatlerce uğraşıp ulaştığım yaprakları hep başka tırtıllar alıyor elimden. Onlarla baş edemiyorum. Geride bıraktıklarını da toplamasam açlıktan öleceğim.
O ses bir kaç dut ağacıyla sınırlı tırtıllar dünyasına ait değil biliyorum. Süt beyazı köpüklü sularıyla çağlayan pınarların sesini, pırıl pırıl güneşli bahçelerin rüzgarını, çiçeklerin kokusunu taşıyor nefesinde. Hissediyorum bunu.
Çevremdeki tırtıllara bakıyorum. Yapraklara çılgınca saldıran tırtıllara... Onlardan biri olmak, onlarla yaprak yeme yarışına girmek utandırıyor beni.
Tüylü, iğrenç vücudumu pürtüklü dallar üzerinde kıvrıla büküle sürüklerken hep o sesi duyuyorum. Onu dinledikçe içerimde bir nokta tutuşuyor. Bırakmak, vazgeçmek üzereyken yeniden, yeniden başlıyorum.
"Gel!" diyor. "Bu tertemiz, bu rengarenk dünya, senin asıl dünyan! Haydi gel!" diyor. "Hazırsın artık, yapabilirsin, uçabilirsin...Ama önce yeni bir kimlik kazanmalısın. Yırt at şu çirkin kabuğu artık!"
Ona inanıyorum.
Kozamı örüyorum.
Yorgunum... Çok yorgunum...Ama durmadan, dinlenmeden çalışıyorum.
Kozamın içindeyim. Hayır kozamın içinde değil, kozamın içindeki tırtılın içinde. Önce tırtılı yeneceğim, sonra kozayı. Her parçamı yeniden oluşturacağım.
Kabuğum yarılıyor.... Kozamı delmeliyim... Korkuyorum.
Tarlaların, suların, bahçelerin üzerinden uçup "Merhaba güzel dünya!" "Merhaba kelebekler!" diyebilecek miyim?
Kendimden utanmadan...Bu yazıyı zamanında bir kitaptan okumuştum. Kitabın ismini ya da yazarını hatırlamıyorum lakin çok hoşuma gittiği için defterimin birine not etmiştim. Uzun zamandır da o defteri bulamıyordum. Sonunda geçen gün buldum ve paylaşmak istedim. Değişimi isteyen, içerideki asıl kendinden dışardaki kendisini izleyenlere gelsin..


Devamını oku...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 393 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 15:01.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler