Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > wizardskyBu Girişi Oylayın

A moment to remember

23 Nisan 2012 saat 00:10 gönderen wizardsky
Sınavlarımın bitmesinden sonraki gün bir boşluk içerisinde ne yapmayı düşünürken bari gülmek için how i met your mother'ı izliyim dedim. O an arkadaşım bir teklifte bulundu ve film izleyelim mi? ama bak ağlamaktan için dışına çıkacak dedi.Dedim iyi tamam izleyelim bakalım...İşte, ağlamaktan içimin dışına çıktığı bu filmi tanıtmak istedim.

Filmin ismi "A moment to remember". 2004 yılında çekilmiş bir kore filmi. Konusu başlangıçta normal bir aşk hikayesi gibi. Bir inşaatta usta başılık yapan bir adam ile bu inşaatın sahibinin kızının birbirlerine aşık olmasını anlatıyor. Bizim yeşil çamdaki konulara benzemiş ama neyse...Devamında tabi evleniyorlar ve mutlu mesut yaşamaya başlıyorlar. Asıl sorun bundan sonra başlıyor. Kız,biraz unutkan. Ve bu unutkanlık gittikçe ağırlaşmaya başlıyor..Evin yolunu bulamamaya kadar varan bir unutkanlık. En sonunda doktora gittiğinde alzheimer hastası olduğunu öğreniyor. Kız bunu kocasına söyleyemiyor.Sonra kocası öğreniyor hasta olduğunu ve hikaye bu konu üzerine kurulmuş..
Kızın kocasını hatırlamayıp, eski erkek arkadaşını hatırlaması karşısındaki kocasının o yüz ifadesi, ona eski erkek arkadaşının adıyla seslenince kocasının kapının arkasına geçip çenesi titreye titreye ağlaması, kızın bir an hafızasının yerine gelip kocasına yaptıkları için ağlaması beni koparan sahneler oldu...

Eğer duygu yüklü bir film izlemek isterseniz izlenesi bir film..Oyunculuklardan tutun konuya kadar herşey çok güzeldi..Yalnız bir tavsiye yanınıza bir paket mendil almadan izlemeye başlamayın..^^


Devamını oku...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 373 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 16:27.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler