Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Sankarea - 03

21 Nisan 2012 saat 17:52 gönderen animedyumSonunda Furuya'nın istediği oldu. Elinde nur topu gibi bir ölü kız var ve onu zombiye çevirmek için söz vermiş durumda. Baabu'dan bildiğimiz kadarıyla Furuya bu dönüşümü gerçekleştirecek yeterli donanıma sahip. Ergen yaşantısında kurduğu fanteziye ulaşmak için artık önünde hiçbir engel yok. Sanırım Rea'nın bedenini rezil babadan kurtarıp iksiri içirmekte biraz zorlanacak ama bunu da Rea onun yerine geçen bölümde halletti.

Sankarea gerçekten iyi yazılmış karakterlere sahip. Hem iki başkarakterin, Furuya ile Rea'nın aralarındaki kimya çok iyi yansıtılıyor hem de yan karakterler çok keskin ve manidar profilleri canlandırıyorlar. Örneğin bu bölüme kadar görece, bu bölümdeyse tamamen gereksiz fanservice sahnelere alet edilen kuzen Ranko. Ranko'nun biraz hiperaktif ve fıkır fıkır olan kişiliği Furuya'nın etrafındaki hayatı, canlılığı, yaşamı aktarabilmek için kondurulmuş. Ranko, Furuya'nın cinsel tercihleri göz önüne alındığında Rea ile iyi bir denge oluşturuyor ve Furuya'nın hiçbir şekilde ilgisini çekemiyor (çekmeye çalışıp çalışmadığı ayrı bir konu). Aynı şekilde Rea ise depresyonu, karamsarlığı, dolayısıyla makul bir noktadan sonra ölümü çağrıştıran bir karakter-di. Furuya'nın neden bu kızdan etkilendiğini anlamak hiç zor olmadı.

Bir de rezil rüsva baba ve çözümlemesi bana zor gelen bir anne figürü var. Baba yalnızca Rea'ya dokunmak için eldivenlerini çıkartan (soyunan) bariz bir pedofilken annenin bu rezalet içinde kendi yerini bulmaya çalıştığını görüyoruz. Belli ki Rea'nın annesi bir süreliğine de olsa bu rezalete karşı koymak için uğraşmış... hatta gün ortasında elinde şarap, üstünde yalnızca bir gömlek ve topuklu ayakkabılarla kocasını baştan çıkartmaya çalışarak daha hala uğraştığını düşünebiliriz. Fakat oracıkta gebertilmesi gereken kocası için bunlar yeterli gelmiyor ve Rea'nın annesi de istemsiz bile olsa suçu Rea'ya atıyor çünkü -belki de- kocasının sağladığı refah düzeyine fazlasıyla alışmış durumda ve bunu kaybetmek istemiyor.

Açıkçası Furuya'dan ziyade Rea'nın ailesindeki bağlar benim çok ilgimi çekiyor. Tabii Furuya'nın hayatında da bir anne eksikliği mevcut. Belki tüm zombi sevgisini tetikleyen de bu eksikliktir. Dilerim Furuya'nın aile bağlarına da sıra gelir ama Sankarea beni sürekli gafil avlayarak o kadar ilginç bir hızla ilerliyor ki bundan sonra neyin anlatılacağını tahmin etmekte zorlanıyorum ve bundan da çok memnunum.


Devamını Oku...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 318 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 04:50.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler