Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Uchuu Kyoudai - 03

16 Nisan 2012 saat 16:28 gönderen animedyum
Mutta'nın sınav maratonu devam ediyor. Yazılı ve sözlü sınavların ardından oldukça komik bir sahneyle yeni test aşamasına geçiyoruz. Genital bölge ve apandisit kontrolüne giren Mutta'nın tam da o esnada Serika'yı aklına getirmesiyle doktorun karşısında bir takım "hareketlenmeler" yaşamasına çok güldüm. O kadar ciddi bir ortamda Mutta'nın içindeki çocuk bir kez daha devrede. Mutta bu sınavları çok ciddiye alıyor ama doğallığından da hiçbir şey kaybetmiyor.

Akciğer testinde bir anda durup rakibini takdir etmesi, astronot elbisesine bakarken yakalanması, kardeşinden tüyo almadığına hayıflanması ve kendi kendine baskı uygulaması 31 yaşındaki bu adamın içinde kalmış çocuğun göstergeleri. Mutta yetişkin bir birey ama çocukluğundan sonra kendine çizdiği yol onun gerçek benliğini bir süreliğine hapsetmiş. Şimdi yeniden kendi kimliğini bulmaya çalışıyor. Belki araba tasarımcılığı kariyerine biraz müdahil olabilseydik onun yaşadığı bu değişimi daha iyi deneyimleyebilirdik ama bana göre Mutta'yı anlamak için bu kadarı da yeterli.

Her testin en başarılı katılımcısı olan Serika'ya da biraz yaklaşıyoruz. Küçükken babasının yaptığı bir davranışı Mutta'da gören kadının da içinde bir şeyler kıpırdamaya başlıyor. Ne de olsa kızların ilk aşık oldukları erkek babalarıdır. Fakat ben bu seride öyle pembe dizi romantizmine yaklaşan bir aşk göreceğimizi sanmıyorum. Mutta'nın Serika'dan hoşlandığı ve Serika'nın da yavaş yavaş Mutta'ya ilgi duymaya başladığı bir gerçek ama her ikisinin de gerçek aşkları atmosferin dışında duruyor. Gerçi en az 48 bölümü aşacağı söylenen bir seride romantizme de rahat rahat yer bulunabilir ama temel hedef bu olmayacak gibi görünüyor.

Mutta'nın vasatı aşan performansı bakalım üçüncü safhaya geçmesine yetecek mi yoksa bu maceraya daha en başından veda edip seriyi hiç beklenmedik yönlere giderken mi izleyeceğiz. Açıkçası Space Brothers'ın şimdiye kadarki gidişatı -duyurulan bölüm sayısını da göz önüne alırsak- eninde sonunda nereye varılacağını tahmin edilebilir kılıyor lakin o hedefe nasıl ulaşacağını kestirmek oldukça güç.


Devamını Oku...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 261 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 19:44.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler