Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Sankarea - 02

15 Nisan 2012 saat 16:20 gönderen animedyumİlk bölümde yazarım demiştim de resmen unutmuşum ya da OP var mıydı ilk bölümde onu da unuttum ama nano.ripe var OP'de! Bayılıyorum onun hafif çığırtkan sesine. Sezonda dinlediğim en iyi OP'lerden biri olduğunu söylemek de aynı derecede kolaylaşıyor bu sayede. Sankarea için de aynı sözleri tekrarlamak gitgide daha kolay bir hal alıyor. Absürt ve rahatsız edici bir konu, tahminleri yanıltan gelişmeler, temiz bir animasyon, sinemaya göz kırpan bir yönetmen.

Yönetmen Omata Shin'ichi ya da animede kullandığı takma isimle Hatakeyama Mamoru ilk defa bir animenin başına geçmiş. Çok da iyi yapmış hatta geç bile kalmış. Bu bölümde Rea'nın, arkadaşının evine gittiği ve ailesiyle oturduğu sekans muhteşemdi. Açılıp kapanan perde misali ufak bir tiyatro sahnesine dönüşen oturma odası, ağır sapık babasının yaşattığı travmayla kırılmış Rea için gerçek dışı bir ortamdı. Rea'nın babasına -belki de- karşı koyamayacağını anladığı için iyice sinen anne ve şimdiye kadar gayet kafi düzeyde nefret ve tiksinti kazanan baba, Rea'nın yakınlık göstermesine asla izin verilmeden sürekli kovulan hizmetçiler, kediler, arkadaşlar... Rea'yı çabucak acınası bir karaktere dönüştürmeye yetti.

Henüz Furuya'ya bir türlü doğru düzgün giriş yapamadık. Tamam, zombilere kafayı taktığını, Rea'ya her fırsatta takıldığını ve nihayet kedisini bir şekilde dirilttiğini biliyoruz. Zararsız sapıklıkta bir kuzeni, makul düzeyde anormal bir ailesi olduğunu da biliyoruz. İnceden sezdirilen bir Rea hoşlaşmasının da başladığını görebiliyoruz. Rea eve giderken çiçeklerin arasında kızı görünce, kız koşup eteği açılınca gördüklerinden etkilenince, Rea'nın zombi filmini pür dikkat izlememesine dikkat edince Furuya'nın da içinde bir şeylerin kıpırdadığı belli oluyor. Hem şimdi kızı istediği "kıvama" da getirdi, artık bir hamle yapması çok da şaşırtmaz açıkçası.

Gerçi seri biraz da şaşırtmaya oynuyor. Aslında "oynuyor" yanlış oldu çünkü asıl yaptığı, klişe kolaycılığına kaçmamak. Furuya ile Rea'nın elleri temas ettiğinde örneğini milyon kez gördüğümüz utanma tepkisine hiç girmiyor, ilk içişte canlanması beklenen kedi canlanmıyor ve daha sonra toprağa girmesi beklenirken havaya fırlıyor. Sonuç olarak Sankarea hayli iğrenç bir baba figürüyle zaten alışık olmadığımız bir noktadan şaşırtarak başladı ve bu şaşkınlıktan da vazgeçmeyecekmiş gibi görülüyor.


Devamını Oku...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 405 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 04:24.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler