Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Tasogare Otome x Amnesia - 01

09 Nisan 2012 saat 16:22 gönderen animedyum
Niiya Teiichi labirente benzeyen Seikyou Özel Okulu'nda kaybolunca karşısına eski bir depo çıkar. Kendisini eski okulun hayaleti olarak tanıtan gizemli Kanoe Yuuko ile burada tanışır. Kanoe'yi sadece Niiya görür ve Kanoe ne zaman ya da neden öldüğüne dair hiçbir şey bilmez. Niiya ve Kanoe bir kulüp kurarak okuldaki gizemli olayları incelemeye başlarlar.

Bölümün üçte ikilik kısmında aynı sekansın iki kez oynatılması bana zaman kaybı gibi gözüktü. Espriyi anladıktan sonra uzatmanın pek de alemi yoktu ama Kanoe Yuuko'yu tanıtmak için sanırım ellerine geçen ilk fırsatı kullanmak istemişler. Alışıldık bir animasyonun yanında kartpostallık karelerle görünümü kurtarmaya çalışmışlar. Sonuçta Silver Link parası bol olan büyük bir firma değil ama bu dezavantajı fazla göstermemeyi başarmış.


Dört karakter var. Biri elbette ki serinin etrafında döndüğü Yuuko. Bölümler ilerledikçe onun ölümüyle ilgili sır perdesi aydınlanacak. Yuuko'yu görebilen Teiichi grubun tek erkek üyesi ve mümkün olduğu kadar nazik bir delikanlı. Sivri dilli Kanoe Kirie (herhalde Yuuko'nun kardeşi) ile safdil Momoe de kulübün geri kalan üyeleri.


12 bölüm sürecek seri sıradan bir seyirlik gibi göründü bana. Eğer 3 dakika sonra unutulacak hayaletler, ruhlar, cinler, periler sıkıştırıp bölümleri ilerletmezler ve sadece Yuuko'nun ölüm sebebine odaklanırlarsa iyi bir seyirlik sunabilir. Biraz komedi, biraz dram ama asla korku veya gerilim hissettirmeyen olağan bir anime.Devamını Oku...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 473 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 19:12.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler