Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Kuroko no Basuke - 04

29 Nisan 2012 saat 18:18 gönderen animedyum
Mantık hataları başladı gibi. Karakterlerin ve hikayenin basit tutularak gerçekçi kılındığı bir anime için en tehlikelisi de bu gerçekçilikten ödün vermek olur sanırım. Son hücumda azman Kagami'nin yaptığı bloktan sonra top yere iner inmez hemen orta sahaya kadar gelmesi inceden bir "yok artık Lebron James!" havası estirdi hani. Keza kaptan Junpei (No.4)'nin bazı hücum setlerinde o kadar abuk şutları var ki, örneğin savunmacısıyla birlikte şuta kalktığı ve geri kalan 8 oyuncunun bu ikilinin arkasında kaldığı sahne. O nasıl bir hücum, aynı şekilde o nasıl bir savunma?!

Neyse, her bir karenin de pür dikkat hazırlanmasını beklemek hayalcilik olacak sanırım. En azından rakip takım koçuna doğru düzgün kelimelerle bağırma fırsatı sunmaları bile güzel. Bunların dışında Kagami+Kuroko ikili oyunları gayet güzel (kafaya basıp blok koymak da animenin lüksü olsun). Önde baskı, arkadan temasla top çalma vs. gerçekten var olan bir taktik. Serinin bu tip detaylara yer vermesi gayet hoş.


Tabii bir lise maçında 100-98 gibi bir skor görmek kolay değil ama en azından mantık dışı da değil. Yalnız, lise öğrencilerinin 40 dakika boyunca çift pota maç yapacak kadar kondisyona sahip olmaları mümkün değil ve daha da kötüsü o kadar yoruldukları aksettirilmesine rağmen yanlış görmediysem kaçan şut olmadı: Ya blok yediler ya sayı buldular. Dilerim tüm seri böyle geçmez de en baştan sevmeme yol açan gerçekçilik biraz daha ön plana çıkar.Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 303 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 17:53.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler