Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Uchuu Kyoudai - 05

30 Nisan 2012 saat 08:04 gönderen animedyum
Yavaş yavaş gerçek bir televizyon dizisine benzemeye başlıyor Uchuu Kyoudai. Mutta'nın sınav temposundan sonra Amerika'ya, kardeşinin yanına gelişiyle birlikte ikilinin arasındaki ilişkiyi geçmişe ve bugüne bakarak inceleme fırsatına erişiyoruz. İlk 4 bölümdeki "ağabeyin, kardeşten ilerde olması" ve "altın çocuk Hibito, çirkin ördek Mutta" yaklaşımına sahip tek taraflı bakış açımız da bu sayede genişlemiş oluyor.

Gelir gelmez Hibito'nun köpeği tarafından karşılanan Mutta yıllar sonra birlikte yenen ilk akşam yemeğinde kardeşine laf sokmakla meşgul. Onu kıskandığı için üstünlük sağlamaya çalışırken sürekli yaşanmışlıklar üzerinden örnekler veriyor çünkü şu anki Hibito ile yarışmasına imkan yok. Hibito'nun komşularıyla konuşurken bile kardeşi için "bir tahtası eksik" diyerek onu küçümsüyor. Aslında Mutta durumun son derece farkında. Hibito'nun, hayallerine ulaşmak için çok çalışmış ve bunu başarmış bir birey olduğunu biliyor. Kendisi ise hala çocuk... ya da geçmişe saplanıp kalmış bir adam. Bu yüzden otuzlu yaşlara gelmiş Hibito için artık eğlenceli biri değil.

Kötü bir öğrenciyken çalıştırdığı Hibito bir noktadan sonra dizginlerinden boşalıp kendi gayretiyle başarılı olurken Mutta hala o yıllarda kalmış durumda. Dünya çapında tanınan kardeşinin artık çok gerisinde ve bunu fark etmek canını yakıyor. Daha iyi yemek yapmak, ıvır zıvırı daha hızlı saymak, daha iyi taklit yapmak, daha daha daha... Asıl mesele "daha ..." olmak değil, eş düzeyde olmak. Hibito'nun tek istediği bu ama Mutta ne yazık ki o manasız ağabeylik kompleksini atabilmiş değil.

Bir tek Hibito'nun edilgen karakter gelişimi sayesinde Mutta'yı bu kadar iyi tanıtabilen bir seri için ufaktan heyecanlanmaya başladım. Diğer karakterler ile de aynı şekilde etkileşim gerçekleştirilirse izlemesi çok zevkli bir karakter çıkabilir karşımıza.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 316 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 01:08.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler