Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Nazo no Kanojo X - 04

30 Nisan 2012 saat 16:08 gönderen animedyumOka ile anaç beslenme, Tsubaki ile gurme düşler, Urabe ile fiziksel transfer saatine hoşgeldiniz! Galiba ilk üç haftada izlediklerimiz Nazo no Kanojo X'in "normal" halleriydi çünkü bu haftaki, serinin kesinlikle en tuhaf bölümüydü. Retro animasyon, kaliteli seslendirmeler (not: Urabe'yi seslendiren Yoshitani Ayako'nun ilk çalışması), dar bir karakter kadrosu ve her hafta yükselerek gelişen bir performans. "İşin içine biraz iğrençlik katılmış bildiğin ecchi" makyajının altında gerçekten ayakları yere sağlam basan bir anime ve bu anime her hafta daha da tuhaf bir hal alıyor.

Urabe'nin uzaylı olma ihtimalinden biraz biraz bahsetmiştim. Bu haftaki yara transferiyle birlikte bu ihtimal iyice kuvvetlendi gibi ama bir yandan da tüm bunların sembolik olduğunu düşünmeye başladım. Urabe'nin salyası onun içinde bulunduğu duygusal ve fiziksel durumu karşısındaki kişiye aynen geçirebiliyor fakat Tsubaki'nin de sıkça tekrar ettiği gibi Urabe'nin fena halde gizemli bırakılması bu kızın ve salyasının yalnızca doğaüstü güçlerle açıklanmasını yetersiz kılıyor.


Bunun bir nedeni de bu bölümde Oka'nın yaptığı salya transferi. Eğer tüm bu duygu transferi olayını sadece Urabe'nin uzaylı olmasına bağlarsak Oka'nın yaptığını açıklamakta zorlanabiliriz. Yukarıda değindiğim sembolizm burada devreye giriyor. Urabe'nin o yaşlardaki herhangi bir kızı temsil etmek için seçildiğini düşünüyorum. Deneyimsiz, insanlarla ilişki kurma konusunda ürkek ve çekingen, erkek arkadaşı da dahil olmak üzere herkese karşı mesafeli bir genç. Salyası ise onun için iletişimin en saf hali. Bir bakıma karşısındaki insana güvenmek için uyguladığı sınavın tek sorusu.


Yavaştan sosyalleşmeye başlayan Urabe'yi hem daha yakından tanımak hem de bu gizemin sonuna kadar sürdüğünü görmek istiyorum. NNKX (olmadı gibi bu kısaltma) kendini sakınarak daha da çekici olmayı başarıyor.Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 283 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 12:38.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler