Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Un-Go - 00

01 Mayıs 2012 saat 09:56 gönderen animedyumGeçtiğimiz yılın sonbaharında yayınlanan 11 bölümlük serinin beklenen OVA'sı. Bölümün başına 00 (çift sıfır) eklenmesi ve 45 dakikalık bir süre alacağı açıklandığından beri en azından benim iple çektiğim bu OVA tam da beklentileri karşılar nitelikte. O çok gizemli ve bir sürü soru işaretiyle doldurulmuş post-apokaliptik dünyanın başlangıcına gidiyoruz. Bunun için de Yuuki Shinjuurou'nun geçmişine ve Inga ile yaşadığı ilk tanışıklığa şahit oluyoruz.

Ailesi tarafından terk edilen Shinjuurou, kendisini büyüten insanlara yardım edebilmek için bir yol arıyor. Yatkınlığı ve başarılı olduğu için önce yüzücülüğü deniyor fakat kimseye bir yardımı olmadığı için yüzmekten vazgeçiyor. Daha sonra ise televizyonda gördüğü bir adamı taklit ederek ülke ülke gezerek insanlara açık hava sineması izletiyor. Bu alanda da başarılı olamadığı için iyice tadı kaçıyor ve boş boş oturduğu bir günde hayatının aşkıyla karşılaşıyor.İnsanlara yardım etme serüvenine kendi benliğini bulmak için atılan Shinjuurou'yu seride izlerken biraz tanıma fırsatımız vardı lakin altyapısı bilerek muğlak bırakılmıştı. OVA ise tastamam bir profil çizmeyi başarıyor. Flashbackler ile ani kesmeler gerçekleştirerek Un-Go'nun geçtiği dünyadaki savaşın nasıl başladığını, görünmesiyle birlikte seriye inanılmaz bir dinamizm getiren Bettenou'nun gücünü, Inga ile Shinjuurou arasındaki kimyanın temellerini... ama hepsinden de önemlisi Inga'nın gücünün insanlar üzerindeki asıl etkisini öğreniyoruz. Kısacası bitmiş ve ardında bolca bilinmez bırakmış bir serinin sorumluluklarını bu OVA başarıyla üstleniyor.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 330 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 07:24.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler