Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Sakamichi no Apollon - 04

04 Mayıs 2012 saat 14:21 gönderen animedyumnoitaminA kuşağında yayınlanmasaydı ve 12 bölüm sürecek olmasaydı bu serinin gereğinden fazla hızlı ilerlediğini söyleyebilirdim fakat aslında bu serinin maraton yapılmak için tasarlandığını yeni anladım. Watanabe gereksiz gördüğü her detayı budayıp ortaya öylesine keskin bir anime sunuyor ki her karenin, her anın değeri daha da artıyor.

İki başkarakterin her etkileşimi şaheser düzeyinde karakter gelişimleri sunuyor. Sentarou'nun geçen hafta ev yaşantısı üzerinden deneyimlediğimiz kişiliğine bu hafta layıkıyla kurgulanmış ve cazın etrafına serpiştirilmiş bir mazi ekleniyor. Kaoru'nun imrendiği, gizliden gizliye kıskandığı Sentarou'nun aslında çok daha boktan bir hayat yaşamış olduğunu görüyoruz. Gerçi iki çocuk arasında çok ince düşünülmüş zıtlıklar var fakat her ikisi de belli badirelerden geçen, zor bir çocukluk yaşayan tipler.

Sentarou kalabalık bir ailede olmasına rağmen toplum tarafından dışlanan bir delikanlıyken Kaoru ise yalnızca piyano çalıp gösteri maymununa dönüştüğünde etrafını insanlar kaplayan ve içinde bulunduğu toplumu dışlayan bir delikanlı. Sentarou'nun birçok enstrümandan oluşan ve kendi başına çok sesli bir enstrüman olan bateriyi çalması, Kaoru'nun ise tekil çalınan piyanonun başına oturması bile bu zıtlığın izdüşümü olarak görülmeye müsait.

Her hafta aşırı sürat yaparak farklı yollar inşa eden anime Noel'de doğan Sentarou üzerinden İsa referansı da veriyor, perde aralığından cinsel içerikli kandırmalar da. Fakat her ne kadar kalpleri çok feci şekilde kırılmış/kırılacak olsa da galiba Sentarou ile Kaoru'nun (artık Richie değil) arkadaşlıkları hiç bozulmadan bu serinin sonuna kadar sürdürülecek. Eh, bu kadar iyi yazılmış karakterleri izlemek bile yeteri kadar eğlenceli.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 339 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 23:19.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler