Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Nazo no Kanojo X - 05

06 Mayıs 2012 saat 15:41 gönderen animedyumBir sürü klişelerle kendini tekrar eden romantizm serileri yerine Nazo no Kanojo X'in herhangi bir bölümünü izlemeyi seviyorum. Artık kanıksadığım ve izlemekten bıktığım, başı-kıçı belli hikayelerin aksine bu seri normalliklerini anormal şekillerde yansıtan iki harika karakter yaratıyor.

Tsubaki bildiğimiz, stereotip bir delikanlı gibi gösteriliyor: Etten püften sebeplerle burnu kanayan (ki o yaşta bunların hiçbiri etten püften değil), kız arkadaşının yediği dondurmaya kilitlenen, bronz tendeki makas iziyle azan, aklı uçkurunda sıradan bir delikanlı. Fakat bu hormon bombası delikanlı aynı zamanda hiç tanımadığı bir kızın salyasının tadına bakacak ve sonrasında bunu alışkanlık haline getirecek kadar da alışılmadık bir insan.

Urabe ise yüzmede, koşmada, kendisine dokunulduğunda aşırı süratli hareket eden, donunda makas taşıyan, erkek arkadaşına salyasından her gün bir porsiyon tattıran anormal bir insan. Ve yine fakat, bu kız da içine kapanık ve aşk-meşk konularında son derece deneyimsiz bir genç kız. Nasıl ki Tsubaki onun peşinde pervane olup her isteğine memnuniyetle boyun eğerek karşı cinsle ilişkiyi deneyimliyorsa Urabe de yağmurun altında erkek arkadaşının omzuna kafayı koyarak kendi deneyiminin tadına bakıyor. Her iki genç de aslında kendi cinsiyetlerinin ve yaşlarının gerektirdiği, o bilindik aşamalardan geçiyorlar.

Uchuu Kyoudai ile Nazo no Kanojo X'i birlikte götüren yönetmen Watanabe Ayumu'nun hakkını teslim etmek gerek. Biri tamamen yetişkinlere, diğeri ise yetişkin kafasına sahip gençlere ve yetişkinlere hitap eden iki seriyi aynı sezon içinde idare eden Watanabe her ikisinde de tempoyu çok iyi ayarlayarak bu serileri hep ileri taşıyor. Bazen gıdım gıdım, bazense koşar adım.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 282 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 17:53.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler