Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Kuroko no Basuke - 05

07 Mayıs 2012 saat 11:44 gönderen animedyum
Spor hiçbir şekilde kazanmakla ilgili değildir. Tam tersine, spor kaybetmek için yapılır. Egonu, kilonu, stresini, mutsuzluğunu, yeteneksizliğini kaybetmek için spor yaparsın. Bir rakibe karşı mücadele ediyorsan onu yenmekten daha güzeli mağlup olmaktır. Şu an deli saçması gibi geliyor belki ama sporun en güzel yanı yenilmektir.

Yenildiğin zaman seviyeni anlarsın. Yenildiğin zaman öz eleştiri yaparsın. Yenildiğin zaman kendini geliştirebileceğin bir hatanın farkına varırsın. Ancak kaybettiğinde sporu sevebilirsin çünkü tek bir maçta ya da bütün sezonda veya milisaniye farkıyla bile mağlup olsan yaptığın sporun sana sunduğu ve senin kıl payı kaçırdığın o "başarı" hissi daha da sivrilecektir. Spor kazanmak için değil, "kazanabilmek" için yapılır. Skor için spor yapılmaz.


Spor asla bir iş kolu değildir. Ticarete dökülmüş unsurları her türlü sporun dört bir yanını dikenli tel misali sarmış olsalar da icra edildiği sırada hiçbir sporcu o ayki portföy yönetimini düşünmez. Sahada, ringde, kortta, pistte vs. nerede olursa olsun sporcunun aklındaki tek şey, kazanmak için o ana kadar öğrendiklerini ve elinden geleni ortaya koymaktır. Galip geldiğinde bu emeğinin yalnızca bir seferlik başarı sağlayacağını bilir zira rakibi veya rakipleri bu yenilgiden daha fazlasını öğreneceklerdir.


KnB'nin bu haftaki bölümünden pek bahsedesim yok, bir kerelik pas geçelim. Yoksa sokaktaki o ufak maçtan sonra topu alıp sezonu açmak istediğimi, o sekansı izlerken "keşke sokak basketboluyla ilgili de bir anime yapılsa" diye içimden geçirdiğimi falan uzun uzun anlatabilirdim. Lakin ülkedeki hiçbir şekilde iplemediğim futbol ortamı benim bile midemi bulandıracak kadar vıcık bir hal aldığı için azıcık sporun ne olduğunu anlatayım istedim.Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 261 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 23:17.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler