Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Jormungand - 05

09 Mayıs 2012 saat 22:55 gönderen animedyumBirkaç felsefi aforizmayla her hafta aynı formülden geliştirilmiş bölümleri mi izleyeceğiz kuşkusuna tam düşmeye başladığım sırada Jormungand harika bir bölümle durumu toparlıyor. İşin aslı, Jonah'ın veya Koko'nun geçmişinin anlatıldığı bir bölüm geleceği çok belliydi ama bu kadar yakın zamanda görmeyi de hiç beklemiyordum. Hele ki karakterler arasındaki ilişkiler yumağını iyice dikenli bir hale getiren böylesine bir maziyi izleyeceğimi hiç düşünmemiştim.

Jonah'ın silah tüccarlarına karşı olan nefreti artık tamamen net bir hal aldı. Koko'nun abisi Casper'ın 3 ay önce Jonah'a yaşattıkları, ikilinin bu bölümdeki karşılaşmaları aracılığıyla bizlerle paylaşıldı. Hepsinden güzeli ise Jonah'ın öldürmek istediği kişinin Koko olmadığı açıklandı.


Kişiler arasındaki husumetin bu kadar çabuk bir zaman diliminde aydınlatılması, serinin anlatacağı konunun tekdüze ilerlemeyeceğini gösterme açısından ümit verici. Neyse ki, 24 bölümün 20'sinde Koko ile Jonah kötü (?) adamlara karşı galip gelmelerine ve finale doğru da Jonah'ın intikam hikayesine mahkum edilmeyeceğiz.

"Dünyadaki riyakarlığı sorgulama hakkı olan yalnızca silah tüccarlarıdır," gibi içi pek de boş olmayan cümlelerle, hapsedilmiş Jonah'ın yaşadığı açlık hissiyle birlikte ölüme yaklaşması sayesinde dünyadaki yerini sorgulamasıyla, intikam ateşi saçan gözlerine rağmen dünyayı seven Jonah ile bu konuda bir cevap veremeyen Koko aracılığıyla bu seri yalnızca silah tüccarları ve onların çifte standart dolu yaşamlarına odaklanmadığını gösteriyor. Geçen hafta olduğu gibi aksiyon sahnelerinde tekleyebilen Jormungand için bunlar ve bunlar gibi cümlelerin artması hiç şüphesiz serinin çıtasını daha yukarılara çekecek.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 244 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 00:35.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler