Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Tsuritama - 05

12 Mayıs 2012 saat 16:38 gönderen animedyumGaliba insanların Natsume serileri için neler hissettiğini ben Tsuritama'da ancak anlayabildim. Her bölümde (ama özellikle bu bölümde) içimi ısıtan, 22 dakika boyunca gözlerimden mutluluk hormonu aldığım, müthiş bir dinginlik veren, naif bir anime Tsuritama. Gerçi söz konusu yönetmen Nakamura Kenji olunca bu dinginliğin fazla uzun sürmeyeceği, bir noktada keskin bir virajla yeni bir yola girileceği çok belli ama hiç değilse şimdilik tadını çıkarmakta bir sakınca yok.

Aslında dört erkeğin balık tutmalarını anlatmaktan öteye geçmiyor Tsuritama. Yuki'nin gözünden balık tutma disiplinlerini, teçhizatı, kuralları, balıkları tanıyor ve her hafta yelpazeyi genişletiyoruz. Dünyayı kurtarmak için tutulması gereken balığın ne olduğunu hala öğrenmediğimiz için şimdiye kadar gösterilen balıkların da neyi ifade ettiklerini net olarak bilemiyoruz. Fakat anlatıdaki gidişatın izlediği yol o kadar da puslu bir güzergah değil. Çok detaylı olmayan tahminlere olanak sağlayan cinsten.


Ben de yeni öğrendim, zaten bilenler varsa da bir kerelik tekrar etmiş olalım. Karakterlerin isimleri bu güzergah hakkındaki en büyük ipucu. Haru (Bahar), Natsuki (Yaz), Aki-ra (Güz), Yuki (Kar ~ Kış) anlamlarına geliyor. Yuki'nin gözünden tanıtılan karakterler ile serinin izlediği kronolojik anlatım tarzı da düşünülünce Akira'yı ne zaman tanıyacağımız ve finali de Yuki ile yapacağımız oldukça bariz görünüyor. Zaten serinin mevsimsel anlatımı da bu karakterlerin gelişimlerine çanak tutuyor.


Tabii şimdi asıl soru, tutulacak balığın ne olduğu ve neyi sembolize edeceği. Yuki'nin bu balığı avlayacağı az çok belli fakat Haru'nun ve kız kardeşinin bundan getirileri ne olacak? Bermuda Şeytan Üçgeni'yle ilgilenen bir örgütte çalışan Akira neden bu çocukları gözetliyor? Natsuki'nin babasıyla arasının açılmasının nedeni ne? Yuki'nin büyük annesi hep böyle gizemli bir karakter olarak mı duracak? Şimdilik hiçbirine makul bir yanıt bulabilmiş değilim. Yine de serinin henüz yarısını bitirdiğimiz düşünülürse bu sorular için daha önümüzde çok zaman var.Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 254 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 20:50.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler