Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Uchuu Kyoudai - 07

15 Mayıs 2012 saat 21:37 gönderen animedyumİlk defa bu serinin bir bölümünü izlerken sıkılıp süreye bakma ihtiyacı hissediyorum. Kardeşlerin Teksas'taki buluşmaları da farklı bir bakış açısı sunmadı... hatta bunu denemedi bile. Yine Mutta'nın gözünden, tek taraflı bir anlatım devam ediyor. İşin fenası, galiba seri bitene kadar da devam edecek.

Tamam, Mutta gerçekten keşfedilmeyi bekleyen bir karakter. Sevilip sevilmemesinden ziyade sürekli ilginç özelliklerine yenilerini ekleyen biri. Bulunduğu ortamdaki insanların sayısını, kıyafetlerini, davranışlarını kısacık bir sürede hafızasına kazıdığı yetmezmiş gibi analizlerini de yapabilecek kadar zeki. Hatta işine gelmediğinde ise bu zekasını pasifize edebilecek kadar zeki.

Aynı anda televizyon izleyip radyo dinleyebiliyor, üstüne bir de gazete okuyabiliyor. Multiprocessing yapan bir beyne sahip olmasına rağmen bu işlemi yalnızca kaçış amaçlı kullanıyor. Gerçeklerden, korkularından, verdiği sözlerin boş çıkacak olmasından kaçıyor. Bu kaçışı sırasında kardeşi ona yetişirse de doğduğu güne atıfta bulunarak kaçmaya devam ediyor. Yazmaya çalıştığı mektupta hep aynı cümlede tıkanıp kalıyor çünkü olur da sınavı geçemezse ne yapacağını kendi de tam olarak bilmiyor. Belki de bu ihtimali kağıda dökmekten bile kaçıyor.

Gelecek haftaki bölüm mide bulandıracak kadar sevimli bir hal alabilir. Suçluyu yakalayacak (e çok bariz) kahraman Mutta, aradığını JAXA yerine NASA'da bulabilir. Fakat sanırım daha (az?) klişe olanına, yani bu kahramanlığı nedeniyle sınavı geçmesine geçiş yapılacak.

Şimdi keşke bu seri 26 bölüm civarı bir süre alsaydı diye hayıflanıyorum. Bu anlatım tarzıyla tempoda sürekli dalgalanmalar yaşanıyor. Önce çok hızlı girdi ve 2-3 hafta bu hızda devam etti; sonra iyice yavaşladı, neredeyse vitesi boşa atıp mevcut hızdan yedi; şimdi tekrar süratlenmeye çalışıyor. Halbuki yol çok uzun, hiçbir şekilde acele etmeye gerek yok.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 307 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 06:35.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler