Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Nazo no Kanojo X - 08

27 Mayıs 2012 saat 15:45 gönderen animedyumİzlediğim animeler arasında en iyi romantik seri olabilir Nazo no Kanojo X. Uzaylı kamuflajıyla gizlenmiş Urabe'nin çekingen bir kız olmasının yanında terbiyeli ve düşünceli maskesini giymiş Tsubaki'nin aslında hormonların kontrolündeki bir delikanlı olması her iki karakteri de o dönemi yaşamış (15-16 yaş) insanların gözünde sıradanlaştırıyor.

Evet, hem Tsubaki hem de Urabe gayet bilindik iki karakter. Günlük hayatında bastırmak zorunda olduğu arzularını ıslak düşlerinde yaşayan ve bu arzuları gerçek hayata taşımak isteyen Tsubaki buluğ çağındaki sıradan bir oğlan. Donuna taktığı makasla fiziksel, yüzünü kapatan saçları ve insanlara karşı soğuk yaklaşımıyla ise duygusal açıdan kendini korumaya çalışan Urabe de sıradan bir kız. Her ikisi de vücutlarında kabaran hormonlara henüz söz geçirebilecek yaşta değiller.

Böylesine gerçekçi iki karakter arasında salya gibi tuhaf bir iletken aracılığıyla yaratılan kimya ise tek kelimeyle muhteşem. Birbirlerinin o anda hissettiklerini hiçbir söze gerek bırakmadan nakleden salya, serinin önemli bir yan karakteri olan Oka'da ise farklı bir anlam kazanıyor. Oka, Urabe'nin salyasını her tattığında Urabe'nin adlandıramadığı hislerini ona aktarıyor. Gözlükleri buğulanıyor, kasıkları hareketleniyor, yanakları kızarıyor.

En başından beri bir bakıma Urabe'nin evrimine şahitlik ediyoruz. Tsubaki dahil herkesten belli bir mesafede kendini tutan, sakınan, koruyan Urabe yavaş yavaş insanlarla etkileşime geçmeye başlıyor. İlk olarak Tsubaki ile başlayan bu süreç zaman içinde Oka'yı, geçen hafta olduğu gibi atletizm takımını ve bu hafta yeni bir seviyede yeniden Tsubaki'yi içine katıyor. Başlarda kimsenin dokunmasına izin vermediği bedenine geçen hafta hemcinsleri, bu hafta erkek arkadaşı dokunuyor. Kendini zorla kabul ettiren Oka'nın, Tsubaki ile yaşadıkları hakkındaki sorularına başlarda "seni ilgilendirmez" diye ters cevaplar verirken artık salyasını tattırarak Oka'yı yanıtlıyor. Hatta net olarak anlamlandıramadığı kendi hislerini de bu sayede Oka'dan dinlemiş oluyor.

Hiç gülünç duruma düşmeden, ecchiye başvurmadan da seks ve aşk hakkında konuşulabileceğinin nadide bir örneği Nazo no Kanojo X. Eski tarz animasyonuyla, minimalist bütçesiyle, hepsinden önemlisi de çalışanlarının muhteşem performanslarıyla tam bir bağımsız anime örneği. Elbette ki bağımsız değil ama sahip olduğu indie ruh, stüdyosunu bile aşıp geçiyor.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 440 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 11:52.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler