Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Lupin the Third - Sezon 1 - İnceleme

07 Ocak 2013 saat 18:07 gönderen animedyum


1969 yılında yayınlanan pilot filmin ardından Lupin filmografisinin başlangıcını yapan 1971 tarihli ve 23 bölümlük bu seri daha önce herhangi bir şekilde Lupin hakkında küçük de olsa bir fikre sahip olanların kolayca uyum sağlayabilecekleri tekdüze bir tempoda seyredip ünlü hırsızın ve arkadaşlarının bölümlük maceralarını aktarıyor. Meşhur Arsene Lupin'in torunu olan Lupin Sansei, yani 3. Lupin her bölümde kafasına koyduğu bir soygunu gerçekleştirmek için dedektif Zenigata'ya ve bazen de meslektaşlarına karşı mücadele veriyor.Büyük üstat Hayao Miyazaki'nin de 15 bölümünü yönettiği seride ne karakter gelişimi ne de tekil bir hikaye akışı bulunuyor. Bunların yerine Lupin'in, zeka dolu planlarıyla Zenigata'yı her fırsatta alt edişi ve güzelliğine kapıldığı Fujiko tarafından her fırsatta kandırılan aptal aşığı oynaması son derece eğlenceli bir tonda işleniyor.

Tüm bu monoton gidişatına rağmen serinin belki de ciddiye alınması gereken, elle tutulur tek lüksü bölümlerde uyguladığı anlatım şekli. Giriş->Gelişme->Sonuç şeklinde ilerlemek yerine Lupin III projesinin daha sonraki yapımlarında da göreceğimiz (örn: Lupin III: Mine Fujiko to Iu Onna) bir şekilcilik her bölümde istisnasız uygulanıyor: Gelişme'nin ortasından başlayıp Sonuç bölümüne Giriş'i de dahil edip ikisini bir arada vermek.Lupin filmografisine (ki öyle böyle bir filmografi değil) hakim olmak için izlenmesi gereken bir seri olmasının haricinde, Lupin III - Part I bu projeyi 1970'lerden başlayarak günümüze kadar taşıyacak karakterleri tanıtmaktan ve Lupin dünyası hakkında fikir vermekten öteye geçememiş bir anime olmaktan kurtulamıyor.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 365 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 11:01.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler