Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Sakamichi no Apollon - 08

01 Haziran 2012 saat 16:58 gönderen animedyumİlk denemesinde hüsranla karşılaşan Kaoru gibi Sentarou da sevdiği kızın, kendi abisi olarak gördüğü adamla yakınlaşması yüzünden aşk acısı çekiyor. Geçen haftaki yumruğa gizlenmiş karakterler (Yurika, Jun, Sen) bu kez serinin konusunu ileri taşımak için sorumluluk alıyorlar.

Watanabe'nin şimdiye kadarki üslubunun aksine bu bölümde olayların nedenleri empati kurmamızı kolaylaştıracak seviyede detaylandırılıyor. Jun'un acı izler bırakan geçmişi, herkesi kendinden uzaklaştırmasına yol açarken Yurika'yı başından savmasına yetmiyor.

Yurika ilginç bir karakter. Bu dizideki kadınlar genel olarak ilginç. Kaoru'nun annesi, Yurika ve Ritsuko... hepsi de doymuş ve hür kadınlar. Kesinlikle onlarla ilgilenen erkeklere muhtaç değiller, herhangi birinden sevgi ve ilgi görmeleri kollarını açıp ona koşmaları için bir neden değil. Her şeyin farkında olan son derece aklı başında insanlar.

Jun'un geçmişinin Jun üzerinde bıraktığı etkinin yanında Sen'i etkileme şekli ise tam bir zıtlık barındırıyor. Abi kamuflajı altında hiç sahip olamadığı baba figürünün yerine Jun'u koyan Sen, abisinin kaldığı eve gidip sevdiği kızı gördüğünde belki de aklına yine evi terk eden babasını getiriyor. Her halükarda bir hayal kırıklığı yaşadığı kesin fakat güven duygusundaki zedelenme aşk acısından daha ağır basıyor.

Mağlubiyeti kabullendikten sonra arkadaşının galibiyetini odaklanan Kaoru ise verdiği öğüdü (ağaçlara bakmaktan ormanı görememek) kendisi uygulamıyor. Neyi duyacağına çoktan kendi kafasında karar verdiği için örgü hakkında Ritsuko'nun açıklama yapmasına izin vermeden dükkandan kaçıyor. Üstüne üstlük, ağaçlara bakan kendisi olduğu gibi Sen'in de ormanı nihayet görmesine yol açıyor.

Bu üç iyi arkadaşın arasındaki arap saçına dönmüş aşk üçgeni mutlaka en az birinin çok fena canının yanmasıyla parçalanacak. Sen ve Kaoru arasındaki arkadaşlık bu serinin ana konusu olduğuna göre bu parçalanma umarım ağızda acı tat bırakacak bir kapanışa yol açmaz.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 317 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 10:01.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler