Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > eczmeltemBu Girişi Oylayın

Olur Böyle Vakalar, Türk Polisi Yakalar(!)

01 Aralık 2009 saat 15:49 gönderen eczmeltem

Güyya adı tatil olan bayram talilinden fiziksel ve manevi olarak daha yorgun bir şekilde çıktım. Hemen ilk iş bayramın ilk günü yaşadıklarımı buraya yazmak istiyorum ki sizin de başınıza gelince hayal kırıklığına uğramayın.
Bayramın ilk günü eşimin eczanesi nöbetçiydi. Bu yüzden sabah 8'de ertesi gün kapatmak üzere işbaşı yaptı. Zaten bayram dolayısıyla yetkili birimlerce vatandaş mağdur olmasın diye nöbetçi eczane sayısı normalin 2 katına çıkarılmıştı. O nöbetini tutadursun ben de onun anne babasıyla önemli bayram ziyaretlerini gerçekleştirdim. Eve gelir gelmez ilk işim aceleyle dolabımı yerleştirdikten sonra eşimin işyerine gitmek oldu.
Gittim ki kayınvalidem sevinçle karşılayıp "İyi ki yetiştin" yardıma ihtiyaçları var dedi.
Kurban bayramından çok zorla yaratılan domuz gribi paniği nedeniyle evlerinde yatacak insanlar dahi bir korkuyla hastaneleri doldurmuş, hatta yer bulamadığı için 2 hastane gemiş insanlarla doluydu ortalık. Okuyanlardan ne güzel hasta var diyenler olabilir. Ama hayır insanların böyle paniğe ve korkuya sürüklenmelerini hiçbir koşulda istemeyiz.
Neyse sadede gelirsek ben dahil olmak üzere işi bilen 4 kişi ve işten anlayan 2 arkadaşımızında yardımıyla, insanları sıraya koyup herkes bir işin ucundan tutarak hasataları ve kuyruğu eritmeye çalıştık. Tabii ki arada benim hastam acil, benimkini daha önce ver kardeşim homurdanmaları bolca yaşandı. Sanki bayram vakti o saatte bekleyenler keyfinden gelmiş ve benim herhangibirini kayırma lüksüm varmış gibi. O sırada hastalardan biri naralar ve küfürler eşliğinde " vay mıki niye bekliyormuş. Bilmem nere de bilmem kaç tane tanıdığı varmış herkesten önce kendinin alması lazımmış " şeklinde başladı. Ağza alınmayacak küfürleriyle beraber fiziksel atağa geçti. Küfürleri edip bir de arada ilginç bir şeklide benimle nasıl konuşuyorsunuz dedi. Zaten kalabalık olan eczane birbirine girdi. 4-5 tane iriyarı kişi adamı tutamıyorlar. Adam bir ilaç şişesini alıp eşimin kafasına geçirmek üzereyken kayınvalidem kavganın ortasına daldı.
Kadın olduğuna bakmayın, elli erkeği cebinden çıkarır. Adam tabii adam toplayacağım buraya saldıracağım diye naralar atmaya devam ediyor. Ben burada kalabalığın içinden tırsak bir şekilde sıyrılıp polisi aradaım. Telefonda çıkan memura nöbetçi eczanede çok büyük kavga çıktığını söyledim. Adamın tehdit ettiklerini kalabalığın adamı zaptedemediğini de ekledim.Hala orada olup olmadıklarını sordu. kapının önünde bekliyorlar deyince adresi sordu şehrin en büyük hastanesinin oradaki adresi almak için bayağı bir çabaladı. Biz bir bakarız deyip telefonu kapattı. O sırada telefon elimdeyken adam yanımdan geçti gitti. Ardından yanındakilerde sinir hastasıdır kusura bakmayın felan diyorlar. Gecenin sonunda bir bakarız diyen polis gelmedi. Abarttığımı düşünenler olabilir ama Karadenizde yaşayan bilir. Bu adam yanında serser toplayıp işyerimizi ve eşimi darpetseydi , ya da o haliyele 2 sopa tüfek kapsaydı polisi arayıp yaptığım ihbarla kalacaktım.
Artık Türk polisi olaydan sonra gelir sözü eskide kaldı yani. Türk polisi artık arasanız bile gelmiyor. Telefonun ucundan müthiş sezgileriyle nöbetçi polis memuru olayın kanlanmayacağını düşünürse olaydan sonra bile gelmiyor. Belki telefon açıp beni kesiyorlar diye çığlık atarsanız sonuç alırsınız. Ondan sonra ihbarınıza önem vermeyen bu insanlar 1 ay sonra sizden gelip ben polisim lafıyla tehdit edip sizden reçetesiz uyuşturucu ilaç isteyip dayılanırlarda.Bu olaydan sonra olay çıkaran adamı gönderip ben 11,30 eşimde sabah 6ya kadar çalışmaya devam etti. O kalabalığa ve o strese rağmen o saatte gebelik testi isteyenlere, testi yapmadan aman hamile miyim acaba diyenlere sabır ve tebessümle açıklama yapmaya devam ettim. Bu tür olaylar uyuşturucu ilaç isteyip saldıranlar hep başımıza geliyor. Bunlar bilindiği gibi defalarca can güvenliği için devriye çağrısı bir yana artık çağırınca bile polisin gelmediği ortada.
Bize kalan benim sabaha kadar endişeyle eşimi beklemem oldu. Avukat kayınpederime polisi kime şikayet edeyim deyip olayı anlattığımda kısa süreli bir şaşkınlıktan sonra amirine edeceksin dedi.
Bunları duydukça diyoruz ki " Burası Türkiye". Neresi Türkiye kardeşim? Herkesin kendi adaletini verdiği yer mi Türkiye? Bu olaydan sonra işyerimde silah bulundurmasam da sağlam bir sopa bulunduracağım. Malum polis gelmediğine göre artık kendi kendimizi koruyacağız.
Emniyet Müdürlüğü halk polisi sevsin diye sanatçılarla klip yapadursun.
Evet arkadaşlar hepimizin kurban bayramı kutlu olsun. Umarım benden daha az sıkıntılı bir bayram geçirmişsinizdir.
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 1193 Yorumlar 9 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 9

Yorumlar

 1. Eski Yorum
  kimsesiz'ın Avatarı
  Bayramda bırak hastaneye gitmeyi Meydana bile gitmedim(Trabzon)Zaten kendinden heyecanlı olan insanımız bayramda daha bir çoşkulu olduğu için sakin mekanlarda durmak en iyisi.Ne diyeyim geçmiş olsun
  permalink
  01 Aralık 2009 saat 22:22 gönderen kimsesiz kimsesiz Çevrimdışı
 2. Eski Yorum
  Aurora Borealis'ın Avatarı
  öncelikle eşine de sana da büyük geçmiş olsun
  "Burası Türkiye". Neresi Türkiye kardeşim?" buna yürekten katılıyorum Türkiye dediğimiz yer malesef ve nekadar acı ki mazi artık. burası benim o aşkla bağlandığım Güzelim Türkiye içindekiler de o destanlar yazan övgülerle bahsi edilen Türkler değil. (istisnaları ayrı tutuyorum ama yaşın yanında kuruda gidiyor)
  permalink
  01 Aralık 2009 saat 23:20 gönderen Aurora Borealis Aurora Borealis Çevrimdışı
 3. Eski Yorum
  eczmeltem'ın Avatarı
  Bu arada sen deyince yazma gereği duydum kimsesiz olay trabzonda geçti. Eski sigorta hastanesinin karşısında yaşandı.
  Worless ben de senin gibi mazide kalan o ülkeyi özlüyorum. Çocukların polis amcası vardı eskiden, çoğu kişininde emeğe saygısı.
  permalink
  02 Aralık 2009 saat 10:46 gönderen eczmeltem eczmeltem Çevrimdışı
 4. Eski Yorum
  Susano'o'ın Avatarı
  Savcılığa şikayette bulunun. Vatandaş olarak en doğal hakkınız. Şayet bu tür olaylar çok sık oluyorsa ve can emniyetiniz konusunda kaygılarınız varsa olay yasal yollardan halledilebilir. Ancak, mahkeme ile kim uğraşacak, zaten bir sonuç getirmeyecek diye düşünüyorsanız da söylenecek bir söz kalmıyor. Bugünlerde insan kime güveneceğini bilemiyor. Siz vatandaşlık görevinizi yapar ve dava açarsınız, ama birkaç gün sonra pek de kibar olmayan bir insan sizi davadan vazgeçmeniz için ikna etmeye çalışabilir. Bir insanın ailesi tehdit edildiğinde vatandaşın yapabileceği bir şey kalmaz zaten. Geçmiş olsun demekten başka elimizden bir şey gelmiyor malesef. Ülkemizde doktorluk ve eczacılık da bir zamanlar el üstünde tutulur, hürmet edilirdi. Saygı, sevgi ve hoşgörüye ne oldu bilinmez... Bu konular üzerine çok konuşulur ama, konuşmak da bir işe yaramadıktan sonra anlamsız. Allah insanımıza akıl fikir versin. Devlet baba vatandaşına sahip çıksın. Bayramda böyle bir olay yaşadığınız için üzüldüm Meltem. Umarım böyle bir şey tekerrür etmez. Son olarak da eşinin ve senin geçmiş bayramını kutlarım. Umarım yılbaşında telafi eder ve bol bol eğlenirsiniz.
  permalink
  02 Aralık 2009 saat 20:28 gönderen Susano'o Susano'o Çevrimdışı
 5. Eski Yorum
  eczmeltem'ın Avatarı
  Sağol Susano. Kayınpederim avukat , kayınvalidem de serseriye ağzının payını verecek bir insan. Polisi sadece amirine şikayet edebileceğimi söyledi. İşin acı yanı olay olduktan sonra polisin ilgisizliği bir yana hiç bir şey olmamış gibi işe ve kuyruktan şikayet edenlerin küçük çaplı kavgalarına geri döndük. Sanki insan değil makinaymışız gibi. Aksini yapsak tekrar o makina moduna dönmek için tepkiyi alırdık zaten.
  Yılbaşında herhalde her sene yaptığımız gibi bol bol eğleniriz. Yani uyuruz. Böyle iş yaşantısından sonra en büyük ödül uyku zaten. Hatta zavallı eşim cuma eczaneler kapanırda gidip eve uyuyacağım diye seviniyor.
  permalink
  03 Aralık 2009 saat 11:31 gönderen eczmeltem eczmeltem Çevrimdışı
 6. Eski Yorum
  Susano'o'ın Avatarı
  Kapatma eylemi de iyi denk gelmiş iş çıkışı yorgunluğunu ve uykunun tatlılığını çok iyi bilenlerdenim. Ailede hukukçu olması çok güzel bir şey ayrıca.
  permalink
  03 Aralık 2009 saat 13:44 gönderen Susano'o Susano'o Çevrimdışı
 7. Eski Yorum
  eczmeltem'ın Avatarı
  Ben köy yerinde tek eczaneyim mağduriyet olmaması için bu tür yerlerde kapatma yok. Ama eşim evde uyuyor.
  Ama halka kebap parası için değil de ekmek parası için kavga ettiğimizi umarım anlatabiliriz.
  permalink
  04 Aralık 2009 saat 12:14 gönderen eczmeltem eczmeltem Çevrimdışı
 8. Eski Yorum
  Unde®kaN'ın Avatarı
  büyük geçmiş olsun eczmeltem ya. Vallahi... İnsanımız gerçekten artık kendini düşünmekten, karşımdaki ne yapar, asıl mağdur kim oluyor böyle durumlarda diye düşünmeyi bir kenara bıraktı sanırım. Benim de kuzenim şu an hastahanede danışman işte, "Şu an o telefonun arkasında konuşana sinirlenemiyorum çünkü ben de aynı durumdayım." diyor. İnsanların çoğu başına gelmeden gerçekten anlayamıyor böyle olayları. Tekrar geçmiş olsun...
  permalink
  05 Aralık 2009 saat 09:06 gönderen Unde®kaN Unde®kaN Çevrimdışı
 9. Eski Yorum
  eczmeltem'ın Avatarı
  Underkan ben başıma geldiği halde anlayamıyorum. Benim canım memleketim, gzüelim insanlarım nereye gitti. Herşey çok değişti çok.
  permalink
  07 Aralık 2009 saat 11:20 gönderen eczmeltem eczmeltem Çevrimdışı
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 12:37.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler