Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Chihayafuru - 28

27 Ocak 2013 saat 15:29 gönderen animedyumİkinci sezonun hiç vakit kaybetmeden, hedefe kitlenmiş bir şekilde ilerlemesi büyük ihtimalle ilk sezondaki tüm kusurları iyi etüt etmiş yapım ekibinin bir marifeti. Peki ilk sezondaki kusurlar neydi? Serinin varış yerinin neresi olacağı ve hatta bir varış yeri olup olmadığı bile belli değildi; Arata gibi çok önemli bir karakter biraz dışlanmış ve Chihaya ile Taichi arasında imalardan öteye geçmeyen bir romantizm havası yaratılmıştı.

Bu sezonda ise yeni karakterlerin katılımlarına rağmen Chihayafuru dallanıp budaklanmıyor. Tamam, Tsukuba "Dil" Akihiro ve Hanano "Hoppa" Sumire henüz çok taze karakterler ama üç bölümdür öne çıkartılanlar da onlar. Hala bir kariyer planı olmayan Chihaya bile neredeyse çok az süre alıyor ve seri bu iki karakteri bir an evvel takımın vazgeçilmez bir parçası yapmak için elinden geleni ardına koymuyor.

"Kullanmaya gerek görmediğim beyin hücrelerimdeki kan akışını hissedebiliyorum" diyen Sumire ile kardeşleri tarafından bir kahraman olarak görülmeye alışmış Akihiro'nun liseler arası turnuvada nal toplamaları ve rakibine kart kaybetmeden maçlarını kazanan Chihaya'ya hayran olmaları da bu sürecin bir parçası. Her ikisi de Chihaya'nın peşinden giderek takım için var güçleriyle oynamaya başlayacaklar.

Bu iki karakterin katılımları seriyi zenginleştirmekten öteye geçer mi bilinmez ama bu bölümde Queen'in ve Arata'nın gösterilmesi, tanışıklıklarına vurgu yapılması bana bu kez serinin kesin bir rotası olduğunu düşündürttü: Bu sezon, yeni iki üyenin hayranlık beslediği Chihaya'nın iki senedir boş kağıt vererek cevapladığı kariyer planını izleyeceğiz. Kibir abidesi Queen'i yeneceği ve Arata'ya karşı oynayacağı bölümler muhtemelen senenin en iyi anime bölümleri olacak.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 273 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 00:24.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler