Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Sekai Meisaku Douwa: Hakuchou no Ouji

02 Şubat 2013 saat 19:10 gönderen animedyum


Hans Christian Andersen'in aynı isimli masalından (The Wild Swans) uyarlanan 1977 tarihli anime, masalda yer alan hikayeyi kısmen değiştirip yapıyı hemen hemen koruyan bir film.

Kötü kalpli prenses ve cadı annesi, kralı tuzaklarına düşürüp onun çocuklarına büyü yaparlar. Ağabeyleri birer kuğuya dönüşürken kaçmayı başaran Elisa bu laneti kaldırmak için 6 yıl boyunca tek kelime etmemek ve ağabeylerine süveter dikmek zorundadır.Masaldan uyarlanmış olmasının avantajlarını son derece absürt sahnelerle (süpürge yerine küp, konuşan gözyaşları vb.) kendi lehine çeviren film, öte yandan son derece telaşlı bir tempo benimsiyor. Bu tempo, Elisa'nın son ana kadar sürecek azmine odaklanırken geri kalan unsurların hepsini detay seviyesine indiriyor. Ağabeylerinin üzerindeki lanetin iç yüzünü bile biz de Elisa gibi son saniyede öğreniyoruz. Süveterleri dikme sürecini de bir müzikale çeviren film kendi ismini görmezden gelip adeta "Elisa'nın Tutkusu" temalı bir öğretiye dönüşüyor.

Sevginin ve emeğin ne anlamlara geldiklerini sorgulayan Hakuchou no Ouji oldu bittiye getirilmiş gelişmeleriyle masalın değerini de vermek istediği mesajı da silikleştiren bir film.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 264 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 19:12.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler