Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Chihayafuru - 29-30-31

16 Şubat 2013 saat 16:45 gönderen animedyumHaftalık olarak yazmaya söz verdiğim tek seriyi de üç hafta kadar geciktirdiğim için üzgünüm. 29. bölümü izledikten sonra yine bir tembellik, uyuşukluk sürecine girdim; 30. bölümde zaten şehir dışındaydım, çok geç izleyebildim. Bundan sonra aksatmak yok... umarım.

Bir bakıma iyi de oldu (polyanna was here), turnuva arcını bitirmiş olduk. Chihaya'nın saykoya bağlayıp kart vermeden kazandığı maçtan sonra maçların formaliteye dönmesini bekliyordum ama geçen yılki rakibe karşı verilen mücadele karutanın özünü yansıtmayı başardı.

Geçen yıl bu seriyi haftalık bloglarken karutanın bir oyun değil, bir spor olduğuna gereğinden fazla vurgu yapmıştım. Yeni sezondaki ilk turnuvada açık açık spor vurgusu yapılması beni çok sevindirdi. Miyauchi Taeko (Beden eğitimi öğretmeni)'nun turnuvaya gelişi ve gözlerine inanamaz bir tavırla ağzından dökülenler karutanın nasıl benzersiz bir spor olduğunu çok iyi açıkladı: "Her şiir seni bin yıl geriye götürüyor. Kaç spor dalı bunu başarabilir ki?"

Kadınların sevgilisi Taichi'nin karakter gelişimi bu turnuva boyunca en dikkate değer unsurdu. Taichi hep etrafında olup bitenlere dikkat edip takım arkadaşlarının başarılarına odaklanan bir gençken, nihayet ferdi başarısının nasıl geleceğini anladı ve turnuva boyunca da bir daha hiç kaybetmedi. Chihaya bile kaybederken Taichi'nin fire vermeden kazanması merakla beklediğimiz Chihaya-Arata mücadelesini yeniden bir üçgene dönüştürdü. Chihaya geçen sene resmen ezildiği Queen ile oynarken Arata ile Taichi Master maçı için tatamiye oturabilirler mi? Eğer 3. sezon hiç düşünülmüyorsa böylesi iki maç karuta tanrılarını da izleyiciyi de fazlasıyla tatmin eder. Kesinlikle Taichi'yi tutarım, orası ayrı.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 264 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 06:26.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler