Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Chihayafuru - 32

23 Şubat 2013 saat 14:54 gönderen animedyumMaç olmadığı zaman Chihayafuru genellikle bağları güçlendiren ve karakterleri bir adım daha geliştiren bir yapıya sahip. Chihaya'nın babasının, kızının yaptığı maçlarla ilgili gazete kupürlerini toplamayı sevdiğini biliyorduk. Ablasının da ailenin ilgi odağı olduğu yeni bir gelişme değildi. Chihaya'nın annesini ise ilk kez bu kadar ön planda gördük. Gerçi beklediğimiz sözleri dillendirmekten öteye geçmedi ama kahramanımıza olan desteğini gösterme açısından çok gerekli bir süre aldı.

Karakter gelişimi bu serinin can damarı. Maçlardaki o muhteşem heyecana kendimizi kaptırmışken bile en azından bir karakterine yeni bir eklenti getirmeyi başaran bir seri Chihayafuru. Bu hafta ise yeniden başkarakter Chihaya'ya, ailesinin ona duyduğu güvene, ilk sezonda hep ön plandaymış gibi gösterilen ablasının gerilemesine odaklanılması bu yüzden sürpriz değil. Ayase'lerin emin adımlarla yürüyen çocuğu artık Chihaya.

Öte yandan, serinin bariz bir şekilde romantizme ağırlık vermeye başladığı da çok belli. Hanano Sumire'nin kadroya dahil edilişi bile bu bölümdeki gibi bir anda patlayan "Hoşlandığın biri var mı?" sorularına mahal vermek için tasarlanmış. Fakat Chihaya'nın hoşlanma, aşk, sevgili gibi yaşına uygun düşen meselelere merakı yok; Hanano'nun sorusunu cevaplamadı ama illa bir cevap verecek olsaydı o da "Evet, var. Hem de 100 tane!" şeklinde olurdu. Sonuçta karutadan başka düşündüğü tek şey, "sınavdan nasıl 70 alırım" olan bir kızdan bahsediyoruz.

Serinin temposu ilk sezona oranla bir hayli hızlı. Bölge Şampiyonası'nı bitirdik, Ulusal Şampiyona için kampa girdik. Arata çok yakında yeniden görünecek ve henüz sadece 7 bölüm geride kaldı. Sanki serinin son sezonunu izliyormuşuz gibi bir hava yaratıldı. 3-4 bölümlük Ulusal Şampiyona arcı da bittikten sonra seriyi yarılamış olacağımıza göre, geri kalan yarının nasıl bir seyir izleyeceğini gerçekten merak ediyorum.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 252 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 06:10.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler