Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

JoJo no Kimyou na Bouken - Sezon 1

08 Nisan 2013 saat 16:15 gönderen animedyum


Vampirler, naziler, antik çağlardan gelen düşmanlar, silah olarak hare kullanan kahramanlar, hepsinin merkezindeki taştan bir maske... 19. yüzyıl İngiltere'si, II. Dünya Savaşı öncesi, üstün Alman teknolojisi... Ayarsız bir şiddet, küfürbaz karakterler, doludizgin tempo, atipik animasyon, muhteşem müzikler, harika bir eser, nefis bir uyarlama...15 yıl boyunca yayımlanmış Shounen Jump'ta yayınlanmış aynı isimli mangadan uyarlanan Jojo's Bizarre Adventure, 2007 yılında kurulan David Production'ın 6. televizyon serisi. Önceki işlerinde (Inu x Boku SS, Ben-Tou, Level E, Book of Bantorra, Ristorante Paradiso) seçici davranmış ve kısıtlı bir bütçeyle enikonu tutarlı yapımlar sunmuş stüdyonun, serinin kendisi gibi alenen zincirlerinden boşaldığı bir anime Jojo.

Gucci gibi dünyanın önde gelen moda firmalarına bile kreasyon hazırlatacak kadar yetenekli Araki Hirohiko'nun mangasından uyarlanan seri; durması bir kenara, neredeyse bir nanosaniye bile yavaşlamayan aksiyonuyla inanılmaz bir sürükleyiciliğe sahip. Tipik bir iyi-kötü savaşını yansıtan eser, daha önceki muadillerinin aksine gereksiz gördüğü her unsuru törpüleyerek hedef odaklı bir anlatım sunuyor.

Düşmanlarına empati yüklemeyip anti-kahramanlara dönüşmeleriyle hiç uğraşmayan ve saf kötülüklerine kabul edilebilir bir nedensellik bağlamayan seri, 26 bölümlük süresi boyunca iyi ve kötünün denkliğini öne çıkaran pek çok koşul yaratıyor. Shounen türünün diğer örneklerinin aksine, düşmanların da kahramanların da galibiyet şansları eşit.Bu denkliğin yarattığı merak duygusunun, serinin sürükleyiciliğine doğal olarak olumlu bir tesiri var. Jojo's Bizarre Adventure es vermeden anlattığı hikayesini sürekli farklı coğrafyalara taşıyarak hâlihazırdaki sürükleyiciliğine dinamizm katıyor ve pompalanmış gibi duran karakterlerine stilistik kıyafetler giydirerek yarattığı tezadın avantajlarını sonuna kadar kullanıyor. Hem çekici hem de sürükleyici bir yapı kurmayı başarıyor.

Şimdilik herhangi net bir haber olmasa da daha yayın sürecindeyken bile ekrana gelen pazarlama faaliyetlerinden ve izleyiciler tarafından gösterilen ilgiden hareketle ikinci sezonun gelmesi neredeyse kesin. Fakat Jojo'nun herhangi tek bir bölümünü hemen şu anda izlemek bile geleceği beklemekten yeğdir zira var olan 26 bölüm kendini tekrar tekrar izletecek kadar etkili.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 272 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 20:54.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler